02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت در روسیه

آنچه در این مقاله میخوانیم
ثبت شرکت در روسیه

ثبت شرکت در روسیه یکی از راه های بسیار ساده برای دریافت اقامت دائم و مهاجرت به این کشور می باشد، گاها برای مهاجرت به کشور های اروپایی لازم است که هزینه زیادی را برای سرمایه گذاری کنار بگذارید ولی راه های ساده تری برای ثبت مهاجرت به کشور هایی اروپایی وجود دارد که یکی از آن ها ثبت شرکت میباشد  با هراگشت همراه باشید تا در این مقاله به بررسی دقیق ثبت شرکت در روسیه بپردازیم.

چرا ثبت شرکت در روسیه

روسیه به دلیل قوانین سودمند و سیستم مالیاتی خود، برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی بسیار جذاب است. کارآفرینان خارجی برای  ثبت شرکت در روسیه تقریباً از شرایط مشابهی مانند هر سرمایه‌گذار محلی بهره مند می‌شوند. برای دریافت اقامت روسیه شما می‌توانید از طریق ثبت شرکت در روسیه اقدام کنید، روسیه به شما این امکان را می‌دهد که برای خانواده خود درخواست اقامت دهید. مهمترین فاکتور برای دریافت اقامت روسیه داشتن یک بیزینس پلان قوی و واقعی می‌باشد.

انواع ثبت شرکت در روسیه

در این بخش به بررسی دقیق شرایط ثبت انواع شرکت در روسیه میپردازیم لازم به ذکر است که ثبت شرکت مسئولیت محدود نزد ایرانیان بسیار محبوب است.

شرکت مسئولیت محدود

شرکت های مسئولیت محدود را به عنوان اختصاری LCC معرفی میکنند، اعضای این نوع از شرکت ها میتوانند بین 1 تا 50 نفر باشند، شرکت های مسئولیت محدود را میتوان یکی از پر طرفدارترین نوع شرکت ها بین ایرانیان دانست چون مراحل ثبت بسیار آسانی دارد.

شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی عام

هزینه ثبت شرکت در روسیه

هزینه ثبت شرکت در روسیه بین 20 تا 30 هزار دلار میباشد این مبلغ صرف راه اندازی شرکت و اجاره مکان شرکت میبشود بسته به نوع فعالیت و حجم شرکت ممکن است که این مبلغ کمتر یا زیادتر شود.

شرایط ثبت شرکت در روسیه

در این بخش به بررسی ثبت شرایط ثبت شرکت در روسیه میپردازیم با ما همراه باشید.

سابقه کار مورد نیاز برای ثبت شرکت در روسیه

برخلاف تصور، ثبت شرکت در روسیه نیازی به داشتن سابقه کار ندارد. یعنی شخص برای راه‌اندازی یک شرکت نیاز ندارد تا در آن حوزه و یا حتی دیگر حوزه‌های کاری، سابقه‌ای داشته باشد. صرفا داشتن یک بیزینس پلن برای نحوه عملکرد بیزینس مورد نظر کافی خواهد بود.

یادگیری زبان روسی

برای ثبت شرکت در روسیه ضرورتی به یادگیری زبان روسی نیست شاید آشنایی با این زبان کار را برای شما راحت تر کند.

ارائه بیزینس پلن برای ثبت شرکت در روسیه

بیزینس پلن، درواقع یک طرح توجیهی است که به آن طرح کسب و کار و تجارت هم می‌گویند. نوشتن این طرح برای راه‌اندازی یک تجارت یا کسب‌و‌کار ضروری است. یک سرمایه‌گذار یا کارآفرین برای شروع سرمایه‌گذاری در خارج یا ثبت شرکت در روسیه باید از آن به عنوان یک نقشه راه کامل بهره‌گیری کرده و در طول مسیر از آن استفاده کند.

ارائه بیزینس پلن برای اقدام به ثبت شرکت در روسیه ضروری است. پس از بررسی بیزینس پلن ارائه شده و امکان سنجی آن توسط ادارات مربوط، تایید یا عدم تایید درخواست شخص ارائه می‌شود.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در روسیه

برای ثبت شرکت در روسیه، مدارکی مبنی‌بر مدارک هویتی شخص مورد نیاز است. مدارک شرکت و بیزینس پلن ارائه‌شده نیز مورد نیاز است که این بیزینس پلن در قبولی پرونده بسیار اثرگذار است. بجز مدارک هویتی و بیزینس پلن شرکت، مدارکی مبنی‌بر مکان شرکت، تعداد سهام‌داران، نام شرکت و… به طور کامل باید ارائه شود.

مدارک کامل مورد نیاز جهت ثبت شرکت در روسیه به شرح زیر است.

مراحل ثبت شرکت در روسیه

مراحل ثبت شرکت در روسیه

درخواست ثبت شرکت در روسیه را می‌توان به سفارت روسیه در ایران ارائه کرد و نتیجه و روند آن را نیز از طریق سفارت پیگیری نمود. بررسی درخواست توسط اداره مهاجرت روسیه انجام می‌گیرد. نهاد مرتبط با ثبت شرکت در ایالتی که قصد ثبت شرکت در آن ایالت وجود دارد، وظیفه بررسی پرونده و ارائه نتیجه را خواهد داشت، معمولا پروسه ثبت شرکت در روسیه به مدت 3 ماه طول میکشد.

پس از تایید و صدور گواهی ثبت شرکت، روند تعیین میزان مالیات و شرایط مالیاتی شرکتی بررسی خواهد شد. پس از این موارد نیز روند شروع به کار، بیمه و معرفی شرکت انجام پذیرفته و فعالیت شرکت شروع می‌شود.

اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت در روسیه

روسیه یکی از کشورهایی است که می‌تواند برای شروع ارتباط با بازار اروپا مورد توجه باشد. داشتن اقامت و پاسپورت این کشور نیز می‌تواند برای افراد بسیار کمک‌کننده باشد.

در صورت ثبت شرکت در روسیه، شخص اقامت اولیه یک‌ساله‌ای دریافت می‌کند. پس از یک سال، اقامت شخص ۳ ساله می‌شود. پس از گذشت ۲ الی ۳ سال از ثبت شرکت، معمولا امکان اقدام برای دریافت اقامت دائم وجود دارد و درصد موفقیت این درخواست بالاست.

بعد از دریافت اقامت دائم شخص امکان دریافت پاسپورت را نیز خواهد داشت. پروسه دریافت پاسپورت روسیه پس از اقامت دائم نهایتا ۱ سال به طول می‌انجامد.

سوالات متداول در مورد ثبت شرکت در روسیه

بین 20 تا 30 هزار دلار بسته به شرایط کاری شما.

درخواست مشاوره رایگان