02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

برترین دانشگاه‌های آمریکا

آنچه در این مقاله میخوانیم
برترین دانشگاه‌های آمریکا

مهاجرت و تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا آرزو و رویای خیلی از مهاجرین و دانشجوها می‌باشد. باتوجه‌به سطح کیفیتی دانشگاه‌ها و کالج‌های آمریکا، این کشور اولین و رؤیایی‌ترین مقصد برای تمامی دانشجویان برای ادامه تحصیل می‌باشد. اگر شما هم از آن دسته از مهاجرین و دانشجویانی باشید که می‌خواهید در آینده تحصیلی خود شاهد رشد و پیشرفت عملکرد تحقیقاتی، کیفیت تدریس و یادگیری، محیط ایده‌آل جهت یادگیری، دسترسی به منابع علمی و اهداف پایدار و روشن باشید و نیز می‌خواهید در بهترین دانشگاه‌های آمریکا تحصیلات خود را ادامه دهید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی برترین دانشگاه­های آمریکا بپردازیم.

 

ردیف نام دانشگاه رتبه‌بندی QS رتبه‌بندی شانگهای رتبه‌بندی تایمز میزان دانشجو
1 دانشگاه استنفورد (Stanford University) 2 2 3 16,233
2 مؤسسه فناوری ماساچوست (Massachusetts Institute of Technology) 1 4 4 11,161
3 دانشگاه هاروارد (Harvard University) 3 1 6 23,373
4 مؤسسه فناوری کالیفرنیا (California Institute of Technologyn) 9 5 5 2,238
5 دانشگاه پرینستون (Princeton University) 13 6 7 8,125
6 دانشگاه شیکاگو (University of Chicago) 10 10 10 14,372
7 دانشگاه ییل (Yale University) 17 12 8 12,907
8 دانشگاه کلمبیا (Columbia University) 18 8 16 27,088
9 دانشگاه پنسیلوانیا (University of Pennsylvania) 15 16 12 21,211
10 دانشگاه کرنل (Cornell University) 14 12 19 22,822

 

دانشگاه هاروارد (Harvard University):

دانشگاه هاروارد را باید بهترین دانشگاه آمریکا در سال 2021 نامید. هاروارد که در سال 1636 تأسیس شد، قدیمی‌ترین مؤسسه آموزش عالی در ایالات متحده است و از نظر تأثیر، شهرت و شجره‌نامه علمی به‌عنوان یک دانشگاه پیشرو نه‌تنها در ایالات متحده بلکه در جهان نیز موردتوجه گسترده قرار گرفته است. هاروارد امکان کمک‌های مالی زیادی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. سیستم کتابخانه هاروارد از 79 کتابخانه تشکیل شده است و بزرگ‌ترین کتابخانه دانشگاهی جهان محسوب می‌شود.

دانشگاه استنفورد (Stanford University):

استنفورد مستقر در پالو آلتو نقش‌برجسته‌ای در ترغیب صنعت فناوری منطقه برای توسعه دارد. دانشگاه استنفورد واقع در 35 مایلی جنوب سانفرانسیسکو و در 20 مایلی شمال سان خوزه، در قلب دره پویای سیلیکون کالیفرنیای شمالی، خانه شرکت‌های یاهو، گوگل و بسیاری دیگر از شرکت‌های پیشرفته فناوری که توسط آنها تأسیس شده‌اند قرار دارد که هم اکنون توسط فارغ‌التحصیلان دانشکده‌های استنفورد رهبری می‌شود. این مرکز علمی همچنین در شاخص‌های استخدام و تحقیق، مقام دوم را به خود اختصاص داده است. مجموعاً، شرکت‌هایی که توسط فارغ‌التحصیلان استنفورد تأسیس شده‌اند 2.7 تریلیون دلار در هرسال درآمد دارند. این مجموعه علاوه بر ساختمان‌های دانشکده و یک مرکز عمومی، تعدادی باغ مجسمه‌سازی و موزه‌های هنری را نیز در خود جای‌داده است.
فضا و جو این دانشگاه به‌شدت رقابتی است. نرخ پذیرش در حال حاضر بیش از 5 درصد است. از 15000 دانشجو – که اکثر آنها در خوابگاه زندگی می‌کنند – 22 درصد دانشجویان بین‌المللی هستند.

مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT):

انستیتوی فناوری ماساچوست در آمریکا رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در شاخص تحقیق، مقام چهارم و در شاخص اشتغال (استخدام)، مقام سوم را دارد. محققان MIT در خط مقدم پیشرفت‌های مربوط به جاسوسی، هوش مصنوعی، سازگاری با آب‌وهوا، اچ‌آی‌وی، سرطان و کاهش فقر هستند. به طور غیرمعمولی نسبت به سایر دانشگاه‌ها، برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه کاملاً مجزا نیستند. بسیاری از دوره‌ها را می‌توان در هر سطح گذراند. در دوره‌ی کارشناسی یکی از گزینشگرترین دانشگاه‌های کشور آمریکا است که تنها 8 درصد متقاضیان را می‌پذیرد.

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی UCB :

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی، به‌عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ایالتی در ایالات متحده شناخته می‌شود. بخشی از دانشگاه سیستم کالیفرنیا، در سال 1868 تأسیس شد. این دانشگاه در منطقه خلیج سانفرانسیسکو واقع شده در جایی که تقریباً 027,00 دانشجوی کارشناسی ارشد و 10،000 دانشجوی تحصیلات تکمیلی وجود دارد. نسبت به حجم کوچک جمعیت دانشجویی خود، دانشگاه تکنولوژی کالیفرنیا دارای تعداد چشمگیری از فارغ‌التحصیلان و مؤسسات موفق، از جمله 72 برنده جایزه نوبل، شش برنده‌ی جایزه تورینگ و چهار مدال‌آور است. برکلی یکی از 14 عضو مؤسس انجمن دانشگاه‌های آمریکا است و محل استقرار برخی از مؤسسات تحقیقاتی مشهور جهان از جمله «مؤسسه تحقیقات علوم ریاضی و آزمایشگاه علوم فضایی» است.

دانشگاه کلمبیا Columbia University :

دانشگاه کلمبیا در جایگاه پنجم بهترین دانشگاه‌های آمریکا قرار دارد. این دانشگاه نمرات چشمگیری را برای همۀ شاخص‌های رتبه‌بندی، به‌ویژه تنوع اقلیتی کسب کرده است (رتبه چهار تنوع اقلیتی را دارد) کلمبیا که در شهر نیویورک واقع شده است، دارای سه دانشکده کارشناسی – کالج کلمبیا، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی بنیاد Fu و دانشکده مطالعات عمومی – و همچنین تعدادی از مدارس تحصیلات تکمیلی و حرفه‌ای، ازجمله مدرسه عالی کسب‌وکار، معلمان است. بسیاری از فارغ‌التحصیلان مشهور، از جمله سه رئیس‌جمهور ایالات متحده یعنی باراک اوباما، فرانکلین روزولت و تئودور روزولت در این دانشگاه تحصیل‌کرده‌اند.

دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس (UCLA):

تقریباً 2000 دانشجو در دانشگاه کالیفرنیا در حال تحصیل هستند و اینکه تقریباً همه دانشجویان در خوابگاه‌های دانشگاه زندگی می‌کنند. در 6 دانشکده‌ی این دانشگاه تمرکز بیشتر بر روی رشته‌های علوم پایه و مهندسی است.
دانشکده برکلی موفق به کسب 19 جایزه نوبل، بیشتر در رشته‌های فیزیک، شیمی و اقتصاد شده است. پائول پرلموتر از برندگان اخیر این جایزه می‌باشد که برای هدایت کار تیمی برنده جایزه نوبل فیزیک در سال 2011 شد و وجود نوعی انرژی تاریک که 75 درصد از جهان را تشکیل می‌دهد را کشف کرد.

دانشگاه ییل (Yale University):

ییل از دانشکده تحصیلات تکمیلی هنر و علوم و ۱۲ مدرسه حرفه‌ای تشکیل‌شده است. در مدارس حرفه‌ای، دانشکده حقوق با رتبه برتر و دانشکده مدیریت، دانشکده پزشکی، دانشکده هنر و دانشکده پرستاری دارای رتبه‌های عالی هستند. دانشکده درام، دانشکده جنگلداری و مطالعات محیطی و مدرسه الهیات نیز دارای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی بسیار خوبی هستند. ییل رکورد قدیمی‌ترین مجله طنز دانشگاهی در آمریکا است.

دانشگاه پنسیلوانیا (University of Pennsylvania):

دانشگاه پنسیلوانیا یک مرکز علمی تحقیقاتی آیوی لیگ (Ivy League) خصوصی است که در شهر فیلادلفیا قرار دارد. برنامه‌های تحصیلات تکمیلی رتبه‌بندی پن شامل دانشکده وارتون، دانشکده آموزش، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی، دانشکده حقوق و دانشکده پزشکی است. از دیگر برنامه‌های قابل‌توجه تحصیلات تکمیلی پن می‌توان به دانشکده طراحی و دانشکده پزشکی دندانپزشکی اشاره کرد. پن، اگرچه سکولار است، اما با داشتن هیلل برای دانشجویان یهودی، مرکز کاتولیک پن نیومن و بورس مسیحیان InterVarsity دارای یک زندگی مذهبی قوی است. بیش از ۲۵۰۰ دانشجو هرساله در برنامه‌های مطالعاتی بین‌المللی که در بیش از ۵۰ کشور جهان ارائه می‌شود شرکت می‌کنند.

دانشگاه پرینستون (Princeton University):

پرینستون یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های تحقیقاتی جهان است که دو رئیس‌جمهور آمریکا یعنی جیمز مدیسون و وودرو ویلسون در این دانشگاه تحصیل‌کرده‌اند. پرینستون شامل برنامه‌های تحصیلات تکمیلی دارای رتبه‌بندی عالی از طریق دانشکده امور عمومی و بین‌المللی وودرو ویلسون و دانشکده مهندسی و علوم کاربردی است. یک جنبه منحصربه‌فرد از برنامه دانشگاهی پرینستون این است که دانشجویان مقطع کارشناسی موظف به نوشتن یک پایان‌نامه ارشد هستند، یا برای دانشجویان در برخی از بخش‌های مهندسی، یک پروژه مستقل را انجام می‌دهند.

 

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *