02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

خرید ملک در مجارستان

آنچه در این مقاله میخوانیم
خرید ملک در مجارستان

خرید ملک در مجارستان یکی از راه های دریافت اقامت دائم و دریافت ویزای شینگن است، اما برای دریافت اقامت دائم از طریق خرید ملک در مجارستان باید نکات و شرایط خاصی را در نظر داشته باشید با هراگشت همراه باشید که با هم این موضوع را به صورت دقیق بررسی کنیم.

کشور مجارستان یکی از پر رونق ترین کشور های حوزه اروپا شرقی است و در حال حاضر خرید ملک در مجارستان بسیار آسان شده است اما باید نکاتی را در حین خرید خانه در مجارستان رعایت کنید که به آنها میپردازیم.

مزایای خرید ملک در مجارستان

مزایای خرید ملک در مجارستان

شرایط خرید ملک در مجارستان

قیمت ملک در مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی پایین تر است و در نتیجه فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری است. مجارستان در سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپا در آمده و در نتیجه از قوانین این اتحادیه تبعیت می‌کند. شرایط اقتصادی در این کشور رو به رشد است و همین امر خود باعث افزایش ارزش ملک نیز خواهد شد.

خرید ملک در مجارستان طی سال های اخیر ساده تر شده و محدودیت های آنچنانی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود ندارد. بنابراین اگر هدف شما از خرید خانه در اروپا امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن است، مجارستان می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

مدارک لازم جهت دریافت اقامت از طریق خرید ملک در مجارستان

مدارک لازم جهت دریافت اقامت از طریق خرید ملک در مجارستان به شرح زیر میباشد.

شرایط خرید ملک در مجارستان برای اتباع اروپایی و غیر اروپایی

یکی از شرایط خرید ملک در مجارستان دریافت مجوز از شهرداری مجارستان است که حدود 200 یورو هزینه دارد.

شرایط خرید ملک در مجارستان توسط اتباع اروپایی

خرید ملک در مجارستان برای اتباع اروپایی بسیار ساده تر است زیرا مجارستان در سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوست و برای ورود به خاک کشور مجارستان نیازی به ویزا نیست اما در کل شرایط و فرایند خرید ملک در مجارستان برای اتباع اروپایی و دیگر کشور ها یکسان است.

شرایط خرید ملک در مجارستان توسط اتباع غیر اروپایی

اتباع غیر اروپایی برای خرید ملک در مجارستان ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت کنند که وارد خاک کشور مجارستان شوند و لازم به ذکر است اگر قصد خرید زمین کشاورزی را دارید حداقل 10000 متر میتوانید بخرید .

علاوه بر این یک خریدار مجارستانی برای خرید در اولویت قرار دارد، اگر هیچ مجارستانی مایل به خرید زمین نبود، شما می‌توانید آن را خریداری کنید.

مراحل خرید ملک در مجارستان

مراحل خرید ملک در مجارستان

  • از املاک مختلف بازدید کرده و از بین آن ها چند ملک را برای بررسی نهایی انتخاب کنید. بررسی و ارزیابی ملک شامل موارد قانونی و مالیاتی است.
  • پس از انتخاب ملک می‌توانید با فروشنده مذاکره کنید. در این مرحله وکیل مهاجرتی می‌تواند در جلسه مذاکره روی قیمت و شرایط پرداخت شما را راهنمایی کند.
  • پس از توافق، قراردادی با حضور طرفین و نماینده دفتر املاک منعقد می‌گردد. پس از انعقاد قرارداد باید 10% از مبلغ توافق شده را به عنوان ودیعه به فروشنده پرداخت کنید.
  • شما به عنوان خریدار در روز عقد قرارداد علاوه بر ودیعه باید هزینه های وکیل و نماینده دفتر املاک را نیز پرداخت کنید.
  • قرارداد خرید نیز باید حداکثر ظرف مدت 30 روز پس از امضا در اداره ثبت اسناد و املاک مجارستان به ثبت برسد. طی مدت 30 روز پس از انعقاد قرارداد باید مابقی مبلغ را به حساب فروشنده منتقل کنید.
  • به دلیل زمان بر بودن مراحل دریافت مجوز (اجازه خرید)، فرآیند بسته شدن ملک حدود 60 تا 90 روز پس از امضای قرارداد طول می‌کشد. خریدار بلافاصله پس از دریافت اجازه خرید از دفتر مدیریت باید فروشنده را مطلع کند. بسته شدن ملک نیز طی مدت یک هفته انجام خواهد شد.
  • پس از انتقال سند باید مابقی مبلغ ملک را به حساب فروشنده منتقل کنید.
  • مهمترین مرحله از پروسه خرید ملک، امضا کردن بیانیه اختتامیه است. این بیانیه ای است مبنی بر اینکه قیمت ملک به طور کامل به فروشنده پرداخت شده و مالکیت نیز از فروشنده به خریدار منتقل شده است.
  • ثبت نهایی مالکیت نیز طی 6 ماه انجام خواهد شد.

متقاضیان برای دریافت مجوز خرید خانه در مجارستان باید قرارداد را به دفتر اداری ارائه دهند. زمانی که خرید تأیید شد، وکیل می‌تواند درخواست ثبت را به اداره ثبت زمین (Földhivatal) ارائه دهد. تکمیل هر دو فرآیند حدود 30 روز زمان می‌برد.

سوالات متداول درمورد خرید ملک در مجارستان

یکی از شروط اصلی خرید خانه در مجارستان دریافت مجوز خرید خانه است.

بهترین شهر برای خرید خانه در مجارستان بوداپست است.

درخواست مشاوره رایگان