02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان 2022

آنچه در این مقاله میخوانیم
آوسبیلدونگ آرایشگری

آوسبیلدونگ آرایشگری به دوره هایی آموزشی در آلمان گفته می شود که به واسطه آن و به دلیل نیاز آلمان به نیروی متخصص،بسیاری از افراد می توانند از طریق آن به آلمان مهاجرت کنند.اما چگونه می شود برای آن اقدام کرد؟در این مقاله به تمامی سوال های شما پاسخ داده می شود.

 

آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان چگونه است؟

 دوره آوسبیلدونگ آرایشگری یک دوره  آموزشی سه سال  است و به عنوان یک آموزش دوگانه و در مدرسه در نظر گرفته می شود، که حداقل مدرک مورد نیاز برای این دوره دیپلم است.

این دوره شامل  یک دوره  کارورزی  در حرفه هایی مانند آرایشگری مو، میکاپ آرتیست یا آرایشگری و زیبایی است که به صورت اصولی افراد را با نحوه صحیح آرایشگری آشنا می سازد و یکی از بهترین راه ها برای جذب در بازار کار حرفه ای آلمان  شدن است.در طول این دوره بنا بر قرارداد نوشته شده ممکن است به شما حقوق تعلق بگیرد و یا ممکن است دوره رایگان بدون حقوق باشد.اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد آوسبیلدونگ مدرسه ای و دوگانه دارید حتما مقاله مهاجرت با کارآموزی در آلمان را بخوانید.

مراحل اقدام برای آوسبیلدونگ آرایشگری

1-زبان آلمانی !

حیاتی تر از دانستن و تسلط به زبان آلمانی و لغات تخصصی آرایشگری برای مهاجرت و کار آرایشگری در آلمان وجود ندارد چرا که مستقیما با مردم بومی منطقه سر و کار دارید و بدون دانستن زبان آنها درخواست شما به طور کلی رد می شود.

یک حسن داشتن مدرک زبان آلمانی این است که متقاضیان می توانند علاوه بر آلمان برای آوسبیلدونگ اتریش نیز اقدام کنند.

2-معادل سازی مدارک

.در قدم بعدی باید به معادل سازی مدارک خود در کشور آلمان بپردازید.در نهایت شما توسط کارفرمایی که درخواست شما را پذیرفته است میتوانید به کشور آلمان مهاجرت کنید و در دوره اوسبیلدونگ آرایشگری شرکت کنید.

3-درخواست برای کارفرما و گرفتن وقت برای سفارت

آیا مهاجرت با مدرک آرایشگری و بدون گذراندن آوسبیلدونگ امکان پذیر است ؟

از سال ۲۰۲۰ امکان مهاجرت کاری نیروهای فنی ماهر بدون داشتن مدرک دانشگاهی به کشور آلمان‌ به وجود آمده است. بر اساس قوانین جدید نیروهای ماهر که مدرک فنی و حرفه ای قابل مقایسه با مدرک معادل آوسبیلدونگ خود در آلمان را دارند و حداقل دو سال سابقه کاری مرتبط با رشته کاری خود در کشور خود را دارند، میتوانند برای کار در کشور آلمان اقدام کنند.

این قوانین جدید شامل آرایشگران نیز می شود وافراد میتوانند با مدرک آرایشگری به کشور آلمان مهاجرت کنند.

آرایشگری در کشور آلمان جزو مشاغل مهارتی به حساب می آید و متقاضیان باید به استناد قانون ویزای کار مخصوص نیروهای مهارتی اقدام به مهاجرت به آلمان کشور کنند.

اما برای اقدام حتما باید با مشاورین صحبت کنید چرا که رشته هایی مانند آرایشگری رشته های حساس هستند و ممکن است درخواست شما رد شود.

شغل آرایشگری در آلمان

چه کسانی می توانند در دوره آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان شرکت کنند؟

همه افرادی که دارای حداقل مدرک دیپلم هستند و از خلاقیت و انگیزه به همراه اعتماد به نفس بالا در برقراری ارتباط با افراد برخور دار هستند  و دارای مدرک زبان آلمانی هستند می‌توانند در این دوره شرکت کنند.همچنین از آنجایی که با بازیگران بین المللی سر و کار دارید باید زبان انگلیسی را به خوبی بلد باشید.

خوش استایلی و خوش پوشی از دیگر فاکتور های مهمی است که باید به آن توجه شود .ارایشگران باید لباس هایشان به روز و آراسته باشد.

مدارک مورد نیاز برای رشته ی آرایشگری در آلمان

 1. در اختیار داشتن پاسپورت
 2. ارائه حداقل مدرک دیپلم و ریز نمرات دوره دبیرستان
 3. نوشتن یک نامه که به نوعی درخواست محسوب می شود و به نام کاور لتر شناخته می شود( فرد باید در این نامه به صورت کلی در مورد هدف ،انگیزه و علت شرکت و ثبت نام در این دوره ارایشگری توضیح  دهد.)
 4. دارا بودن گواهی سلامت برای فرد متقاضی مهاجرت
 5. کامل کردن فرم درخواست شرکت در دوره ی مورد نظر (این فرم با نام اپلیکیشن فرم شناخته می شود)
 6. در اختیار داشتن مدارک زبان آلمانی
 7. ارائه ی تمامی مدرک های فنی و حرفه ای مرتبط با رشته ی آرایشگری
 8. رزومه ی ترجمه شده خود به زبان آلمانی
 9. نتیجه ی حاصله از ارزیابی مدارک به وسیله ی ارگان مربوطه در آلمان
 10. قرارداد استخدام

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ آرایشگری چگونه است؟

شغل پیرایشگری در آلمان

حقوق افراد به عنوان یک آرایشگر  به عوامل متفاوتی بستگی دارد، برای مثال تجربه، آموزش و تحصیلات ،  و مسئولیتی که در سالن بر عهده می گیرید وحتی  منطقه ای که در آن فعالیت می‌کنید نیز تعیین کننده است. در این حرفه معمولا کارفرما درآمد را به صورت انفرادی با کارکنان خود مذاکره و تعیین می کند. به صورت میانگین متوسط حقوق شما بین 1700 تا 2200 یورو در ماه خواهد بود. حقوق آوسبیلدونگ آرایشگری در صورتی که در قرار داد ذکر شده باشد به صورت میانگین به شکل زیر خواهد بود:

 • حقوق سال اول: 550 یورو
 • حقوق سال دوم: 649 یورو
 • حقوق سال سوم: 743 یورو

دقت کنید که بسیاری از مراکز دوره ها را رایگان برگزار می کنند اما حقوقی به دانشجو نمی دهند و فرد باید از تمکن مالی خوبی تا اتمام دوره برخوردار باشد.(پس در انتخاب مرکز باید دقت ویژه شود)

در چه مراکزی میتوانید به عنوان ارایشگر در کشور آلمان مشغول شوید؟

پس از گذراندن دوره کاراموزی میتوانید به عنوان  گریمور،میکاپ آرتیست در صنعت فیلم و تلویزیون،فشن شوها ،محصولات ویدیویی،تبلیغات ،تئاتر و موسیقی ، سالن های تخصصی آرایشگری بخش های آرایشی هتل ها مشغول به کار شوید.همچین شما میتوانید سالن مخصوص  به خود را داشته باشید و یا در سالن های آرایشگری که در این کشور وجود دارد در حوزه هایی نظیر میکاپ ،گریم، کوتاهی مو زنان و مردان و… مشغول به کار شوید.

با توجه به گستردگی صنعت مد و زیبایی تقاضای بسیاری برای این شغل وجود دارد.

مهارت هایی که پس از گذراندن دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در کشور آلمان‌ می اموزید؟

 انجام رنگ مو با تکنیک های مختلف

تکنیک های مختلف کوتاه کردن مو

هماهنگ کردن و برنامه ریزی برای قرار ملاقات با مشتریان

شناخت محصولات مختلف

مراقبت از دست ها ،مو و ناخن هامعرفی انها به مشتری

مشاوره به مشتریان(مدل مو،محصولات  آرایشی و حالت دادن به مو و …)

حالت دادن به موها

آیا از طریق دوره اوسبیلدونگ ارایشگری می توان اقامت دائم کشور آلمان را اخذ نمود؟

بله؛شما پس از گذراندن دوره سه ساله آموزشی خود ، کسب نمره قبولی در آزمون پایانی  ، استخدام شدن در کشور آلمان  و گرفتن اقامت کاری خود میتوانید  برای گرفتن اقامت دائم کشور آلمان اقدام نمایید.در واقع فرد متقاضی می‌بایست به مدت ۴ سال در کشور آلمان‌ به زندگی و کار مشغول بوده باشد و سپس اقدام به گرفتن اقامت دائم کند.

سوالات متداول

این افراد می توانند به عنوان نیروی کار ماهر اقدام کنند و فعلا دوره آوسبیلدونگی برای آن وجود ندارد اما در آِینده ممکن است این دوره ها معرفی شوند.

کافی است مدرک زبان آلمانی و مدرک دیپلم داشته باشید.در صورتی که مرکزی که برای آن اقدام کرده اید حقوق به شما حین کارآموزی ندهد تمکن مالی نیز مورد نیاز خواهد بود.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *