02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

امکان اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور نروژ

آنچه در این مقاله میخوانیم
امکان اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور نروژ

در دنیای امروزی مهاجرت به کشوری دیگر تبدیل به امری بدیهی و قابل‌درک شده که با کمی اولویت‌بندی و هدف‌گذاری می‌توان به‌سادگی به آن دست‌یافت. هدف‌گذاری، تعیین اولویت مهاجرتی، خودشناسی و درنظرگرفتن شرایط و جوانب زندگی اعمالی هستند که باید خیلی قبل‌تر از مهاجرت به آنها بپردازیم. اگر هرکدام از این مسائل را جدی نگیریم احتمال اینکه در پروسه مهاجرت نتوانیم به طور تمام‌وکمال به اهدافی که از مهاجرت داریم دست یابیم. از طرفی دیگر اگر به این فعالیت‌ها زیاد توجه نکنیم آنگاه ممکن تبدیل به فردی نامنظم در پیمودن این مسیر شویم و پروسه مهاجرت زمان بسیار بیشتری نسبت به حالت معمول خود ببرد، به این دلیل که اگر اهداف خود را به‌خوبی نشناسیم یا اولویت‌های خود را از مهاجرت مشخص نکنیم، تکلیفمان با خودمان معلوم نخواهد بود و آنگاه در امر تحقیقات و انتخاب کشور موردنظر برای مهاجرت سردرگم خواهیم شد و در بعد ممکن است مجبور شویم زمان و هزینه‌های هنگفتی را صرف مشاوره کنیم تا به نتیجه مناسبی برای مهاجرت برسیم.

کشور نروژ

بدون شک یکی از زیبا‌ترین و چشم‌نواز‌ترین و همچنین یکی از پررفاه‌ترین کشور‌های موجود در کره زمین کشورِ نروژ می‌باشد. طی تحقیقاتی بین‌المللی در سالِ 2019,کشور نروژ نسبت به‌تمامی کشور‌های دیگر رفاه بیشتری دارد و در سال ۲۰۱۹ تبدیل در صدر جدول لیست پررفاه‌ترین کشور‌های جهان قرار گرفت. کشور نروژ با پایتخت اسلو و ۶ میلیون نفر، همواره جزو پرطرف‌دارترین و پرخواهان‌ترین کشور‌های موجود در جهان است. افراد زیادی سعی دارند برای اقامت به این کشور اپلای کنند زیرا عزیمت و سکنه گزیدن در کشوری مانند نروژ همواره رؤیای بسیاری از افراد بلندپروازی که قصد پیشرفت در شرایط زندگی خود اعم شرایط مالی، تحصیلی و کسب‌وکاری را دارند بوده است و در هر بازه زمانی می‌تواند تصمیم مناسبی برای مهاجرت باشد.

نروژ کشوری سردسیر است که باتوجه‌به آب‌وهوای مناسب و طبیعتِ بکری که دارد تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین خواستگاه‌های توریستی جهان شده و دولت نروژ سالانه سرمایه زیادی را از نظر به‌وجودآوردن محفلی برای دیدار توریست‌ها از این کشورِ زیبا جذب کرده است. بسیاری از افراد که به دلیل توریستی به این کشور سفرکرده‌اند بعدها تصمیم به اقامت دائمی در این کشور را گرفته‌اند و تعداد کثیری از آنها فقط با یکبار مهاجرت به این کشور، در این کشور ماندگار شده و اکنون جزوی از شهروندان این کشور محسوب می‌شوند.

مقاطع تحصیلی و دانشگاه‌های نروژ

محصلان اتباع این کشور مانند اکثر کشور‌های دیگر ۱۲ الی ۱۳ سال را به طور استاندارد به تحصیل در مدارس و مراکز آموزشی نروژ به تحصیل می‌پردازند و سپس وارد مقاطع دانشگاهی که اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است، می‌شوند. مدارس نروژ درست مانند دانشگاه‌های این کشور، جزو پیشرفته‌ترین و مجهز‌ترین مدارس موجود در جهان می‌باشند و افرادی که در این کشور به تحصیل می‌پردازند می‌توانند از سطح آموزشی خود و همچنین سطح بالای فراگیری دروس خود اطمینان کامل را حاصل کنند. اخذ مدرک چه از دانشگاه‌ها و چه از مدارس مقرر در این کشور، می‌تواند جزو یکی از بهترین رزومه‌های تحصیلی بین‌المللی شود و پوئن‌های مثبت زیادی از جمله توانایی همکاری با کارفرمایان و شرکت‌های بین‌المللی و همچنین بالا بودن سطح آکادمیکِ مدرک را داراست.

تسلط بر زبان

شهروندان کشور نروژ به زبان رسمی این کشور که زبان نروژی می‌باشد تکلم می‌کنند و همچنین تمام مقاطع تحصیلی در آنجا هم به زبان نروژی ارائه و تدریس می‌شوند. بااین‌حال، تسلط به زبان نروژی یکی از مهم‌ترین رکن‌های مهاجرت به این کشور است که در صورت فرانگرفتن زبان نروژی، نه‌تنها نمی‌توانید به تحصیل در این کشور بپردازید، بلکه حتی برقراری ارتباط با شهروندان این کشور به هدف رفع نیاز عملی دشوار محسوب خواهد شد. شهروندان کشور نروژ مردمی خونگرم و مهمان‌نواز هستند و با اقامت به این کشور ممکن است اصلاً احساس غریبی نکنید و موفق به ایجاد فضایی دوستانه میان خود و اتباع کشور نروژ شوید اما لازمه تمام این مسائل، داشتن تسلط بر زبان نروژی است که البته با کمی تلاش و صرف وقت می‌توان به‌راحتی این زبان را آموخت.
برای اپلای به نروژ باید دارای مدرک زبان گذراندن دوره‌های آموزشی زبان نروژی باشید و اگر مدرک اتمام دوره‌های زبان را نداشته باشید آنگاه باید هنگامی که به این کشور مهاجرت می‌کنید، در ابتدا ۶ ماه اول اقامت خود را صرف یادگیری زبان نروژی کنید و سپس می‌توانید در مقطعی که برای آن اپلای کردید به تحصیل بپردازید.

نحوه اپلای کردن به گشور نروژ

برای اپلای و ثبت درخواست مهاجرتی به نروژ باید تمامی مدارک تحصیلی خود را اعم از ریز نمرات تحصیلی، کارنامه تمامی مقاطع تحصیلی، انگیزه نامه تحصیلی و گواهی اشتغال به تحصیل را همراه مدارک هویتی و همچنین کپی پاسپورت را به یکی از سفار‌ت‌های مربوطه به این کشور ارسال کنید و در انتظار پاسخگویی آنها باشید که به دلیل وجود پرونده‌های زیاد برای اپلای، ممکن است حداقل چند ماه الی ۱ سال زمان ببرد.

جمع‌بندی

کشور نروژ به‌علاوه مقرون‌به‌صرفه بودن تحصیل در آن، یکی از زیبا‌ترین کشورهایی است که می‌توان به آن سفر کرد و اقامت داشت. بهتر است قبل از اقدام اپلای برای نروژ، شروع به فراگیری زبان نروژی کنید تا بتوانید در پروسه مهاجرت، مسیرِ کوتاه‌تر و مفید‌تری را بپیمایید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *