02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

زندگی در ایتالیا مقرون به صرفه است؟

آنچه در این مقاله میخوانیم
زندگی در ایتالیا مقرون به صرفه است؟

بسیاری از مردم با رویای داشتن زندگی ایده آل دست به مهاجرت می‌زنند. تا در شرایطی بهتر و آسان‌تر به اهداف خود برسند .کسانی که قصد مهاجرت دارند باید برای رسیدن به این هدف تمام جوانب را در نظر بگیرند که یکی از مهم‌ترین آنها برآورد هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشورهای مختلف است. در این مقاله به تحقیق درباره هزینه‌های مناسب زندگی در کشور ایتالیا می‌پردازیم.

زندگی با هزینه کم در ایتالیا:

ایتالیا کشوری زیبا، پر جنب و جوش، توریست پذیر و مکانی عالی برای مهاجرت تحصیلی می‌باشد یکی از مزایای مهم زندگی در این کشور برخورداری از امکانات مناسب با هزینه‌ی کم است . کیفیت زندگی در این کشور نسبت به مخارج آن بالا است به همین دلیل ایتالیا گزینه‌ی مناسبی برای مهاجرت می‌باشد. در ادامه‌ی این مطلب هزینه‌های زندگی و تحصیل در ایتالیا را باسایرکشورها مقایسه می‌کنیم.

شهرهای ارزان در ایتالیا:

اگر به دنبال زندگی با هزینه کم در کشور ایتالیا هستید مهمترین اقدام پیدا کردن خانه‌ای در حومه شهر است. معمولاً در مناطقی که خاصیت توریست پذیری کمتری دارند قیمت خانه‌ها مناسب‌تر است. این در حالی است که این شهرها بسیار مرکز شهرهای اصلی و شلوغ نزدیک‌اند و رفت و آمد به آن‌ها به دلیل وجود سیستم حمل و نقل عمومی آسان است.

حمل و نقل ارزان قیمت در کشور ایتالیا:

سیستم حمل و نقل در ایتالیا ارزان قیمت و ایمن است همچنین کل کشور از شمال تا جنوب را پوشش می‌دهد. کم هزینه بودن این سیستم به کاهش هزینه‌های دانشجویان و کسانی که در این کشور زندگی می‌کند و به خاطر شغل‌شان مدام در رفت و آمد هستند کمک زیادی کرده است.

تولیدات داخلی کشور ایتالیا:

کشور ایتالیا از لحاظ تولیدات داخلی سهم بزرگی در منطقه دارد خصوصاً در بخش شمال این کشور که با سایر کشورهای اروپایی مانند فرانسه ، سوئیس ،اسلوونی و اتریش هم مرز است. از مهمترین تولیدات این کشور می‌توان به چرم ، پارچه ،شیشه و سنگ ، قطعات اتومبیل و هواپیما و فلزات صنعتی اشاره کرد. نکته قابل توجه این است که این تولیدات در داخل کشور با قیمت بسیار مناسب به فروش می‌رسند و امکان تهیه آنها برای عموم مردم وجود دارد .

سیستم آموزشی کم هزینه در ایتالیا:

کشور ایتالیا امکان تحصیل با کیفیت بالا و هزینه کم را برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم کرده است. آموزش در مراحل تحصیلی عمومی در این کشور در حین پیشرفته و بروز بودن برای دانشجویان مقیم این کشور رایگان است و برای دانشجویان بین المللی مقداری هزینه دارد که آن هم می‌تواند توسط بورسیه‌های تحصیلی پرداخت شود مراکز آموزشی دروس مختلف را بهترین نحو به محصلان آموزش می‌دهند. البته هزینه تحصیل در مراکز خصوصی در این کشور گران‌تر است چرا که آموزش در آنها کیفیت بالاتری دارد.

خدمات درمانی رایگان در ایتالیا:

کشور ایتالیا یک سیستم سراسری در زمینه خدمات درمانی دارد و در شرایطی که بودجه کشورهای عضو سازمان رفاه بین المللی یا OECD تنها ۲۰ درصد بود این کشور بودجه خدمات رفاهی و درمانی را ۲۸.۲ درصد افزایش داد .این سازمان شامل خدمات درمانی و بهداشتی ، تامین مسکن برای دانشجویان و شاغلان و تامین حقوق بازنشستگی می‌شود. این کشور در سال جاری بودجه تسهیلات بازنشستگی را ۱۶.۸ درصد افزایش داده که تعداد بیشتری از افراد بازنشسته ، ناتوان ، مبتلا به بیماری و معلول تحت پوشش قرار گیرند. لازم به ذکر است تمامی خدمات پزشکی و درمانی عمومی در کشور ایتالیا رایگان است.

هزینه مواد غذایی در ایتالیا:

از آنجایی که خرید مواد غذایی وارداتی در کشور ایتالیا بسیار گران و پر هزینه است ، استفاده از میوه‌های فصل و غذاهای محلی هزینه کمتری دارد و می‌توان با قیمتی مناسب انواع پاستاها سبزیجات و پنیرهای محلی کشور ایتالیا را تهیه کرد. در نتیجه برای کاهش هزینه‌های زندگی خود بهتر است از مواد غذایی تولید شده در این کشور مانند غلات ، ذرت گوجه‌، فرنگی و گندم ، انواع میوه‌ها مانند انگور و تولیدات محلی مانند انواع نوشیدنی‌ها و پنیرها استفاده کنید.

نتیجه‌ گیری:

مهمترین دلیل محبوبیت کشور ایتالیا برای مهاجران کاری و تحصیلی برخورداری از امکانات کامل با هزینه مناسب است. شما می‌توانید در حومه شهرهای بزرگ این کشور خانه‌هایی با قیمت مناسب فراهم کنید، از وسایل حمل و نقل عمومی ارزان قیمت استفاده کنید ،تولیدات داخلی کشور را با قیمت مناسب خریداری کنید، با مصرف مواد غذایی فصلی و محلی بهترین غذاها را با کمترین هزینه تهیه کنید و از خدمات درمانی رفاهی رایگان بهره‌مند شوید.

کشور توریستی و تاریخی ایتالیا شرایطی را فراهم کرده که نه تنها شهروندان مقیم این کشور بلکه مهاجران و محصلان بین المللی نیز بتوانند با هزینه‌های مناسب به زندگی و تحصیل در این کشور بپردازند و از خدمات رایگان تحصیلی و درمانی عمومی بهره‌مند شوند در نتیجه این کشور می‌تواند راهی برای پیشرفت آسان با هزینه‌ای کم برای شما باشد.

 

 

 

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *