02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

آوسبیلدونگ کارمند بانک در آلمان

آنچه در این مقاله میخوانیم
دوره آوسبیلدونگ کارمندی بانک

درباره دوره اوسبیلدونگ کارمند بانک در آلمان

آموزش های دوره آوسبیلدونگ به عنوان کارمند  بانک (Bank clerk ausbildung) به طور معمول سه سال طول می کشد و یکی  از رشته های پر طرفدار در کشور آلمان است. در صورت عملکرد خوب این مدت به 2 سال کاهش می یابد. این دوره شامل دو بخش دوره آموزشی در یک آموزشگاه و همچنین کار در یک شرکت است. در بخش اول یک امتحان نهایی خواهید داشت که ۲۰ درصد نمره شما را تعیین می کند. پس از گذراندن دوره عملی، آزمون دیگری از شما اخذ می شود که ۸۰ درصد نمره است.

اما یادگیری پس از آن تمام نمی شود، زیرا گزینه های متعدد آموزش بیشتر شما را قادر می سازد تا مسیرهای مختلف (شغلی) را طی کنید.

قوانین جدید دوره آوسبیلدونگ کارمند بانک:

از آگوست 2020، مقررات آموزشی جدید برای دوره اوسبیلدونگ کارمندی بانک اعمال می شود. علاوه بر تجدید نظر در محتوای آموزشی موجود، زمینه های جدید یادگیری نیز مورد توجه قرار می گیرد. به عنوان مثال، ارزش بیشتری برای مهارت های مشاوره و روابط عمومی با مشتریان قائل می شود. دیجیتالی شدن نیز نقش عمده ای دارد. چه بانکداری آنلاین باشد و چه تجهیزات کار دیجیتالی ، با مقررات آموزشی جدید، کارمندان بانک آینده به طور مطلوب برای چالش های مدرن در بخش بانکداری آماده هستند.

کارمند بانک چه می کند؟

 • توصیه به مشتریان: باز کردن حساب بانکی ، درخواست وام برای ماشین یا برداشت مبلغ زیادی پول ، مشتریان به دلایل مختلفی به بانک مراجعه می کنند. کارمندان بانک می توانند به صورت جامع و کامل به شما مشاوره دهند.

 

 • اجرای سفارشات مشتریان: بسیاری از مشتریان نه تنها از خدمات مشاوره یک بانک استفاده می کنند، بلکه دستورات خود را توسط کارمندان بانک نیز اجرا می کنند. کارمندان بانک حساب باز می کنند و مدیریت می کنند، اوراق بهادار می خرند، اشیای قیمتی را در گاوصندوق ها و قفسه ها ذخیره و مدیریت می کنند، یا با بانک های خارجی تماس می گیرند، مثلاً برای مبادله پول با ارز دیگری.

 

 • ایجاد مفاهیم مالی: زمانی که یک تاجر ثروتمند می خواهد پول خود را به طور سودآور سرمایه گذاری کند یا یک زوج جوان می خواهد یک خانه را تامین مالی کند، کارمندان بانک می دانند چه باید بکنند. آنها احتمالات را در مفاهیم فردی خلاصه می کنند و آنها را در یک گفتگوی شخصی ارائه می کنند. این هم محاسبات و محاسبات می خواهد.

 

 • فعالیت در حوزه های داخلی بانک: برای اینکه فرآیندها در یک بانک به خوبی انجام شود باید به حوزه های به اصطلاح داخلی بانک نیز رسیدگی شود. به این ترتیب، کارمندان بانک می‌توانند کارمندان جوان را در بخش منابع انسانی جستجو، استخدام و نظارت کنند. در حسابداری، از جمله، تجزیه و تحلیل هزینه ایجاد می شود.

 

وظایف شما در یک نگاه

 • در مورد سؤالات مربوط به معاملات پولی به مشتریان مشاوره دهید
 • درخواست های اعتباری مشتری را ارزیابی کنید و اشکال مناسب اعتبار را انتخاب کنید
 • سفارشات پرداخت را دریافت و پردازش کنید
 • پرداخت بدهی مشتریان (شرکتی) را ارزیابی کنید
 • تنظیم وام، قراردادهای پس انداز مسکن و بیمه (عمر).
 • مفاهیمی را برای تأمین سالمندی ایجاد کنید
 • انجام معاملات خارجی، به عنوان مثال مبادله پول

چه تغییری در کارآموزی کارمند بانک در آگوست 2020 خواهد داشت؟

هرکسی که کارآموزی خود را به عنوان کارمند بانک در تابستان 2020 آغاز کند، از قبل مشمول مقررات جدید کارآموزی خواهد بود. ما مهم ترین نوآوری ها را برای شما خلاصه کرده ایم:

 

 • صلاحیت مشاوره: تمرکز تجدید نظر، در میان چیزهای دیگر، صلاحیت مشاوره است. این باید با شدت بیشتری برای کارآموزان آینده آموزش داده شود. نیازها، خواسته ها و انتظارات مشتریان مورد توجه قرار می گیرد. بنابراین، ارزش بسیار بیشتری به مهارت های مرتبط با مشتری و مهارت های ارتباطی داده می شود.

 

 • اقدامات حرفه ای کامل: در حالی که قبلاً حوزه های موضوعی فردی و فنی تدریس می شد، اکنون بیشتر در مورد اقدامات حرفه ای کامل است. بنابراین مهارت های روش شناختی و روش های کار پروژه محور اهمیت بیشتری پیدا می کنند.

 

 • محتوای دیجیتال: دیجیتالی شدن در تجارت بانکداری تغییرات زیادی کرده است. مشتریان بیشتری از بانکداری آنلاین و سایر خدمات دیجیتال استفاده می کنند. کارآموزان باید برای ادغام تجهیزات کار دیجیتال در کارهای روزمره خود، به عنوان مثال هنگام تماس با مشتریان یا استفاده از روش های کاری چابک، بهتر آماده باشند. این نیز در امتحان نهایی جدید ادغام خواهد شد.

 

 • امتحان نهایی تمدید شده: امتحان نهایی نهایی نیز جدید است. این آزمون در دو بخش در زمان های مختلف برگزار می شود. قسمت اول تقریباً در نیمه راه آموزش شما برگزار می شود و جایگزین امتحان میانی قبلی می شود. قسمت دوم در پایان آموزش دنبال می شود. همچنین مدت زمان آزمون شفاهی از 20 دقیقه به 30 دقیقه افزایش یافت.

 

شرایط دوره اوسبیلدونگ کارمند بانک در آلمان

 • طول دوره :2 الی 3 سال
 • مدرک پیش نیاز:دیپلم
 • نوع کار دوره:روزانه
 • حقوق: سال اول ۱۰۴۰ یورو، سال دوم ۱۱۰۰ یورو و سال سوم ۱۱۶۰ یورو
کارمند بانک

چرا باید بانکدار شوید؟

این کار یک روز کاری متنوع را ارائه می دهد. شما به مشتریانی با طیف گسترده ای از نیازها خدمت می کنید و همیشه دوباره با چالش مواجه می شوید. چندین گزینه آموزشی بیشتر نیز چشم انداز شغلی خوبی را برای شما باز می کند. از کارآموز تا مدیر شعبه  یک مسیر شغلی غیرعادی نیست.

کجا می توانم به عنوان کارمند بانک کار کنم؟

 • در پیشخوان: اینجا جایی است که شما با مشتریانی با طیف وسیعی از نگرانی ها ملاقات می کنید. به عنوان مثال، شما در انتقال کمک می‌کنید، پول نقد را برای واریز به حساب می‌پذیرید، از حسابی پول برداشت می‌کنید یا به ارز دیگری مبادله می‌کنید.
 • اتاق های مشاوره: شما فقط 100000 یورو وام در پیشخوان نمی دهید. بنابراین جلسات مشاوره فردی در اتاق های مشاوره ویژه برگزار می شود.
 • در دفتر: برنامه ریزی، محاسبات، همه اینها در دفتر روی رایانه اتفاق می افتد.

مکان های شما در یک نگاه

 • بانک های خصوصی
 • بانک های دولتی
 • موسسات اعتباری تعاونی

ساعات کار کارمند بانک در آلمان چقدر است؟

بسته به بانک، یک کارمند تمام وقت بانک 37 تا 40 ساعت در هفته کار می کند. اگر باجه محل کار شماست، ساعت کاری بر اساس ساعت کاری بانک است. مشاوره های شخصی اغلب پس از بسته شدن بانک انجام می شود.

حقوق بانکداران در آلمان چقدر است؟

درآمد ماهیانه کارمند بانک برای فردی که در بانک در آلمان کار می‌کند معمولا ماهیانه حدود ۴،۱۴۰ یورو درآمد دارد. محدوده حقوق از ۱۳۰۰ یورو (کمترین میانگین) تا ۸۵۱۰ یورو است (بالاترین میانگین، حداکثر حقوق واقعی بیشتر است). این متوسط حقوق ماهیانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است.

افزایش حقوق در کشور آلمان چگونه است؟

کارمندان بانکی در آلمان معمولا هر ۱۴ ماه یک بار افزایش حقوق تقریبا ۱۰٪ رو به رو هستند. متوسط افزایش سالانه ملی برای کلیه مشاغل در هر ۱۶ ماه ۸٪ به کارمندان تعلق می‌گیرد.

اگر به دنبال درآمد بیشتری از آوسبیلدونگ هستید،حتما مقاله آوسبیلدونگ های پردرآمد را مطالعه کنید.

کارمندان بانک چه لباس های کاری می پوشند؟

کت و شلوار و لباس به عنوان لباس کار مورد نیاز است، و برخی از آنها نیز به طور خاص در صورت کار در خدمات مشتری ارائه می شوند. این همچنین می تواند شامل لوازم جانبی مانند روسری، کراوات یا سنجاق باشد. خالکوبی و پیرسینگ تا زمانی که قابل مشاهده نباشد قابل قبول است.

برای بانکدار شدن باید چه جور آدمی باشم؟

 • تحلیلگر: شما در تمرکز مهارت دارید و ترجیح می دهید با ساختار زیاد کار کنید.
 • استعدادهای ارتباطی: مشتری بعدی چه نگرانی هایی خواهد داشت؟ شما مشتاقانه منتظر بحث ها و قرار ملاقات های مشاوره هستید. شما همچنین می توانید حقایق پیچیده را با کلمات ساده توضیح دهید.
 • علاقمند به محاسبات: ریاضی و اعداد باید برای شما هیجان انگیز باشد.

کارآموزی به عنوان کارمند بانک چگونه کار می کند؟

آموزش به عنوان کارمند بانک معمولاً سه سال طول می کشد. اگر نمرات خوبی کسب کردید، می توانید دوره آموزشی را به دو یا دو سال و نیم کوتاه کنید. می توانید متناوباً در شرکت و مدرسه حرفه ای پیدا شوید. دروس مدرسه بلوکی نیز امکان پذیر است. تقریباً در نیمه راه آموزش شما، قسمت اول امتحان نهایی تمدید برگزار می شود که 20 درصد محاسبه می شود. این در مورد موضوع مدیریت حساب و تامین مالی خرید است. قسمت دوم در پایان تمرین برگزار می شود و با 80 درصد وزن می شود. بخش دوم آزمون بسیار گسترده‌تر است و برای مثال شامل موضوعاتی مانند انباشت ثروت، حمایت از تأمین مالی پروژه‌ها و همچنین مطالعات اقتصادی و اجتماعی است. از آنجایی که موضوع خدمات به مشتریان مورد توجه آیین نامه آموزشی جدید است، در آزمون نهایی نیز نقش اساسی دارد. در امتحان شفاهی یک مشاوره سی دقیقه ای شبیه سازی می شود.پس از گذراندن دوره آوسبیلدونگ کارمندی بانک به راحتی میتوانید ویزای آوسبیلدونگ کشور آلمان را دریافت کنید.

کارمند بانک در دوره آوسبیلدونگ چه می آموزد؟

وقتی صحبت از درس های مدرسه حرفه ای می شود، حوزه مالی مورد توجه است. در میان چیزهای دیگر، نحوه تعیین هزینه‌ها و درآمدها، نحوه مدیریت حساب‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها و برنامه‌های فناوری اطلاعات را خواهید آموخت. مشتری مالیاتی، تئوری حسابداری و بیمه نیز در جدول زمانی شما گنجانده شده است. کلاس های به اصطلاح عمومی شامل دروس آلمانی، مطالعات اجتماعی، اخلاق، سیاست و ورزش است. ترکیب موضوعات ممکن است بسته به مدرسه حرفه ای متفاوت باشد.

کارمند بانک در عمل چه می آموزد؟

 • تماس با مشتری: چه در پیشخوان و چه در اتاق جلسه، در طول آموزش خود به عنوان یک کارمند بانک، یاد می گیرید که چگونه به طور آشکار با مشتریان ملاقات کنید و به آنها مشاوره دوستانه و حرفه ای بدهید.
 • EDP: برای انجام نقل و انتقالات و تراکنش ها باید با EDP آشنا بود. گام به گام، از جمله موارد دیگر، نحوه نقل و انتقالات و باز شدن حساب های مشتریان را یاد می گیرید.
 • کسب و کار وام دهی: بانک آموزشی چه وام هایی ارائه می دهد، اعتبار مشتریان چگونه بررسی می شود، با چه شرایطی وام اعطا می شود؟ به عنوان یک کارآموز با مراحل کار آشنا می شوید.

شما باید کارمند بانک شوید اگر ...

شما از کمک به دیگران لذت می برید، برای مثال با دادن توصیه های عالی به آنها در مورد مسائل مالی.

سازماندهی همیشه شما را مجذوب خود کرده است.

حقوق خوب و ساعات کار منصفانه برای شما مهم است.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.