02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور انگلیس به چه صورت است؟

آنچه در این مقاله میخوانیم
اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف در آمریکا امکان‌پذیر است؟

مهاجرت و تحصیل در کشوری پیشرفته باعث می‌شود تا از نظر آکادمیک وجهه بهتری داشته باشیم و همچنین اخذ مدرک از دانشگاه‌های اروپایی باعث می‌شود که فرصت‌های شغلی خوبی به دست بیاورید و بتوانید با کارفرمایان بین‌المللی همکاری کنید و همچنین در کشور‌های پیشرفته‌تر و شرکت‌های شناخته‌شده مشغول به کار شوید‌.

علم روان‌شناسی ثابت کرده افرادی که وابستگی بسیار زیادی به خانواده و دوستان خود دارند نمی‌توانند در امر مهاجرت موفق عمل کنند و از نظر علم روان‌شناسی بهتر است افرادی برای مهاجرت اقدام کنند که خیلی به خانواده و دوستان وابسته نیستند و توانایی مستقل و تنها زندگی‌کردن را داشته باشند.
از طرفی باید به این نکته هم توجه کرد که مهاجرتی که باهدف تحصیلی به آن اقدام می‌شود یک اقامت طولانی‌مدت نیست و مهاجران فقط می‌توانند تا پایان دوره تحصیلی خود در آن کشور اقامت گزینند و پس از اتمام دوره باید به کشور خود بازگردند اما مهاجرت با اهداف کسب‌وکاری و سرمایه‌گذاری یا ازدواج بازه زمانی مشخصی ندارد و افراد ممکن است برای همیشه در همان کشور اقامت گزینند و ادامه زندگی خود را در آن کشور بگذرانند. پس باید پیش از هر نوع اقدامی که مربوط به مهاجرت است به‌خوبی تحقیق کنیم و همه جوانب را در نظر بگیریم تا ناگهان از تصمیم خود پشیمان نشویم و مطمئن باشیم که تصمیم درست را گرفته‌ایم.

مهاجرت راه و روش‌های متنوع و متفاوتی دارد اما لازم به ذکر است که تمام روش‌هایی که برای مهاجرت وجود دارند نیاز به صبر و زمان زیادی برای عملی شدن دارند و نمی‌توان انتظار داشت که یک‌شبه به موفقیت در پروسه مهاجرت دست‌یافت. مهاجرت‌کردن می‌تواند تأثیر بسزایی در آینده یک فرد بگذارد و فرصت‌های زیادی را از جمله فرصت‌‌های شغلی و کسب‌وکاری برای محصل موردنظر ایجاد کند. تقریباً تمام افراد جهان در جریان‌اند که داشتن مدرکی بین‌المللی در رزومه کاری چقدر می‌تواند روی آینده شغلی یک فرد تأثیرگذار باشد. باید توجه داشت که تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی کشور‌های اروپایی می‌تواند از نظر آکادمیک هم برای فرد مهاجر بسیار مفید باشد پس اگر شرایط مهاجرت را دارید بهتر است این فرصتِ طلایی را از دست ندهید.

مهاجرت تحصیلی به کشور انگلیس

همان‌طور که مشخص است کشور انگلیس یکی از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین کشور‌های در حال حاضر در جهان است و تعدادی از بهترین دانشگاه‌ها هم در این کشور وجود دارند. تحصیل در کشور انگلیس نیازمند پرداخت شهریه و همچنین توانایی از پس مخارج زندگی شخصی برآمدن هر فرد است و متأسفانه اقامت در کشور انگلیس به دلیل واحد پولی که دارد و همچنین سطح رفاهی که در اختیار شهروندان و محصلان بین‌المللی می‌گذارد ارزان نیست و می‌تواند کمی پرهزینه‌تر از کشور‌های دیگر باشد. البته ناگفته نماند که مهاجرانِ سفر‌کرده به انگلیسی هیچگاه از پرداخت این هزینه‌ها پشیمان و سرخورده نیستند و حتی بسیاری از افراد که به این کشور سفر می‌کنند به‌راحتی حاضر به پرداخت هزینه‌های اقامت و تحصیل در این کشورِ پر رفاه هستند.

مقاطع تحصیلی

بسیاری از دانشگاه‌های انگلیس در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند و از نظر کیفیت آموزشی و سطح آکادمیک دارای رتبه بسیار خوبی هستند و به همین دلیل اکثر متقاضیانی که قصد مهاجرت به انگلیس را دارند سعی می‌کنند برای تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلی مرتبط به دانشگاه از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اقدام کنند.
افرادی که قصد تحصیل در مدارس انگلیس را دارند شمار بسیار کمتری را نسبت به متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس دارند که البته تحصیل در هرکدام از این مقاطع مزیت‌های بخصوص خود را دارند؛ برای مثال محصلی که برای تحصیل در مدارس انگلیس اقدام می‌کند چون در سنین کودکی در کشور موردنظر اقامت برمی‌گزیند می‌تواند خود را راحت‌تر با شرایط متفاوت موجود در آن کشور وفق دهد و زودتر به شرایط و فرهنگ و آداب‌ورسوم آن کشور عادت می‌کند اما فردی که در سنین بالاتر به کشوری مهاجرت می‌کند ممکن است وفق دادن شرایط جدید برایش کمی دشوار‌تر باشد.
از دیدگاهی دیگر می‌توان گفت که اخذ مدارک دانشگاهی انگلیس اعتبار و پوئن‌های مثبت بیشتری نسبت به مدارک کسب شده از مدارس این کشور می‌باشد و محصل می‌تواند با اخذ مدرک دانشگاهی از این کشور، فرصت‌های شغلی بهتر و بزرگ‌تری را برای خود رقم بزند. پس نمی‌توان به طور دقیق مشخص کرد که اپلای برای مقاطع تحصیلی در مدارس انگلیس فایده‌های بیشتری دارد یا اپلای برای مقاطع تحصیلی دانشگاه. چنین چیزی کاملاً به شرایط فرد متقاضی بستگی دارد و هر فرد ممکن است باتوجه‌به شرایطی که دارد بتواند برای خود مشخص کند که کدام‌یک از این روش‌ها برایش ممکن‌تر و مفید‌تر است.

نحوه اپلای در کشور انگلیس

تمام مقاطع تحصیلی در کشور انگلیس به زبان انگلیسی که زبان رسمی آنجاست تدریس می‌شود و لازمه مدارک اپلای شما داشتن مدرک زبانِ آیلتس است که باید آن‌قدر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید که بتوانید حداقل نمره 7.5 را در آزمون آیلتس کسب کنید وگرنه در غیر این صورت پرونده اپلای شما مورد قبل سفارت انگلیس قرار نمی‌گیرد و پروسه اپلای شما ناموفق خواهد بود. آزمون آیلتس یک آزمون بین‌المللی برای تعیین سطح زبان هر فرد است که باتوجه‌به نمره‌ای که از این آزمون کسب می‌کنید، سطح زبان شما هم برای خود و هم برای کشور‌های دیگر مشخص می‌شود که دقیقاً تا چه حدی بر روی زبان انگلیسی تسلط دارید و تا چه حدی می‌توانید به‌خوبی از این زبان را مورداستفاده قرار دهید. اخذ نمره 7.5 یا بالاتر در آزمون آیلتس نیازمند تسلط بالای بر روی زبان انگلیسی است و همچنین باید زمانِ زیادی را صرف یادگیری زبان انگلیسی کنید پس بهتر است خیلی ماقبل از اقدام برای مهاجرت به کشور انگلیس، زبان انگلیسی را به‌خوبی بیاموزید.

جمع‌بندی در مورد اپلای در کشور انگلیس

با اینکه تحصیل و اقامت در کشور انگلیس می‌تواند پرهزینه و دشوار باشد اما نسبت به کیفیت و سطح آکادمیک بالا و همچنین مدرک بسیار معتبری که متقاضی می‌تواند از دانشگاه‌های آن کشور دریافت کند، پرداخت هزینه امری غیرمنطقی و ناعادلانه‌ای نیست. بهتر است هنگامی که حامی مالی دارید یا مطمئن هستید که می‌توانید از پس مخارج و هزینه‌های تحصیل و اقامت در انگلیس بربیایید برای مهاجرت به این کشور اپلای کنید و در غیر این صورت می‌توانید برای کشور‌هایی مانند آلمان و فرانسه که تحصیل در آنها به‌صورت رایگان است اپلای و مهاجرت کنید‌.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *