02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

روش‌های مهاجرت تحصیلی به فرانسه

آنچه در این مقاله میخوانیم
روش‌های مهاجرت تحصیلی به فرانسه

اگر قصد تحصیل در کشوری اروپایی که هیچ هزینه‌ای بابت تحصیل از شما دریافت نمی‌کند را دارید پس بهتر است کشور فرانسه را در لیست انتخابات و اولویت‌های خود قرار دهید. کشور فرانسه از معدود کشورهایی است که بابت تحصیل در آن هیچ شهریه‌ای از دانشجویان بین‌المللی دریافت نمی‌کند و باتوجه‌به امکانات و ارزش مدرک تحصیلی این کشور، تحصیلِ بدون هزینه از بهترین پوئن‌های مثبت تحصیل در فرانسه است.
کشور فرانسه با پایتخت پاریس و جمعیت ۶۸ میلیون‌نفری که دارد جزو مدرن‌ترین، پیشرفته‌ترین، به‌صرفه‌ترین و جذاب‌ترین کشورهای اروپایی است که زبان رسمی آن فرانسوی است و کشوری 72 ملیتی است؛ بدین معنا که کشور فرانسه در خود شهروندانی از هر قوم و مذهب و ملیتی را جای‌داده است و از بیشترین تنوع فرهنگی ممکن در هر کشوری برخوردار است. داشتن مدرک قبولی از یکی از دانشگاه‌های فرانسوی می‌تواند یکی از معتبر‌ترین مدارک برای قدرتمند‌تر نشان‌دادن رزومه کاری شما باشد و در سراسر دنیا کارفرمایی نیست که بتواند دست رد به سینه فردی که تحصیل‌کرده کشور فرانسه است بزند.

دانستن زبان فرانسوی در کشور فرانسه ضروری است:

تنها نکته قابل‌توجه این است که برای تحصیل در فرانسه باید حتماً به زبان فرانسوی تسلط زیادی داشته باشید به این دلیل که دانستن زبان فرانسوی شرط قبولی رزومه تحصیلی شما توسط سفارت‌های این کشور است و در دانشگاه‌های و مراکز آموزشی این کشور نیز برای تدریس و فرادهی مدارس از تنها از زبان فرانسوی استفاده می‌شود پس باید به‌ضرورت یادگیری زبان فرانسوی تاکید بیشتری داشته باشید و در غیر این صورت نمی‌توانید در این کشور به تحصیل بپردازید.

 

دانشگاه‌های کشور فرانسه

بیش از ۳۵۰۰ دانشگاه دولتی و خصوصی در سراسر کشور فرانسه وجود دارد که این عدد بالاترین تعداد دانشگاه موجود در یک کشور است و فرانسه کشوری است که برای هر رشته‌ای که متقاضی حتی نمی‌تواند فکرش را بکند، دانشگاه و صندلی خالی دارد و به همین دلیل در صورت فراگیری زبان فرانسوی و صحیح انجام‌دادن مراحل اپلای، می‌توانید شانس خیلی زیادی را برای قبولی اپلای از این کشور از آنِ خود کنید.
البته معدود دانشگاه‌های خصوصی نیز وجود دارند که می‌توان در آنها به زبان انگلیسی یا آلمانی تحصیل کرد اما برای تحصیل در چنین دانشگاه‌های خصوصی باید هزینه تحصیل و جمله شهریه دانشگاه و هزینه خوابگاه را بپردازید (هرچند که دانشگاه‌های خصوصی نیز شهریه پایینی را از دانشجویان بین‌المللی دریافت می‌کنند). به دلیل زیاد بودن دانشگاه‌های موجود در فرانسه، تنوع رشته‌ایِ بسیار زیادی در دانشگاه‌ها وجود دارد و متقاضی می‌تواند در هر رشته‌ای که به آن علاقه یا در آن مهارت دارد به تحصیل بپردازد.

محدودیت سنی کشور فرانسه

یکی دیگر از پوئن‌های مثبت تحصیل در فرانسه عبارت است از نبود محدودیت سنی در تحصیل؛ بدین معنا که تحصیل در فرانسه فاقد هرگونه محدودیت سنی می‌باشد و متقاضی می‌تواند با هر سنی که دارد برای ادامه تحصیل به کشور فرانسه درخواست پذیرش کند. همچنین دانشجو می‌تواند با کسب اجازه که دانشگاه و همچنین دولت فرانسه مشغول به کار شود. البته ساعت کاری فرد محصل در هر هفته محدود است و بنا بر درنظرگرفتن شرایط موجود، از ۱۰ تا ۳۰ ساعت متغیر است.

نحوه اپلای کردن در کشور فرانسه

برای اپلای (ثبت درخواست مهاجرتی) باید مدارک تحصیلی خود و مدارک هویتی خود را همراه با مدرک زبان فرانسوی و انگیزه نامه و پاسپورت به یکی از سفارت‌های کشور فرانسه بفرستید و در انتظار جواب‌گویی باشید. هرچقدر که مدرک زبان معتبر‌تری در مدارک خود داشته باشید شانس قبولی اپلای شما نیز بیشتر می‌شود و باتوجه‌به درخواست‌های زیاد فرانسه کشوری نیست که برای جذب دانشجویان بین‌المللی و قبولی اپلای سخت‌گیر باشد.

فرهنگ غنی کشور فرانسه

همان‌طور که گفته شد کشور فرانسه کشوری ۷۲ ملیتی است که از سراسر جهان، جستار فرهنگی خاصی را وارد خودکرده است و مهاجرت به این کشور می‌تواند فرصت خوبی را برای مهاجر برای آشنایی با فرهنگ‌ها و آداب‌ورسوم مختلف به وجود بیاورد. از طرفی دیگر کشور فرانسه جاذبه‌های توریستی زیادی هم در خود جای‌داده است که از شناخته‌شده‌ترین و زیبا‌ترین و چشم‌نواز‌ترینِ آنها می‌توان به برجِ ایفل در شهر پاریس، پایتخت کشور اشاره کرد. آشنایی با این جاذبه‌ها و برقراری ارتباط با انسان‌های مختلف در این کشور، می‌تواند این سفر را بیشتر و بیشتر لذت‌بخش‌تر و آموزنده‌تر کند

سخن آخر

فرانسه کشوری است که از همه نظر گزینه مناسبی برای مهاجرت تحصیلی به نظر می‌آید و باتوجه‌به رایگان بودن تحصیل در آن، اعتبار مدرکش و فرهنگ غنی و زیبایی‌هایی که دارد آن را تبدیل به یکی از مناسب‌ترین و منحصربه‌فردترین آپشن‌های مهاجرتی کرده است. سالانه ده‌ها هزار متقاضی برای اپلای و مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند و تعداد متقاضیان اپلای به فرانسه، چندبرابر بیشتر از سایر کشور‌های اروپایی است که همین حقیقت می‌تواند نشان‌دهنده مناسب بودن این کشور به‌عنوان مکانی برای تحصیل آکادمیک و همچنین کسب تجربه باشد.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *