02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

انواع ویزای کانادا

آنچه در این مقاله میخوانیم
ویزای کانادا

در این مقاله قصد داریم شرایط انواع ویزای کانادا را بررسی کنیم، انواع ویزای کانادا  بسیار است و ما سعی میکنیم در مقالات دگر مفصل به انواع ویزای کانادا  بپردازیم.

در سال های اخیر کانادا با کمبود نیروی کار مواجه شده است و در راستای این موضوع به جذب نیروی کار مهاجر پرداخته است ، سیستم ویزای اکسپرس انتری، اسکیل ورکر، ویزای جاب آفر کانادا،ویزای سرمایه گذاری و ویزای توریستی برای جذب مهاجر و نیروی کار پیاده سازی شده است.

لازم به ذکر است که برای مهاجرت به کانادا راه های متفاوتی وجود دارد و کاملا بستگی به شرایط کنونی شما دارد اگر اطلاعات شما در این زمینه کم است می توانید از صفحه روش های مهاجرت به کانادا اطلاعات لازم را کسب کرده و یا اگر نیاز به مشاوره رایگان از طرف وکلای مهاجرتی موسسه هراگشت دارید میتوانید با تکمیل فرم تماس یا تماس تلفنی بامتخصصان در این زمینه مشاوره رایگان داشته باشید.

با ما همراه باشید تا انواع ویزای کانادا را بررسی کنیم.

ویزای اسکیل ورکر کانادا

ویزای اسکیل ورکر کانادا از یک سیستم امتیازدهی متفاوت برای ارزیابی متقاضیان این ویزا استفاده میکند ، فرد متقاضی در صورت ویزا شدن میتواند تمامی اعضای خانواده خود را ویزا کند و اقامت دائم  کشور کانادا را بگیرد .

ویزای اسکیل ورکر دو مرحله امتیاز دهی دارد که در صورت کسب امتیاز کامل در مرحله اول شما وارد مرحله دوم این سیستم امتیاز دهی ویزا اسکیل ورکر میشود، در مرحله اول فرد واجد شرایط باید حداقل امتیاز 67 از 100 را بگیرد تا به مرحله پول اکسپرس انتری برسد .

در مرحله دوم امتیاز دهی ویزای اسکیل ورکر کانادا فرد باید یک پروفایل در بخش پول اکسپرس انتری سابمیت کند که توسط سیستم جامع امتیاز بندی CRS از 0 تا 1200 امتیاز داده میشود .

در صورتی که متقاضیان بتوانند حداقل امتیاز لازم را در این دو مرحله کسب کنند دولت کانادا برای فرد متقاضی گواهی دائم اقامت کانادا را ارسال میکند.

ویزای کاری کانادا

شرایط اخذ ویزا اسکیل ورکر کانادا

دو شرط اصلی برای ویزای اسکیل ورکر زبان و تجربه کاری میباشد افراد واجد شرایط میبایست حداقل امتیاز 67 را در مرحله اول امتیاز دهی سیستم اسکیل ورکر بدست بیاورند، فاکتور های امتیاز دهی مرحله اول سن ، تجربه کاری، تحصیلات ، زبان و پیشنهاد کاری و تطبیق پذیری مدارک است.

فرد متقاضی باید داری مهارت و مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی در سطح CLB 7 باشد.

فرد متقاضی باید برای اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا دارای تمکن مالی و گواهی عدم سوئه پیشینه باشد.

با ارسال دعوت نامه اقامت دائم کانادا از سوی دولت کانادا، شخص باید ظرف مدت 90 روز درخواست کامل خود را برای سیستم اسکیل ورکر کانادا ارسال کند .

تجربه کاری فرد متقاضی باید در یکی از دسته های شغلی که در زیر بیان میکنیم باشد.

 • مشاغل مدیریتی
 • مشاغل تخصصی
 • مشاغل فنی، تجارت و بازرگانی حرفه ای 

ویزای اکسپرس انتری کانادا

اکسپرس انتری یک سیستم برای ورود سریع به کانادا است که امکان مهاجرت و اخذ ویزا را از طریق 4 برنامه مهاجرتی نیروی متخصص فدرال، نیروی کار ماهر و برنامه های مهاجرت استانی برای متقاضیان فراهم می کند

چگونگی انتخاب و گزینش متقاضیان این سیستم، به این شکل می‌باشد که آنها با توجه به رزومه کاری، میزان تسلط به زبان، وضعیت تاهل، مدارک کسب شده بین المللی و دریافت پیشنهاد شغلی ارزیابی می شوند. رزومه افراد بر اساس معیارهای گفته شده امتیازدهی می‌شوند و در لیست انتظار قرار می‌گیرند. سپس در بازه‌های زمانی مشخص، افرادی که امتیاز بالاتری دارند، از لیست خارج شده و برای دریافت ویزای کانادا دعوت می‌شوند.

ویزای جاب آفر کانادا

ویزای جاب آفر به این معنی است که از سوی یک کارفرما کانادایی یک پیشنهاد شغلی داشته باشید، برای  ویزای جاب آفر کانادا مشاغل زیادی وجود دارد که هر کدام با توجه به تقاضا و نیاز هر ایالت دسته بندی میشوند.

به طور کلی برنامه جاب آفر شانس فرد متقاضی را در برنامه اکسپرس انتری، برنامه استانی برای مهاجرت به کانادا افزایش میدهد.

شرایط اخذ ویزای جاب آفر کانادا

 • برای اخذ ویزای جاب افر کانادا، شرط اولیه پیدا کردن شغل در کانادا و بستن قرارداد رسمی کاری با شرکت های معتبر کانادایی است.
  به همین دلیل، متقاضی باید در سایت های کاریابی کانادا یا شبکه های اجتماعی مانند لینکدین به‌ دنبال کار بگردد و یک شغل برای خود پیدا کند.
  شرایط ویزای جاب آفر کانادا با هر روش متفاوت است. مدارک، هزینه‌ها و مراحل نیز با توجه به همین روش ها متغیر است. 

اما به عنوان یک قانون کلی، هر متقاضی دریافت ویزای جاب آفر کانادا باید واجد شرایط زیر باشد:

 • داشتن پیشنهاد کاری تمام وقت از یک کارفرمای کانادایی در گروه‌های شغلی ناک A, B, 0
 • داشتن حداقل مهارت زبانی در فرانسه یا انگلیسی
 • داشتن تمکن مالی برای تامین مایحتاج زندگی
 • داشتن صلاحیت لازم برای انجام شغل
 • داشتن سابقه کاری مرتبط با شغل درخواست شده
 • داشتن تحصیلات با توجه به نوع شغل
 • داشتن کارفرمای مورد تایید دولت کانادا
 • داشتن مجوز LMIA یا تاییدیه معافیت از آن
 • داشتن شرایط اولیه مهاجرت به کانادا
اخذ ویزای جاب آفر کانادا

ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری

کانادا یکی از معدود کشورهای جهان است که بیشترین جمعیت مهاجر را دارد. به تازگی وزیر اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا اذعان کرد که کانادا به مدت 3 سال برای جذب مهاجر برنامه‌های تازه دارد.

تنها قرار است تا پایان سال 2021، 401 هزار مهاجر از طرق گوناگون وارد کانادا شوند. یکی از روش‌های مرسوم اخذ اقامت کانادا، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا است.

طبق این روش متقاضیان باید از طریق سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی یک استارت آپ با هزینه مبلغی در کانادا سرمایه گذاری کنند و از این طریق اقامت کانادا را اخذ نمایند.

از دلایل نرخ بالای مهاجران خارجی به کانادا این است که مسئولان دولتی با پذیرش برنامه ریزی شده مهاجران به اقتصاد این کشور کمک شایانی می‌کنند که در این بین سرمایه گذاری در کانادا بازوی قدرتمند توسعه اقتصادی این کشور است.

کانادا دارای یکی از عمده‌ترین منابع طبیعی جهان مانند نفت، فلزات و چوب است که توانسته با برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه مسئولان خود در زمینه جذب مهاجران خارجی در اعتلا و پیشرفت اقتصادی گامی عظیم بردارد و هم کمبود جمعیت این کشور را در چشم اندازهای آینده جبران کند.

در ادامه این مقاله از هراگشت ویزای سرمایه گذاری کانادا و روش‌های سرمایه گذاری در کانادا، بهترین سرمایه گذاری در کانادا، شرایط سرمایه گذاری در کانادا را از ابعاد گوناگون بررسی می‌کنیم.

روش های اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد. برخی از متداول ترین فرصت های سرمایه گذاری در کانادا شامل موارد زیر است:

 • سرمایه گذاری استانی
 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس
 •  سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی
ویزای سرمایه گذاری کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا شامل سه نوع ویزا (ویزای سینگل، ویزای مولتیپل و سوپر ویزای کانادا) می شود که در ادامه به بررسی شرایط هر کدام می پردازیم.

ویزای سینگل کانادا

این نوع ویزای توریستی کانادا، تنها یکبار فرصت ورود به کشور کانادا را برای فرد متقاضی (در زمان مشخص شده) فراهم می کند؛ به گونه ای که با تمام شدن مدت اعتبار این ویزا، فرد ملزم به ترک خاک کانادا می باشد.

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل یا ویزای مولتی کانادا از جمله ویزای های توریستی ۵ ساله می باشد که ضمن فراهم کردن اقامت موقت برای فرد، پس از پایان مدت زمان اعتبار پاسپورت، اعتبار خود را از دست می دهد.

این ویزا با داشتن شرایطی چون فراهم کردن اقامت در کانادا به مدت ۶ ماه پس از هر بار ورود، تمدید ویزا به مدت ۶ ماه در صورت داشتن شرایط قانع کننده، داشتن اعتبار تا پایان اعتبار پاسپورت و نامحدود بودن دفعات ورود به کانادا به یکی از پرطرفدارترین ویزاهای توریستی کانادا تبدیل شده است. البته باید توجه کنید که داشتن دعوتنامه رسمی از کشور کانادا، یکی از مدارک لازم جهت دریافت ویزای مولتی کانادا می باشد.

مدت زمان ویزای توریستی کانادا

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی، بسته به نوع ویزا متفاوت می باشد:

مدت زمان اعتبار ویزای سینگل، ۶ ماه (افرادی که دارای این نوع ویزا هستند، در صورت خارج شدن از کشور کانادا باید مجدد ویزا دریافت کنند.)

مدت زمان اعتبار ویزای مولتیپل، ۵ سال است.

مدت زمان اعتبار سوپر ویزای کانادا، ۲ سال است (توجه شود که مدت اعتبار پاسپورت دارندگان این نوع ویزا، ۱۰ ساله می باشد.)

مدت زمان اعتبار ویزای مالتیپل (ویزای چند بار ورود)، ۶ ماه است (توجه شود که دارندگان این نوع ویزا لازم است تا هر ۶ ماه، از کشور کانادا خارج شوند.)

اما بطور کلی تا پایان زمان اعتبار گذرنامه، ویزای توریستی کانادا برای متقاضیان معتبر است.

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

 • برخورداری از گذرنامه ای معتبر
 • برخورداری از سلامت جسم و روان
 • برخورداری از تمکن مالی
 • داشتن برنامه ای دقیق برای بازدید از کانادا
 • تعهد دادن جهت اثبات بازگشت به کشور خود
 • نداشتن سوء پیشینه
 • رعایت کردن تمامی قوانین مربوط به کانادا در هنگام سفر به این کشور

سوالات متداول

با ویزای مولتی میتوانید چند بار ورود به خاک کشور کانادا کنید اما با ویزای سینگل تنها یک بار میتوانید وارد مرز کانادا شوید.

بله داشتن نامه تمکن مالی برای اثبات بر آمدن از هزینه های سفر و اقامت در کانادا است و الزامی میباشد.

در کمترین حالت بین 2 تا 3 ماه اما بستگی به نوع ویزای شما دارد.

خیر انگشت نگاری برای وبزای کانادا الزامی میباشد.

با داشتن ویزای توریستی حداقل میتوانید 6 ماه در کانادا به سر ببرید و دوره های آموزشی بلند مدت را نمیتوانید شرکت کنید اما ویزای تحصیلی به این شکل نیست.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *