02191079805

مشاوره مهاجرتی

آنچه در این مقاله میخوانیم
ثبت شرکت در کانادا و مهاجرت

ثبت شرکت در کانادا یکی از روش های مهاجرت به کانادا است که اخیرا طرفداران زیادی پیداکرده است.گرفتن اقامت دائم کانادا از طریق ثبت شرکت در کانادا امکان پذیر است اما لزوما هر کسی نمی تواند فقط با تاسیس شرکت خود در کانادا به اقامت این کشور برسد.مطلب زیر برای بررسی مدارک و شرایط لازم برای ثبت شرکت در کانادا و همچنین اطلاع رسانی گرفتن اقامت دائم از این طریق فراهم شده است.
فراموش نکنید که همیشه می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کانادا و یا دیگر امور مهاجرتی با مشاورین مجرب هراگشت تماس بگیرید و یا با تکمیل فرم درخواست مشاوره رایگان منتظر تماس ما باشید.

انواع شرکت های قابل ثبت در کانادا

شرکت مالکیت شخصی : از ساده ترین نوع تاسیس شرکت در کانادا است و از مزایای آن می توان به گزارش مالیاتی ساده آنها اشاره کرد.البته برای این نوع شرکت ها دریافت وام از بانک های کانادایی سخت تر خواهد بود.
شرکت مالکیت شخصی: اعضای تیم مدیریتی در تمام سود و ضرر های شرکت شریک خواهند بود و مسئولیت بدهی های شرکت گردن تک تک افراد خواهد بود.
شرکت تعاونی: همه ی افراد مشترکا مالک هستند اما مسئولیت اعضا دارای محدودیت است.
شرکت با مسئولیت محدود:از گران ترین نوع شرکت ها در کانادا است و در آن مسئولیت بدهی ها بر گردن مالکان نخواهد بود.

ثبت شرکت در کانادا

شرایط ثبت شرکت در کانادا

    خیلی از عزیزانی که به ما برای ثبت شرکت در کانادا مراجعه می کنند لزوما به دنبال مهاجرت نیستند چرا که خودشان اقامت دائم دارند و می خواهند کسب و کاری راه بیاندازند.از این رو به بررسی ثبت شرکت در کانادا برای افراد مختلف می پردازیم.

 

ثبت شرکت توسط شهروندان رسمی کانادایی در کانادا

ایرانیان عزیزی که قصد ثبت شرکت در کانادا دارند اگر دارای اقامت دائم این کشور هستید کافی است یک آدرس واقعی را به استان مربوطه اعلام کنید تا کسب و کار شما در همان استان و زیر نظر قوانین استان مورد نظر در کانادا شکل بگیرد.توصیه می شود اگر قصد دارید که کسب و کاری در سطح کل کشور کانادا راه اندازی کنید از طریق فدرال و دولت اقدام کنید تا وابسته به یک استان خاص نباشید.

ثبت شرکت توسط افراد دارای اقامت موقت

 خوشبختانه این امکان برای افراد غیر کانادایی نیز فراهم شده است تا بتوانند کسب و کار خود را در این کشور راه بیاندازند و یا به نوعی در یک کسب و کار شرکت داشته باشند.
به عنوان مثال می توانید با یک کانادایی شراکت کنید و یا در هیئت مدیره شرکت تاسیسی شما افراد کانادایی حضور داشته باشند.
توجه داشته باشید که ثبت شرکت در کانادا برای هر استان متفاوت است و قوانین به خصوص خود را دارد.اما یک اصل همیشه صادق است:شما باید بیزینس پلن و برنامه بازرگانی مشخصی رای توسعه شرکت خود در کانادا ارئه دهید و همچنین برای اقتصاد کانادا سود آور باشید.معمولا افراد علاقه مند به ثبت شرکت در کانادا از طریق برنامه های کارآفرینی وارد این موضوع می شوند . قدم به قدم به اقامت دائم کانادا نزدیک می شوند.
مدیر شرکت یا کسی که برنامه اقتصادی و کارآفرینی به نام او ثبت شده است باید نه تنها سابقه کار داشته اشید بلکه سابقه مدیریت و رهبری یک مجموعه را نیز داشته باشد.این موضوع بسیار مهم است چرا که گاها افراد فکر می کنند سابقه کار برای تاسیس شرکت در کانادا کافی است.
از دیگر شرایط ثبت شرکت در کانادا می توان به امضای تعهد نامه اشاره کرد.در این تعهد نامه مدیر بیزینس نوع فعالیت شرکت خود در کانادا و همچنین مکان ثابت این شرکت را مشخص می کند.همچنین در تعهد نامه آمده است که متقاضی باید محدوده زمانی برای فعالیت شرکت خود در کانادا مشخص کند.
شرکت شما باید در موضوع انتخاب شده توسط خودتان فعالیت کند و اگر خارج از این چارچوب فعالیتی مشاهده شود تخلف محسوب شده و می تواند برای شما عواقب سنگینی بگذارد.همچنین اگر مایل به دریافت ویزای کانادا هستید باید بتوانید ظرف چند سال به تعهدات قانونی خود عمل کنید در غیر این صورت ویزای شما لغو خواهد شد.
شرکت تاسیسی در کانادا باید کارمند یا کارمندانی به صورت تمام وقت استخدام کند و این افراد نمی توانند از اعضای خانواده وی باشند.در واقع این نکته یکی از همان موارد سود رساندن به کانادا است.
ثبت شرکت در کانادا نیازمند داشتن تحصیلات حداقل دیپلم است.هر چند به اشتباه تصور می شود که یکی از شرایط مهم ثبت شرکت در کانادا داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با رشته مدیریت است اما رشته شما آنچنان اهمیت خاصی ندارد.
خوشبختانه می توان گفت مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت از معدود روش هایی است که نیاز به مدرک زبان ندارد و به راحتی می توان پروسه اداری را هر چه سریع تر و بدون وقفه شروع کرد.
در آخر باید بگوییم که در هر استان قوانین متفاوتی حاکم است و پیشنهاد می شود حتما برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین هراگشت در ارتباط باشید.
شخص مدیر شرکت باید بالای 18 سال سن داشته باشد و گواهی عدم سو پیشینه را الزاما باید به کانادا ارائه دهد و همچنین حدود سه سال سابقه مدیریتی از شرایط مهم ثبت شرکت در کانادا است.

 

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کانادا

حال که با شرایط کلی ثبت شرکت در کانادا آشنا شدیم وقت آن است که به یک جمع بندی از مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در کانادا برسیم.
-مدارک اثبات مالکیت شرکت یا بیزینس مربوطه
-مدارک شناسایی مدیر شرکت و ارائه مدارک سو پیشینه
-ارائه مدارک تحصیلی و اثبات سابقه مدیریتی
-اظهارات بانکی و دیگر مدارک لازم مانند پاسپورت

روش های ثبت شرکت در کانادا

مراحل ثبت شرکت در کانادا

 حال که با شرایط آشنا شدیم در صورت دارا بودن شرایط می توانیم برای تاسیس شرکت در کانادا اقدام کنیم.مراحل ثبت شرکت در کانادا عبارت است از:
1-انتخاب نام شرکت : نام شرکت باید بگونه ای باشد که از نظر قوانین کشور کانادا(یک مثال می تواند قانون کپی رایت باشد) مشکلی نداشته باشد.
2- ارائه بیزینس پلن شفاف و اساسنامه شرکت تاسیسی در کانادا به طوری که مکان فعالیت شرکت،نوع شرکت،اعضای هیئت رئیسه و تمامی موارد مربوطه مشخص باشد.همه ی مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی بسته به استان مربوطه ارائه شوند.
3- پر کردن فرم های مربوطه و انجام امور اداری و اخذ مجوزهای لازم
4-پرداخت هزینه های ثبت شرکت در کانادا
5-افتتاح حساب بانکی برای شرکت در کانادا

هزینه ثبت شرکت در کانادا

به طور کلی می توان گفت که هزینه ی ثبت شرکت در کانادا خوشبختانه خیلی بالا نیست و می توان با آن کنار آمد.البته باید بدانیم که هزینه ثبت شرکت در کانادا بسته به استان مورد نظر تفاوت خواهد داشت.در ادامه به هزینه ثبت شرکت در مهم ترین استان های کانادا اشاره خواهیم کرد:
کبک :325 دلار
آلبرتا: 450 دلار
بریتیش کلمبیا: 360 دلار
انتاریو:355 دلار
برای اطلاعات بیشتر می توانید با هراگشت تماس بگیرید و یا از سایت های رسمی کانادا اقدام کنید.

مزایای تاسیس شرکت در کانادا

مهم ترین مزیت تاسیس شرکت در کانادا مناسب بودن مالیات ها نسبت به مالیت های انفرادی است.دیگر مزایای ثبت شرکت در کانادا عبارت است از:

حمایت کانادا از کسب و کارهای مفید برای اقتصاد جامعه
راحت بودن و کم هزینه تر بودن ثبت شرکت در کانادا نسبت به بقیه کشورهای تاپ جهان
دریافت اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در کانادا تحت شرایط خاص
بدون نیاز به ارائه مدرک زبان
امنیت بالای اقتصادی کانادا
انتقال سهام مدیر شرکت به ورثه در صورت فوت وی
امکان تغییر بیزینس در کانادا
امکان اشتغال همسر و همچنین تحصیل رایگان فرزند زیر 18 سال
بیمه درمانی تکمیلی برای کل اعضای خانواده

هزینه ثبت شرکت در کانادا

روش های ثبت شرکت در کانادا

Owner and Operator
به طور کلی در این روش متقاضی بیش از 51 درصد سهام شرکت را خریداری می کند و از طریق قوانین LMIA خود را دعوت به کار می نماید.

Intra Company Transfer
برنامه ای برای تاسیس شعبه شرکت در کانادا است و در آن برخی کارمندان می توانند به کانادا مهاجرت کنند.البته باید برای مقامات مربوطه توضیح داده شود که چرا از نیروی متخصص محلی نمی توان استفاده کرد.

سرمایه لازم برای راه اندازی و ثبت شرکت در کانادا

برای تاسیس شرکتی موفق در کانادا سرمایه ای حدود 50 الی 200 هزار دلار نیاز خواهد بود.توجه کنید که هزینه ثبت شرکت در کانادا 200 الی 500 دلار در پروسه اداری خواهد بود اما باقی هزینه ها خرج خود شرکت خواهد شد.

مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ثبت شرکت در کانادا

گفتیم که یکی از راه های مهاجرت به کانادا اقدام از طریق ویزای ثبت شرکت در کانادا است.به دلیل پیچیدگی و حساسیت روند ثبت شرکت در کانادا به شما پیشنهاد میکنیم که با مشاورین هراگشت در ارتباط باشید تا با دقیق ترین و بروز ترین اطلاعات خود شما عزیزان را در دریافت اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در کانادا شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول

مهمترین موضوع در محاسبه هزینه های ثبت شرکت در کانادا این است که قصد راه اندازی چه بیزینسی در کانادا دارید که پلن و هزینه های شما بر مبنای همان بیزینس و لوکیشنی که برای آن در نظر گرفته شده است محاسبه می شود. بر خلاف برنامه های کارآفرینی کانادا، حداقل میزان سرمایه گذاری برای این روش در نظر گرفته نشده است. بنابراین باید به صورت کامل تجزیه و تحلیل شود که بیزینس مورد نظر در کانادا چه مقدار هزینه بر است…

در متن این مقاله به صورت کامل توضیح داده ایم که به چه صورت می توانید برای اقامت کانادا اقدام کنید. صرفا فقط با ثبت یک شرکت نمی توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید و باید شرایط اولیه را دارا باشید، یعنی امتیازات ثبت شرکت افزون بر امتیازاتی که خودتان دارید می تواند شما را به اقامت دائم کانادا برساند.

درخواست مشاوره رایگان