02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

تحصیل در اتریش

آنچه در این مقاله میخوانیم
تحصیل در اتریش

کشور اتریش یکی از پرطرف‌دارترین کشورها در زمینه تحصیلی است که تحصیل در کشور اتریش و گرفتن ویزای تحصیلی این کشور برای کسانی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند بسیار خوب است.
کشور اتریش در قلب اروپا میان رشته‌کوه‌های آلپ قرار گرفته است و از لحاظ تحصیلی، تحصیل در دانشگاه‌های اتریش تقریباً به‌صورت رایگان است. اتریش دارای فرهنگی بسیار غنی و مهد هنر و موسیقی جهان است، به همین منظور اقامت در این کشور و داشتن پاسپورت اتریشی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.
این کشور از لحاظ تحصیل و مهاجرت جزو برترین و پرطرف‌دارترین کشورها در قاره‌ی اروپا به شمار می‌رود. برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند این امر تقریباً رایگان است. امتیاز این کشور از لحاظ تحصیلی داشتن دانشگاه‌های ممتاز اروپا و جهان با رتبه زیر صد است و همچنین دارای رتبه پنجم بهترین شهر دانشجویی دنیا در سال ۲۰۱۲ بود.
از دیگر از خصوصیات جالب این کشور رفاه و کیفیت زندگی بسیار بالا و برخورداری از کیفیت آموزشی بسیار بالا است. در مرحله اخذ پذیرش این کشور نیازی به داشتن مدرک زبان آلمانی نیست.
در حال حاضر کشور اتریش یکی از پرخواهان‌ترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل است و هرسال هزاران متقاضی از سراسر کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل وارد این کشور می‌شوند. داشتن اقامت اتریش و گرفتن پاسپورت این کشور دارای ارزش بسیار زیادی است، اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور خود را دارید کشور اتریش بهترین گزینه است.

رشته‌های تحصیلی موردتوجه در اتریش

امکان تحصیل و آموزش در بسیاری از علوم در کشور اتریش وجود دارد. یکی از رشته‌های پرطرف‌دار در این کشور تحصیل در گروه پزشکی است و بعد از آن تحصیل در رشته داروسازی است. یکی از مزیت‌های تحصیلی در رشته‌های این کشور تحصیل نیمه رایگان در آن است.

آموزش در کشور اتریش

آموزش در اتریش ترکیبی از آموزش عالی با تکنولوژی‌های جدید آموزشی است. هزینه‌های تحصیلی در اتریش به‌صورت رایگان بوده و مهاجرین در قبال تحصیل در مدارس اتریش هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. اما اگر مدارس خصوصی تحصیل کنید بایستی هزینه‌ای حدود 12 الی 25 هزار یورو بپردازید.
کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارند این را بدانند که تحصیل آنها تقریباً رایگان بوده ولی این نکته را باید در نظر بگیرند که حتماً باید در دانشگاه‌های سراسری ایران و کنکور قبول شده باشند. نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد شامل این طرح نمی‌شوند و کشور اتریش مدرک دانشگاه آزاد را قبول ندارد. زبانی که در مقطع کارشناسی تدریس می‌شود زبان آلمانی است و افرادی که مدرک زبان ندارند اوین اقدامی که بایستی انجام دهند گذراندن 3 ترم زبان آلمانی در دوره‌های آموزشی این کشور است و لازمه ورود به دانشگاه داشتن مدرک قبولی این سه ترم است. کسانی که می‌خواهند مهاجرت تحصیلی به این کشور کنند می‌توانند با خود همراه داشته باشند به طور مثال همسر و فرزندان زیر 18 سال که فرزندانشان هم امکان تحصیل رایگان را در این کشور دارند.

مهاجرت تحصیلی به اتریش

کسانی که قصد گرفتن ویزای تحصیلی را دارند ابتدا باید در مدارس یا دانشگاه‌های کشور اتریش ثبت‌نام کرده باشند و بعد از ثبت‌نام ویزای تحصیلی برای آنها صادر می‌شود. نحوه گرفتن نوع پذیرش در دانشگاه‌های آنجا متفاوت است و بستگی به دوره انتخابی و مطالعاتی که می‌خواهید انجام دهید دارد. شما برای پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل دچار مشکل نخواهید شد زیرا با انجام کارهای پاره‌وقت می‌توانید از پس هزینه‌های خود برآیید.

مزایای تحصیل در کشور اتریش

مزایای مهاجرت تحصیلی در کشور اتریش شامل موارد زیر است:

عدم بلوکه شدن مبلغ پشتوانه مالی در بانک برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش

کشور اتریش دارای دانشگاه‌های ممتاز اروپا و جهان با رتبه زیر 200 است.

کهن مثبت دیگر این کشور پرداخت شهریه پایین در دانشگاه‌های اتریش

هزینه و مخارج مناسب زندگی در کشور اتریش

کلام آخر

تحصیل در مدارس اتریش به‌صورت کاملاً رایگان است در حقیقت شما در قبال تحصیل در مدارس اتریش هزینه‌ای نمی‌پردازید. توجه داشته باشید که مدارس اتریش دارای استاندارد بسیار بالای در زمینه تحصیلی هستند و شما برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دبستان تا دبیرستان در اتریش تا سن 17 سال تمام حتماً باید یک حامی در اتریش داشته باشید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *