02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

تحصیل در اسپانیا

آنچه در این مقاله میخوانیم
تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا:

مهاجرت تحصیلی در اسپانیا همواره یکی از گزینه‌هایی بوده است که محصلان و دانشجویان بین‌المللی آنرا میان انتخاب‌های خود قرار می‌دهند.

 

پیش از مهاجرت:

قبل از اینکه بخواهیم راجع به مهاجرت‌کردن تصمیمی بگیریم یا اقدامی کنیم بهتر است در وهله اول شرایط موجود در زندگی شخصی‌مان را بسنجیم تا دریابیم که آیا مهاجرت گزینه مناسبی برای زندگی ما و آینده شغلی ما هست یا خیر،سپس اگر تمام شرایط و جوانب را سنجیدیم و مطمئن شدیم که شرایط واجد برای مهاجرت را داریم آنگاه می‌توانیم با کمک گرفتن از افرادی که در این زمینه تجربه دارند و دریافت راهنمایی از مشاوران و وکلای مهاجرتی،اقدام به مهاجرت کنیم.

مهاجرت پروسه‌ای طولانی‌ست که نیاز به ماه‌ها یا حتی شاید سالها برنامه ریزی و تصمیم‌گیری و تفکر دارد زیرا تاثیری که امر مهاجرت می‌تواند روی زندگی شخصی ما اعم از شرایط مالی،روحی روانی،شغلی و… بگذارد بیش از حدی‌ست که بتوان تصورش را کرد.

پس باید برای بهترین جواب‌گیری از چنین عمل تاثیرگذاری شرایط خود را با شرایط مناسب برای مهاجرت تطابق دهیم و برای این تصمیم با اطلاعات بسیار فراوان و سنجیده عمل کنیم.هرچقدر که اطلاعات بیشتری در زمینه مهاجرت داشته باشیم می‌توانیم مناسب‌ترین گزینه را بنا بر شرایطمان انتخاب کنیم.

یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توانیم از مهاجرت کسب اطلاعات کنیم تحقیق درمورد روش‌ها و انواع مهاجرت از طریق اینترنت است

در جوامع امروزی اطلاعاتی هکه از تحقیق و جستجو در اینترنت بدست می‌آوریم می‌تواند بسیار مفید تر،جامع‌تر،و به‌روز تر از اطلاعاتی باشید که ممکن است در برخی کتاب‌ها یا روزنامه‌ها بیابیم و از دیگر پوئن‌های مثبت اینترنت می‌توان به همیشه در دسترس بودن و کم‌هزینه تر بودن آن نسبت به خرید کتاب‌های مختلف اشاره کرد.

مهاجرت تحصیلی:

مهاجرت تحصیلی یکی از آسان ترین و بهترین روش‌های سفر به کشوری دیگر است.در مسیر مهاجرت تحصیلی فرد مهاجر می‌تواند تجربه‌های زیادی کسب کند که این تجربیات نه تنها برای یادگیری و تحصیل او مفید هستند بلکه می‌تواند در آینده شغلی آنها نیز تاثیرگذار باشد.سالانه صد‌ها هزار نفر از کشور‌های مختلف جهان اقدام به مهاجرت تحصیلی می‌نمایند و تعداد کثیری نیز موفق می‌شوند و به هدف خود از مهاجرت تحصیلی دست می‌یابند.

 

مشخص کردن هدف:

مشخص کردن هدف از مهاجرت مهم‌ترین رکن مهاجرت‌است.واضح است که تا هدف و دلیل مشخصی را برای مهاجرت خود در نظر نداشته باشیم و تا اولویت خاصی برای مهاجرت نداشته باشیم،قطعا نمی‌توانیم آنطور که باید،در این پروسه موفق شویم.

متاسفانه افرادی هستند که تصور می‌کنند امر مهاجرت فقط به معنای سفر کردن که کشور خود به کشوری دیگر است و اینکه واقعا هدفی از این عمل وجود داشته باشد خیلی اهمیتی ندارد!

مشخصا این یک تصور و باور غلط است و برای مثال فردی که تنها به امید دیدن کشور دیگری بخواهد اقدام به مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت شغلی کند آنگاه مسیر اشتباه را انتخاب کرده(درصورتی که این فرد می‌توانست برای دیدن کشوری یا آشنایی که رسم و رسوم آن کشور اقدام به مهاجرت توریستی-تفریحی کند.)

اکنون که هدف از مهاجرت خود را مشخص کرده‌ایم و شرایط و جوانب خود را سنجیده‌ایم می‌توانیم به کسب اطلاعات راجع به مهاجرت بپردازیم و سپس برای مهاجرت اقدام کنیم.

 

مهاجرت به کشور اسپانیا:

طبق تحقیقات سال اخیر جمعیت کشور اسپانیا با پایتخت مادرید به چیزی حدود 50 میلیون نفر می‌رسد و از دیگر شهر مهم این کشور می‌توان به شهر بارسلونا نیز اشاره کرد.

کشور اسپانیا دارای 76 دانشگاه است که 45 عدد از آنها توسط ایالت‌های مختلف این کشور اداره می‌شود و 31 دانشگاه دیگر خصوصی هستند توسط کلیسای کاتولیک در اسپانیا اداره می‌شوند.

کشور اسپانیا از نظر فرهنگی و آداب و رسوم به کشور خودمان شباهت‌های زیادی دارد و اکثر مهاجرانی که به این کشور سفر می‌کنند از بودن در آنجا احساس غریبی نمی‌کنند و این یکی از شایع‌ترین دلایل درخواست‌های زیاد اپلای به اسپانیاست.

 

اپلای به اسپانیا:

برای اپلای به کشور اسپانیا جهت مهاجرت تحصیلی،نیاز به مدارکی از جمله ریزنمرات تمامی پایه های گذرانده شده،کارنامه آخرین پایه تحصیلی،انگیزه نامه و نامه قبول‌شدن توسط دانشگاهی در اسپانیا که این‌ها را باید بصورت ترجمه‌شده به زبان اسپانیایی به سفارت این کشور بفرستید.

اپلای تحصیلی در اسپانیا دارای محدودیت سنی است و باید در پایه‌ای تحصیل کنید که در همان سن هستید،برای مثلا برای اپلای دوره کارشناسی باید حداقل در ۱۸ سالگی و حداکثر تا ۲۰ سالگی اقدام کنید و نمیتوانید در ۳۰ سالگی برای دوره کارشناسی اقدام کنید.

تحصیل در کشور اسپانیا باعث می‌شود که یکی از قوی‌ترین رزومه‌های تحصیلی-کاری موجود در دنیا را در دست داشته باشید و هرجایی که برای اپلای شغلی یا یافتن شغل اقدام کنید می‌توانید با آرامش‌خاطر به رزومه خود اطمینان داشته باشید.

بعد از مهاجرت در دانشگاه‌های اسپانیا کمتر کارفرمایی پیدا می‌شود که بتواند دست رد به سینه شما بزند و در نتیجه این موضوع مسئله‌ای نیست که موجب نگرانی شما درمورد آینده شغلیتان شود.

فردی که در دانشگاه‌های معتبری مانند کشور اسپانیا و با کیفیت‌ و سطح آموزشی برترین دانشگاه‌های جهان مشغول به فراگیری رشته خاصی شده،قطعا در آینده تبدیل به فردی با‌تجربه می‌شود که اکثرا در آینده شغلی خود تبدیل به فردی موفق خواهد‌شد.

 

فراگیری زبان اسپانیایی:

قبل از اینکه وارد این کشور شوید بهتر است اقدام به یادگیری زبان اسپانیایی کنید تا هنگام مهاجرت و سکنه گزیدن در آن کشور،با چالش‌های ارتباطی و اجتماعی دست و پنجه نرم نکنید.فراگیری زبان کشور مورد نظر هم یکی از اولویت هایی‌ست که باید قبل از عمل مهاجرت به آن بپردازید.

 

اسپانیا،محفل زیبایی:

کشور اسپانیا بدون شک یکی از زیباترین و رویایی‌ترین کشور‌هاییست که می‌‌توان به آن سفر کرد.سالانه صدهاهزار یا شاید میلیون‌ها توریست به اسپانیا و جزایر مقرر در آن سفر می‌کنند و به گفته بسیاری از سفر‌دوستان و ماجراجویان،کشور اسپانیا زیباترین و چشم‌نواز ترین کشوری‌ست که انسان می‌تواند در زندگی خود ببیند.

 

مقرون به‌صرفه بودن:

اسپانیا همواره یکی از کشور‌هایی بوده که هزینه خیلی پایین‌تری نسبت به کشور‌های دیگر برای تحصیل دریافت می‌کند و بصورت جامع حتی هزینه زندگی کردن در اسپانیا هم نسبت به آمریکا و انگلیس یا کشور‌های اروپاییِ دیگر پایین‌تر است.

پس اگر فردی هستید که علاقه به تحصیلِ مقرون به‌صرفه در کشوری چشم‌نواز و ماجراجویانه دارد،پیشنهاد می‌دهیم که کشور اسپانیا را به‌عنوان یکی از گزینه های خود در نظر بگیرید.

در کل اسپانیا کشوری‌ست که شهروندانش از نظر آداب و رسوم زندگی شرایط نزدیکی به ایرانیان دارند و این نزدیکی عقیده می‌تواند برای فرد مهاجری که شاید دوری از وطن برایش کمی دشوار‌تر از دیگران است بسیار مفید باشد و بتواند راحت تر اقدام به مهاجرت کند و از خانه و خانواده خود دوری کند.

از طرفی دیگر با این وجود که 13 عدد از دانشگاه‌های اسپانیا جزو 500 دانشگاه برتر قرار‌دارند اما باز‌هم قبولی اپلای در این کشور بسیار ساده تر از قبولی اپلای در کشور‌هایی مانند آمریکا و انگلستان است و فرد مهاجر می‌تواند آرامش خاطر بیشتری هنگام گذراندن این پروسه زمان‌بر داشته باشد.

یکی دیگر از نکات مثبت مهاجرت تحصیلی این است که فرد مهاجر در سن کم‌تری وارد کشوری دیگر می‌شود و این باعث ‌میشود که راحت تر با فرهنگ و آداب‌و رسوم آن کشور خو بگیرد و بتواند تجربه‌های بیشتری کسب کند.

پروسه مهاجرت طوری است که هرچقدر در سن پایین‌تر به آن اقدام شود قطعا مراحلش را با سادگی و انعطاف بیشتری می‌توان طی کرد و شدت و سطح یادگیری مطالب گوناگون نیز در سن پایین‌تر بهتر و سریع‌تر است.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *