02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

تحصیل در مقاطع متخلف در کشور هلند

آنچه در این مقاله میخوانیم
تحصیل در مقاطع متخلف در کشور هلند

تحصیل از سن 5 تا 16 سالگی در کشور هلند اجباری است. زبان تدریس هلندی می‌باشد اما روزانه مدارس و دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان بیشتری به سیستم آموزشی هلند اضافه می‌شوند که این می‌تواند خبر بسیار خوبی برای بسیاری از والدین باشد.

کودکان در هلند 8 سال آموزش دوره ابتدایی می‌بینند، 4، 5 یا 6 سال آموزش متوسطه (بسته به نوع مدرسه انتخابی). بعد از دوره متوسطه برای ادامه تحصیل می‌توانند به سراغ آموزش عالی یا فنی حرفه‌ای بروند.

در تمامی سطوح تحصیلی در هلند مدارس دولتی و خصوصی وجود دارند اما مؤسسات خصوصی بیشتر بر پایه قوانین مذهبی و ایدئولوژیک بنا شده‌اند.

آموزشگاه‌های عالی هلند:

دو نوع آموزش عالی در هلند وجود دارد: تحقیقات کار محور:

  • تحصیلات تحقیق محور توسط دانشگاه‌های تحقیقاتی سنتی ارائه می‌شود (WO).
  • تحصیلات عالی حرفه‌ای توسط دانشگاه‌های علوم کاربردی ارائه می‌شود (HBO).

دوره های ارائه شده در دانشگاه های علوم کاربردی دانشجویان را برای حرفه هایی خاص آماده می کنند و عملی تر هستند. این دانشگاه ها مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهند.

دوره‌های ارائه شده در دانشگاه‌های تحقیقاتی بر جنبه‌های نظری دروس تمرکز دارند و دانشجویان را برای انجام تحقیقات مستقل آماده می‌کنند. این دانشگاه‌ها مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهند.

کشور هلند با داشتن امکانات دانشگاهی فوق‌العاده یکی از کشورهایی است که دانشجویان برای ادامه تحصیل آن را برمی‌گزینند دانشگاه‌های هلند در همه مقاطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) پذیرای دانشجویان هستند. در اینجا سعی داریم به طور جداگانه با بررسی هر مقطع ببینیم که شرایط تحصیل چگونه است.

شما در کشور هلند می‌توانید از تصحیلات خودتان را از میان 70 مؤسسه عالی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری انتخاب کنید.

همچنین شما باید انتظار خیل عظیمی از دانشجویان خارجی را داشته باشید، تعداد دانشجویان خارجی‌ای که به طور متوسط سالیانه در کشور هلند مشغول به تحصیل هستند به بیش از یک صد و دوازده هزار نفر می‌رسد که تقریباً 16% جمعیت تحصیلی هلند را تشکیل می‌دهد که یکی از بالاترین درصدها در اروپا را داراست.

مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته‌های مختلف به طور متوسط و عادی 4 سال به طول می‌انجامد برای ورود به این مقطع تحصیلی دانشجوییان بین‌المللی می‌توانند در 5 نوبت سالیانه ثبت‌نام کنند. برای ورود به این مقطع تحصیلی شرایطی نیز در نظر گرفته شده است که برخی از آن ها عبارت‌اند از: داشتن معدل بالای 13، ارائه مدرک آیلتس با نمره 6 البته اگر شما زیر 22 سال سن داشته باشید می‌توانید آیلتس با نمره 5.5 هم ارائه کنید. دانشجویانی که در این مقطع تحصیلی در کشور هلند هستند اجازه کار نخواهند داشت.

کارشناسی ارشد

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند از قواعد خاص خود پیروی می‌کند و برای دانشجویان بین‌المللی این امکان در دسترس هست. طول دوره مدت تحصیل کارشناسی ارشد بین 1.5 سال تا 2 سال می‌باشد. برای پذیرش تحصیلی این مدارک لازم است: دیپلم 12 ساله و مدرک لیسانس، مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 است. همچنین دانشجویان باید معدل بالای 13 را دارا بوده و انگیزه نامه خود را نیز ارائه دهند. یکی از شرایط تحصیل در هلند، داشتن سابقه کاری مدیریتی می‌باشد. قابل‌ذکر است که دانشجویان هنگام تحصیل اجازه کار را نخواهند داشت. کسانی که مدرک لیسانس را دارا می‌باشند یا قصد تحصیل در فوق‌لیسانس مجدد را دارند، می‌توانند در دوره‌های یک‌ساله فنی حرفه‌ای به نام تاپ آپ تحصیل نمایند. این دوره‌ها برای پیداکردن کار در هلند بسیار ارزشمند می‌باشد.

همچنین یکی دیگر از بهترین شرایط تحصیل در هلند کارشناسی ارشد، داشتن کالج مرتبط در کشور اتریش می‌باشد، به این صورت که دانشجویان بین‌المللی بعد از یک ترم تحصیلی می‌توانند درخواست انتقالی به دانشگاه‌های کشور اتریش را بدهند.

دکتری

شرایط تحصیل در هلند در مقطع دکتری برای دانشجویان بین‌المللی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند، امکان‌پذیر است. روند اخذ پذیرش تحصیلی هلند در مقطع دکتری در هلند این‌گونه می‌باشد که اشخاص باید با دردست‌داشتن سوابق تحصیلی خود جهت اخذ استاد راهنما برای تحصیل در دکتری، مدارک خود را به دانشگاه‌های این کشور ارسال کنند. اگر دانشجویان بتوانند موفق به اخذ نامه استاد راهنما بشوند می‌توانند تحصیل در هلند را شروع کرده و سپس بعد از آن شروع به تحقیقات خود در زمینه پایان‌نامه نمایند. در انتها الزامی است که برای فارغ‌التحصیل شدن، دانشجویان بایستی از پایان‌نامه خود دفاع کنند. همچنین با امکانات موجود از شرایط تحصیل هلند، این امکان وجود دارد که دانشجویان در مقطع موفق به اشتغال در دانشگاه شوند و هزینه‌های تحصیلی خود را تأمین بنمایند.

 

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *