02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

تاسیس شعبه شرکت در کانادا 2022 و مهاجرت از این طریق

آنچه در این مقاله میخوانیم
تاسیس شعبه شرکت در کانادا

در این مقاله قصد داریم به یکی از روش های مهاجرتی کانادا یعنی تاسیس شعبه شرکت در کانادا بپردازیم و بدانیم که شرایط اقامت دائم کانادا با ثبت شعبه شرکت چیست و چگونه می توانیم برای آن اقدام کنیم؟پس تا انتها با هراگشت همراه باشید.

از لحاظ رونق و امنیت اقتصادی کشور کانادا یکی از مهم ترین اهداف برای سرمایه گذاران و علاقه مندان به مهاجرت است از این رو بسیاری از اقراد به دنبال راه انداختن بیزینس خود در این کشور هستند.

در این میان کسانی که تمایل به متحمل شدن سختی ها و ریسک های تاسیس شرکت در کانادا را ندارند،به دنبال تاسیس شعبه شرکت در کانادا با نام Intra Company Transfer (به اختصار ICT) می روند تا با مسئولیت های کمتری مواجه باشند.

مقاله پیشنهادی: ثبت شرکت در کانادا

شعبه شرکت واقع در کانادا چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

کانادا دارای استان ها و شهرهای متفاوتی است که هر کدام ممکن است استراتژی سرمایه گذاری متفاوتی داشته باشند از این رو صاحبان شرکت ها به فکر تاسیس شعبه شرکت در کانادا هستند چراکه هر شرکت موفق نیازمند تیم مستعدی دارد که بتواند در نقاط مختلف جهان خدمات ارائه بدهد.به طور کلی می توان گفت تورنتو و شهر های مشابه مرکز بیزینس های کانادا هستند و طیف وسیعی از کسب و کارها را در بر می گیرد از این رو اکثر شرکت ها و شعبه های آن ها در این شهر ثبت می شوند.

اما باید ببینیم که تفاوت های شعبه شرکت با یک شرکت مستقل چیست و چه ویژگی هایی دارد.مهم ترین نکته این است که شعبه طبق قانون کانادا یک بخش توسعه یافته به واسطه یک شرکت خارجی و مستقل است.در واقع،شرکت مادر باید کاملا مستقل و نوع کسب و کار آن به طور شفاف ثبت شده باشد و شعبه تاسیسی در کانادا،تابع شرکت مادر خواهد بود.به این شعبه که مسئول کار در بازار محل جدید را دارد،دفتر نمایندگی نیز گفته می شود.

ویژگی های دیگر شعبه شرکت در کانادا عبارت اند از:

 • فعالیت مشابه شرکت مادر
 • اخذ مجوز از مقامات کانادایی
 • شخصیت حقوقی یکسان با شرکت مادر
 • ثبت آسان شعبه شرکت در کانادا
 • نام یکسان با شرکت مادر به همراه عبارتی مانند نماینده قانونی 
 • مالیات ها از شعب مختلف به صورت جداگانه از شرکت مادر اخذ می شود.
ثبت شعبه شرکت در کانادا

شرایط تاسیس شعبه شرکت در کانادا

برای ثبت شعبه شرکتتان در کانادا نیازمند صلاحیت و دارا بودن یک سری شرایط هستید که به بررسی آنها می پردازیم:

شرایط تاسیس شعبه شرکت در کانادا 2022

مراحل تاسیس شعبه شرکت در کانادا 2022

برای ثبت قانونی شعبه شرکت در کانادا در سال 2022 نیاز به گذراندن مراحل قانونی این کشور است که به طور خلاصه به آن اشاره خواهیم کرد:

مراحل تاسیس شعبه شرکت در کانادا
 • ارائه تمامی مدارک و مستندات لازم شرکت مادر
 • اسناد حقوقی شعبه مورد نظر
 • تنظیم دقیق اظهار نامه و معرفی مدیران و عوامل شعبه شرکت
 • وکالتنامه مدیران شعبه
 • ارائه اسناد مربوط به کارمندان و نمایندگان محلی توسط دفتر شعبه 

مزایای ثبت شعبه شرکت در کانادا

در ادامه می خواهیم علل محبوبیت بالای تاسیس شعبه شرکت در کانادا را بررسی کنیم و مزایای آن را نام ببریم:

 1. اولین مزیت مهم کنترل کامل شعبه تاسیس شده توسط شرکت مادر است و این به معنای آن است که تصمیمات کلیدی و مسئولیت های ناشی از آن تماما با شرکت مادر خواهد بود.
 2. افتتاح شعبه شرکت در کانادا باعث جذب افراد محلی آشنا به موقعیت مکانی خاص و نیاز های آن محل می شود و این باعث رشد شرکت مادر با فروش محصولات یا خدمات به افراد محلی می شود.
 3. فرصت همکاری با استعداد های کانادایی را خواهید داشت.
 4. کاهش هزینه های فروش خدمات و محصولات از راه دور:گاهی برای شرکت ها به صرفه تر است تا یک نمایندگی محلی تاسیس کنند و از طریق آن به درآمدزایی بیشتر با سود بیشتر مشغول شوند.
 5. توسعه شهرت برند
 6. عدم وابستگی میزان مالیات شعبه ثبت شده در کانادا به شرکت مادر
 7. آزمون و خطای بازاریابی محصولات در مکان جدید و آنالیز مشتریان
 8. عدم نیاز به سرمایه زیاد برای تاسیس شعبه شرکت در کانادا
 9. امکان دریافت ویزای کار کانادا در مدت زمان کم
 10. تحصیل رایگان فرزندان زیر 18 سال در کانادا
 11. اجازه کار نامحدود همسر
مزایای تاسیس شعبه شرکت در کانادا

تاسیس شعبه شرکت در کانادا و اخذ اقامت دائم

همانطور که گفته شد یکی از روش های مهاجرت به کانادا ثبت شعبه در این کشور است.به دلیل هزینه ها و سهولت انجام این کار نسبت به تاسیس یک شرکت مستقل،بسیاری از مدیران ایرانی تصمیم به تاسیس شعبه شرکت در کانادا می گیرند و همزمان با افزایش درآمدهای خود و رشد شرکت،برای کانادایی ها محلی اشتغال آفرینی کرده و در صورتی که طبق قوانین کامل به تعهدات خود عمل کنند،بعد از گذشت چند سال می توانند به راحتی برای اقامت دائم کاناد از طریق تاسیس شعبه شرکت در کانادا اقدام کنند.البته ناگفته نماند که در حین این مدت چندساله،موسس شعبه دارای ویزای کار کانادا خواهد بود.

در این مقاله سعی بر این شد که تمامی اطلاعات لازم برای عزیزان علاقه مند به مهاجرت کاری به کانادا ارائه شود.مشاورین مجرب هراگشت همواره آماده یاری شما عزیزان تا انتهای مسیر و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ثبت شعبه هستند و با اطلاعات بروز خود شما را راهنمایی می کنند.برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر و همچنین ارزیابی دقیق شرایط شخصی خود با ما در تماس باشید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *