02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف در آمریکا امکان‌پذیر است؟

آنچه در این مقاله میخوانیم
اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف در آمریکا امکان‌پذیر است؟

امر اپلای به معنای درخواست امکان مهاجرت به کشوری می‌باشد که یکی از رکن‌های مهم مهاجرت است و اگر به‌درستی انجام شود می‌توانید مسیر مهاجرت را ساده‌تر و هموارتر سازد. از طرفی دیگر وفق‌دادن خود با شرایطی که موردنیاز اپلای است کار راحتی نیست و ممکن است فرد برای گردآوری مدارک موردنیاز مجبور باشد در دوره‌های آموزشی خاصی شرکت کند تا بتواند مدارک آن دوره‌ها را برای امر اپلای بکار گیرد.

پیش از امر اپلای باید کشور موردنظر خود را انتخاب کنید و انتخاب تنها یک کشور میان ده‌ها کشوری که هرکدام مزیت‌های خاص خود را دارند می‌تواند برلی افرادی که کشور موردعلاقه‌ای مدنظر ندارند کمی دشور باشد اما با تحقیقات و مطالعاتِ درست راجع به هر کشور،تقریبا میتوان تصمیم گرفت که هرفرد به دنبال چه خصوصیاتی در یک کشور می‌گردد.

شناختن اهداف خود برای مهاجرت

تصور کنید قصد مهاجرت تحصیلی به کشوری را دارید؛ آیا برای یافتن کشور مورد‌نظر خود راجع به جاذبه‌های توریستی کشور‌های تحقیق می‌کنید یا تعداد دانشگاه‌ها و سطح پیشرفته بودن هر کشور؟ شناختن اهداف خود پیش از مهاجرت نیز دقیقاً مانندِ همین مثالی که زده‌شده می‌باشد. برای اینکه بتوانید تحقیقات مفید و کارآمدی راجع به مهاجرت و کشور موردنظری که می‌خواهید به آن سفر کنید داشته باشید، در اولین قدم باید هدف خود را از مهاجرت، مشخص کنید. برای مثال فردی که هدفش تبدیل‌شدن به یک فوتبالیست حرفه‌ای در آینده است نباید خود را درگیر انجام‌دادن تمرین‌های ورزش بسکتبال کند چون چنین امر نه‌تنها باعث پیشرفت، بلکه باعث اتلاف وقت فرد نیز می‌شود. برای همین، شناخت هدف قبل از مهاجرت می‌تواند یکی از مؤثرترین عوامل سریع‌تر و مفید‌تر پیش‌بردن پروسه طولانی مهاجرت است.

بعد از شناخت هدف خود از مهاجرت سپس باید درمورد کشور‌هایی که این امر در آنها ممکن است و همچنین دستیابی به هدفمان در آنها ممکن است بپردازیم.

در جوامع امروز، راه و روش‌های زیادی برای تحقیق در این زمینه اعم از، اینترنت، کتاب‌های مربوطه، دفاتر مشاوره مهاجرتی و… وجود دارد که هرکدام مزیت‌های خود را دارند‌. برای مثال تحقیق در اینترنت می‌تواند بسیار مقرون‌به‌صرفه باید و صرفاً برای دستیابی شما به اطلاعات هیچ هزینه‌ای از شما دریافت نکند اما متأسفانه نمی‌توان مطمئن بود که آیا تمامی سایت‌ها و مطالبی که در آنها نشر می‌شوند می‌توانند منبع موثقی باشند یا خیر. کتاب‌ها می‌توانند منبع معتبر‌تری در مقایسه با اینترنت باشند اما ممکن است آن‌طور که باید، به‌صرفه نباشند و برای امری حیاتی برای مهاجرت، نیاز به خرید ده‌ها کتاب مرتبط با این زمینه را تهیه کنید و بخوانید که هم زمان‌بر و هم هزینه‌بر است. روش دیگری که امروزه برای تعیین هدف مهاجرتی مرسوم‌تر است و بیشتر موردتوجه قرار گرفته، مراجعه به دفاتر مشاوره مهاجرتی است که فرد می‌تواند با مراجعه به یکی از این دفاتر، بدون دغدغه شرایط خود را به طور تمام‌وکمال برای یکی از مشاورین بازگو کند و از فردی که در این زمینه تخصص دارد مشاوره بگیرد.

هرکدام از این روش‌ها از نقاط ضعف و نقاط مثبتی برخوردارند اما مهم‌ترین امر برای تحقیق، یافتن منبعی است که اطلاعاتش بتواند معتبر‌تر و قابل‌اعتمادتر باشد و در غیر این صورت و با تحقیق در منابع نادرست و نامعتبر، ممکن است ضرر زیادی را در پی داشته باشد.

مهاحرت تحصیلی به آمریکا

کشور آمریکا همواره یکی از پرمتقاضی‌ترین و پرطرف‌دارترین کشور‌ها برای امر مهاجرت اعم از هر هدفی بوده است و طبق شعار شناخته شده‌ای که دارد، آمریکا خواستگاه دستیابی به رؤیاهاست. یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور، مهاجرت تحصیلی است و آمریکا به دلیل دارابودن معتبر‌ترین و باکیفیت‌ترین دانشگاه‌ها از بالا بودن سطح رفاهی زندگی، سالانه مورد‌های اپلای زیادی از سراسر کشور را دریافت می‌کند.

 

مقاطع تحصیلی مختلف آمریکا

اپلای برای تحصیل در کشور آمریکا در هر مقطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی، ارشد، دکترا و حتی مقاطع تحصیلی موجود در مدرسه امری امکان‌پذیر است. متقاضی بنا بر سن و آخرین مدرک تحصیلی‌ای که از کشور خود دریافت کرده است می‌تواند برای مقاطع بعدی سطح آکادمیکش اقدام کند.

مدارس آمریکا جزو برترین مدارس جهان هستند و برترین استادان و مدرسان بین‌المللی در آنها به تدریس با استفاده از به‌روزترین روش‌های موجود می‌پردازند. می‌توان گفت یک دانش‌آموز آمریکایی یا بین‌المللی که در مدارس آمریکا تحصیل می‌کند به دلیل کیفیت آموزشی و متد‌های معتبر و متنوع مدارس، هیچ دغدغه‌ای برای قبولی در بهترین دانشگاه‌های این کشور که جزوی از برترین دانشگاه‌های جهان هستند را ندارند. از طرفی دیگر، اپلای کردن و قبولی پرونده شما توسط آمریکا کمی دشوار‌تر از سایر کشور‌هاست اما امری غیرممکن هم نیست.

بنا بر سطح رفاهی در اختیار گذاشته شده برای دانش‌آموزان، این کشور هزینه منطقی برای شهریه مدارس دریافت می‌کند و تحصیل در این کشور نه‌تنها رایگان نیست، بلکه می‌تواند گاهاً پر‌هزینه نیز باشد اما اکثر افرادی که این کشور را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند با این خصوصیت این کشور نیز کنار می‌آیند و سعی می‌کنند تمرکز بیشتری را بر روی مزیت‌های تحصیل در این کشور اختصاص دهند و از نظر این افراد، مهاجرت تحصیلی به آمریکا حتی اگر امری پرهزینه و گران‌قیمت باشد، بازهم ارزشش را دارد‌.

به‌هرحال بهتر است که برای مهاجرت به کشور آمریکا برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا اقدام کنید تا بتوانید تجربیات بیشتری هنگام اقامت گزیدن در این کشور کسب کنید و همچنین مدارک معتبر‌تری از دانشگاه‌های این کشور دریافت کنید

نحوه اپلای در کشور آمریکا

برای درخواست پذیرش (اپلای) به کشور آمریکا باید ریز نمرات کارنامه‌های خود و همچنین کارنامه یا مدرک آخرین مقطع تحصیلی خود را همراه پاسپورت و مدارک هویتی و مدرک زبان آیلتس خود به یکی از سفارت‌های این کشور ارسال کنید و سپس در انتظار جوابگویی آنها باشید. داشتن مدرک زبان برای تحصیل در کشور آمریکا امری الزامی است و در صورت نداشتن مدرک زبان، پرونده شما در سفارت مورد قبول نخواهد بود و به‌اصطلاح رد می‌شود پس بهتر است قبل از اقدام به مهاجرت به آمریکا، شروع به فراگیری زبان انگلیسی که زبان رسمی این کشور است کنید و مدرک آیلتس با حداقل نمره 7.0 را دریافت کنید.

به دلیل خواهان بودن این کشور و بالا بودن تعداد متقاضیانی که قصد برای اپلای و فرستادن رزومه به سفارت را دارند ممکن است جوابگویی سفارت با شما ماه‌ها زمان ببرد پس بهتر است در طول این پروسه صبور باشید. اگر پرونده شما توسط سفارت قبول شود، آنگاه در طی‌کردن مسیر مهاجرت موفق عمل کرده‌اید و باید به فکر خرید بلیط باشید و خود را برای مهاجرت به کشور دستیابی به رؤیاها آماده کنید.

درخواست مشاوره رایگان

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *