02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

دریافت بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی در کشور انگلیس امکانپذیر است؟

آنچه در این مقاله میخوانیم
دریافت بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی در کشور انگلیس امکانپذیر است؟

باتوجه‌به پیشرفتِ کشور‌های امروزی، مهاجرت به کشوری دیگر تبدیل به امری بدیهی شده و افراد متفاوت باتوجه‌به اهداف و اولویت‌های متفاوتی که دارند می‌توانند به مقصد موردنظر خود مهاجرت کنند. مهاجرت روش‌های و طریقه‌های متفاوتی دارد و باتوجه‌به هدفی که برای خود مشخص می‌کنید می‌توانید یکی از این روش‌ها که برای شما مناسب‌تر است را بیابید. از روش‌های موجود برای مهاجرت می‌توان به مهاجرت تحصیلی – کسب‌وکاری، سرمایه‌گذاری، ازدواج، پناهندگی و اقامت دائمی اشاره کرد. نمی‌توان به طور دقیق مشخص کرد که کدام روش برای مهاجرت هر شخص مناسب‌تر مفید‌تر است زیرا هر فرد دلایل و اهداف شخصی خود را دارد و هرکدام از روش‌های مهاجرت نیز باتوجه‌به اهداف فرد انتخاب می‌شود. فرض کنید که برای کسب درآمد نیاز به مهاجرت به کشوری دیگر را دارید، آنگاه بهتر است از روش کسب‌وکاری برای مهاجرت به کشوری اپلای کنید اما اگر فردی باانگیزه برای ادامه تحصیل و افزایش سطح علمی و آکادمیک خود هستید آنگاه بهتر است برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید.

کشور انگلیس

با توجه به هدفی که برای خود مشخص می‌کنید حتی کشوری که برای مهاجرت برمی‌گزینید می‌تواند متغیر باشد. کشور انگلیس کشوری است که از نظر هزینه زندگی و همچنین مخارج تحصیل کمی گران‌قیمت محسوب می‌شود اما به یاد داشته باشید که انگلیس دارای پیشرفته‌ترین و مجهز‌ترین امکانات تحصیلی برای دانشجویانش می‌باشد و همچنین تعدادی از برترین دانشگاه‌های جهان در کشور انگلیس قرار دارند پس می‌توان با وجود هزینه‌های بالا برای تحصیل در انگلیس، می‌توانید به اعتبار مدارک آکادمیکی این کشور اطمینان حاصل کنید.

اکثر افرادی که به اپلای برای انگلیس اقدام می‌کنند با پرهزینه بودن این کشور مشکلی ندارند و اکثراً دارای حامی مالی اعم از خانواده و بورسیه تحصیلی هستند زیرا تحصیل در انگلیس ممکن است کمی برای افرادی که حامی مالی یا سرمایه ندارند دشوار و چالش‌برانگیز باشد مگر اینکه با کسب اجازه از دانشگاه و دولت این کشور، هم‌زمان با تحصیل و اقامت در انگلیس به انجام کاری برای کسب درآمد نیز بپردازند.

بورسیه تحصیلی در کشور انگلیس

همیشه در هر کشوری افرادی وجود دارند که از نظر تحصیلی از رتبه بسیار خوبی برخوردار هستند و این افراد عضوی از نخبگان و افتخارات ملی کشور خودشان محسوب می‌شوند. این دسته افراد می‌توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی به کشور آمریکا اپلای کنند. اپلای تحصیلی و دریافت بورسیه تحصیلی از هر کشوری نیازمند سال‌ها تلاش و تحقیق می‌باشد و متقاضیان این نوع از مهاجرت باید سال‌های زیادی را صرف تحصیل در مقاطع تحصیلی خود و همچنین کسب اطلاعات درباره کشوری که می‌خواهند به آن اقدام مهاجرتی داشته باشند، کنند.

فراگیری زبان

پیش از اقدام به مهاجرت باید بر زبان رسمی کشور موردنظر تسلط کافی داشته باشید و در غیر این صورت ممکن است برقراری ارتباط و همچنین تحصیل در آن کشور کمی دشوار‌تر باشد. تمام مقاطع دانشگاهی و همچنین مقاطع تحصیلی در مدارس کشور انگلیس به زبان رسمی این کشور که انگلیسی است تدریس می‌کنند و همچنین ارائه مدرک زبان برای اقدامات اپلای به کشور انگلیس امری الزامی است که هرچه نمره بالاتری را در نمره مدرک زبان خود کسب کنند می‌توانند از امتیاز بیشتری در پرونده خود برخوردار شوند. نکته قبال توجه درباره تسلط به زبان انگلیسی این است که نه‌تنها تأثیر بسزایی بر تحصیلات و سطح یادگیری فرد در مراکز آموزشی که به انگلیسی تدریس می‌شوند می‌گذارد بلکه تسلط به زبان رسمی کشور موردنظر به توانایی فرد برای برقراری ارتباط هرچه بیشتر با شهروندان آن کشور و رفع بهتر نیاز‌های خود هنگام اقامت کمک می‌کند.
می‌توانید بدون فراگیری زبان انگلیسی هم به کشور انگلیس مهاجرت کنید اما باید بدانید که هزینه یادگیری و گذراندن دوره‌های آموزشی زبان در این کشور از هزینه بالایی برخوردار است و می‌تواند زمان‌بر باشد و مجبور باشید زمان زیادی را صرف یادگیری زبان در این کشور کنید و از هدف خود دور‌تر و دور‌تر شوید. پس بهتر است قبل از اقدام اپلای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلیس، اقدام به یادگیری زبان این کشور کنید.

نحوه اپلای کردن در کشور انگلیس

برای اپلای و دریافت بورسیه تحصیلی به کشور انگلیس ابتدا باید مدارک هویتی خود را همراه با مدارک تحصیلی اعم از ریز نمرات تحصیلی، آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده، انگیزه نامه تحصیلی و گواهی اشتغال به تحصیل خود را به یکی از سفارت مربوط به انگلیس بفرستند و در انتظار پاسخگویی آن سفارت باشید. همچنین باید با دانشگاهی که قرار است در آن تحصیل کنید مکاتبه کنید و ارتباط داشته باشید و با شرح دادن شرایط خود، بتوانید نظر دانشگاهی که قرار است در آن تحصیل کنید را جلب کنید تا بتوانید شانس بیشتری برای قبولی اپلای از انگلیس داشته باشید

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *