02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

بیشترین دانشجوی بین المللی در کدام کشور است؟

آنچه در این مقاله میخوانیم
بیشترین دانشجوی بین المللی در کدام کشور است؟

ایالات متحده‌ی آمریکا که چهارمین کشور پهناور جهان و سومین کشور پرجمعیت جهان است و با داشتن بیشترین تعداد دانشگاه در جهان جایگاه مهمی در پیشرفت علم دارد، به همین دلیل تعداد دانشجویان بین‌المللی این کشور تا سال ۲۰۲۱ به بیش از یک میلیون نفر رسیده است.

در ادامه‌ی این مطلب با شرایط ایده‌آل تحصیل در آمریکا و دلیل مهاجرت دانشجویان به این کشور آشنا می‌شویم.

زندگی و تحصیل در آمریکا:

بی شک یکی از مهم‌ترین دلایل مهاجرت تحصیلی به آمریکا تجربه‌ی زندگی در این کشور است. کشور آمریکا به دلیل داشتن قوانین دموکراسی، پذیرفتن انواع ادیان، سنت‌ها و فرهنگ‌ها، داشتن شهرهای پرجنب‌وجوش و پیشرفته و کمک به جامعه برای داشتن رفاه کامل و زندگی ایده‌آل همواره موردتوجه مردم تمام دنیا بوده است و مهاجرت تحصیلی بهترین و راحت‌ترین روش برای به‌دست‌آوردن این تجربه می‌باشد.

پشتیبانی از دانشجویان بین‌المللی:

این بخش از دانشگاه به دانشجویان بین‌المللی کمک می‌کند با سبک زندگی و تحصیل در آمریکا، فرهنگ کشور، نحوه‌ی کاریابی و مسائل مالی آشنا شوند و بتوانند خود را بهتر با محیط جدید وفق دهند.

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا:

کشور آمریکا بهترین دانشگاه‌های دنیا بر اساس رتبه‌بندی جهانی QS را دارد که در شهرهای مهمی مانند تگزاس، نیویورک و کالیفرنیا قرار دارند که از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های دنیا نیز هستند. از شناخته‌شده‌ترین آنها می‌توان به دانشگاه‌های زیر اشاره کرد:

MIT یا مؤسسه فناوری ماساچوست با رتبه‌ی اول جهانی که در سال ۱۸۶۱ در شهر ماساچوست تأسیس شد و در رشته‌های زیست‌شناسی، فنی و مهندسی، زمین‌شناسی و ریاضیات دارای شهرت است.

دانشگاه استنفورد که با رتبه‌ی دوم جهانی در سال ۱۸۸۵ در نزدیکی شهر سانفرانسیسکو و دره‌ی سیلیکون تأسیس شد. این دانشگاه سخت‌ترین شرایط پذیرش را دارد و واردشدن به آن بسیار رقابتی است، همچنین در رشته‌های علوم‌انسانی و مهندسی برترین دانشگاه جهان است.

دانشگاه هاروارد با رتبه‌ی سوم جهانی برای اولین‌بار در سال ۱۳۶۳ در ماساچوست تأسیس شد و بعدها دو دانشکده‌ی دیگر در بوستون و کمبریج نیز ساخته شد، این دانشگاه از ثروتمند‌ترین دانشگاه‌های جهان است و در رشته‌ی فناوری اطلاعات شناخته شده است.

بالا بودن سطح آموزش در دانشگاه‌ها:

دانشگاه‌های کشور آمریکا به دلیل بالا بودن سطح علمی، وجود برجسته‌ترین اساتید جهان و بروز بودن سیستم آموزشی و تجهیزات توجه دانشجویان تمام دنیا را به خود جلب می‌کند.

همچنین هرکدام از این دانشگاه‌ها در رشته‌های خاصی مانند پزشکی، فنی و حرفه‌ای و ریاضیات تخصص دارد و دانشجویان می‌توانند براین‌اساس دانشگاه موردنظر خود را انتخاب کنند.

تنوع در رشته‌های تحصیلی:

دانشگاه‌های کشور آمریکا بیشترین تنوع رشته را در جهان دارند. به همین دلیل دانشجویان از کشورهای مختلف بافرهنگ‌ها و علایق متفاوت به این کشور مهاجرت می‌کنند و در رشته مورد علاقه‌شان که در دانشگاه‌های کشورشان آموزش داده نمی‌شده به ادامه‌ی تحصیل می‌پردازند. همچنین دانشجویان قبل از انتخاب رشته دوره‌هایی را می‌گذرانند و می‌توانند با دید بازتر رشته‌ی مناسب را انتخاب کنند.

کسب تجربه‌ی کاری و تحقیقاتی در کنار تحصیل:

مراکز آموزشی این کشور شرایطی را فراهم می‌کنند تا دانشجویان بتوانند در مقطع کارشناسی ارشد در کنار آموزش به تحقیق و تدریس بپردازند و علاوه بر کسب تجربه بخشی از هزینه‌های تحصیل خود را کاهش دهند. علاوه بر این، دانشجویان بین‌المللی اجازه دارند در سال اول تحصیل داخل دانشگاه و بعد از آن بیرون از دانشگاه کار کنند.

بورسیه و کمک‌هزینه‌ی تحصیلی:

شاید هزینه‌ی تحصیل در آمریکا برای برخی دانشجویان زیاد باشد و به همین دلیل از مهاجرت به این کشور منصرف شوند، اما سیستم آموزشی کشور آمریکا با پرداخت بخشی از هزینه‌ی تحصیل یا تمام آن شرایطی را فراهم کرده است که دانشجویان ممتاز بتوانند در این کشور ادامه تحصیل بدهند. این بورسیه را خود دولت، سازمان‌های خصوصی و یا خود دانشگاه تأمین می‌کند.

فرصت‌های شغلی پس از فارغ‌التحصیلی:

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در آمریکا بعد از فارغ‌التحصیلی به دنبال پیداکردن شغل مناسب و گرفتن اقامت در این کشور هستند. در کشور آمریکا فارغ‌التحصیلان می‌توانند با نشان مهارت و تخصص خود در رشته‌ای که در آن تحصیل‌کرده‌اند مشغول به یک کار تمام‌وقت شوند و از طرف کارفرما ویزای کاری بگیرند. همچنین ثبت اختراع و یا کار در هیئت‌علمی دانشگاه به‌عنوان پژوهشگر راهی برای دریافت ویزای کار و اقامت در این کشور است.

در آخر:

کشور آمریکا به دلایل متعدد از جمله آزادی فرهنگ و عقیده، شهرهای زیبا و مدرن، دانشگاه‌های پیشرفته و ایده‌آل با به‌روزترین تکنولوژی‌ها و امکانات رفاهی مقصدی مناسب برای دانشجویانی است که قصد ادامه در خارج از کشور را دارند. بهترین دانشگاه‌های دنیا از جمله هاروارد و MIT در این کشور تأسیس شده‌اند و دانشجویان ممتاز می‌توانند برای تحصیل در آنها از بورسیه‌ای که دولت برایشان در نظر گرفته بهره‌مند شوند. سیستم آموزشی این کشور نیز متنوع‌ترین رشته‌های تحصیلی در جهان را دارد و دانشجویان می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی به‌وسیله‌ی یافتن شغلی متناسب با رشته‌ی تحصیلی‌شان اقدام به گرفتن ویزای کاری و اقامت دائم کنند. به همین دلیل این کشور بیشترین تعداد دانشجوی بین‌المللی در جهان را دارد.

ایالات متحده‌ی امریکا، کشوری با بیشترین تعداد دانشگاه، بهترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان، متنوع‌ترین رشته‌های تحصیلی و بالاترین سطح پشتیبانی از دانشجویان میزبان بیش از یک میلیون دانشجوی بین‌المللی می‌باشد که بیشتر آنها بعد از فارغ‌التحصیلی در همان کشور شغل موردعلاقه‌ی خود را دنبال می‌کنند. در نتیجه این کشور می‌تواند بهترین گزینه برای مهاجرت به‌قصد ادامه‌ی تحصیل باشد.

 

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *