02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

استارتاپ های موفق کانادایی

آنچه در این مقاله میخوانیم
راه اندازی استارتاپ موفق در کانادا

استارتاپ در کانادا

کانادا ممکن است جمعیت کمی داشته باشد اما این بدان معنا نیست که این کشور دارای اکوسیستم استارتاپی ضعیفی است. در واقع، اکوسیستم کانادا اغلب مجموعه‌ای از استارت‌آپ‌های برتر را ایجاد می‌کند. استارت‌آپ‌های برتر کانادایی از طریق روحیه کارآفرینی در این کشور ایجاد می‌شوند که با دسترسی آسان به سرمایه‌ای که صاحبان کسب‌وکار در آن منطقه از آن بهره می‌برند، ترکیب شده‌اند.

حتما بخوانید: ویزای استارتاپ کانادا

بودجه استارت‌آپ‌ها در این کشور در طول سال 2021 افزایش یافت و رکورد سال قبل را به سبکی شکست داد. در مجموع، تا پایان سه ماهه سوم سال 2021، بودجه استارت آپی در کشور به 11.8 میلیارد دلار رسید که نسبت به ارقام سال قبل پیشرفت چشمگیری داشته است.

کانادا به عنوان کشوری متنوع به ویژه در امور مالی، تجارت، هنر و فرهنگ با بخش فناوری استارتاپی پر رونق، در قلب اقتصادی ثروتمندترین کشورهای جهان قرار دارد و تخمین زده می‌شود که در سرتاسر جهان پرشور باشد. از بانکداری تا امور مالی، کانادا خانه اصلی بورس اوراق بهادار آن است و احتمالاً به اوج جهانی شدن رسیده است.

10 استارت آپ برتر کانادایی نوآور در سال 2021

بیایید نگاهی به 10 استارتاپ موفق کانادایی در سال 2021 بیندازیم

 1. Loopio
 2. Opencare
 3. Connected
 4. Ritual
 5. League
 6. Maple
 7. ai
 8. Borrowell
 9. Mejuri
 10. Ada

استارتاپ های موفق کانادایی

1. Loopio

سال تاسیس:2014

با بیش از 800 شرکت از جمله نتسکوپ، تامسون رویترز، آی‌بی‌ام، سیتریکس و اسپرینکلر، لوپیو با میانگین رشد 681 درصدی به عنوان 400 شرکت برتر Mail با رشد 681 درصدی در رتبه 79 قرار گرفته است. با این حال، Loopio یک استارت آپ است که به شرکت ها کمک می کند تا به درخواست های پروپوزال ها، پرسشنامه های امنیتی و موارد دیگر پاسخ دهند.

 

 

2. Opencare

تاسیس: 2012

این شرکت افراد را به دندانپزشک مورد نیاز خود با توجه به شرایط فرد وصل می کند. Opencare یک تغییر مدرن است که بر صنعت سنتی تسلط دارد. از طریق ارتباط با دندانپزشکان متخصص منطقه، به مراقبت بهتر با توجه بر سلامت مطلوب  متمرکز شده است و در حال رشد است.

3. Connected

تاسیس: 2014

 پلتفرمی است که به برندها کمک می کند تا محصولات نرم افزاری مورد استفاده خود را  در مرحله تحقیق و توسعه بسازند. این شرکت دارای یک طرح اختیاری اشتراک است که در آن کارکنان سهام شرکت خود را دارند. و یکی از ۲۵ استارت آپ برتر لینکدین در کانادا در سال ۲۰۱۹ است.

4. Ritual

تاسیس: 2014

Ritual شاید یکی از شناخته‌شده‌ترین برنامه‌های استارت‌آپ کانادا باشد که به کاربران کمک می‌کند تا غذاهای از قبل سفارش داده شده خود را از رستوران‌ها و قهوه خانه‌های مورد علاقه خود دریافت کنند. با Ritual نیازی به مبارزه با جمعیت یا ایستادن در صف های طولانی نیست.

برخلاف Zomato و Swiggy هند، این برنامه پیش‌سفارش  به دلیل مناسب بودن و قابلیت اطمینان آن شناخته شده است. همچنین مزیت Piggyback در سفارشات را دارد، که در آن یکی از همراهان شما می تواند بیش از یک سفارش را از طرف چندین نفر دریافت کند. بودجه جدید تقریباً به حدود 30 میلیون دلار رسیده است و پس از توقف فعالیت در اروپا، با بازارهای موجود حرکت کرده است.

5. League

تاسیس: 2014

 League یک پلت فرم یک به یک برای کارمندان است تا با برنامه های سبک زندگی، سلامت و بیمه های  خود به راحتی دسترسی  یابند. بر اساس رتبه بندی سالانه Linked in، این مرکز به سرعت در حال رشد در سه سال متوالی در بین استارت آپ های برتر کانادا به حساب می آید.

6. Maple

تاسیس: 2015

با Maple، می توانید با پزشکان دارای مجوز کانادایی برای کمک پزشکی در تمام ساعات شبانه روز ارتباط برقرار کنید. مشاوره آنلاین چیز جدیدی نیست، اما برنامه Maple همه چیز را به سطح جدیدی می برد و کمک فوری از پزشکان و متخصصان ارائه می دهد.

با راه اندازی Maple، رسیدگی به پشتیبانی فوری پزشکی از سوی متخصصان مراقبت های بهداشتی به انتخاب شما بسیار آسان تر شده است. قابل ذکر است، یک کلیک یک دکمه دورتر است. دو سرمایه‌گذار اخیر Loblaw Companies Limited و RBC Ventures هستند و این شرکت 73 میلیون دلار در یک توالی سرمایه جذب کرده است.

 

7. integrate.ai

تاسیس: 2017

Integrate.ai یکی از بحث‌برانگیزترین صنعت‌های بین‌صنعتی در دنیای فناوری امروز است که مستلزم یادگیری ماشینی و هوشمندی نوآورانه برای هدف قرار دادن نیازهای مشتری قبل از احساس شدن است. با این حال، بسیاری از افراد در حال حاضر اجرای این برنامه فناوری را برای بهبود کیفیت و خروجی خود آغاز کرده اند.

8. Borrowell

تاسیس: 2014

Borrowell یک شرکت فناوری مالی است که به کانادایی ها دسترسی رایگان به امتیاز اعتباری خود، از جمله توصیه هایی برای نکات مالی و ابزارهایی برای بهبود امتیازات اعتباری ارائه می دهد. بورول که به‌عنوان برترین شرکت فناوری مالی جهان به دلیل شفافیت خود فهرست شده است، پیشگام بسیاری از این ایده‌های واقعی خواهد بود.

9. Mejuri

سال تاسیس: 2013

Mejuri محبوب ترین شرکت بازاریابی هدفمند در کانادا است که مستقیماً با مصرف کننده سروکار دارد. Mejuri جواهرات خوب را با قیمت های نسبتاً پایین می فروشد و به عنوان خانه جواهرات گسترده گسترش یافته است. این نام تجاری به طور مستقیم به مصرف کنندگان (از طریق آنلاین) برای فروش از طریق ویترین فروشگاه های آجر و ملات عمل می کند. این شرکت که مجدداً در سال 2015 راه اندازی شد، حداکثر کارمندان زن دارد.

10. Ada

تاسیس: 2016

Ada یک هوش مصنوعی است که در آن کسب‌وکارها اجازه دارند مستقیماً از طریق جعبه چت با مشتریان احتمالی صحبت کنند. با انباشته شدن کوه‌های کسب‌وکار، مشتریان احساس ناراحتی می‌کنند و در نتیجه هر کسب‌وکاری به‌طور خاص نیاز به توضیح و تجزیه و تحلیل مناسب دارد تا بتواند تصمیمات تجاری بهتری بگیرد.

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

از طریق راه اندازی یک کسب و کار نواورانه و استارتاپ به راحتی می توانید اقامت کانادا را به دست اورید.البته تنها لازم است یک نامه حمایت و پشتیبانی ( Letter of Support) از سازمان سرمایه گذاری واجد شرایط که توسط دولت کانادا مورد تایید قرار گرفته، دریافت کنید.

برای کسب این مدرک مهم، باید سازمان سرمایه گذاری مورد نظر در یکی از سه گروه زیر قرار گیرد:

 • Venture Capital Fund
 • Angel Investor Group
 • Business Incubator

و متقاعد شود که طرح تجاری یا همان استارتاپ شما به اندازه کافی خلاقانه باشد و ارزش سرمایه گذاری نیز داشته باشد.

همچنین شما باید به دولت کانادا ثابت کنید از  توانایی مالی لازم برای سکونت در این کشور برخوردار هستید .

باید بدانید که دولت کانادا هیچ کمک مالی به کارآفرینان مهاجر برای زندگی در این کشور ارائه نمی کند

شهرهایی از کانادا با استارتاپ های موفق

 • ونکوور
 • مونترال
 • تورنتو
 • واترلو
 • اتاوا
 • گاتینو
 • همیلتون

شرایط موفقیت استارتاپ

قبل از اینکه دلایل کلیدی این که کانادا کشوری فوق العاده برای استارت آپ ها است را بررسی کنیم، بیایید منظورمان از استارت آپ ها را روشن کنیم. در این مورد، ما به چهار نوع کسب‌وکار نگاه می‌کنیم:

 • بیت‌کوین
 • سخت‌افزار
 • نرم‌افزار
 • شرکت‌های مبتنی بر اینترنت و فناوری پوشیدنی

 در اینجا برخی از شرایطی است که به این کسب و کارها اجازه رشد و موفقیت می دهد.

به دنبال راه اندازی یک شرکت هستید؟ در حالی که ده ها عنصر وجود دارد که به موفقیت و نابودی شرکت های نوپا کمک می کند، مکان ممکن است بیش از آن چیزی باشد که به آن اعتبار می دهیم تأثیر بگذارد.

 

در کانادا، کسب و کارهای نوپا واقعاً رشد کرده اند. بر اساس رشد، عملکرد، بودجه و ارزش های خروج، کانادا در رتبه بیست و پنجمین اکوسیستم استارت آپی برتر در جهان قرار دارد. در واقع، خارج از سیلیکون ولی، واترلو بالاترین تراکم راه اندازی را در بین مناطق دیگر جهان دارد. و با ترکیبی از آزادی اقتصادی، هزینه های کم راه اندازی، بودجه دولتی، ابزارهای تجاری در دسترس، و استعدادهای فراوان، کانادا یکی از بهترین مکان ها برای راه اندازی سرمایه گذاری جدید شماست. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

استارتاپ موفق در کانادا

مزایای راه اندازی استارتاپ در کانادا

 

آزادی اقتصادی

کانادا با پشت سر گذاشتن بریتانیا و ایالات متحده در بین 10 اقتصاد برتر جهان قرار دارد. شاخص آزادی اقتصادی جنبه های فرهنگی مانند حقوق مالکیت، آزادی از فساد، مخارج دولت، آزادی مالی، آزادی کسب و کار، آزادی کار، آزادی پولی، آزادی تجارت، آزادی سرمایه گذاری و آزادی سرمایه گذاری را هنگام تعیین رتبه یک کشور در نظر می گیرد. این نوع محیط اقتصادی تأثیر زیادی بر فرهنگ کسب‌وکار می‌گذارد و یکی از دلایلی است که کانادا در سال 2016 نویدبخش استارت‌آپ است.

 

هزینه های راه اندازی کسب و کار و تامین مالی

یکی از عواملی که به شدت به عملکرد و عملکرد استارت آپ ها کمک می کند، توانایی داشتن هزینه های راه اندازی معقول و همچنین حمایت مالی در قالب کمک های بلاعوض و وام است.

 

کسب‌وکارهای کانادایی اغلب این فرصت را دارند که برای کمک‌های مالی، وام‌های دولتی (و سایر موارد) به عنوان یک استارت آپ درخواست دهند. با گزینه های مختلف تامین مالی در دسترس استارتاپ ها، کانادا پشتیبانی فوق العاده ای را برای کسب و کار و تجارت ارائه می دهد. برخی از کمک‌های مالی منطقه‌ای یا خاص صنعت هستند، در حالی که برخی دیگر پشتیبانی عمومی تجاری را ارائه می‌دهند. برای منابع بیشتر به سایت Canada Business Network مراجعه کنید.

 

سیستم اقتصادی کانادا

Deep Center اخیراً مطالعه‌ای در صنعت فناوری کانادا انجام داده است تا اکوسیستم شتاب‌دهنده و انکوباتور کسب‌وکار کانادا را برای آنچه «اکوسیستم استارت‌آپ» می‌نامند، ارزیابی کند. در حالی که آنها خاطرنشان کردند که فضایی برای بهبود اقتصادی وجود دارد که احتمال موفقیت استارت‌آپ‌ها را افزایش می‌دهد، آنها دریافتند که 20 شتابدهنده و انکوباتور برتر کانادایی به جذب بیش از 1.7 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری بعدی کمک کرده‌اند و به تسهیل ایجاد بیش از 10000 شرکت کمک کرده‌اند. مشاغل جدید به این ترتیب، سیستم اقتصادی کانادا اجازه بسیاری از استارت آپ های موفق را داده است و امیدواریم این موفقیت همچنان به رشد خود ادامه دهد.

ابزارهای کسب و کار راه اندازی

ابزارهای کسب و کار راه اندازی مانند BizPaL و Salesforce، عامل دیگری هستند که منجر به موفقیت استارتاپ در کانادا می شوند. BizPaL پلتفرمی است که به استارت‌آپ‌ها اجازه می‌دهد در اولین شروع سفر تجاری خود، مجوزها و مجوزها را جستجو کنند. همچنین پشتیبانی 24/7 را برای هرگونه سؤال یا نگرانی صاحبان مشاغل در مورد مسائل منطقه ای یا فدرال ارائه می دهد. با Salesforce، افراد می‌توانند اپلیکیشن‌های بسیار مقیاس‌پذیر بسازند، شرکت خود را با فروش، خدمات مشتری و راه‌حل‌های بازاریابی رشد دهند، و فرهنگ شرکتی قوی را از یک پلتفرم قدرتمند ایجاد کنند.

 

بالاخره، کانادا استعداد مناسبی دارد

استارت‌آپ‌های کانادایی بدون برنامه‌های دانشگاهی بسیار ارائه شده و نرخ بالای تکمیل دانشگاه در این کشور تقریباً به خوبی عمل نخواهند کرد – کانادا از نظر نسبت افراد ۲۵ تا ۶۴ ساله با تحصیلات دانشگاهی رتبه اول را دارد و از نظر نسبت بزرگسالان در رتبه هفتم قرار دارد. با تحصیلات دانشگاهی در بین 35 کشور OECD. این برنامه‌ها افراد باهوش فناوری تولید می‌کنند که با ایده‌های تجاری بزرگ و مهارت‌های قابل فروش وارد نیروی کار می‌شوند. برنامه های آموزشی و اجتماعی در کانادا نقش بسزایی در موفقیت استارت آپ های جدید و موجود دارد.

 

در حالی که جهان تا حد زیادی بر روی دره سیلیکون برای استارت آپ ها تمرکز می کند، کانادا بی سر و صدا اما به سرعت در حال تبدیل شدن به یک نیروگاه استارت آپی است. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه می توانید از مزایای کانادا به کارآفرینان و سرمایه گذاری های جدید استفاده کنید، اینفوگرافیک دقیق ما را بررسی کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای استارتاپ با تیم مشاوره هراگشت تماس بگیرید.

سوالات متداول

چند استارتاپ در کانادا وجود دارد؟

آمارها نشان می دهد که تخمین زده می شود در حال حاضر بیش از 3000 استارت آپ در کانادا وجود داشته باشد.

میانگین سرمایه گذاری در کانادا چقدر است؟

میانگین سرمایه‌گذاری در کانادا بر اساس منطقه متفاوت است، با این حال، در منطقه تورنتو-واترلو، میانگین Seed Round 500,000 دلار و میانگین سری A Round ارزش 4.4 میلیون دلار دارد – هر دوی اینها بالاتر از میانگین جهانی هستند.

صنایع اصلی در کانادا کدامند؟

سه بخش قوی در کانادا بخش خدمات، تولید و منابع طبیعی است.

کدام کشور بیشترین کارآفرینان را دارد؟

ایالات متحده بیشترین تعداد کارآفرینان را دارد.

ویژگی یک استارتاپ موفق چیست؟

استارتاپی موفق است که ایده نو و قابل گسترشی داشته باشد و قابلیت رشد در سطح جهانی را داشته باشد.

چند استارت آپ در کانادا شکست می خورند؟

آمار شکست کسب و کار نشان می دهد که حدود 96 درصد از مشاغل کوچک برای یک سال کامل، 85 درصد برای سه سال و 70 درصد برای پنج سال زنده می مانند.

کدام استارتاپ ها سودآورتر هستند؟

طبق گزارش TechCrunch، سودآورترین استارت آپ ها به ترتیب زیر هستند:

 • تجارت الکترونیک
 • برنامه های موبایل های کروم
 • SaaS سازمانی

نتیجه

بنابراین از آنجایی که استارت آپ های کانادایی به طور ناگهانی در حال رشد هستند، شاهد حضور استارت آپ های جدید زیادی در این فضا هستیم. از این رو حس نوآوری به منظور حفظ مزیت رقابتی وجود دارد، احتمالاً برای به رسمیت شناختن یک بخش پیشرو و برای رسیدن به آشنایی با نام تجاری در پلتفرم های مختلف در آینده نزدیک نیاز دارید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.