02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

آنچه در این مقاله میخوانیم
اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

مهاجرت تحصیلی جزو برترین روش‌ها برای یادگیری هرچه بیشتر و کسب تجربه از کشوری جز وطن خود می‌باشد. افرادی که برای تحصیل به دانشگاهی بین‌المللی سفر می‌کنند و در کشوری جدید سنکه می‌گزینند،می‌توانند تجربیات بسیار بیشتری نسبت به کشور خود کسب کنند و با چالش‌های زیادی دست و پنجه نرم کنند که این مسئله باعث پخته‌تر شدن و بالغ‌تر شدنِ هر فرد می‌شود. خوشبختانه جوامع امروزی و کشور‌های اروپایی شرایطی را فراهم کرده که دانشجویان و محصلان جهان در هر نقطه‌ای که هستند بتوانند در دانشگاه‌های پیشرفته و مدرن بین‌المللی به تحصیل بپردازند و فرصت‌های تحصیلی و شغلی بسیار درخشانی را برای خود رقم بزنند.

پذیرش تحصیلی

پذیرش تحصیلی به معنای قبولی درخواست شما برای تحصیل در کشور مدنظرتان است. به‌دلیل پرطرفدار‌شدن مهاجرت تحصیلی در دهه اخیر،کشور‌های اروپایی انتظارات بالایی از افرادی که برای تحصیل اپلای(درخواست پذیرش مهاجرتی)می‌کنند دارند و دیگر هر فردی مورد قبول این کشور‌های اروپایی قرار نمیگیرد. برای اینکه بتوانید پذیرش تحصیلی دریافت کنید،باید از نمرات و معدلات بالایی برخوردار باشید و همچنین محصلی با انگیزه و درس‌خوان باشید و تمام دشواری‌های پروسه مهاجرت نیز به جان بخرید.
به یاد داشته باشید باتوجه به مدرک معتبری که از تحصیل در این دانشگاه‌ها دریافت می‌کنید،دست و پنجه نرم‌کردن با چالش‌های مهاجرتی و همچنین دشواری‌های موجود در اقامت و سکنه‌گزیدن در کشوری جز وطن خود،امری غیر‌منطقی نیست و سالانه بیش از ده‌ها هزار نفر برای دریافت چنین مدارک تحصیلی معتبری،هزاران کیلومتر را در سراسر کشور سفر می‌کنند. برای همکاری با کارفرمایان و شرکت‌های بین‌المللی داشتن مدرکی بین‌المللی در رزومه تحصیلی و کاری خود می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما کند.

کشور کانادا

کانادا یکی از پرطرفدار‌ترین خواستگاه‌های مهاجرت تحصیلی است.دانشگاه‌های موجود در این کشور جزو مدرن‌تدین دانشگاه‌های جهان می‌باشند و تعداد کثیری از آنها در لیست ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. هنگام تدریس در تمام مدارس،دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی این کشور مدرسان همواره از به‌روز ترین متد‌های آموزش بهره می‌برند و بدون شک می‌توان ادعا کرد که مراکز آموزشی کانادا جزو بهترین مراکز آموزشی جهان می‌باشند. دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در کانادا اجازه کار دارند و می‌توانند هر هفته بین ۱۰ الی ۲۰ ساعت را با دریافت مجوز از دولت کانادا،مشغول به کار و کسب درآمد شود.

فراگیری زبان

یکی از مسائلی که برای مهاجرت به کشور کانادا قابل اهمیت است،فراگیری زبان انگلیسی است.
بیش از ۷۰ درصد شهروندان کانادا به زبان انگلیسی(که زبان رسمی این کشور است)و بقیه شهروندانش به زبان فرانسوی تکلم می‌کنند.تمام مقاطع تحصیلی در کشور کانادا به زبان انگلیسی و فرانسوی ترجیح می‌کنند و اینکه با کدام زبان به شنا آموزش داده شود،بستگی به دانشگاهی که انتخاب می‌کنید دارد.یادگیری زبان رسمی کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید تنها به مسائل تحصیلی محدود نمی‌شود بلکه هرفردی که بصورت مستقل در کشوری اقامت دارد،باید بتواند با ارتباط کلامی و برقراری ارتباط با شهروندان آن کشور،نیاز‌های خود را برطرف کند و در غیر این صورت نمی‌تواند به سادگی در آن کشور سکنه گزیند.

از طرفی دیگر اگر دارای مدرک زبان باشید و مدرک زبان خود را همراه با مدارک دیگر خود به سفارت کانادا تحویل دهید،آنگاه شانس بیشتری برای قبولی پذیرش تحصیلی خود خواهید داشت.اگر هم بدون تسلط بر زبان،وارد این کشور شوید،آنگاه مجبور به گذراندن دوره‌های آموزشی زبان در کشور کانادا هستید که زمان زیادی از شما می‌گیرد و به‌علاوه بر آن،گذراندن این دوره‌ها پرهزینه هم هست و شمارا از هدف اصلی خود که گذراندن مقاطع آکادمیک است دور‌تر و دور‌تر میسازد. پس بهتر است قبل از اقدام به مهاجرت،شروع به فراگیری زبان رسمی کانادا کنید‌.

نحوه اپلای

برای اپلای تحصیلی به کشور کانادا باید در آخرین قدم مدارک هویتی و تحصیلی خود را همراه با مدرک زبان به سفارت مربوطه بفرستید و در اقدام‌های قبلی باید به،هدف‌گذاری،برنامه‌ریزی،اولویت‌بندی،خودشناسی و… توجه زیادی داشته‌باشید زیرا هرکدام از این مواردی که ذکر شد نقش مهمی در موفق‌بودن ما در پروسه مهاجرتمان دارند. دقت داشته‌باشید که نمرات کسب‌شده توسط شما باید از معدل بالایی برخوردار باشد و در غیر این اصورت قبولی پرونده اپلای شما عملی دشوار خواهد‌شد و همچنین سعی کنید قبل از اقدام به مهاجرت و اپلای کردن زبان رسمی این کشور را بیاموزید و مدرک زبان خود را به سفارت ارسال کنید زیرا ارسال مدرک زبان به سفارت شانس شما را برای قبولی اپلایتان افزایش می‌دهد.

نتیجه‌گیری

مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا ممکن است که امر ساده‌ای نباشد اما غیر‌ممکن هم نیست. تحصیل در کشور کانادا تقریبا مقرون به صرفه است و دانشجویان می‌توانند همزمان به کار‌کردن و کسب درآمد به تحصیل بپردازند و از پس مخارج تحصیل و اقامت خود در آن کشور بربیایند. مهاجرت پروسه‌ای طولانی مدت و پرزحمت است و نیاز به تفکر و برنامه‌ریزی زیادی دارد،زیرا می‌تواند تاثیر بسزایی در آینده تحصیلی و شغلی هر فرد بگذارد و چنین تصمیم به این بزرگی نیاز به برنامه‌ریزی زیادی نیز دارد.مهاجرت به کشوری جدید می‌تواند تجربه‌ای مفید و سازنده برای زندگی هر فردِ خواهانِ پیشرفت باشد

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *