02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

امکان اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور اتریش

آنچه در این مقاله میخوانیم
امکان اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور اتریش

در دهه اخیر،افراد زیادی خواهان مهاجرت به کشوری دیگر بوده‌اند و این موضوع هم دلایل مشخص دارد و افراد با توجه به نیاز‌ها و اهدافی که دارند،می‌توانند در این مسیر قدم بگذارند.پروسه مهاجرت می‌تواند مقداری دشوار و زمان‌بر باشد اما در کل با وجود تمام سختی‌هایی که ممکن است در این پروسه تجربه کنید،ارزش رویارویی با نتایجش را هم دارد و امری نشدنی و غیرممکن نیست.یکی از فاکتور‌هایی که مسیر مهاجرت را هموارتر می‌سازد،مشخص‌بودن اهداف شما برای مهاجرت است؛برای مثال اگر ندانید که به چه دلیلی مسیری را می‌پیمایید،احتمال اینکه از پیمودن مسیر خسته یا سردرگم شوید زیاد می‌شود اما اگر از قبل مقصد خود را مشخص کرده باشید و در پیمودن این مسیر صبور و مصمم باشید آنگاه می‌توانید مطمئن باشید که دیر یا زود به مقصد خود دست می‌یابید.

هرچه هدف شما از مهاجرت یا انجام هرکاری بزرگتر باشد نیاز به زمان و تلاش بیشتری نسبت به اهداف کوچکتر و پیش‌پا افتاده تر دارد اما از نظر ارزشمندی و جایگاهی نیست نسبت به اهداف کوچکتر برتری بسیاری دارد. مهاجرت یکی از هدف‌هاییست که نیاز به برنامه ریزی و صرف وقت و هزینه زیادی دارد و اگر هدفمند نباشد می‌تواند ضررهای زیادی را به زندگی شما وارد کند پس قبل از اقدام به مهاجرت در ابتدا اطمینان حاصل کنید که برای خود هدفِ مشخصی را معین کرده‌اید.

فراگیری زبان در اتریش

یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین رکن‌های مهاجرت،فراگیری زبان کشور موردنظر می‌باشد.به هرکشوری که سفر کنید،تمام شهروندانش، مقاطع تحصیلی آن کشور و تمام افراد مرتبط به کسب‌و کارهای موجود به زبان رسمی آن کشور تکلم می‌کنند و تدریس می‌شوند و مهم نیست که هدف شما چیست و به‌هر حال باید قبل از اقدام به مهاجرت به فراگیری زبان رسمی کشور موردنظر خود بپردازید.

برقرارس ارتباط با شهروندان هر کشوری امری موردنیاز است و هرفرد برای رفع نیاز‌های اصلی‌اش از جمله خرید و فروش کالاهای ضروری و اولیه،ایجاد روابط دوستانه با افراد،ابراز نیاز‌های ضروری خود به افراد مختلف و درک موقعیت اطرافش نیاز به تسلط به زبان کشوری که می‌خواهد به آن مهاجرت کند را دارد و هرچقدر تسلط او بر زبان آن کشور بیشتر باشد،قطعا اقامت راحت‌تر و کم‌دردستر تری را تجربه خواهد کرد.

اتریش

در دهه اخیر کشور اتریش با پایتخت ویِن و جمعیت ۹ میلیون نفر تبدیل به یکی از پرطرفدار‌ترین کشور‌های جهان برای مهاجرت تحصیلی شده‌ و سالانه افراد بی‌شماری برای تحصیل در این کشور اپلای(درخواست مهاجرت) می‌کنند. زبان رسمی این کشور آلمانی ‌ست و تمام مقاطع تحصیلی در این کشور نیز به زبان آلمانی تدریس می‌شود. ناگفته نماند که اتریش دارای مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین دانشگاه‌های جهان است و تمام دانشگاه‌هایش از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردارند اما همچنان که تصور می‌شود اتریش کشوری پیشرفته و آکادمیک است و بیشتر کشوری تحصیلی-صنعتی محسوب می‌شود،این کشور،دارای محسور کننده‌ترین و خیره کننده‌ترین طبیعت‌ها و جاذبه‌های توریستی جهان است و کمتر کشوری می‌تواند به زیبایی این کشور باشد.افرادی که حتی یک‌بار به هدف توریستی- گردشگری به این کشور سفر کرده‌اند هیچگاه زیبایی طبیعت این کشور را انکار نمی‌کنند.

دانشگاه‌ها

اتریش دارای 61 دانشگاه بین‌المللی است که بیش از 10 عدد از این دانشگاه‌ها جزو لیست ۵۰۰ دانشگاه برجر جهان قرار دارند. به‌علاوه اینکه دانشگاه‌های این کشور از سطح کیفی و آموزشی بالایی برخوردار هستند،رشته‌های تحصیلی زیادی هم در خود جای داده‌اند. در کشور اتریش رشته‌هایی از جمله پزشکی،مهندسی عمران،جامعه‌شناسی،علوم سیاسی،علوم اجتماعی،دندانپزشکی،موسیقی،هنرهای نمایشی و بسیاری از رشته‌های دیگر قابل اپلای هستند و در لیست رشته‌های پرطرفدار نیز موجود هستند.با این حد از تنوع رشته‌ای می‌توان اطمینان حاصل کرد که فرد متقاضی قطعا در رشته‌ای که به آن علاقه دارد به تحصیل خواهد پرداخت. شهریه دانشگاه‌ها و مقاطع تحصیلی در اتریش کمی هزینه بیشتری نسبت به سایر کسور‌ها دارد اما بدلیل مقرون‌به صرفه بودن زندگی در آن و همچنین سطح بالای امکاناتی که به دانشجویانش ارائه می‌دهد،پرداخت هزینه بالای شهریه دانشگاه‌ها عملی دشوار نیست و منطقی می‌باشد.

نحوه اپلای

برای اپلای در هرکدام از مقاطع تحصیلی موجود در اتریش باید تمام مدارک هویتی و تحصیلی خود را اعم از ریزنمرات تمامی کارنامه‌های تحصیلی،مدرک اخذشده آخرین مقطع تحصیلی،گواهی اشتغال به تحصیل و همچنین انگیزه‌نامه تحصیلی به یکی از سفارات مربوط به اتریش ارسال کنید. اگر همراه با مدارک تحصیلی و هویتی خود،مدرک زبان آلمانی هم به سفارت این کشور ارسال کنید،امتیاز پرونده شما باید می‌رود و در نتیجه شانس قبولی اپلای شما توسط سفارت بیشتر می‌شود.حداقل مدرک زبان آلمانی موردنظر این کشور،مدرکِ B2 می‌باشد. باید برای جواب‌دهی سفارت درباره پرونده شما کمی صبور باشید و به‌هرحال مهاجرت پروسه‌ای زمان‌بر است.

با وجود تمام دشواری‌ها و زمان و هزینه‌ای که صرف پروسه مهاجرت می‌شود،با توجه به پوئن‌های مثبتی که دارد و مدرک معتبری که هنگام اتمام دوره تحصیلی خود از آن کشور اخذ می‌کنید،امری منطقی و با‌ارزش می‌باشد‌ و به همین دلیل سالانه افراد بیشماری برای مهاجرت تحصیلی به کشوری مدرن و پیشرفته مانند اتریش اپلای می‌کنند.اگر قصد مهاجرت تحصیلی و تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان را دارید به شما پیشنهاد می‌دهیم که کشور اتریش را در اولویت خود قرار دهید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *