02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

آوسبیلدونگ نقاشی ساختمان

آنچه در این مقاله میخوانیم
آوسبیلدونگ نقاشی ساختمان

آوسبیلدونگ نقاشی ساختمان یکی از رشته های آوسبیلدونگ آلمان است که یکی از آسان ترین شرایط پذیرش و آسان ترین دروس را دارد و یکی از راه های مهاجرت از طریق هنر نقاشی است.در ادامه به طور کامل می خواهیم شرایط آن را بررسی کنیم.

شرایط آوسبیلدونگ نقاشی

قبل از هر چیز باید بدانید نقاشی در دسته آوسبیلدونگ دوگانه قرار می گیرد و شامل کار عملی و آموزش تئوری است.طول دوره سه ساله است و بنا بر تجربه، اکثر کارفرما های این حوزه دو هفته را به کار عملی و یک هفته را به آموزش در کلاس اختصاص داده اند.البته در تعطیلات تابستانه یا مناسبت های خاص زمستانه،آموزش های آکادمیک تعطیل است و در صورت درخواست کارفرما جای آن را کار عملی می گیرد.

می توان گفت مهم ترین شرط ورود به دوره های کارآموزی نقاشی ساختمان در آلمان،مدرک زبان است.خوشبختانه اکثر کارفرمایان سطح زیادی از دانشجویان نمی خواهند و با مدرک A2 به راحتی می توانید پذیرش بگیرید.البته حتی مواردی بوده که با مدرک پایینتر یا بدون مدرک نیز متقاضی پذیرفته می شود اما حتما باید با لغات تخصصی رشته خود مانند نام ابزارها آشنایی داشته باشد.

یک شرط دیگر که ممکن است برخی از شرکت ها از شما بخواهند مدرک دیپلم یا معادل آن است که البته قابل مذاکره است و یا نهایتا می توان شرایط کارفرمای دیگری را بررسی کرد.

حقوق آوسبیلدونگ نقاشی ساختمان

معمولا کارآموزان حق درخواست 25 روز مرخصی را در سال دارند.بسته به قراردادی که بسته شده،کارآموزان می توانند حقوق دریافت کنند و حین دوره ماهانه 600 الی 900 یورو حقوق دریافت می کنند و سالانه افزایش می یابد.

بعد از اتمام دوره حقوق دریافتی افزایش می یابد و به طور میانگین چیزی حدود ساعتی 14/5 یورو می شود.البته می دانید که کشورهای اروپایی برای درآمد های مختلف مالیات های مختلفی در نظر می گیرند و این مالیات را باید از درآمد خود کم کنید تا درآمد خالص خود را بدست بیاورید.

نکات تکمیلی

دوره آوسبیلدونگ نقاشی در طول سه سال دو آزمون دارند که اولین آن در انتهای سال دوم است و بیشتر برای یافتن نقاط ضعف دانشجو طراحی شده است.اما آزمون دوم انتهای سال سوم است و باید حداقل نمره در آن آورده شود تا مجوز اخذ اجازه کار رسمی بگیرید.امتحان نیز بخش تئوری و عملی دارد که بخش تئوریک حدود 6 ساعت (متشکل از 1 الی 1.5 ساعت استراحت) طول می کشد.امتحان از کتاب ausbildung Maler گرفته می شود که شامل اطلاعات مورد نیاز برای نقاشان است.

50 درصد مطالب کتاب در مورد مسائل پایه و ساده ریاضی مانند محاسبه مساحت و محیط است که همه در حد مقطع راهنمایی است و هر چقدر هم که ریاضی ضعیفی داشته باشید از پس آن بر خواهید آمد و از ابتدا به شما آموزش داده می شود.بقیه موارد کتاب شامل نکاتی در مورد رسم نقشه بسیار ساده و یا خواندن آنها در سطح بسیار ابتدایی است.

نصب کاغذ دیواری در آلمان

نصب کاغذ دیواری و یا پارکت یکی دیگر از موارد آموزشی به شماست.در این دوره های استاندارد،به شما آموزش داده می شود که چگونه میزان مواد لازم را محاسبه کنید و کار را چگونه تمیز در بیاورید.

بخش مهمی از کتاب نیز به ایمنی اختصاص داده شده است.از آنجا که نقاشان ساختمان ممکن است بخواهند نما را نقاشی کنند،به صورت کاملا حرفه ای آموزش های ایمنی شامل استفاده از داربست،تجیزات و غیره به آنها داده می شود.

مهارت های دیگری که در آوسبیلدونگ نقاشی ساختمان به شما آموزش داده می شود عبارت است از:

  • رنگ کردن فلزات
  • آموزش بتونه کردن
  • رنگ آمیزی تمیز
  • حساب کردن هزینه های کار
  • سمباده زنی اصولی
  • استفاده از زیر رنگ های مناسب در جای مناسب

امتحان عملی آوسبیلدونگ نقاشی نیز دو الی سه روزه است که پروژه های کوچک عملی از شما خواسته می شود و باید بتوانید به انتخاب خودتان مواد لازم را استفاده کنید و چیزی قابل قبول ارائه دهید.استفاده از موبایل در طول امتحان غیر مجاز است و اگر از پس از اتمام زمان مشغول کار باشید رد خواهید شد.

افرادی که آزمون عملی را پاس نیم شوند می توانند رایگان دو یا سه بار دیگر نیز شرکت کنند اما بیشتر از این تعداد آژمون دهنده باید هزینه پرداخت کند.

فرصت های شغلی نقاشان در آلمان

پس از اتمام دوره می توانید استخدام شرکت ها بشوید و یا به صورت مستقل کار کنید.زمینه هایی که می توانید کار کنید نقاشی ساختمان،در و پنجره،نقاشی نمای ساختمان،نصب کاغذ دیواری و پارکت است.

سوالات متداول

از دو طریق آوسبیلدونگ و جاب آفر آلمان می توانید اقدام کنید.معمولا برای افراد با مهارت و سابقه کمتر و یا حتی برای افراد حرفه ای آوسبیلدونگ نقاشی راه مطمئن تری است.

تنها به مدرک زبان مبتدی و دیپلم نیاز دارید که البته با توجه به کارفرما و قراردادهای متفاوت ممکن است تغییر کند.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *