02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

معرفی آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

آنچه در این مقاله میخوانیم
شرایط شرکت در آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی یکی از رشته های دوره های آوسبیلدونگ آلمان است که دوره هایی مهارت محور و دارای آموزش ترکیبی عملی و تئوری با تاکید بر کارآموزی هستند که به دلیل هزینه های بسیار کم و یا حتی درآمدزا بودن آن از محبوب ترین روش های مهاجرت به آلمان به شمار می روند.

قپمهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

این دوره ها بسته به رشته کاری مورد نظر مدت زمان متفاوتی دارند و از 6 ماه تا نهایتا 3 سال طول خواهند کشید.برای اطلاعات بیشتر برای آوسبیلدونگ آلمان می توانید از محتوای دیگر هراگشت استفاده فرمایید و یا با مشاورین هراگشت در تماس باشید.

شرایط پذیرش دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

پیش تر گفته بودیم که اکثر رشته های فعال در زمینه بهداشت و درمان در آلمان با کمبود نیروی کار مواجه شده است از این رو پذیرش در رشته هایی مانند فیزیوتراپی به عنوان کارآموز شانس بالایی دارد و محدودیت ها و سخت گیری ها به حداقل رسیده است به طوری که نیازی به مدرک دانشگاهی نیست.

1- دیپلم:

رشته فیزیوتراپی مانند همه رشته های دیگر کارآموزی آوسبیلدونگ،نیاز به مدرک فارغ التحصیلی مطابق با نظر دولت آلمان دارد.برای دوری از بیان پیچیدگی های قانون آلمان در این زمینه کافی است بگوییم که مدرک دیپلم و فارغ التحصیلی دبیرستان و هنرستان های ایران و همچنین مدرک کاردانی مورد تایید آلمان می باشد.

2- مدرک زبان:

شما به عنوان کارآموز و در آینده به عنوان یک فیزیوتراپیست باید قادر باشید با مریض،اساتید و پرسنل بیمارستان ها و مراکز درمانی ارتباط کلامی بگیرید پس تا حد خوبی باید زبان آلمانی را فرا گرفته باشید.از این رو مدرک زبان آلمانی در سطح B1 برای متقاضیان کارورزی فیزیوتراپی الزامی است.

شراط لازم برای آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

3-شرایط سنی آوسبیلدونگ فیزیوتراپی:

اصولا دوره های آوسبیلدونگ آلمان محدودیت سنی ندارند اما مواردی مشاهده شده است که در برخی دوره هایی که به صورت مدرسه ای ارائه می شوند شرط سنی 17 الی 28 سالگی گذاشته شده است.از آنجایی که فیزیوتراپی در دوره های مدرسه ای نیز ارائه می شوند و همچنین بروز شدن قوانین دور از انتظار نیست محدودیت هایی در آینده به وجود آید پس باید در هنگام اپلای کارآموزی بسیار دقت کرده و شرایط مرکز آموزشی مورد نظر را مطالعه فرمایید.

همچنین به طور کلی برای به مشکل نخوردن در روند صدور ویزا بهتر است متقاضیان سنی کمتر از 45 سال داشته باشند تا ریسک رجکت شدن در سفارت آلمان را به حداقل برسانند.

 

معرفی آوسبیلدونگ رشته فیزیوتراپی

فیزیوتراپی Ausbildung در آلمان از محبوب ترین رشته ها در زمینه کادر درمان در کنار پرستاری در این کشور است.جدا از خاص بودن و ذات زیبای این رشته،فیزیوتراپیست های فعال در مراکز درمانی از حقوق و مزایای بالایی برخوردار می شوند.از این رو با اینکه ممکن است در برخی مراکز آموزش فیزیوتراپی آلمان به شما حین کارآموزی حقوقی پرداخت نشود اما همچنان آینده شغلی و حقوق بالا متقاضیان را در صف تقاضای ورود به این رشته نگه می دارد.

بدن انسان بسیار پیچیده است و دارای استخوان های زیاد و اتصالات تاندونی،ماهیچه ای و خیلی موارد مشابه دیگر است که هرکدام عملکرد مخصوص به خود را دارند.شما به عنوان فیزیوتراپیست می آموزید که اسکلت بدن انسان و اتصالات ضروری دیگر بدن دقیقا چگونه کار می کنند تا دانش لازم برای کمک و درمان به بیمارانی که به هر دلیلی اعم از حادثه های ناگوار به شما نیاز دارند به دست آورید.

فیزیوتراپیست چه کاری انجام می دهد؟

آنالیز بیماران:

شما به عنوان یک فیزیوتراپیست باید با بیمارخود تعامل داشته باشید و بتوانبد مشکل بیمار را در مرحله اول تشخیص دهید.این مشکل می تواند هم از نوع درد و هم از نوع فلجی و از کارافتادگی باشد و در هردوی این موارد تشخیص با شماست.

برای معاینه بیمار روش های مختلفی وجود دارد که متقاضی در دوره های آوسبیلدونگ آلمان به صورت کامل آنها را می آموزد به عنوان مثال حرکت های خاصی وجود دارد که می توان با آنها میزان تحرکات قسمت خاصی از بدن را مشاهده کرد و گزارش کاملی برای ورود به مرحله بعدی گرفت.

کارآموزی فیزیوتراپی در آلمان
مهرت های لازم در آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

برنامه ریزی دقیق برای درمان:

موارد زیادی وجود دارد که بیماران با شکستگی های زیاد تحت عمل جراحی قرار میگیرند اما پس از عمل جراحی نمی توانند صرفا با استراحت به زندگی عادی بازگردنند.اینجاست که پزشک بیمار را به یک فیزیوتراپیست ارجاع می دهد و او با استفاده از آموزش هایی که چه در دانشگاه یا دوره های آوسبیلدونگ دیده است برای بیمار حرکات تمرینی مناسب در نظر میگیرد و برای مدت انجام آنها توسط بیمار برنامه ریزی میکند.

درمان بیمار:

به عنوان فیزیوتراپیست حرکات درمانی مناسب را به بیمار آموزش می دهید و در انجام آنها کنار بیمار خواهید بود تا مطمئن شوید آنها را به صورت صحیح انجام می دهد و برای سلامتی وی مشکل بیشتری ایجاد نمی کند.

درمان بیماران در آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان
آموزش درمان به بیمار توسط فیزیوتراپیست آلمان

مشاوره به بیماران:

گاهی بیمار فقط نیاز به مشاوره دارد و شرایط آنقدر حاد نیست که نیازمند کمک فیزیکی باشد.از این رو فیزیوتراپیست ها می توانند در صورت نیاز با کمک مدل های اسکلتی نحوه کارکرد بدن را به طور خلاصه به بیمار معرفی کرده و حرکت درمانی را روی همان مدل نشان دهند.همچنین فیزیوتراپیست می تواند با صحبت های خود به بیماران انگیزه دهد و منظم انجام دادن حرکات تمرینی آن هارا پی گیری کند.

آشنایی با دستگاه های مدرن فیزیوتراپی و نحوه استفاده از آنها:

اغلب برای درمان بیمار به صورت ترکیبی از چند دستگاه مختلف استفاده خواهد شد بنابراین تسلط به تمامی دستگاه ها الزامی است.به عنوان مثال می توان به دستگاه های تحریک الکتریکی و نصب نوارها بر بدن بیمار اشاره کرد.

آموزش دستگاه های فیزیوتراپی در آوسبیلدونگ
وظایف در دوره ی آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

مستند کردن نتایج:

یکی از مهارت هایی که در دوره ی آوسبیلدونگ فیزیوتراپی کسب خواهید کرد،مشاهده و ثبت عملکرد بیمار حین درمان است.شما به طور دقیق مشاهده می کنید و کوچکترین تغییری اعم از پیشرفت یا وخامت بیشتر را ثبت میکنید.

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که همواره علاقه مند کمک به دیگران و همنوعان خود هستند و همچنین نظم در رفتارهای روزانه آنها مشاهده می شود می توانند برای دوره ی کارآموزی فیزیوتراپی اقدام کنند.

اهمیت فیزیوتراپی در دنیای امروز چیست؟

با پیشرفت علم و گسترش تکنولوژی زندگی روزمره مردم تحت تاثیر ماشین ها و ابزارهای مدرن قرار گرفته به طوری تحرک در انسان ها به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است.این عدم تحرک باعث می شود بدن بیشتر در معرض خطرهای آسیب جسمی،مفصلی و غیره قرار بگیرد.از این رو متخصصینی نیاز است که بتوانند در مواقع نیاز به به کمک مردم بیایند.

آموزش فیزیوتراپی در دوره های آوسبیلدونگ آلمان چگونه است؟

دوره فیزیوتراپی آوسبیلدونگ از نوع تحصیلات مدرسه ای محسوب می شود.اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد انواع دوره های آوسبیلدونگ دارید می توانید از مقالات قبلی هراگشت استفاده کنید.برای آموزش می توانید درخواست خود را به مراکز دولتی و یا خصوصی ارائه دهید و پس از پذیرش به یادگیری را به صورت عملی و تئوری در مورد فیزیوتراپی و آناتومی بدن شروع کنید که معمولا سه سال به طول می انجامد.

مباحث تئوری آوسبیلدونگ فیزیوتراپی چیست؟

سال اول آموزش:

اولین سال آوسبیلدونگ فیزیوتراپی به آموزش آناتومی و فیزیولوژی بدن می پردازد به طوری که متقاصی با اعضای بدن هم به طور جدا و هم به صورت عملکرد گروهی اعضا به طور کامل آشنا خواهد شد.

مباحث آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

سال دوم آموزش:

پس از آَشنایی با مقدمات بدن انسان به آسیب شناسی می پردازیم.این مهارت برای تشخیص صحیح منشا دردهای بیمار اهمیت بسیاری دارد و بعد از آن متقاضی به یادگیری تکنیک های درمانی و نحوه استفاده از دستگاه های مختلف می پردازد.

سال سوم آموزش:

در آخرین سال دوره آوسبیلدونگ به مبحث توانبخشی و پیشگیری پرداخته میشود.تمامی آموزش های ذکر شده به صورت حرفه ای ارائه خواهند شد.

هزینه شرکت در آوسبیلدونگ فیزیوتراپی کشور آلمان چقدر است؟

پاسخ صحیح به این سوال این است که کاملا بستگی به عوامل متفاوتی دارد.قبل از هرچیز باید بگوییم که برای تمامی افراد یک هزینه ثابت برای انجام امور اداری،بلیط هواپیما و از همه مهم تر مدرک زبان آلمانی و ترجمه مدارک وجود دارد.

پس از پرداخت این هزینه های ثابت بسته به مرکز آموزشی ای که موفق به اخذ پذیرش آن شدید شرایط متفاوت خواهد بود.اگر مرکز مدرسه ای آوسبیلدونگ دولتی باشد معمولا رایگان و یا هزینه بسیار اندکی خواهد داشت اما در مراکز خصوصی شما ملزم به پرداخت شهریه خواهید بود.

برای اطلاعات بیشتر و کاملتر در خصوص آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان می توانید به سایت آوسبیلدونگ آلمان مراجعه نمایید.

حقوق و فرصت های شغلی فیزیوتراپیست

اگر فرد شرکت کننده بتواند با موفقیت سه سال کارآموزی را بگذراند و در انتهای دوره در آزمون پایانی نمره قبولی بیاورد می تواند رسما به دنبال شغل تمام  وقت در بیمارستان ها،کلینیک ها،سالن های ورزشی،هتل های سلامتی و خانه سالمندان باشید.لازم به ذکر است که حقوق فیزیوتراپ در کشور آلمان نسبتا بالا محسوب می شود و زندگی مرفهی را در این کشور تجربه خواهید کرد.

حقوق فیزیوتراپیست در آلمان

اقامت دائم آلمان از طریق آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

پس از گذراندن سه سال تحصیل و همچنین حدود 5 سال تجربه کار می توانید به راحتی برای تبدیل ویزای آوسبیلدونگ و اقامت کاری خود به اقامت دائم اقدام کنید.

مشاورین هراگشت همواره آماده خدمت رسانی به شما همراهان گرامی برای امور مهاجرتی است پس با ما یرای هرگونه اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اقامت دائم آلمان با دوره های آوسبیلدونگ فیزیوتراپی

درخواست مشاوره رایگان

3 پاسخ

  1. سلام،درمورد آوسبیلدونگ پرستاری یا فیزیوتراپی می خواستم اطلاعات کسب کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *