02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

ثبت شرکت در ترکیه 2022 | راهنمای کامل به همراه هزینه و مزایا

آنچه در این مقاله میخوانیم
ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه یکی از راه هایی است که امروزه ایرانیان زیادی از طریق آن به ترکیه مهاجرت می کنند.چنانچه قصد ایجاد یک کسب و کار خارجی را دارید، ثبت شرکت در ترکیه به دلایلی از قبیل اقتصاد رو به رشد و طرح های حمایتی برای ثبت شرکت در ترکیه و همچنین مالیات کمتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی،می تواند گزینه مناسبی باشد.

طبق قوانین ثبت شرکت در ترکیه ،برای هرگونه فعالیت تجاری برای اتباع خارجی اعم از ایرانیان،مجوز قانونی نیاز است و این نیاز از طریق ثبت شرکت در ترکیه برآورده می شود.توجه کنید که حتی برای کوچکترین فعالیت تجاری نیز مانند راه اندازی یک سوپرمارکت کوچک ثبت شرکت در ترکیه لازم است پس این مقاله می تواند اطلاعات مفیدی را نه فقط به مدیران و صاحبان شرکت های بزرگ بلکه به تمامی اقشار علاقه مند ثبت شرکت در ترکیه عرضه کند پس تا انتها با هراگشت همراه باشید.

ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت دائم

این امکان وجود دارد که بتوانید از طریق ثبت شرکت در ترکیه به اقامت دائم ترکیه دست پیدا کنید.برای اخذ اقامت دائم ترکیه از طریق ثبت شرکت لازم است در این کشور سرمایه گذاری کرده و همزمان اشتغال زایی کرده باشید.پس از پنج سال می توانید برای اقامت دائم خود در ترکیه درخواست بدهید.

توجه کنید که چنانچه قصد مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری را دارید ممکن است روش ثبت شرکت در ترکیه برای شما مناسب نباشد و برای اشخاصی ممکن است مشاورین هراگشت خرید ملک در ترکیه را برای اخذ شهروندی این کشور پیشنهاد بدهند پس حتما قبل از هرگونه سرمایه گذاری با مشاورین ما در ارتباط باشید.

اقامت دائم ترکیه از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در ترکیه 2022 و هزینه ها

ثبت شرکت در ترکیه با مسئولیت محدود

این شرکت ها که به اختصار LLC نیز نامیده می شوند یکی از پرطرفدار ترین روش های ثبت شرکت در ترکیه است.در این نوع شرکت ها فقط یک سهام دار کافی است و سرمایه لازم برای این گونه شرکت ها از این طریق 10000 لیر ترکیه خواهد بود.

شرکت سهامی (JSC)

این شرکت برای افرادی مناسب است که به فکر راه اندازی یک بیزینس موفق و گسترده در خارج از کشور  هستند و به دلیل مالیات ها و هزینه های پایین این کشور را زیرکانه انتخاب می کنند.توجه کنید که تعدا سهامداران این نوع شرکت باید بیشتر از نوع شرکت قبلی باشد و حتما نیاز به هیئت مدیره دارد و همچنین سرمایه اولیه مورد نیاز حدود 50000 لیر است.مسلما شرکت های JSC قوانین متفاوتی از لحاظ مدیریتی و سهامی نسبت به شرکت های مسئولیت محدود تجربه خواهند کرد.

ثبت شرکت در ترکیه به همراه مزایا و معایب آن

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

 • متقاضی می تواند با ثبت شرکت در ترکیه به اقامت کاری خود دست بیابد و چون کسب و کار خود را به طور شفاف به ثبت رسانده است،سهولت زیادی را در فرایند اخذ اقامت دائم ترکیه احساس خواهد کرد.
 • بدست آوردن شخصیت حقوقی و شان اجتماعی در ترکیه
 • استفاده از تسهیلات بانکی و کارت های اعتباری پس از یکسال
 • عدم نیاز به داشتن اقامت ترکیه برای ثبت شرکت
مزایای ثبت شرکت در ترکیه
معایب ثبت شرکت در کانادا

معایب ثبت شرکت در ترکیه

 • لزوم استخدام افراد ترک زبان و یا استخدام مترجم
 • عدم برخورداری از جایگاه خوب در FATF
 • اخذ مجوزهای گوناگون و روند اداری فرسایشی
 • عدم آَنایی با محیط و فرهنگ مردم ترکیه

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه

مدارک لازم برای ثبت شرکت در ترکیه

راهنما و مراحل ثبت شرکت در ترکیه

در این قسمت می خواهیم مراحل ثبت شرکت در ترکیه را گام به گام نام ببریم:

 1. مکان شرکت:از آنجایی که لازم است برای ثبت شرکت در ترکیه،مکان فیزیکی کسب و کار مشخص باشد لازم است آدرس محل را به طور دقیق و به دور از ابهام مشخص کنید.
 2. تنظیم اساسنامه:در این مرحله نیاز به یک اساسنامه دارید که به طور حرفه ای توسط یک وکیل مجرب تنظیم شده باشد از این رو پیشنهاد میکنیم برای ثبت شرکت ترکیه با مشاورین ما در ارتباط باشید.
 3. مشخص کردن و رزرو نام شرکت
 4. ارائه بیزینس پلن یا برنامه تجاری:لازم است یک بیزینس پلن معقول برای تولید سرمایه و مشخص کردن منافع ترکیه طراحی شود و پس از آن به مسئولین مربوطه ارائه شود.
 5. آماده کردن اسناد و مدارک لازم
 6. تکمیل فرم های ثبت شرکت ترکیه
 7. اخذ شماره مالیاتی:لازم است متقاضی از اداره مالیات ترکیه برای دریافت کد مالیاتی خود اقدام کند تا بتواند امور قانونی مربوط به مالیات خود را انجام دهد.
 8. دریافت اسانامه شرکت از دفاتر رسمی ترکیه
 9. دریافت کارت بازرگانی
 10. افتتاح حساب بانکی
 11. ثبت نام برای بیمه های درمانی و بازنشستگی
 12. رجوع به اداره دارایی برای و تکمیل فرم پیش ثبت نام و تایید آدرس شرکت

و باقی خرده کارهای اداری برای ثبت شرکت در ترکیه که در ظرفیت مقاله امروز ما نمی گنجد.

سود آور ترین شرکت های ترکیه

1-فناوری اطلاعات (IT):

امروزه بر کسی پوشیده نیست که ارتباطات و فناوری اطلاعات حرف اول در تمام دنیا را می زند و ترکیه در این زمینه مستثنی نیست بنابراین اگر در این زمینه تخصص دارید و به دنبال کارآفرینی هستید ترکیه می تواند به دلیل شرایط مناسب و اروپایی بودن سکوی پرتاب خوبی برای موفقیت های شما باشد.

2-شرکت های گردشگری و صنعت توریسم:

به دلیل جاذبه های فرهنگی و هنری بالا و همچنین امکانات تفریحی بالای ترکیه،می توانید برای ثبت شرکت توریستی در ترکیه اقدام کنید و به درآمد بالایی در این زمینه دست پیدا کنید.

ثبت شرکت توریستی در ترکیه

3-ساخت و ساز

4-صنعت نساجی و لباس

5-انرژی و منابع طبیعی

ثبت شرکت واردات و صادرات در ترکیه

ترکیه بیشترین میزان صادرات را به کشور های آلمان، ایتالیا و انگلیس دارد، و در خاورمیانه بیشتر محصولات خود را به ایران، عراق و امارات صادر میکند.

همچنین بیشترین میزان واردات ترکیه از کشور های چین، آلمان، ایتالیا، روسیه و آمریکا است که به نوبه خود بهترین شرایط را برای افرادی که قصد ثبت شرکت واردات و صادرات را دارند فراهم میکند.

ثبت شرکت در ترکیه و سخن نهایی

در این مقاله سعی داشتیم که اطلاعات لازم برای ثبت شرکت در ترکیه را در اختیار همراهان صفحه قرار بدهیم و مراحل گام به گام آن به همراه هزینه ها را توضیح دادیم.

توجه کنید که برای مهاجرت به ترکیه روش های زیادی وجود دارد و تاسیس شرکت در ترکیه فقط یکی از این روش هاست به همین خاطر اگر هدف نهایی شما مهاجرت است،پیشنهاد می کنیم از مشاوره های رایگان هراگشت بهره ببرید و راه درست اخذ اقامت دائم ترکیه را انتخاب کنید تا از اتلاف وقت و هزینه های اضافی جلوگیری شود.

اما در هر صورت اگر قصد ایجاد کسب و کار در ترکیه دارید هراگشت می تواند در تمام طول مسیر ثبت شرکت در ترکیه شما را همراهی کند و تجربه ای موفق از اخذ اقامت دائم ترکیه از طریق ثبت شرکت برای شما رقم بزند.

سوالات متداول در مورد ثبت شرکت در ترکیه

بله،با ثبت شرکت در ترکیه می توانید در گام اول اقامت دو ساله و در صورت بدون مشکل فعالیت کردن می توانید بعد از چند سال برای اقامت دائم ترکیه اقدام کنید.

بله،ترکیه دارای موقعیت استثنایی برای تجارت و راه اندازی کسب و کار دارد چرا که به اروپا نزدیک است.

خیر،متقاضیان می توانند بدون داشتن اقامت این کشور برای تاسیس شرکت در ترکیه اقدام کنند.

درخواست مشاوره رایگان

4 پاسخ

 1. سلام برای ثبت شرکت در ترکیه سن و سال مهمه؟ و ایا برای تمامی مشاغل مجوز میدهند>؟ و در مجموع این پروسه چه مدت طول میکشه

  1. سلام و درود برای مشاوره کامل و راهنمایی ثبت شرکت در ترکیه با شماره های اعلام شده تماس بگیرید.

 2. با سلام و احترام
  شرکت ما علاقمند ثبت شرکت در ترکیه میباشد. ممنون از راهنمایی شم

  1. سلام، برای ثبت شرکت در ترکیه می توانید از طریق راه های ارتباطی اعلام شده با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *