02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

بهترین محله های ایرانی نشین استانبول

آنچه در این مقاله میخوانیم
محله های ایرانی نشین استانبول کجا هستند؟

بر کسی پوشیده نیست که امروزه بازار مهاجرت بین ایرانیان بسیار داغ است و جالب است بدانید یکی از محبوب ترین مقاصد هموطنانمان ترکیه (خصوصا شهر های استانبول و ازمیر) است و همین بهانه ای شد تا امروز در این مقاله بهترین محله های ایرانی نشین استانبول را به شما معرفی کنیم.

مهاجرت به هر دلیلی می تواند اتفاق بیفتد و انگیزه افراد از آن متفاوت است.افراد می توانند با مهاجرت زندگی بسیار سختی داشته باشند و یا حتی جانشان را از دست بدهند و برخی دیگر می توانند به جایگاه های بالا در سطح بین المللی برسند و قله های موفقیت را فتح کنند.تفاوت این دو گروه در چیست؟تفاوت در انگیزه و ارزیابی روش مهاجرتی است.یکی از روش های مهاجرتی که اخیرا خبر رکوردهایش را حتما شنیده اید،خرید ملک در ترکیه است.

به دلیل مناسب بودن شرایط اقتصادی،شرایط رفاهی و همچنین مناسب بودن قیمت خانه در ترکیه ایرانیان زیادی تصمیم گرفتند تا با یک دیر دو نشان بزنند و با خریدن خانه هم صاحب منزل شوند و هم اقامت یک کشور مناسب را بدست بیاورند.حال در این میان دو دسته به وجود می آیند:دسته اول که مشکلی با نبود ایرانیان ندارند و دسته دوم که نیازهای خود را در ارتباط با دیگران به خصوص ایرانیان می بینند و در غیر این صورت احساس غربت خواهند کرد.

ترکیه یکی از معدود کشورهایی است که فرهنگ نزدیکی با فرهنگ ایرانمان دارد و از این رو می تواند غم غربت را برای مهاجرین کاهش دهد.شهرهای محبوب ترکیه میان ایرانیان استانبول،آنکارا و ازمیر هستند که در ادامه محله های ایرانی نشین استانبول را به شما معرفی خواهیم کرد.

1-منطقه ایرانی نشین فیث استانبول (Faith)

منطقه فیث که ممکن است با نام خان والده نیز آن را بشناسید از گذشته های دور این منطقه ایرانیان زیادی را در خود جا داده است و ایرانیان زیادی را می توانید در این محله پیدا کنید.لازم به ذکر است که این منطقه معماری خاص اسلامی و تاریخی خود را دارد و کمتر می توانید ساختمان های مدرن در آن پیدا کنید.

خیابان ها و گذرگاه های منطقه Faith استانبول به شدت پویا و زنده هستند و اگر از شلوغی و حضور بین مردم لذت می برید،این محله را از دست ندهید.

مناطق ایرانی نشین استانبول

2-آکسارای: منطقه ارزان و ایرانی نشین استانبول

منطقه آکسارای محله محبوب بین توریست های ترکیه است چرا که تمام خریدهایشان را با قیمت بسیار مناسب و ارزان از مراکز تجاری آن انجام می دهند.

وجود مکان های تاریخی و جاذبه های گردشگری باعث شده است که امنیت آکسارای در حد خوبی باشد.از مزایای دیگر آن می توان به سیستم حمل و نقل آن اشاره کرد.شما می توانید با استفاده از هر وسیله ای حتی مترو،به مکان مورد نظر خود سفر کنید.

بهترین محله های ایرانی نشین استانبول

3-محله ایرانی نشین اسن یورت (محله با کلاس و اروپایی استانبول مناسب برای خرید خانه)

محله اسن یورت ( Esenyurt) محله اروپایی استانبول است و سهم زیادی از تقاضای خرید ملک ترکیه را به خود اختصاص می دهد.به دلیل معماری جدید و ساختمان های امروزی تر محبوبیت زیادی دارد و ایرانیان زیادی در آنجا خانه می خرند.

امکانات رفاهی و توریستی زیاد در اسن یورت باعث شده همواره یکی از شلوغ ترین محله های استانبول باشد.می توانید در هر ساعتی از شب به فروشگاه ها و مراکز خرید و تفریحی بروید و خوش بگذرانید.

نکته بسیار جالب این محله این است که به شدت شبیه حال و هوای تهران است و این حس را القا می کند که در تهران در حال قدم زدن هستید.

با داشتن حدود 750 میلیون تومان (با احتساب لیر 2090 تومانی) می توانید یک آپارتمان کوچک 45 متری شیک در این محله خریداری نمایید.برای آگاهی بیشتر از قیمت خانه در ترکیه می توانید از مقالات دیگر هراگشت استفاده نمایید.

اسن یورت منطقه مناسب برای ایرانیان در استانبول

5-محله ایرانی نشین استانبول:بیلیک دوزو

اگر شما هم مانند بسیاری از ایرانیان نمی توانید بدون غذا و خوراکی های ایرانی زندگی کنید اما در عین حال مهاجرت را برای خود ضروری می دانید،باید با منطقه Beylikduzu آشنایتان کنیم.با اینکه ممکن است ابرانیان کمتری اینجا پیدا کنید،اما باز هم تعداد ایرانیان قابل توجه است و به شما تضین می دهیم در این محله احساس غربت در استانبول نخواهید داشت.

محله میلیک دوزو نیز از معماری های نوین و بر ها و ویلاهای زیبا بهره می برد و می تواند گزینه مناسبی برای خرید املاک در این کشور تلقی شود.

یکی از تفاوت ها و نقاط قوت این منطقه با اسن یورت،مناظر زیبا و فضای سبز شهر است.امکانات تفریحی و رفاهی در این قسمت فراوان است و همچنین یکی از قوی ترین سیستم های حمل و نقل شبانه روزی را تجربه خواهید کرد.

بهترین محله های ایرانی نشین استانبول
درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *