02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

اجازه کار قانونی در حین تحصیل در کشور کانادا

آنچه در این مقاله میخوانیم
اجازه کار قانونی در حین تحصیل در کشور کانادا

مهاجرت تحصیلی یکی از راه‌های عزیمت به کشوری دیگر است که باعث می‌شود فرد متقاضی بتواند در دانشگاهی بین‌المللی که میتواند از سطح آکادمیک بالاتری برخوردار باشد تحصیل کند. مهاجرت از روش تحصیلی یکی از بهترین روش‌هاییست که که فرد می‌تواند به آن طریقه اقدام به مهاجرت کند زیرا مهاجرت تحصیلی از پوئن‌های مثبت زیادی برخوردار است.سالانه افراد زیادی به ‌‌هدف‌های گوناگونی به سراسر جهان مهاجرت می‌کنند و البته تمام هدف‌هایی که این افراد دارند در آخر همه به یک هدف تبدیل می‌شود و آن‌هم پیشرفت و ایجاد رفاه برای خود یا خانواده‌شان می‌باشد.افرادی که قصد مهاجرت دارند باید باید بدانند که مهاجرت به هر روشی،پروسه‌ای دشوار و زمان‌بر است و اگر قصد پیشرفت در مبحثی که برای خود اولویت قرار داده‌اند دارند باید صبور باشند و مسیر این پروسه را قدم به قدم هموارتر و ساده‌تر سازند.

پیش از مهاجرت

قبل از اینکه اقدام به مهاجرت کنیم،فعالیت‌هایی وجود دارند که باید آن‌ها را به نحو احسن پیش ببریم و در غیر این صورت،نمی‌توانیم مسیر این پروسه را هموار‌تر سازیم.اولین اقدامِ پیش از مهاجرت،هدف‌گذاری می‌باشد؛یعنی اینکه بدانیم برای دستیابی به چه هدفی به مهاجرت اقدام می‌کنیم؟و آیا هدف ما در کشوری که قصد مهاجرت به آن را داریم قابل دسترسی و دستیابی است؟این سوالات نمونه‌هایی هستند که اگر موفق به پاسخ‌دهی به آنها شدید آنگاه می‌توانید اطمیان حاصل کنید که در امر هدف‌گذاری موفق عمل کرده‌اید.

نکته بعدی برای پیش از اقدام به مهاجرت،به در نظر گرفتن شرایط و جوانب خود و زندگی شخصی‌مان مربوط می‌شود.تا هنگامی که شرایط اقتصادی،جسمی،سنی،روحی-روانی خود را در نظر نگیریم نمی‌‌توانیم هدف مناسبی برای خود مشخص کنیم.

فردی را تصور کنید که تنها ۱۵ سال سن دارد اما میخواهد در وطن خود ترک تحصیل نموده و سپس برای مهاجرت به روشِ کسب و کاری یرای کشوری اروپایی اقدام کند.مشخصا این فرد شرایط ستی و زندگی خود را درنظر نگرفته و همچنین درمورد اصول مهاجرت کسب و کاری نیز تحقیق نکرده و اطلاعاتی کسب نکرده و نمی‌داند که برای اپلای این روش از مهاجرت،حداقل به 18 سال سن و همچنین سابقه کاری و تحصیلی نیاز دارد.پس با کمی تحقیق می‌توان تصمیم درست‌تری نسبت به فردی که هم‌اکنون اشاره کردیم گرفت.

همچنین باید به یاد داشت اهدافی که برای خود تعیین می‌کنیم خیلی هم دور از واقعیت و بلند‌پروازانه نباشد چون پیشرفت در هرمقطعی و هر نقطه‌ای در دنیا ملزم به صبر و تلاش و زمان‌بندی و برنامه‌ریزی فراوان است و مسیر هدف را باید گام به گام طی نمود و نمی‌توان رهِ صدساله را یک شبه طی کرد!

فقط با هدف‌گذاری،اولویت‌بندی،برنامه‌ریزی و تلاش می‌توان به خواسته‌هایی که داریم دست یابیم.

در قدم بعدی باید کشوری که به آن قصد مهاجرت داریم را انتخاب کنیم.برای این امر نیاز داریم تا جایی که می‌توانیم درباره کشور‌های مختلف اطلاعات کسب کنیم و راجع به تمام کشور‌های اروپایی تحقیق کنیم تا بتوانیم از تمام کشور‌ها،تعدادی که با شرایطمان سازگار هستند را گلچین کنیم و در آخر میان آنها،مناسب‌ترین گزینه را برای مهاجرت انتخاب کنیم.

شرایطی که داریم و هدفی که برای خود درنظر گرفته‌ایم بصورت مستقیم بر‌روی کشوری که انتخاب می‌کنیم تاثیر می‌گذارد.

شرایط و اهداف هر فرد با دیگری متفاوت است و هر کشوری نیز لازمه و خصوصیات خود را برای اقامت دارد،پس در نتیجه باید شرایط و اهداف خود را با شرایط اقامت و مهاجرت به هر کشوری تطبیق دهیم و دریابیم که دقیقا کدام‌یک از آن کشور‌ها،با شرایط و اهداف ما تطابق بیشتری دارند و گزینه‌مناسب‌ترین برای امر مهاجرتمان هستند.

مهاجرت تحصیلی در کانادا

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های بین‌المللی و اخذ معتبر‌ترین مدارک تحصیلی از آنها همواره رویای تمامی دانشجویانی که قصد پیشرفت و موفقیت در تحصیل و مقاطع آکادمیک خود را دارند بوده‌است. با توجه که پیشرفته‌تر شدن کشور‌های امروزی دستیابی به چنین هدف مسیر هموارتری نسبت به ۲ الی ۳ دهه اخیر دارد و می‌توان با کمی تلاش به این هدف دست‌یافت.

کار در حین تحصیل در کشور کانادا

با توجه به هزینه زیادی که تحصیل در کشور‌های اروپایی و دانشگاه‌های پیشرفته‌اش دارد،دانشجویی که به هدف تحصیلی در این کشور‌ها سفر میکند مجبور می‌شود که همزمان با تحصیل خود،مشغول به انجام شغلی برای کسب درآمد جهت پرداخت شهریه خود و همچنین پرداخت هزینه‌ها و مخارج سکنه‌گزیدن در آن کشور شود.
متاسفانه برخی کشور‌ها به دانشجویان اجازه کار نمی‌دهند و دانشجو مجاز نیست که همزمان با تحصیل کسب درآمد کند اما در اکثر کشور‌ها دانشجویان مجاز به کار‌کردن هستند و فقط زمان کاری آنها محدود می‌باشد.برای مثال در کشور آلمان دانشجویان می‌توانند با دریافت مجوز از دانشگاه خود هر هفته بین 10 الی 20 ساعت کار کنند و با این شرایط به‌راحتی از پس هزینه و مخارج تحصیل و اقامت در آلمان برخواهند‌آمد.
پس هنگام اپلای تحصیلی به هر کشوری باید در ابتدا راجع به اینکه اجازه کار‌کردن در آنجا را دارید یا خیر تحقیق کنید که بعدها به چالش‌های دشوار اقتصادی دست ‌و پنجه نرم نکنید.
می‌توانید قبل از اقدام به مهاجرت از وکلا یا دفاتر مهاجرتی در رابطه با این امر راهنمایی بگیرید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *