02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

امکان اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور سوئد

آنچه در این مقاله میخوانیم
امکان اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور سوئد

برخی افراد مدعی هستند که برای عمل مهاجرت،هرچقدر سن فرد کمتر باشد،ین پروسه راحت‌تر است و پوئن‌های مثبت بیشتری دارد.البته نمی‌توان مطمئن بود که چنین ادعایی برای تمامی افراد خواهان مهاجر صدق می‌کند یا خیر و باید با بررسی بیشتر هرکدام از روش‌های مهاجرت،بهترین آن را برگزینید.
مهاجرت در سنین کودکی باعث می‌شود تا فرد مهاجر به‌راحتی با آداب و رسوم و فرهنگ آن کشور خو بگیرد و بتواند بطور ساده‌تری با شرایط زندگی جدیدی که برایش بوجود آمده کنار بیاید. مهاجرت در دوره کودکی یا نوجوانی باعث می‌شود تا از همان بدو تحصیل،فرصتی را فراهم می‌کند که تحصیل در مدرسه یا مرکزی معتبر در سنین پایین‌تر عملی شود و محصل مقاطع را بصورت اصولی‌تر و موثق‌تر فرا بگیرد. البته مهاجرت در سنین پایین می‌تواند خصوصیات منفی خود‌ را نیز داشته باشد و برای مثال،فردی که در سنین پایین مهاجرت می‌کند،ممکن است آنقدری که باید،از سکنه گزیدن در آن کشور احساس راحتی و امنیت نکند و عوض‌شدن مکان زندگی برای کودکِ مهاجر،ممکن است کمی به سختی موردقبول قرار گیرد.
اما مهاجرت در کودکی تنها راهِ تحصیل در کشوری جز کشور خودمان نیست و متقاضیان میتوانند برای تحصیل در مقاطع تحصیلی دانشگاهی کشور موردنظر تحصیل کنند.تحصیل در مقاطع دانشگاهی کشور‌های اروپایی این فرصت را بوجود می‌آورد تا دانشجوی بین‌المللی در به‌روز ترین،با کیفیت‌ترین و پیشرفته‌ترین مراکز تحصیلی جهان مشغول به یادگیری شود.مدرکی که دانشجو از دانشگاه‌های بین‌المللی اروپایی اخذ می‌کند خود می‌تواند یکی از بهترین رزومه‌های شغلی را و همچنین آینده درخشانی را برای متقاضی رقم بزند.

کشور سوئد

به‌مرور زمان کشور سوئد با جمعیت 10 میلیون نفر و پایتخت استکهلم تبدیل به یکی از پرخواهان‌ترین و پرطرفدار‌ترین کشور‌های موجود برای اپلای تحصیلی در اروپا شده و با رفاه و سطح کیفیتیب که در اختیار دانشجویان،قرار می‌دهد،می‌تواند یکی از بهترین‌ گزینه‌ها برای مهاجرت تحصیلی باشد.به‌دلیل جمعیت پایین موجود در این کشور،اپلای در هرکدام از مقاطع تحصیلی می‌تواند ساده‌تر از اپلای در کشور‌های پرجمعیت‌تری مانند انگلیس یا آمریکا باشد.

مقاطع تحصیلی

اپلای برای مقاطع تحصیلی مختلف در کشور سوئد امری ممکن است و متقاضیان می‌توانند برای تمامی سطوح و مقاطع تحصیلی اقدام به اپلای مهاجرت تحصیلی کنند.بهتر است که برای مهاجرت تحصیلی برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی هر کشور از جمله،کارشناسی،کارشناسی ارشد یا دکترا اقدام کنید به‌این دلیل که مدرک دانشگاهی اخذ‌شده از دانشگاه‌های بین‌المللی از نظر آکادمیکی،اعتبار بیشتری نسبت به مدارک اخذ‌شده در مدارس ارومایی دارند و همچنین تحصیل در مقاطع دانشگاهی پوئن‌های مثبت دیگری نیز دارد.
برای مثال،بعد از اینکه دانشجو دوره مقطع تحصیلی خود را به اتمام می‌رساند،می‌تواند با یافتن شغلی مرتبط به رشته خود،به اقامت خود در این کشور ادامه دهد و اگر این امر بیش از ۲ سال ادامه‌داشته باشد،آنگاه فرد می‌تواند اقامت دائمی از آن کشور را اخذ کند و جزو شهروندانِ مقیم آن کشور محسوب شود.

دانشگاه‌ها

کشور سوئد دارای دانشگاه‌های بسیار پیشرفته و مدرنیته‌ای است که همواره درحال به‌روز رسانی متد‌های آموزشی خود برای بالا‌بردن کیفیت آموزشی خود هستند. تعداد کثیری از دانشگاه‌های سوئد در لیست ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند و اخذ مدرک از هرکدام این دانشگاه‌ها می‌تواند رزومه کاری خوبی را در آینده برای دانشجو فراهم کند.
یکی از پوئن‌های مثبت تحصیل در کشور سوئد این است که محدودیت سنی برای تحصیل به این کشور وجود ندارد.متاسفانه در اکثر کشور‌های اروپایی محدودیت سنی وجود دارد،بدین معنا که برای اپلای به تحصیل در آنها،باید واجد شرایط سنی‌ای که کشور مورد نظر برای تحصیل در مقاطع مختلفش تعیین میکند باشید و در غیر این صورت درخواست اپلای شما مورد قبول قرار نمی‌گیرد.

نحوه اپلای

برای اپلای مهاجرتی به کشور سوئد ملزم هستید مدارک هویتی خود را همراه با مدارک تحصیلی از جمله ریزنمرات تمامی مقاطع تحصیلی،انگیزه‌نامه تحصیلی،گواهی اشتغال به تحصیل و همچنین مدرک زبان خود را به یکی از سفارات مربوطه این کشور ارسال کنید.تسلط به زبان رسمی کشور سوئد و همچنین ارائه مدرک زبان همراه با مدارک تحصیلی خود امری ضروری‌ست زیرا تمام مقاطع تحصیلی کشور سوئد به زبان سوئدی تدریس می‌شوند و اگر به زبان سوئدی تسلط زیادی نداشته باشید آنگاه نمی‌توانید از یادگیری در این کشور،بهره‌مند شوید.البته ناگفته نماند که اگر به زبان این کشور تسلط نداشته باشید و برای مهاجرت تحصیلی به این کشور سفر کنید،ملزم به گذراندن دوره‌های یادگیری زبان در این کشور هستید که نقریبا ۶ ماه زبان می‌برد و همجنین از هزینه تقریبا بالایی برخوردار است. پس بهتر است قبل از اقدام به مهاجرت،اقدام به فراگیری زبان این کشور کنید.

جمع‌بندی

کشور سوئد سالانه مهاجران زیادی را برای تحصیل پذیرش می‌کند و باتوجه به سطح کیفی دانشگاه‌های موجود در آن و همچنین مقرون‌به صرفه‌بودن هزینه تحصیل در این کشور،گزینه مناسبی برای اپلای تحصیلی می‌باشد. اگر قصد به تحصیل در یکی از پشرفته‌ترین و با کیفیت‌ترین دانشگاه‌های اروپایی را دارید آنگاه می‌توانید راجع به کشور سوئد بیشتر تحقیق کنید و اطلاعات مفید بیشتری را درمورد این کشور کسب کنید تا از تصمیم درست خود اطمینان حاصل کنید. برای مهاجرت به هر کشوری در ابتدا لازم است به خوبی درباره آن تحقیق کنید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *