02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

شرایط مهاجرت از طریق ثبت شرکت در بلغارستان 2022

آنچه در این مقاله میخوانیم
تاسیس شرکت در بلغارستان

در این مقاله به یکی از روش های مهاجرت یعنی ثبت شرکت در بلغارستان و شرایط آن پرداخته می شود.پس از تاسیس موفق شرکت خود در این کشور می توانید با طی کردن مراحل قانونی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت،برای اقامت دائم بلغارستان اقدام کنید.

توجه کنید که مشاورین هراگشت همواره می توانند با دانش خود شما را در این مسیر یاری کنند.برای دریافت مشاوره رایگان ثبت شرکت در بلغارستان،فرم مشاوره انتهای صفحه را تکمیل کرده و برای ما ارسال کنید.

چرا بلغارستان برای ثبت شرکت گزینه مناسبی است؟

بلغارستان یکی از جوانترین کشور های عضو اتحادیه اروپاست که در جنوب شرقی آن واقع شده است و با کشورهای مهمی مانند ترکیه،یونان،صربستان و غیره همسایه است.از لحاظ اقتصادی می توان گفت این کشور رشد بسیار سریعی داشته و برای سرمایه گذاری مناسب است.همچنین این کشور کمترین مالیات را از شهروندان خود اخذ می کند و شرایط زندگی مطلوبی دارد.

پس از 5 سال فعالیت شرکت شما و پرداخت مالیات،به راحتی می توانید برای اقامت دائم بلغارستان اقدام کنید.

مهاجرت به بلغارستان با ثبت شرکت

مزایای ثبت شرکت در بلغارستان

این کشور یکی از مناطق مهم از لحاظ اقتصادی برای اروپا و جهان حساب می شود.همچنین از آنجایی که عضو رسمی اتحادیه اروپا محسوب می شود،شرکت ثبت شده در بلغارستان می تواند از مزایای بسیار اقتصادی و قانونی آن بهره مند شود.

یکی از مزایای ثبت شرکت در بلغارستان وجود نیروی کار ماهر است زیرا این کشور دارای جمعیت اغلب تحصیلکرده و مسلط به زبان انگلیسی است.اگر شرکت شما ارتباطی به صنعت گردشگری داشته باشد،باز هم بلغارستان گزینه مناسبی است چرا که درای جاذبه ها و مناظر طبیعی بسیار زیبایی است که هر ساله باعث جذب تعداد زیادی توریست می شود.

مهم ترین مزیت ثبت شرکت در بلغارستان ،مالیات کمتر این کشور نسبت به سایر کشورها است و احتمالا می دانید که هر چه مالیات کمتر باشد فشار مالی روی شرکت کاهش پیدا کرده و رشد سریع تر اتفاق می افتد.

انواع شرکت های قابل تاسیس در بلغارستان

با توجه به موسسین و میزان سهام  آنها شرکت ها به چند دسته تبدیل می شوند.رایج ترین ثبت شرکت در بلغارستان توسط متقاضیان بین المللی،شرکت های با مسئولیت محدود و شرکت های سهامی نام دارنند.

شرکت با مسئولیت محدود

این شرکت ها که با نام Lіmіtеd Lіаbіlіtу Cоmrann نیز شناخته می شوند،به OOD معروف هستند.شرکت ثبت شده در بلغارستان با مسئولیت محدود توسط یک یا چند سهامدار تاسیس و اداره می شود و مسئولیت هر سهامدار بسته به اندازه سهامی است که از شرکت دارد.یکی از مزیت های این نوع شرکت در بلغاستان حداقل مبلغی است که باید هر سهامدار وارد کند است که مبلغ آن حدودا 1 یورو است.

نکته دیگر انتخاب صحیح نام است.هنگام ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بلغارستان ،باید نام منحصر به فرد انتخاب شود و لازم به ذکر است که بعد از نام انتخابی،عبارت OOD خواهد آمد.

شرکت سهامی

اگر به دنبال ثبت شرکت بزرگ با سرمایه زیاد در بلغارستان هستید این شرکت مناسب شماست.این شرکت ها عموما در کشور بلغارستان کسب و کار ایجاد می کنند و به اختصار با AD نمایش داده می شوند.

حد اقل سرمایه ای که برای تاسیس شرکت سهامی در بلغارستان باید در نظر گرفته باشید،مبلغی معادل 26000 یورو است.

به علت وجود قوانین خاص اتحادیه اروپا و حمایت از تمامی شرکت ها،این شرکت ها نیز باید نام منحصر به فردی داشته باشند تا حق باقی شرکت ها محفوظ بماند.

شرایط ثبت شرکت در بلغارستان

ثبت شرکت در بلغارستان دو شرط اساسی دارد:

اول اینکه متقاضی باید تمکن مالی ارائه دهد و نشان دهد که می تواند از پس هزینه های شرکت بر بیاید.

دومین شرط،ارائه بیزینس پلن قوی است به طوری که نشان دهد شرکت شما سود”آوری خواهد داشت و می تواند هزینه های لازم مربوط به مالیات و رشد کسب و کار شما را برآورده کند.بیزینس پلن به دلیل حساسیت بالا،بهتر است به دست افراد مجرب نگارش شود.اگر قصد ثبت شرکت در بلغارستان را دارید،می توانید با هراگشت تماس گرفته و از خدمات ما بهره مند شوید.

مراحل ثبت شرکت در بلغارستان چیست؟

به عنوان یک سرمایه گذار خارجی باید طبق قوانین بلغارستان عمل کرده و مراحل خاصی را برای ثبت شرکت طی کنید.مراحل ثبت شرکت در بلغارستان عبارت اند از:

  • جع آوری و ترجمه مدارک هویتی 
  • پاسپورت معتبر و کپی آن
  • انتخاب نوع شرکت و نام منحصر به فرد
  • اخذ مجوز های ضروری دیگر مرتبط به بیزینس شما (به عنوان مثال مجوز هایی از وزارت بهداشت ضروری باشد)
  • ارائه سند یا اجاره نامه ملک (ضروری است که شرکت شما در بلغارستان دارای مکان فیزیکی باشد بنابراین باید اقدام به خرید یا اجاره مکانی برای شرکت خود کرده باشید.)
  • افتتاح حساب بانکی شرکت با کد شرکتی ثبت شده در بلغارستان
  • ثبت و حضور در دفتر مالیات
مراحل ثبت شرکت در بلغارستان

ثبت شرکت در بلغارستان و اخذ اقامت دائم این کشور

پس از طی مراحل قانونی و کامل بودن مدارک متقاضی می تواند برای اقامت دائم بلغارستان اقدام کند.برای اخذ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در بلغارستان استخدام حداقل 10 نفر از توابع بلغاری به مدت حداقل 6 ماه الزامی است.

با اینکه برخی کشورهای اروپایی مدت 5 سال زمان را برای فعالیت شرکت ها و تبدیل اقامت موقت به دائم در نظر گرفته اند،بلغارستان این مدت زمان را تنها سه سال در نظر گرفته است.یعنی پس از گذشت سه سال از ثبت شرکت در بلغارستان در صورتی که بتوانید شرکت خود را موفق اداره کرده و فعالیت داشته باشید می توانید برای اقامت دائم در این کشور و تکمیل مهاجرت به بلغارستان خود اقدام کنید.

متقاضیان می توانند حین کار در بلغارستان برای ویزای همراه نیز اقدام کنند و همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز نزد خود ببرند.کل پروسه درخوسات اقامت دائم فرد،6 ماه طول خواهد کشید.

اخذ اقامت دائم بلغارستان با ثبت شرکت در بلغارستان

سوالات متداول تاسییس شرکت در بلغارستان

بله با فعالیت 3 ساله و طی کردن مراحل قانونی به اقامت دائم بلغارستان دست پیدا خواهید کرد.

خیر،برای راه اندازی کسب و کار و شرکت خود در این کشور نیازی به مدرک زبان ندارید.

بله در صورتی که ثبت شرکت را با موفقیت انجام دادید می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال را به بلغارستان بیاورید.

درخواست مشاوره رایگان