02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

آوسبیلدونگ پرستاری

آنچه در این مقاله میخوانیم
شرایط شرکت در آوسبیلدونگ پرستاری

شرکت در دوره آوسبیلدونگ پرستاری

احتمالا می دانید که دوره های آوسبیلدونگ آلمان دوره های ترکیبی آموزشی و عملی است که بیشتر بر روی کار عملی و کارآموزی تاکید دارند.به طوری که در رشته پرستاری از تقریبا 4500 ساعت آموزش بیش از نصف آن مربوط به آموزش های عملی و تجربه های کاری است.این آموزش ها تحت نظر مراکز علمی خاص،کالج ها و مدارس زیر نظر دولت آلمان انجام می گیرد.

مهاجرت کاری پرستاری به آلمان

خیلی از افرادی که به دنبال شرکت در دوره های آوسبیلدونگ پرستاری آلمان هستند نگرانی بابت نداشتن تحصیلات دانشگاهی دارند اما باید به شما بگوییم که از لحاظ تجربه کار عملی کارآموزان آوسبیلدونگ همان تجربه های دانشجویان پرستاری را خواهید داشت و جای نگرانی نیست.

مدت زمان دوره های آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان عموما سه ساله است و دو سال اول طبق قانون جدید دولت آلمان دوره ی عمومی پرستاری خواهد بود.پس از این دوسال کارآموزان و دانش آموزان پرستاری می توانند زمینه تخصص خود را انتخاب کنند تا آموزش های تخصصی لازم را نیز ببینند.بعد از اتمام تحصیل و کارآموزی دوره آوسبیلدونگ پرستاری علاقه مندان به استخدام در کلینیک ها،بیمارستان ها و مراکز بهداشتی آلمان باید در آزمون استخدامی باید آزمون نهایی بدهند و پس از کسب نمره مورد نظر بلافاصله مشغول به کار شوند.

مزایای آوسبیلدونگ پرستاری

مزایای کارآموزی پرستاری در آلمان این رشته خاص را به یکی از پرطرفدارترین رشته های آوسبیلدونگ تبدیل کرده است.این مزایا عبارتند از:

1-مهمترین مزیت آوسبیلدونگ پرستاری مطمئن ترین و کم ریسک ترین بودن این رشته برای کاریابی و اقامت در آلمان است.همانطور که پیش تر گفته شد کمبود نیروی پرستار در آلمان جدی است و با گذراندن دوره های آوسبیلدونگ پرستاری شانس بسیار بالایی را برای اقامت پس از تحصیل و در نتیجه اقامت در آلمان خواهید داشت.

2-با انتخاب مراکز مناسب آموزش پرستاری دانش آموزان و کارآموزان ماهانه حقوقی برای گذراندن زندگی و رفاه آنها دریافت خواهند کرد.

3 -دوره های عملی و تئوری ترکیبی هستند و هرگز یکنواختی را در حین دوره آوسبیلدونگ پرستاری تجربه نخواهید کرد.

شرایط آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

دیدیم که یکی از بهترین گزینه های مهاجرت کاری به آلمان آوسبیلدونگ پرستاری است اما چه کسانی می توانند در این دوره ها شرکت کنند؟

خوشبختانه به دلیل نیاز شدید به پرستار سخت گیری ها به حداقل رسیده و علاقه مندان کافی است مدرک دیپلم و مدرک زبان آلمانی در سطح B1 داشته باشند.مدرک زبان از این نظر اهمیت دارد که شما بتوانید با معلمین،مسئولین و کارکنان بیمارستان ها و همچنین بیمارها ارتباط بگیرید و تعامل کنید.پس اگر قصد شرکت در کارآموزی پرستاری آلمان را دارید هر چه سریع تر خواندن زبان آلمانی را شروع کنید!

 

کارآموزی پرستاری در آلمان

مدارک لازم برای شرکت در آوسبیلدونگ پرستاری

مدارکی که باید برای تقاضای دوره آماده داشته باشید را در ادامه می توان مشاهده کرد:

شرایط آوسبیلدونگ پرستاری

لازم به ذکر است شرایط سنی برای آوسبیلدونگ پرستاری تعریف نشده و محدودیتی وجود نخواهد داشت اما طبیعتا هر چه سن کمتر باشد بهتر است.

هزینه دوره آوسبییلدونگ پرستاری

یکی از دلایل محبوبیت بالای کشور آلمان در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری،ارزان بودن و حتی گاها رایگان بودن دانشگاه ها و دوره های آموزشی است.آوسبیلدونگ پرستاری آلمان هیچ هزینه ای نخواهد داشت و تنها هزینه های ممکن هزینه آماده کردن مدارک و یادگیری زبان آلمانی خواهد بود.حتی در رشته های دانشگاهی اعم از فنی و مهندسی شهریه برای دانشجویان بین المللی چنان ناچیز است که عملا رایگان محسوب می شود پس قاعدتا درمورد رشته ای حیاتی برای آلمان این دوره ها هزینه ای نخواهد داشت.

حقوق آوسبیلدونگ پرستاری

حقوق پرداختی به کارآموزان بستگی به پارامترهای زیادی دارد.از عوامل متغیر بودن حقوق کارآموزی پرستاری در آلمان می توان به میزان گذرانده شده از دوران تحصیل،تجربه ،مهارت،بازدهی شخص پرستار و ساعات کاری اشاره کرد.

سال به سال حقوق دریافتی ماهانه کارآموزان پرستاری بالا خواهد رفت و در اولین سال تحصیل مبلغی بالای 1000 یورو خواهد بود که به راحتی تمام نیازهای اولیه یک دانشجو را پوشش می دهد.

پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ پرستاری چنانچه موفق به استخدام شوید حقوق بالاتری را نیز دریافت خواهید کرد که البته همچنان بسته به تخصص،مهارت و تجربه پرستار متفاوت خواهد بود.

حقوق پرستار در آوسبیلدونگ آلمان

چه کسانی مناسب دوره های کمک پرستاری در آلمان هستند؟

توجه کنید که به هر حال قرار است مهاجرت پرستاری به آلمان کنید و دائما با این شغل درگیر هستید.پس باید ببینید اصلا تیپ شخصیتی شما به این شغل می خورد؟

اپلای کمک پرستاری مناسب شما نیست اگر:

  • از خون میترسید.
  • با دیدن مریض بدحال کنترل خود را از دست می دهید.
  • اعصاب ضعیفی دارید
  • نمی توانید در هر ساعتی به صورت شیفتی کار کنید.
  • سلامتی روحی و روانی ندارید.

به طور کلی بدانید که باید ذاتا آدم کمک کننده و مراقبت کننده ای باشید در غیر این صورت کلا مهاجرت به آلمان از این طریق را فراموش کنید.

گاها برخی افراد،در ابتدا با هدف پرستاری وارد پروسه تحقیقات می شوند اما در نهایت آوسبیلدونگ مامایی را انتخاب می کنند.پس حتما مقاله مربوط به آن را مطالعه فرمایید.

اقامت دائم آلمان با آوسبیلدونگ پرستاری

اگر کشور آلمان از اهداف شما برای مهاجرت است پیشنهاد می کنیم درصورت داشتن علاقه به پرستاری،بدون نیاز به مدرک دانشگاهی و صرف هزینه های اضافی درخواست خود را برای آوسبیلدونگ پرستاری ارائه دهید.

در صورت وجود هرگونه مشکل با ما در تماس باشید تا به بهترین شکل شما عزیزان را یاری برسانیم.

اقامت دائم آلمان از طریق آوسبیلدونگ پرستاری

سوالات متداول آوسبیلدونگ پرستاری

پاسخ خیر است.شما عزیزان می توانید در هر سن و سالی که هستید برای دوره های کارآموزی اقدام کنید.از آنجا که نیروی کار پرستار با کمبود مواجه است و در این رشته رقابتی وجود ندارد با هر سنی می توان اپلای کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد رشته پرستاری ausbildung می توانید در اینترنت جستجوی بیشتری داشته باشید و یا از مشاورین ما کمک بگیرید.

از آنجایی که ایران در خارج از اتحادیه اروپا قرار میگیرد شهروندان ایرانی نیاز به ویزا برای کار کردن در آلمان دارند.ویزا گرفتن نیز مستلزم پیدا کردن کارفرمای آوسبیلدونگ و بستن قرارداد آوسبیلدونگ است.اگر در مورد کارفرما و یافتن سوالی برایتان پیش آمده است می توانید با هراگشت در ارتباط باشید تا توسط مشاورین مجرب امور مهاجرتی راهنمایی شوید.

خیر،صراحتا باید بگوییم که نیاز است متقاضی به آلمانی تسلط داشته باشد از این رو مدرک B1 آلمانی کافی خواهد بود.

برای پرستار شدت در آلمان کافی است در صورت نداشتن مدرک دانشگاهی،با ارائه دیپلم و مدرک زبان آلمانی دوره کارورزی پرستاری را بگذرانید و سپس به عنوان پرستار استخدام شوید.

با توجه به کمبود نیروی پرستار بازار کار فوق العاده ای در این کشور خواهید داشت و می توانید در بیمارستان ها،کلینیک ها،درمانگاه ها،مراکز بهداشتی،خانه سالمندان و موارد مشابه مشغول به کار شوید.

دوره های پرستاری آوسبیلدونگ اکثرا رایگان هستند.

درخواست مشاوره رایگان

3 پاسخ

    1. سلام برای رشته پزشکی آوسبیلدونگ نداریم و باید تحصیلی و دانشگاهی اقدام کنید.اگه قصد جدی مهاجرت دارید و مهاجرت تحصیلی به آلمان براتون مقدور نیست مشاوران ما بهترین راهکارهای جایگزین رو بهتون پیشنهاد میدن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *