02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

دانشگاه‌های کشور اتریش

آنچه در این مقاله میخوانیم
دانشگاه های کشور اتریش

در ابتدا باید در خصوص شرایط کشور اتریش و نحوه تحصیل در این کشور توضیحات کوتاهی دهیم. مساحت حدودی این کشور حدود 84 کیلومترمربع است و تقریباً دارای 8 میلیون و 75 هزار نفر جمعیت است، این کشور در قلب اروپا قرار دارد و دارای زیباترین مناظر طبیعی است.
پایتخت اتریش، شهر زیبای وین است که بیشتر از 10 سال است که بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت و رفاه اجتماعی است.
پول رسمی کشور اتریش یورو است و آنها به زبان رسمی آلمانی صحبت می‌کنند و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به زبان آلمانی بوده و به‌صورت رایگان می‌باشد. این کشور در زمینه مهاجرت تحصیلی دارای خواهان زیادی است که از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛ این کشور از لحاظ امنیتی بسیار قوی بوده و سطح زندگی دارای کیفیت بالایی بوده و همین امر سبب زندگی راحت را فراهم کرده است.

رنکینگ جهانی دانشگاه‌های اتریش

بعضی از بهترین دانشگاه‌های جهان در کشور زیبای اتریش قرار گرفته است و البته قابل‌ذکر است که سایر دانشگاه‌های این کشور نیز معتبر بوده و مدارک صادر شده آنها مورد تأیید کشورهای دنیا است. مؤسسات آموزش عالی آن در سطح بین‌المللی شهرت زیادی دارند. مؤسسات اتریش در مقاطع تحصیلی مختلف آمادگی پذیرش دانشجو را دارند و شما می‌توانید از میان‌دوره‌های تحقیقاتی سطح اول، دوره‌های آموزش عالی با شهرت جهانی در دانشگاه‌های هنر، دوره‌های آموزش عالی باکیفیت بالا در دانشگاه‌های علوم کاربردی و دانشگاه‌های خصوصی گزینه‌های موردنظر خود را انتخاب کنید.

معرفی دانشگاه‌های برتر اتریش

دانشگاه‌های کشور اتریش در دودسته ممتاز و خوب معرفی شده‌اند. دانشگاه اینسبرگ، دانشگاه وین و دانشگاه فناوری وین از جمله دانشگاه‌های ممتاز و برتر این کشور به شمار می‌روند. دانشگاه‌های گروه خوب نیز شامل دانشگاه یوهانس کپلر لینتز، دانشگاه سالزبورگ، آکادمی هنر وین، دانشگاه مونتا لئوبن، دانشگاه فنی گراتس، دانشگاه کلاگنفورت، دانشگاه هنرهای کاربردی وین، دانشگاه منابع طبیعی و علوم زندگی، دانشگاه هنر و طراحی، صنعتی لینز، دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس، دانشگاه مزارته سالزبورگ، دانشگاه دامپزشکی وین و دانشگاه اقتصاد وین می‌باشند.

در ادامه می‌توان اشاره کرد که این کشور دارای بهترین دانشگاه‌های دنیا است و مزیت‌های دیگری از قبیل نرخ بیکاری پایین، سطح کیفیت بالای رفاهی و اجتماعی و زندگی و… است و باعث زیادشدن متقاضیان برای تحصیل در اتریش شده است. در ادامه سعی کردیم به معرفی برخی از برترین دانشگاه‌های اتریش بپردازیم.

دانشگاه وین

دانشگاه وین برترین دانشگاه اتریش است و در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان (QS) در رتبه ۱۵۴ است. بزرگ‌ترین دانشگاهی که در اتریش می‌توان به آن اشاره کرد که دارای ۶۵۰ سال سن که قدیمی‌ترین دانشگاه آلمانی‌زبان در جهان و در کشور اتریش است. این دانشگاه یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌ها در سراسر اروپا است و حدود ۹۴ هزار دانشجو دارد و اکثر رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه وجود دارد. دانشگاه وین ۱۵ بار برنده جایزه نوبل شده است.

دانشگاه گراتس

عامیانه به اسم دانشگاه گراس نامیده می‌شود و این دانشگاه بین ۴۸۰ دانشگاه برتر جهان است. دانشگاه گراس دومین دانشگاه قدیمی این کشور است. دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند بیش از ۳۲،۵۰۰ هستند. دانشگاه گراتس اخیراً دانشکده پزشکی خود یعنی دانشگاه پزشکی گریس را جدا نموده است و اکنون یک مؤسسه مستقل است.

دانشگاه فناوری وین

دومین دانشگاه در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان، دانشگاه فناوری وین است که در جایگاه ۱۸۲ است. این مجموعه یکی از معتبرترین مؤسسات فنی در قاره اروپا است. این مؤسسه در زمینه مهندسی و علوم طبیعی تدریس می‌کند و در حدود ۲۹،۹۰۰ دانشجو دارد که بیشتر این دانشجویان بین‌المللی هستند همین امر باعث شده در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار گیرد.

دانشگاه اینسبروک

رتبه ۲۸۶ در دانشگاه‌های کل جهان برای دانشگاه اینسبروک است و دانشجویان بین‌المللی آن حتی نسبت به دانشگاه وین نیز بیشتر است و همین امر سبب برتری آن شده است. این دانشگاه برتر از نظر تعداد دانشجویان بین‌المللی در بین ۳۵ دانشگاه اول و در میان ۹۵ دانشگاه برتر از لحاظ تعداد اعضای هیئت‌علمی بین‌المللی آن قرار دارد. دانشجویان این دانشگاه در حدود ۲۸ هزار نفر است و این دانشگاه سومین دانشگاه بزرگ در اتریش است.

دانشگاه پزشکی وین

بزرگ‌ترین مؤسسه تحقیقاتی پزشکی در اتریش دانشگاه پزشکی وین است. این مؤسسه دوره‌های آموزشی حرفه‌ای و پیشرفته‌ای برای دانشجویان علاقه‌مند به رشته پزشکی ارائه می‌کند.

سایر مؤسسات و دانشگاه‌های این کشور در میان برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است که می‌توان به آنها اشاره کرد: دانشگاه یوهانس کپلر لینز، دانشگاه آلپن آدریا، دانشگاه کلاژن فورت و دانشگاه پاریس لدرون سالزبورگ.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های اتریش

به طور معمول تحصیل در دانشگاه‌های اتریش رایگان بوده، البته باید اشاره کرد که منظور دانشگاه‌های دولتی و آلمانی‌زبان آن است و دانشجویان برای تحصیل در این مراکز هیچ هزینه‌ای بابت شهریه پرداخت نمی‌کنند.
برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آن مدارک خاصی نیاز است. در نظر داشته باشید که تعداد زیادی از متقاضیان و مهاجران زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه‌های اتریش درخواست داده‌اند و اولویت‌بندی این کشور برای مهاجران بر اساس تاریخ درخواست و ثبت‌نام دانشگاه است.

 

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *