02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

امکان اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور فرانسه

آنچه در این مقاله میخوانیم
امکان اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور فرانسه

هر کشوری مزیت‌های خاص خود را برای امر مهاجرت دارد اما سالانه مهاجرت و امکان اپلای به کشور‌های دیگر به‌دلیل پرمتقاضی بودن و شلوغ بودن سفارت‌هایشان سخت‌تر و دشوار‌تر می‌شود تا حدی که دیگر مهاجرت به هر کشوری عمل ساده‌ای نیست.
امر مهاجرت پروسه‌ای زمان‌بر و گاها خسته‌کننده است که باید هنگام طی‌کردن مراحلش،فردی بردبار و خونسرد باشید زیرا این پروسه ممکن است حتی تا ۲ سال زمان ببرد.سفارت‌های اکثر کشور‌ها پر از پرونده‌های درخواست اپلای شده‌است و این مسئله قطعا روند جوابگویی آنها به متقاضیان را کندتر می‌کند.البته مهاجرت تبدیل که پروسه‌ای غیر ممکن نشده‌است و هنوزم هم به تماپی اصول پایبند‌ می‌باشد.کشور فرانسه نیز یکی از کشور‌های پرمتقاضی و پرطرفدار است که سالانه ده‌ها هزار متقاضی برای مهاجرت به این کشور اپلای می‌کنند.فرانسه کشوری مدرن و پیشرفته‌است که خدمات بی‌شمار و سطح کیفی بالایی از رفاه در زندگی را در اختیار شهروندان و مهاجران بین‌المللی‌اش میگذارد و شهروندان این کشور نیز مردمی مهربان و دلجو هستند که می‌توانید به‌راحتی با آنها ارتباط برقرار کنید. در این مقاله به نحوه مهاجرت در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور فرانسه می‌پردازیم.

کشور فرانسه

شرایط تحصیلی در فرانسه نسبت به کشور‌های دیگر امری ساده‌تر است زیرا باتوجه با دانشگاه‌های زیادی که دارد فرد متقاضی آپشن‌های بیشتری نسبت به دیگر کشور‌ها را در مقابل خود میبیند و اینگونه می‌تواند با انتخاب‌های متنوع مسیر مهاجرتی خود را به مقصد موفقیت برساند.کشور فرانسه با پایتخت پاریس و بالای ۶۰ میلیون جمعیت تعدادی بالغ بر 2500 دانشگاه دارد که این عدد نسبت به هر کشور اروپایی دیگر چندبرابر است.این خصوصیت شرایطی مفید را برای دانشجو به ارمغان آورده تا بتواند راحت‌تر برای اپلای به فرانسه اقدام کند.تمامی رشته‌های موردنظر هر فردی در فرانسه قابل تحصیل است و بدون اینکه متقاضی برای انتخاب رشته مورد‌نظرش دغدغه داشته باشد می‌تواند برای تحصیل در رشته مورد علاقه خود اقدام کند.

تحصیل در مقاطع مدرسه و پیش از دانشگاه کشور فرانسه هم امری امکان‌پذیر می‌باشد ولی هنگامی که مهاجرت و اپلای به دانشگاه‌های این کشور عملی بسیار ساده‌تر و ممکن‌پذیر‌تر است،متقاضیان کمی حاضر به اپلای برای مقاطع مدارس کشور فرانسه اقدام می‌کنند.کشور فرانسه هیچگاه از ارائه پیشرفته‌ترین امکانات به محصلان و دانشجویان بین‌المللی‌اش دریغ نمی‌کند و همیشه از به‌روز‌ترین روش‌های تدریس و همچنین خبره‌ترین مدرسان و استادان در مدارس و دانشگاه‌های خود استفاده می‌کند.

هدف‌گذاری کردن مهاجرت

همانطور که گفته شد مهاجرت به هرکشوری امر ساده و پیش‌افتاده‌ای نیست پس برای اقدام به چنین تصمیم مهم و دشواری باید اهداف محکم و منطقی‌ای برای اینکار داشته باشیم.برای مثال از فردی پرسیده می‌شود که دلیل و قصد او برای مهاجرت چیست و او در جواب می‌گوید:به این دلیل که یکی از فامیل‌ها یا آشنایان دور ما به فلان کشور مهاجرت کرده و زندگی مناسبی برای خود فراهم کرده‌است من‌هم میخواهم مثل او بشوم و یک زندگی مانند او برای خود بسازم. مشخصا این دسته دلایل برای مهاجرت هیچگاه اهداف مناسبی برای تصمیم به انجام چنین امری مناسب و قابل اطمینان نیستند و افراد نباید صرفا با ارزیابی اشخاص دیگری که مهاجرت کرده‌اند برای زندگی خود تصمیم بگیرند.قبل از اینکه قد مهاجرت داشته باشید در ابتدا باید زمان زیادی را صرف جوییدن هدفی محکم،منطقی و مناسب کنید و سپس شرایط و جوانب زندگی خود را هم در نظر بگیرید و در وهله آخر سعی کنید خود را بشناسید و ببینید آیا اصلا مهاجرت امری هست که به صلاح شما باشد یا خیر. پس پیش از مهاجرت باید زمان زیادی را صرف تفکر راجع به اهداف خود کنید تا دلیل محکم و قابل اطمینانی برای مهاجرت خود بیابید و بعد اقدام به مهاجرت کنید.

پوئن‌های مثبت مهاجرت به فرانسه

هرکشوری مزایای خاص خود را دارد اما بدون شک یکی از بهترین پوئن‌ها برای مهاجرت به هرکشوری رایگان بودنِ تحصیل در آن است که خوشبختانه کشور فرانسه نیز از همین کیفیت برخوردار می‌باشد.تحصیل رایگان در چنین کشور آکادمیک و پیشرفته‌ای تنها یک شرط دارد و آن‌هم تسلط به زبان فرانسوی‌ است.
اگر به زبان فرانسوی به خوبی تسلط داشته باشید و مدرک زبان هم همراه مدارک تحصیلی خود برای سفارت فرانسه ارسال کنید،آنگاه می‌توانید بصورت رایگان و بدون پرداخت هزینه شهریه در دانشگاه مورد نظر خود تحصیل کنید.
البته اگر به زبان فرانسوی هم تسلط نداشته باشید می‌توانید در این کشور تحصیل کنید اما آنگاه باید در دانشگاهی خصوصی که در آن به مباحث را به زبان انگلیسی تدریس میکنند ثبت نام کنید که در آن صورت مجبور به پرداخت شهریه می‌شوید و دیگر مبحثی به‌عنوان تحصیل رایگان برای شما وجود نخواهد داشت.
با درنظر گرفتن این حقایق،می‌توان نتیجه گرفت که فراگیری زبان فرانسوی که زبان رسمی کشور فرانسه است می‌تواند یکی از مهم‌ترین گام‌ها و رکن‌ها برای مهاجرت به کشور فرانسه باشد و می‌تواند عامل صرفه‌جویی از هزاران یورویی که قرار بود به‌عنوان شهریه دانشگاه پرداخت شود باشد.
از دیگر پوئن‌های مثبت تحصیل به این کشور می‌توان به نبود محدودیت سنی برای تحصیل اشاره کرد.درحالی که اکصر کشور‌های اروپایی دارای محدودیت سنی برای تحصیل هستند،کشور فرانسه شرایطی را فراهم کرده که متقاضیان بتوانند بدون درنظر گرفتن شرایط سنی‌ای که دارند برای تحصیل مقاطع مختلف فرانسه اپلای کنند.امروزه محدودیت سنی برای تحصیل یکی از بزرگ‌ترین معضل‌های تحصیل بین‌المللی است که خوشبختانه کشور فرانسه از چنین قانونی برخوردار نیست.

نحوه اپلای

برای اپلای(ثبت درخواست مهاجرتی)به کشور فرانسه ملزم به فرستادن مدارک هویتی،تمام مدارک تحصیلی از جمله ریزنمرات،معدل‌ها،کارنامه‌ها و… و همچنین مدرک زبان فرانسوی خود به یکی از سفارت‌های مربوطه هستید.جوابگویی به پرونده شما ممکن است کمی زمانبر باشد پس بهتر است صبور باشید و در بازه زمانی‌ای که باید منتظر جوابِ قطعی سفارت و دولت فرانسه راجع‌به قبولی پرونده باشید،می‌توانید به اعمال دیگر مهاجرت یا به فعالیت‌های مربوط به زندگی شخصی خود بپردازید.

جمع‌بندی

کشور فرانسه از معدود کشور‌هاییست که اپلای و مهاجرت به آن دارای پوئن‌های مثبتی از جمله رایگان‌بودن تحصیل و نبود محدودیت سنی است و علاوه بر آن از جاذبه‌های توریستی زیادی برخوردار است و همجنین کشور مناسبی برای اقامت و کسب تجربه می‌باشد؛همچنین تعداد زیادی از دانشگاه‌های موجود در این کشور جزو برترین دانشگاه‌های جهان هستند و در لیست ۵۰۰ دانشگاه‌برتر جهان از رتبه و رنک خوبی برخوردار هستند و فرد متقاضی میکتواند تنها با یادگیری زبان فرانسوی در یکی از این مراکز مشغول به تحصیل شود و آینده آکادمیک درخشانی را برای خود رقم بزند.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *