02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

امکان اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور اسپانیا

آنچه در این مقاله میخوانیم
اپلای اسپانیا

با پیشرفت تکنولوژی در جوامع امروزی،مهاجرت به یک امر ساده و پیش‌پا افتاده تبدیل شده‌است که سالانه افراد زیادی در سراسر جهان اقدام که مهاجرت به سراسر کشور‌های جهان می‌کنند.

مهاجرت با اینکه به امری پیش‌پا افتاده تبدیل‌ شده و ساده بنظر می‌رسد اما آنقدر هم که ممکن است تصور کنید ساده و یدون دشواری نیست‌.امر مهاجرت و اپلای به هر کشور و مخصوصا موفقیت در آن پروسه‌ای زمانبر و پرهزینه و وقت‌گیر است که برای گذراندنش نیاز به صبر و بردباری زیادی دارید.

باید پیش از مهاجرت خود را از نظر روانشناسی بسنجید و دریابید که آیا شرایط روحی دوری از خانواده و وطن خود را دارید،اگر چنین است کدام کشور برای شما مناسب‌ترین گزینه برای مهاجرت است؟با توجه به شرایط مالی‌تان،مهاجرت به کدام کشور‌ها برایتان ممکن است؟

این‌ها از دست سوالاتی هستند که تا جواب موثق و مطمئنی برای‌آنها نیافته‌اید،نمی‌توانید اقدام به مهاجرت کنید.

سالانه در جهان 100‌ها هزار نفر به وشور‌های سراسر جهان سفر می‌کنند که هدف هرکدام از این افراد با توجه به شرایط و هدفشان،متفاوت است.البته می‌توان گفت که در پایان تمام چنین هدف‌هایی که ممکن است در ابتدا باهم تفاوت داشته باشند،فقط یک نتیجه وجود دارد و آن‌هم پیشرفتِ فرد در زندگی خود و آشنایی و کسب تجربه از کشوری جدید می‌باشد.

 

کشور اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از پیشرفته‌ترین و آکادمیک‌ترین کشور‌های اروپاییست که افراد زیادی سالانه برای مهاجرت تحصیلی به این کشور درخواست اپلای می‌کنند.

اسپانیا با پایتخت مادرید و 46 میلیون نفر جمعیت همواره از کشور‌هایی بوده‌است که برای متد بودن روش‌های تدریس مورد استفاده در کشور و همچنین سطح رفاهی زندگی در این کشور ارزش زیادی قائل می‌شود تا حدی که اکثر مهاجرانی که به کشور اسپانیا سفر کرده‌اند متوجه دغدغه و تلاش دولت برای فراهم کردن امکانات رفاهی مناسب برای فرد شده‌اند.کشور مادرید که پایتخت کشور اسپانیاست تبدیل به یکی از زیبا‌ترین جاذبه‌های توریستی شده‌است و حتی کسانی که صرفا قصد سفر توریستی را دارند هم برای دیدنِ اسپانیا،به این کشور سفر می‌کنند.

سکنه گزیدن در اسپانیا امری دشوار نیست و با وجود هزینه‌های پایینی که زندگی در هر شهرِ این کشور دارد،میتوان زندگی‌کردن در این کشور را به خوبی تصور کرد و عملی غیرممکن و نشدنی ندانست!

 

مقاطع تحصیلی

به‌دلیل فرهنگ غنی‌ای که در کشور اسپانیا موجود است،اکثر متقاضیان سعی می‌کنند از کودکی به این کشور مهاجرت کنند و در مدارس این کشور مشغول به تحصیل شوند تا بتوانند راحت‌تر با فرهنگ و رسم‌و رسوم این کشور آشنا شوند.البته افراد کثیری هم ترجیح می‌دهند به دلیل قرار داشتن دانشگاه‌های این کشور در لیست ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان،برای اخذ مدرک از این دانشگاه‌ها برای مقاطع تحصیلی دانشگاهی به این کشور مهاجرت کنند

نمی‌توان گفت که درخواست مهاجرت به اسپانیا در کدام شرایط سنی و کدام مقطع تحصیلی برای متقاضی گزینه بهتری است زیرا هر فردی شرایط شخصی خاص خود را دارد و با توجه به سنجیدن شرایط زندگی خودش،میتواند تصمیمی مناسب با شرایطش برای خود بگیرد.هیچکدام از روش‌های مهاجرت بر دیگری برتری ندارند و نحوه مهاجرت،با توجه به اهداف و شرایطی که هر فرد دارد مشخص می‌شود.

اپلای در هرسطحی از مقاطع تحصیلی دانشگاه از جمله،کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا امکان‌پذیر و متقاضی می‌تواند با ارائه آخرین مدرک تحصیلی خود،به تحصیل در مقطع بعدیِ سطح تحصیلی خود به تحصیل بپردازد

 

نحوه اپلای

افراد مقیم در اسپانیا پیش از ورود به مقاطع دانشگاهی ۱۲ سال در مدرسه به تحصیل می‌پردازند و سپس وارد مقطع کارشناسی می‌شوند.

با اینکه رفته‌رفته به تعداد درخواست‌ها و پرونده‌های مهاجرتی برای این کشور بیشتر و بیشتر میشود اما مهاجرت به این کشور هنوز هم پروسه ساده‌تری نسبت به مهاجرت به کشور‌هایی مانند آمریکا و اروپا را دارد.

اسپانیا شهریه بسیار مقرون‌به صرفه‌ای از دانشجویانش دریافت میکند و نسبت به کیفیت آکادمیک و سطح کیفی رفاه موجود در دانشگاه‌هایش،این شهریه مبلغ بسیار ناچیزی‌ست که دانشجویان می‌توانند به راحتی با کمتر از ۱۰ ساعت کار در هفته آنرا تمام و کمال پرداخت کنند.

می‌توان گفت مدرکی که از اسپانیا دریافت می‌کنید،در هر کشور و نقطه‌ای در جهان جزو معتبر‌ترین مدارک آکامیک محسوب می‌شود و با ارائه آن در رزومه کاری خود می‌توانید با بهترین کارفرمایان بین‌المللی همکاری داشته باشید و یا در بهترین شرکت‌های بین المللی موجود مرتبط با رشته و تخصص خود در جهان مشغول به کار شوید پس اخذ چنین مدرک معتبری حتی اگر پروسه‌ای دشوار و زمان‌بر باشد باز‌هم ارزشش را دارد.

برای اپلای به هرکدام از مقاطع تحصیلی اسپانیا باید ریزنمرات کارنامه آخرین مدرک تحصیلی خود‌را همراه با مدرک زبان و مدارک هویتی خود برای سفارت مربوطه ارسال کنید

در اکثر مدارس و دانشگاه‌های اسپانیا به زبان اسپانیایی که زبان رسمی این کشور است تدریس می‌شود مگر اینکه برای تحصیل به زبان انگلیسی،در یک دانشگاه‌ خصوصی که شهریه‌هایش نسبت به شهریه دانشگاه‌های دولتی کمی بالاتر است ثبت‌نام کنید.

پس ارائه مدرک زبان اسپانیای هنگام اپلای به این کشور،امری مهم و کلیدی‌ست و روی امتیاز و مورد قبول واقع‌شدن پرونده اپلایِ شما نیز تاثیر زیادی دارد.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *