02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

دوره های آوسبیلدونگ آلمان

آنچه در این مقاله میخوانیم
اپلای آوسبیلدونگ آلمان

اگر از افرادی هستید که دغدغه مهاجرت کم هزینه به اروپا را دارید،باید بدانید که دوره های آوسبیلدونگ یکی از بهترین برنامه ها برای افراد با بودجه محدود است و برای چند کشور محدود وجود دارد.اما مهم ترین و معروفترین آن آوسبیلدونگ در آلمان است که در این مقاله به طور کامل آن را بررسی می کنیم.

توجه داشته باشید که دوره های فنی حرفه ای ایران آلمان مناسب هر کسی نیستند و برای رزومه های قوی تر می توان روش های بهتر و حتی کم هزینه تر و با حقوق بیشتر جایگزین کرد.

با ما تماس بگیرید تا به صورت تلفنی و رایگان شرایط شما را بسنجیم و بهترین راه را پیش پای شما بگذاریم.

دانشگاه فنی حرفه ای آلمان

دوره آوسبیلدونگ آلمان چیست؟

آلمان یکی از ابر قدرت های اقتصادی و صنعت در جهان است، از این رو از سراسر جهان درخواست مهاجرت کاری به آلمان وجود دارد.قدرت اقتصادی آلمان نه تنها باعث اشتغال زایی برای خود آلمانی ها شده بلکه به دلیل کم شدن نیروی جوان و پیر شدن جمعیت نیاز به نیروی متخصص بیشتر هم ایجاد شده و از این رو آلمان نیروی کاری خارجی نیز می پذیرد.

آوسبیلدونگ دوره ای کارآموزی و آموزش فنی حرفه ای است که حدود 1 الی 3 سال طول خواهد کشید. با شرکت در این دوره ها، فرد شرکت کننده آموزش لازم و مهارت کافی برای ورود به بازار کار آلمان را پیدا کرده است و با اجازه دولت، ویزای کاری آلمان برای متقاضی پس از قطعی شدن ورود به بازار کار صادر می شود.اینگونه است بدون نیاز به مدرک دانشگاهی ویزای کار آلمان با دیپلم 

آیا آوسبیلدونگ برای همه مناسب است؟پاسخ به این سوال منفی است چراکه ویزای آن دارای شرایط خاصی است و هر کسی نمی تواند تقاضای آن را داشته باشد،پس با ما همراه باشید تا به شرایط ویزای آسبیلدونگ بپردازیم.

شرایط آوسبیلدونگ آلمان در 2022

برای اپلای و پذیرش در آوسبیلدونگ آلمان شرایط خیلی خاصی وجود ندارد و هر کسی با اندکی تلاش می تواند مهاجرت خود را از این طریق نهایی کند.لازم است مدارکی را که در ادامه می بینید آماده کنید تا با خیال راحت اقدام کنید.

مدارک لازم برای آوسبیلدونگ

1-مدرک زبان:

 برای پذیرفته شدن در رشته مورد نظرتان در دوره آوسبیلدونگ و شرکت در دوره های کارآموزی آلمان،داشتن تسلط نسبی روی زبان آلمانی و سهولت در برقراری ارتباط کلامی الزامی است که معمولا با مدرک B1 امکان پذیر میباشد.

مدرک زبان برای آوسبیلدونگ آلمان

2-شرایط سنی آوسبیلدونگ:

حداقل سن لازم برای تقاضای ویزای کارآموزی آوسبیلدونگ سن 17 سال است. برای سقف سن مجاز این ویزا محدودیت رسمی اعلام نشده است اما بدیهی است که سن مناسب آوسبیلدونگ 18 تا 35 سالگی است چرا که ترجیح کارفرما و سفارت برای جذب نیرو افراد جوان تر است.

البته این به معنای آخر دنیا برای سنین بالاتر نیست و همچنان می توانند متقاضی رشته های مختلف باشند.گاها ظرفیت برخی رشته ها بالاست و ممکن است عملا برای کار خاصی رقابت وجود نداشته باشد. بهتر است اگر همچنان سوالی در مورد شرایط سنی آوسبیلدونگ آلمان دارید حتما با با مشاورین هراگشت در ارتباط باشید.

3-دیپلم:

مدرک شما باید معادل مدرک قابل قبولی برای دولت آلمان باشد،خوشبختانه دبیرستان و هنرستان های ایران مورد تایید کشور آلمان هستند و با دیپلم و کاردانی و یا مدارک مرتبط می توان تقاضای ویزای کارآموزی آلمان را کرد.

لازم به ذکر است معدل دیپلم برای آوسبیلدونگ اصلا اهمیتی ندارد و فقط باید خود مدرک و یا معادل آن را داشته باشید.

4-تمکن مالی:

تمکن مالی یکی از مهم ترین فاکتور هایی است که تکلیف صدور یا عدم صدور ویزای آوسبیلدونگ سفارت آلمان شما را مشخص می کند و فلسفه آن هم این است که دولت آلمان اطمینان پیدا کند شما می توانید از تمام هزینه های آموزش ،زندگی و غیره بر بیایید.اما راه حل برای کسانی که بودجه محدودی دارند چیست؟

تنها راهی که می توانید این مشکل را حل کنید این است که کارفرماهایی پیدا کنید تا حقوقی بیشتر از 840 یورو به شما بپردازند.نکته بسیار مهم این است که شما باید قراردادی ثبت شده و نهایی شده داشته باشید تا سفارت آلمان کاملا از تمکن مالی شما اطمینان حاصل پیدا کند.و البته حقوق گفته شده برای یک نفر کافی است و برای بردن همراه تمکن مالی بیشتری نیاز است.

5-نمره قبولی (رشته خاص):

برخی از رشته های کاری آلمان برای متقاضیان آزمون ورودی در نظر گرفته است که الزامی است متقاضی حداقل نمره آزمون ورود به دوره ی آوسبیلدونگ را کسب نماید.

6-سوابق کاری (امتیاز مثبت):

داشتن سابقه کار مرتبط با رشته مورد نظر الزامی نیست اما بدیهی است که در صورت وجود محدودیت جذب نیروی کار،رزومه کاری تمام متقاضیان واجد شرایط بررسی می شود و نیروی کار متخصص تر و یا با امتیاز بالاتر برای شرکت در دوره و صدور ویزای آوسبیلدونگ آلمان انتخاب می شود.

7-بیمه سلامت

انواع دوره های آوسبیلدونگ آلمان

به طور کلی دو نوع دوره آوسبیلدونگ در آلمان وجود دارد که متقاضی می تواند برای آن ها اقدام کند.

1-دوره آوسبیلدونگ دوگانه

محبوب ترین دوره کارآموزی در آلمان دوره ی آوسبیلدونگ دوگانه است.در این دوره متقاضی هم به صورت عملی به کارآموزی می پردازد و هم مسائل تئوری به او آموزش داده می شود.

شرکت در این دوره نیازمند مجوز کار و استخدام در شرکت است و علاقه مندان به دوره دوگانه همزمان با کارآموزی حقوق کافی ای را دریافت می کنند. از مزایای دیگر آوسبیلدونگ دوگانه می توان به فرصت های شغلی بسیار در کارخانه ها و شرکت های بزرگ و همچنین امکان دریافت اقامت دائم آلمان از طریق کار اشاره کرد و دقیقا دلیل محبوبیت این دوره ها نیز همین نکات است.

دوره فنی حرفه ای آلمان

2-دوره آوسبیلدونگ مدرسه ای

این دوره در مدارس و کالج ها ارائه شده و بیشتر به مباحث تئوری پرداخته می شود.نکته بسیار مهم برای شرکت در این دوره ها این است که ممکن است مراکز آن دولتی یا خصوصی باشند پس هنگام تقاضا حتما به این موضوع توجه کنید چرا که مراکز خصوصی هزینه دارد و هزینه آن توسط متقاضی پرداخت می شود.

بابت شرکت در این دوره دستمزدی به شما پرداخت نمی شود و برای هزینه های زندگی حداکثر 10 ساعت در هفته به شما اجازه کار داده خواهد شد. البته لازم به ذکر است که در برخی از دوره های خدماتی و بهداشتی مانند دوره آوسبیلدونگ پرستاری حقوق نیز پرداخت می شود و شما باید برای زمینه کاری مورد نظر خود حتما تحقیقات لازم را انجام دهید و یا از مشاورین متخصص کمک بگیرید.

بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به آلمان

لیست رشته های آوسبیلدونگ آلمان + پردرآمد ترین ها

معروف ترین و محبوب ترین آوسبیلدونگ های پردرآمد به اختصار در این قسمت معرفی می شوند اما اگر قصد دارید با جزئیات بیشتر و رشته های با حقوق بالای بیشتری را بشناسید حتما از مقاله لینک شده استفاده کنید.

لیست آوسبیلدونگ های پردرآمد
آوسبیلدونگ های حوزه صنعت و نیروی فنی
آوسبیلدونگ کامپیوتر و متخصص آی تی
آوسبیلدونگ کنترل ترافیک هوایی
آوسبیلدونگ کنترل ترافیک هوایی
آوسبیلدونگ پلیس و سکوریتی (مامور امنیت در آلمان)
دوره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان
آوسبیلدونگ مکانیک خودرو در آلمان (تکنیسین مکاترونیک)
آوسبیلدونگ کارمند بانک و یا تامین اجتماعی
آوسبیلدونگ های حوزه علوم پزشکیسایر رشته ها
آوسبیلدونگ پرستاریآوسبیلدونگ آشپزی و شیرینی پزی
آوسبیلدونگ ماماییآوسبیلدونگ جوشکاری (درآمد خوب)
آوسبیلدونگ بیهوشیآوسبیلدونگ طراحی دکوراسیون داخلی
آوسبیلدونگ بینایی سنجیآوسبیلدونگ عمران و معماری
آوسبیلدونگ داروسازیآوسبیلدونگ طراحی لباس
آوسبیلدونگ دامپزشکیآوسبیلدونگ آرایشگری
آوسبیلدونگ فیزیوتراپیآوسبیلدونگ خلبانی (پردرآمد)
دستیار پزشکآوسبیلدونگ فروشندگی

آیا رشته های مناسب هنرمندان و هنردوستان هم وجود دارد؟

رشته های گفته شده محبوب ترین ها هستند اما بیش از هزار رشته برای دوره های آوسبیلدونگ وجود دارد و قطعا در این میان رشته هایی برای هنرجویان وجود دارد و کافی است جستجوی دقیقی داشته باشند.به عنوان مثال رشته های آوسبیلدونگ طراحی لباس،موسیقی و نقاشی وجود دارد.اما باید دقت کنید که همه این رشته ها به هنر جو یا کارآموز حقوقی پرداخت نمی کنند و بسته به شرایط ذکر شده در قرارداد دارد.

هزینه آوسبیلدونگ آلمان چقدر است؟

همانطور که اشاره شد،مزیت بزرگ مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ در کم هزینه بودن آن است.اگر فرض کنیم که فرد بدون هیچ واسطه ای به طور مستقل اپلای می کند،باید هزینه شهریه دوره،زندگی و اقدامات مربوط به ویزای آوسبیلدونگ آلمان و پرواز محاسبه شود.شاید با شنیدن شهریه تعجب کنید اما واقعیت این است که از لحاظ هزینه سه دسته رشته داریم:1-رشته های با حقوق 2-رشته های رایگان بدون شهریه 3-رشته های شهریه دار. بنابراین بسته به رشته ای که انتخاب می کنید،هزینه شما متغیر خواهد بود.

یکی از مزایایی که همکاری با مجموعه ما دارد این است که در بخش آوسبیلدونگ برای چند رشته خاص و مهم به صورت تخصصی فعالیت می کنیم و همه این رشته ها حین تحصیل نیز به کارآموزان و دانشجویان حقوق خوبی پرداخت می کنند به صورتی که هم تمکن مالی آنها تضمین می شود هم از پس هزینه های زندگی کامل بر می آیند.

از دیگر فاکتورهای تاثیر گذار بر آوسبیلدونگ،هزینه مسکن ،خورد و خوراک و پوشاک است.بدیهی است که تمامی این موارد به لایف استایل شما بستگی دارد و هزینه هر شخص متفاوت است.

نکته در مورد هزینه مسکن در آلمان: اگر در نزدیکی محل تحصیل خود آشنایی دارید که می تواند مسکن در اختیار شما بگذارد و یا کارفرما در قرارداد ذکر کند به شما جای خواب و زندگی اختصاص می دهد،به طور قابل ملاحظه ای از لحاظ هزینه جلو می افتید.در غیر این صورت یا باید از خوابگاه استفاده کنید و یا ملک شخصی اجاره کنید.هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود 700 تا 750 یورو و در خارج شهر تا 550 یورو است.

دوره های آوسبیلدونگ آلمان

هزینه تایید مدارک آلمان:

سفارت آلمان برای تایید مدارک تحصیلی اکثر رشته ها هزینه ای دریافت نمی کند و تنها هزینه ای که متقاضی باید بپردازد هزینه مربوط به ترجمه های رسمی و گرفتن کپی از مدارک است.

بهترین آوسبیلدونگ در آلمان کدام است؟

بهترین رشته آن است که دانشجو به آن علاقه داشته باشد و حین تحصیل و کسب مهارت های مورد نیاز در آن رشته،شوق یادگیری داشته باشد و از مسیر نیز لذت ببرد.اما آیا علاقه کافی است؟

بسیاری از ایرانیانی که به دنبال مهاجرت به آلمان هستند به امید شرایط اقتصادی و درآمد بهتر وارد پروسه آن می شوند.پس یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب رشته،میزان درآمد در حین کارآموزی و پس از اتمام آن است.باید توجه کنید که همه رشته های آوسبیلدونگ در حین تحصیل به شما حقوق نمی دهند.این مساله نشان می دهد که چقدر تحقیق و دریافت مشاوره قبل از هرگونه اقدامی اهمیت دارد.

حتما بخوانید: آوسبیلدونگ برنامه نویسی

شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان چه مزایایی دارد؟

در ادامه به عواملی اشاره می کنیم که باعث شده دور های کارآموزی در آلمان میان ایرانیان بسیار محبوب شود.

 • کیفیت بالای آموزش و دوره کارآموزی در آلمان و پرورش نیروی متخصص
 • تنوع انتخاب در رشته های کاری موجود و آزادی بیشتر متقاضی در انتخاب کار مورد علاقه خود
 • تقویت رزومه و دریافت مدرک معتبر جهانی آوسبیلدونگ آلمان
 • دریافت حقوق خوب از کارفرما حین و بعد از کارآموزی
 • فرصت شغلی در بزرگترین کمپانی های دنیا
 • امکان بردن همراه پس از بستن قراداد کاری و اتمام دوره آموزشی
 • داشتن ویزای کار آلمان و امکان گرفتن اقامت دائم آلمان پس از 5 سال
دوره فنی حرفه ای آلمان

زمان مناسب برای ثبت نام آوسبیلدونگ آلمان

معمولا ترم های کارآموزی در آلمان همزمان با دانشگاه های اروپایی آغاز می شوند که در دو ترم تابستانی و زمستانی ارائه می شوند.بهترین زمان برای اپلای آوسبیلدونگ ترم های زمستانی است چرا که دوره های بیشتری در زمستان ارائه می شوند و شانس پذیرفته شدن افراد بالاتر می رود.همچنین بهتر است در بازه زمانی اعلام شده برای ثبت نام که معمولا 6 الی 12 ماهه قبل از شروع دوره است اقدامات لازم صورت بگیرد.

لازم به ذکر است که ممکن است همه رشته ها این بازه زمانی را نداشته باشند بنابراین ضروری است که تحقیقات لازم را در مورد رشته مورد نظرتان انجام داده باشید.

چگونه دوره های آوسبیلدونگ آلمان را پیدا کنیم؟

بسیاری از افراد با اینکه علاقه مند هستند تا در دوره های آوسبیلدونگ آلمان شرکت کنند اما نمی دانند از کجا باید دوره ها را پیدا کنند.در ادامه به راه های پیدا کردن این دوره ها می پردازیم:

1- اینترنت :

بهترین راه برای پیدا  کردن دوره ها جستجو در گوگل است.شما می توانید با سرچ ساده سایت های زیادی را برای دوره های کارآموزی بیابید که اکثر این سایت ها آلمانی هستند و برای کسب اطلاعات بیشتر باید به زبان المانی تسلط داشته باشید و یا اگر در ابتدای زبان خواندن هستید می توانید از google translate و یا افزونه های ترجمه سایت ها استفاده کنید.

سایت آوسبیلدونگ آلمان

دو تا از کامل ترین و بهترین ها برای سایت آوسبیلدونگ آلمان،سایت های azubi و ausbildung هستند.حتی این سایت ها برای کسانی که نمی دانند علایقشان چیست آزمون هایی دارد تا ببیند شما برای چه کاری مناسب هستید پس یه هیچ عنوان از دستشان ندهید.

2-همایش های آوسبیلدونگ:

معمولا شرکت ها و کارفرماها جشنواره هایی را با هدف تکمیل نیروی کار و جذب متقاضیان آوسبیلدونگ برگزار می کنند که با جستجو در اینترنت شما می توانید از برگزاری آنها  مطلع شوید.

حسنی که شرکت در این همایش ها دارد تعامل مستقیم متقاضی با سازمان مورد نظر است و بعد اتمام همایش امکان دارد در صورت تمایل مستقیما به مصاحبه از طریق اسکایپ دعوت شوید و تکلیف آینده شغلی خود را خیلی سریع مشخص کنید.

3-از طریق وکلا و مشاورین مهاجرتی:

بسیاری از افراد به دلیل پیچیدگی احتمالی فرآیند اپلای آوسبیلدونگ آلمان و همچنین رسیدن سریع تر به نتیجه مورد نظر ترجیح می دهند از طریق مشاورین و موسسات مهاجرتی اقدام کنند.شما عزیزان می توانید در صورت تمایل تمام روند قانونی ثبت نام خود را به ما بسپارید تا ما برای شما پذیرش تضمینی آوسبیلدونگ برای رشته های محبوب و درآمدزا بگیریم.

کدام رشته آوسبیلدونگ مناسب من است؟

از آنجایی که تنوع رشته های آوسبیلدونگ آلمان بسیار بالاست باید لیستی از رشته های مختلف را مطابق با شرایط و علاقه تان تهیه کنید.چرا تهیه این لیست ضروری است؟به این دلیل که ممکن است انتخاب اول شما شرایط دشوارتری برای پذیرش داشته باشد یا آزمون ورودی داشته باشد،به همین دلیل همیشه باید پلن های بعدی خود را پیش بینی کنید.

اما این لیست را چگونه پر کنیم؟لیست مورد نظر باید بر اساس علایق شخصی و همچنین توانایی های متقاضی پر شود.معمولا اگر به یک موضوع علاقه داشته باشید،استعداد یادگیری شما در آن زمینه چند برابر شده و کارفرما ها از شما راضی تر خواهند بود.به عنوان مثال شاید یک خانم علاقه ای به دوره های مکانیکی یا جوشکاری نداشته باشد به نظر شما آیا درست است که این فرد برای مهاجرت خود سختی های کار را نادیده بگیرد؟

نحوه انتخاب رشته آوسبیلدونگ

پاسخ سوال بالا قطعا خیر است چرا که می تواند با تحقیقات بیشتر متوجه شود می تواند به عنوان مثال در دوره آوسبیلدونگ آشپزی یا هر دوره دیگری که به آن علاقه دارد شرکت کند.اگر انتخاب با علاقه صورت بگیرد،توانایی های فرد شکوفا می شود و می تواند علاوه بر یک مهاجرت موفق وی را به درآمد های خیلی زیاد برساند.

حقوق دوره های آوسبیلدونگ آلمان

برای این سوال نمیتوان یک پاسخ مناسب برای همه رشته ها ارائه داد چراکه حقوق پرداختی به کارآموز کاملا بستگی به رشته و نوع دوره ها دارد.برخی دوره ها نه تنها به شما حقوق پرداخت نمی کنند بلکه متقاضی برای دریافت مدرک آن باید هزینه پرداخت کند.

اگر بخواهیم صرفا یک سری اعداد را بیان کنیم تا ذهنیتی ایجاد کنیم می توانیم بگوییم که حداقل حقوق پرداختی طبق قانون دولتی ساعتی 10 یورو است.یعنی اگر فردی را تصور کنیم که دوره مناسبی انتخاب کرده و قرار است حقوق بگیرد و 5 روز در هفته به مدت 8 ساعت کار کند،می توانیم اطمینان داشته باشیم که حتما حداقل به میزان 1600 یورو در ماه درآمد خواهد داشت.

درآمد آوسبیلدونگ آلمان

البته این مقدار کف حقوق پرداختی است و به هیچ عنوان نگران نباشید چرا که همین مقدار هم می تواند کفاف زندگی در آلمان بدهد.با اتمام دوره آوسبیلدونگ،اگر موفق به استخدام شدن در یک شرکت یا محل کار مرتبط با رشته خود شوید،حقوق شما به حداقل مبالغ 2000 تا 4000 یورو در ماه خواهد رسید.در صورتی که در کار خود بدرخشید و موفق به درآمد 8450 یورو شوید،دولت آلمان از شما مالیات خواهد گرفت.مالیات یکی از دلایلی است که نمی توانید در اروپا زندگی فوق لاکچری داشته باشید و اساس زندگی عموم مردم مرفه بودن تمام افراد و زندگی خوب است.اما در ازای این مالیات خدمات بسیار ارزنده ای از سوی دولت دریافت خواهید کرد.

هزینه زندگی در آلمان

هزینه های زندگی کاملا بستگی به شهر مورد نظر دارد چرا که برخی شهر ها گران و برخی دیگر ارزان هستند.به طور کلی ماهانه بین 800 الی 1200 یورو در ماه برای زندگی نیاز خواهید داشت.

این مقدار می تواند با توجه به سبک زندگی شما بیشتر و یا کمتر هم باشد.

آوسبیلدونگ برای پناهندگان

آوسبیلدونگ دولدونگ چیست؟ برای پناهندگانی که دولدونگ دریافت کرده اند و به هر دلیلی درخواست آنها رد شده است،پس از گذشت سه ماه می توانند برای آوسبیلدونگ های واجد شرایط درخواست آوسبیلدونگ دولدونگ دهند.در صورتی که کارفرمایی پیدا بشود که با شرایط شما موافقت کند،اجازه کار خواهید گرفت.

توجه کنید که برای هر رشته ای این امکان وجود ندارد و باید تحقیقات بیشتری روی رشته مورد نظر خود انجام بدهید چر که در قوانین پناهجویان آلمان دقیقا لفظ واجد شرایط در کنار آوسبیلدونگ آمده است.

آوسبیلدونگ و سربازی

دوره های آوسبیلدونگ آلمان

یکی از مدارکی متقاضیان نیاز دارند تا روند مهاجرت را به اتمام برسانند پاسپورت معتبر است از این رو آقایانی که خدمت خود را به اتمام نرساندند و کارت پایان خدمت ندارند با مشکل مواجه خواهند شد.اما راه حل چیست؟ یکی از راه حل ها این است از طریق معافیت تحصیلی اقدام کنید.از آنجایی که آوسبیلدونگ دوره تحصیلی حساب نمی شود می توانید در ایران خود را شاغل به تحصیل کنید.برای اینکار می توانید در دانشگاه های پیام نور و آزاد ثبت نام کنید و حتی واحد برندارید و آن را به حالت مرخصی بگذارید.

قدم بعدی گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل و وارد شدن به فرآیند اخذ پاسپورت است.در سامانه های مربوطه،درخواست برای گذرنامه موقت برای سفر تفریحی یا زیارتی می کنید.در این صورت با پرداخت مبلغی به عنوان وثیقه برای تضمین بازگشتتان به ایران،مجوز خروج شما ارسال می شود.

وقت سفارت برای آوسبیلدونگ

بهتر است برای اینکه دقیقه نودی نباشید و مشکلات برای شما پیش نیاید از طریق سیستم رزرو وقت سفارت آلمان برای آوسبیلدونگ به موقع اقدام کنید.برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اخذ اقامت دائم آلمان از طریق ثبت نام آوسبیلدونگ و کارآموزی

متقاضیان و علاقه مندان در صورتی که دوره های کارآموزی خود را با موفقیت به اتمام برسانند می توانند زیر نظر کارفرماهای آلمانی و یا شرکت های معتبر مشغول به کار شوند و با مراجعه به سفارت آلمان ویزای کار دریافت کنند.در صورتی که بتوانید با اشتغال مداوم این ویزا را تمدید کنید پس از گذشت چند سال اقامت دائم آلمان را ردیافت خواهید کرد.

موسسه مهاجرتی هراگشت می تواند برای شما کارفرماهای مناسب را بیابد و برایتان پذیرش تضمینی آوسبیلدونگ دریافت کند.کافی است با ما تماس بگیرید و ما به توجه به علایق و رزومه تان بهترین ها را به شما ارائه خواهیم داد.

اقامت دائم آلمان با آوسبیلدونگ

سوالات متداول آوسبیلدونگ آلمان

ویزای آوسبیلدونگ سفارت آلمان ویزایی است که به متقاضیان واجد شرایط شرکت در دوره های آوسبیلدونگ داده می شود.این شرایط به طور کلی زبان و مدرک دیپلم هستند.

خیر فقط اصل مدرک دیپلم نیاز است و نیازی به نمرات بالا نیست.

بله می توان بدون توجه به رشته ای که در آن مدرک دیپلم یا کاردانی گرفته اید برای دوره های فنی حرفه ای آلمان اپلای کرد و مشکلی وجود نخواهد داشت.

اگر دوره پذیرفته شده دارای حقوق کارآموزی باشد برای یک نفر به طور خودکار تمکن مالی توسط کارفرما برآورده می شود.این مبلغ حدود 850 یورو در ماه است.

به صورت پاره وقت به مدت 10 ساعت برای کار رشته ی غیر مرتبط در هفته این اجازه به متقاضیان داده شده است.برای رشته ی مرتبط این میزان ساعت بیشتر خواهد بود.

به طور کلی قانون خاصی برای محدودیت وجود ندارد.ممکن است در رشته های خاص محدودیتی تعریف شده باشد همچنین می توان گفت برای ویزا با افزایش سن ریسک رجکتی افزایش می یابد.

سن طلایی برای شرکت در دوره های کارآموزی آلمان 18 الی 28 است.

تسلط نسبی به زبان آلمانی از ملزومات شرکت در این دوره هاست.برای اطلاعات بیشتر با مشاورین هراگشت در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره رایگان

10 پاسخ

  1. سلام بله نه تنها کمک میکنه بلکه ضروری هستش که شما یک آشنایی و علاقه ای به رشته مورد نظر نشون بدین تا هم شانس پذیرش بره بالا هم آفیسر راحت تر قانع میشه ویزای آوسبیلدونگ به شما تعلق بگیره.

  1. سلام شما حین آوسبیلدونگ همزمان کار می کنید در همون رشته و حقوق دریافت می کنید و خرج زندگی در میاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *