02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور ایتالیا به چه صورت است؟

آنچه در این مقاله میخوانیم
اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور ایتالیا به چه صورت است؟

اکثر افرادی که قصد مهاجرت دارند همواره سعی دارند که ساده‌ترین و بهترین روش را برای عزیمت خود به کشور موردنظر انتخاب کنند تا بتوانند به بهترین نحو از مهاجرت خود کسب تجربه کنند. مهارت، علم و تجربه‌ای که می‌توان از کشوری جز وطن کسب کرد می‌تواند بسیار بیشتر از علم و تجربه‌ای که در کشور خود فرامی‌گیرید باشد. به یاد داشته باشید که قبل از اقدام به مهاجرت باید حتماً راجع‌به تمام کشور‌هایی که مهاجرپذیر هستند تحقیق کنید تا بتوانید از میان آپشن‌های موجود، مفید‌ترین و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. هر کشوری خصوصیات و شرایط قبولی مختص خود را دارد و با تحقیق درمورد آنها می‌توانید اطلاعات دقیق هرکدام از آنها را بسنجید. گام بعدی که ملزم به انجام‌دادن آن قبل از اقدام به مهاجرت هستید، خودشناسی و درنظرگرفتن شرایط زندگی شخصی خودتان است. ممکن است شرایط و معیار‌هایی که شما در زندگی شخصیتان دارید با کشوری که می‌خواهید به آن مهاجرت کنید یا اهدافی که برای مهاجرت دارید همخوانی نداشته باشد آنگاه احتمال اینکه در پروسه مهاجرت خود موفق عمل نکنید زیاد است اما با درنظرگرفتن تمام جوانب خود می‌توانید مطمئن شوید که گزینه صحیح راه انتخاب کرده‌اید.

خودشناسی یکی از مهم‌ترین رکن‌های پیش از مهاجرت است. برخی افراد ممکن است به دلیل وابستگی زیادی که به خانواده، دوستان و نزدیکان خود دارند نمی‌توانند مهاجرت و اقدام موفقی در این پروسه داشته باشند و ممکن است هنگام دور بودن از خانواده و نزدیکانِ خود عذاب زیادی را محتمل شوند و حتی ممکن است در میانه این پروسه از اقدام خود پشیمان شوند. پس بهتر است هنگامی که فرد قرار است تصمیمی به این بزرگی و تأثیرگذاری را گزینش کند تمام شرایط و جوانب را در نظر بگیرد و همچنین با روحیات خود آشنا باشد تا بتواند از انتخاب خود اطمینان حاصل کند.

مهاجرت تحصیلی

یکی از پرطرف‌دارترین روش‌های مهاجرت به کشوری دیگر، مهاجرت تحصیلی می‌باشد زیرا مهاجرت تحصیلی دارای پوئن‌های مثبت بی‌شماری است که می‌تواند برای اکثر متقاضیان و اهداف و اولویت‌هایی که دارند سازگار باشد. اکثر کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند هدف یکسانی با یکدیگر دارند و همه خواهان تحصیل در کشوری پیشرفته از نظر آکادمیک و باکیفیت از نظر سطح رفاهی هستند که خوشبختانه دستیابی به این رویا در جوامع امروزی و مخصوصاً در کشور‌های پیشرفته اروپایی، امری کاملاً ممکن است. البته به یاد داشته باشید که سالانه رفته‌رفته درخواست اپلای برای مهاجرت تحصیلی به کشور‌های اروپایی خواهان بیشتری پیدا می‌کند و این امر باعث شده تا انتظارات سفارت‌های این کشور‌ها انتظارات بالاتری از متقاضیان خود نسبت به گذشته داشته باشند و این مسئله روند را برای اپلای تحصیلی کمی دشوار‌‌تر می‌سازد اما به‌هرحال اگر موفق به کسب نمرات بالایی در مقاطع تحصیلی خود شده باشید دیگر جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

فراگیری زبان

هنگامی که به کشوری سفر می‌کنید که با زبانی غیر از زبان رسمی وطن شما تکلم می‌کنند، نه‌تنها باید برای فراگیری دروس دانشگاهی‌ که به آن زبان تدریس می‌شود تسلط خوبی داشته باشید بلکه برای برقراری ارتباطاتِ ضروری و رفع نیاز‌های خود برای مقیم آن کشور بودن نیز به فراگیری زبان رسمی آن کشور دارید و در غیر این صورت نمی‌توانید به‌خوبی از پس مستقل زندگی‌کردن در کشور موردنظر بربیایید و به مشکلات زیادی برخواهید خورد پس سعی کنید قبل از هر اقدامی که به مهاجرت مربوط می‌شود، فراگیری زبان رسمی کشور موردنظر را جزو مهم‌ترین اولویت‌های قرار دهید.

کشور ایتالیا

ایتالیا یکی از غنی‌ترین کشور‌های اروپایی از نظر فرهنگی و تمدنی بشمار می‌رود و همچنین دانشگاه‌های موجود در این کشور از نظر رتبه و رَنک جهانی جزو لیست ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند و همواره در حال به‌روزرسانی روش‌های تدریس خود و افزایش سطح کیفی مراکز آموزشی برای دانشجویان بین‌المللی هستند. همچنین این کشور از جاذبه‌های توریستی زیادی برخوردار است و سالانه توریست‌های زیادی را به طبیعتِ چشم‌نواز و فضای مدرنیته خود جذب می‌کند. اکثر افرادی که به این کشور سفر می‌کنند به حدی مجذوب زیبایی‌های خارق‌العاده این کشور می‌شوند که گذر زمان را حس نمی‌کنند و علاقه‌ای به بازگشت و ترک ایتالیا را ندارند و به همین دلیل سالانه افراد زیادی که فقط به‌قصد مهاجرت توریستی به این کشور سفرکرده بودند، قصد اقامتِ طولانی‌مدت در این کشور را داشته‌اند

کلام آخر

تحصیل در کشور پیشرفته و مقرون‌به‌صرفه‌ای مانند کشور ایتالیا می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای هر فردی که قصد مهاجرت تحصیلی و کسب تجربه تحصیل در کشوری آکادمیک را دارد باشد. برای مهاجرت به ایتالیا ملزم به فراگیری زبان ایتالیایی هستید و همچنین باید ریز نمرات مدرک آخرین مقطع تحصیلی اخذ کرده همراه با مدارک هویتی و دیگر مدارک لازم مانند پاسپورت و انگیزه نامه تحصیلی را به یکی از سفارت‌های مربوط به این کشور ارسال کنید و در انتظار جوابگویی آنها درمورد پرونده اپلای خود باشید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *