02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

تحصیل در آمریکا | شرایط اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا برای ایرانیان در 2022

آنچه در این مقاله میخوانیم
تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا به دلیل بالا بودن سطح علمی دانشگاه ها ،شرایط خوب رفاهی و زندگی ایده آل همواره مورد توجه محصلان کشورهای مختلف بوده است و دانشجویان ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. بی شک این کشور بهترین دانشگاه ها و امکانات را دارد و فرصت های شغلی بسیاری برای فارغ التحصیلانش فراهم آورده است. اما در نظر داشته باشید که اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا و ویزای تحصیلی آن شرایط خاص خود را دارد که در چند سال اخیر این شرایط برای مهاجران ایرانی سخت تر هم شده است. اگر مایل به دانستن شرایط امکان تحصیل در آمریکا هستید ، در ادامه به طور کامل به این مطلب خواهیم پرداخت.

تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف در آمریکا

فکر نمی کنیم که آمریکا نیازی به تعریف کردن داشته باشد.تقریبا همه می دانند که دانشگاه های آمریکا در دنیا زبانزد هستند و یکی از بالاترین درخواست های مهاجرت تحصیلی را در دنیا به خود اختصاص داده است.اگر قصد تحصیل در ایالات متحده آمریکا را دارید باید بدانید که در مقاطع زیر ارائه می شود.

1-تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا

تحصیل در این مقطع در آمریکا ۴ سال طول میکشد. افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید ۱۲ سال تحصیلی را گذرانده باشند و پس از رفتن به کالج تا سال دوم رشته ی تحصیلی خود در دانشگاه را انتخاب کنند. میانگین هزینه ی گذراندن دوره ی کارشناسی حدود ۴۰ تا ۱۰۰ هزار دلار است که در کل شامل ۱۵۰تا ۱۶۰ واحد درسی می شود و بعد از گذراندن واحد ها مدرک bachelor degree به دانشجو داده میشود.

مدارک لازم جهت پذیرش در مقطع کارشناسی

 1. مدرک دیپلم
 2. رزومه و ریز نمرات
 3. مدرک زبان
 4. نمره آزمون SAT
 5. هزینه ثبت نام
 6. کپی پاسپورت
 7. انگیزه نامه تحصیلی یا SOP

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی

 1. مدرک دیپلم
 2. نمره تافل بالای ۸۰
 3. نمره GPA حداقل ۳

2-تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا

تحصیل در این مقطع در دانشگاه های آمریکا بعد از گذراندن ۱۶ سال تحصیلی در مدرسه و مقطع کارشناسی ۲ سال طول میکشد. که دوره های علمی ، پژوهشی و عملی را شامل میشود. و پذیرش در دانشگاه برای مقطع کارشناسی نیازمند آزمون GRE میباشد. هزینه ی این دوره تحصیل در آمریکا نیز چیزی حدود ۴۰ تا ۷۰ هزار دلار است.

پذیرش تحصیلی تضمینی آمریکا

مدارک لازم جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

 1. کپی پاسپورت
 2. مدارک کارشناسی و رزومه
 3. سه توصیه نامه از طرف اساتید مقطع کارشناسی
 4. اثبات تمکن مالی برای هزینه ی یک سال تحصیل در آمریکا

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

 1. کسب حداقل نمره های زیر در آزمون GRE
  • حداقل نمره ۱۶۰ در آزمون Quantitative یا ریاضیات
  • حداقل نمره ۱۵۰ در آزمون Verbal یا درک زبانی
  • حداقل نمره ۳.۵در آزمون Analytical Writing یا نوشتاری
 2. حداقل معدل ۳ در ازمون کارشناسی
 3. نمره تافل بالای ۸۰

3-تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا:

تحصیل در این مقطع که در امریکا به منزله ی رشد و پیشرفت حتمی برای دانشجو است تا ۴ سال طول میکشد و هزینه ای بین ۱۲۰ تا۲۸۰ هزار دلار دارد. که نسبت به رشته و دانشگاه متغیر است و حتی دانشجو میتواند با بورسیه تحصیلی مقداری مشخص و یا کل شهریه را نپردازد.

معمولا دانشجویان باید زیر نظر یک سوپروایزر مشغول به تحصیل شوند و در انتها از پایان نامه خود با استفاده از نتایج علمی و تحقیقات خود دفاع کنند تا مدرک دکترا به آنها تعلق بگیرد.دوره های دکترا معمولا با پرداخت حقوق و یا فاند همراه است که بسته به میزان آن می تواند برای تحصیل و زندگی در آمریکا کافی باشد.

شرایط تحصیل در آمریکا

مدارک لازم جهت پذیرش در مقطع دکترا:

 1. داشتن PTE آکادمیک
 2. مدرک آیلتس یا آیلتس
 3. مدرک GRE
 4. رزومه قابل قبول

شرایط پذیرش در مقطع دکترا:

 1. پاسپورت
 2. مدارک کارشناسی و رزومه
 3. سه توصیه نامه از طرف اساتید مقطع کارشناسی
 4. اثبات تمکن مالی برای هزینه ی یک سال تحصیل در آمریکا

بورسیه های تحصیلی آمریکا

سیستم آموزشی آمریکا شرایطی فراهم آورده تا دانشجویان ممتازی که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل در این کشور را ندارند هم بتوانند با بورسیه ی تحصیلی به ادامه تحصیل بپردازند. این بورسیه ها بسته به دانشگاه ، نوع رشته و تحصیلات آکادمیک و مقطع تحصیلی بین ۱۰تا ۲۵ هزار دلار متغیر است و حتی در بعضی دانشگاه ها تحصیل در تمام رشته ها به جز پزشکی رایگان است.

شرایط تحصیل رایگان در آمریکا

البته این بورسیه ها به دو نوع تقسیم می شوند.دسته اول به معنای واقعی بورسیه بوده و سازمان های دولتی یا خصوصی مبالغی را برای کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان ممتاز اهدا می کنند.این بورسیه ها بعد از اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا و شروع ترم قابل ثبت نام هستند بنابراین به هیچ عنوان نمی توانید قبل از پذیرش از آنها بهره مند شوید.

دسته دوم فاندهایی هستند که اساتید و سوپروایزرها به ازای زحمت دانشجویان در پژوهش ها و کمکشان به آنها پرداخت می کنند و در حین درخواست پذیرش می تواند مبلغ آن مشخص باشد.یان فاند می تواند بسته به رزومه شخص مبالغ مختلفی داشته باشد و معمولا در مقطع دکترا هزینه های زندگی و تحصیل را پوشش می دهد.با داشتن فاند،شرط تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا برآورده می شود.

نتیجه گیری پذیرش تحصیلی آمریکا

اگر تصمیم به تحصیل در خارج از کشور را دارید ‌ قطعا امریکا با داشتن شرایط خوب اقتصادی و آموزشی بهترین بستر برای ادامه ی تحصیل میباشد. حتی اگر قادر به پرداخت شهریه ی بالای دانشگاه ها نباشید مراکز آموزشی این کشور با بورسیه تحصیلی دانشجویان ممتاز به شما کمک خواهند کرد. شما با داشتن مدرک معتبر زبان، مدرک تحصیلی حداقل دیپلم و داشتن صلاحیت مالی در حد پرداخت یک سال هزینه زندگی در آمریکا میتوانید به این کشور مهاجرت کنید و اقدام به ادامه ی تحصیل نمایید.

با وجود مشکلات سیاسی و سختگیری در مهاجرت مردم ایران به آمریکا ، همچنان شرایط برای مهاجرت تحصیلی فراهم است و شما میتوانید برای داشتن شرایط تحصیل با سطح علمی بالا و در معتبر ترین و به روز ترین دانشگاه های جهان اقدام کنید و بعد از اتمام دوره تحصیل خود با پیدا کردن شغلی متناسب با رشته تحصیلی و تخصص تان اقدام به اخذ اقامت دائم در این کشور کنید.

موسسه مهاجرتی هراگشت می تواند با آنالیز رزومه افراد بهترین راه های مهاجرتی را پیشنهاد دهد.همچنین چنانچه علاقه مند به تحصیل در آمریکا هستید،ما می توانیم شما را به بهترین و مناسب ترین دانشگاه ها و اساتید آمریکایی لینک کنیم و با یک مکاتبه حرفه ای برای شما پذیرش بگیریم.

چنانچه علاقه مند هستید که با ما در مسیر مهاجرت تحصیلی به آمریکا قدم بردازید،می توانید با ما تماس بگیرید و یا فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید که در این صورت مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت.

پذیرش تحصیلی آمریکا

سوالات متداول پذیرش تحصیلی آمریکا

در صورتی که بورسیه یا فاند تحصیلی نداشته باشید ملزم به پرداخت شهریه هستید.

بله،با اینکه معمولا دانشگاه های آمریکا مدارکی مانند آیلتس یا تافل و GRE می خواهند این امکان وجود دارد که برخی دانشگاه ها این شرط را نداشته باشند.البته بدون داشتن مدرک زبان ریسک ریجکتی ویزا افزایش می یابد.

برای اینکه در آمریکا تحصیل کنید باید ابتدا با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر رفته و برای ثبت نام خود اپلای کنید.برای رشته ها و پوزیشن هایی که دانشگاه محور نباشند (یعنی دانشجو مستقیما با استاد راهنما طرف حساب است) باید اساتید مرتبط به سوابق و رزومه خود را پیدا کرده و با آنها از طریق ایمیل در ارتباط باشید.

هنگام تحصیل اقامت دانشجو موقت خواهد بود اما بعد از فارغ التحصیلی ،علاقه مندان می توانند با یافت کار و اشتغال به مدت چند سال،برای اقامت دائم آمریکا اقدام کنند.

درخواست مشاوره رایگان

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *