02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

صفر تا صد پذیرش تحصیلی اتریش

آنچه در این مقاله میخوانیم
پذیرش تحصیلی اتریش

تحصیل در اتریش و اخذ پذیرش تحصیلی اتریش به منظور این که کشور اتریش در قلب اروپا است مقصد بسیاری از دانشجویانی که قصد مهاجرت دارند میباشد، در این مقاله قصد داریم تا به مبحث تحصیل در اتریش بپردازیم و دریافت پذیرش تحصیلی اتریش و ویزای تحصیلی اتریش را با هم بررسی کنیم با هراگشت همراه باشید.

ویزای تحصیلی اتریش

زمانی که فرد در یک دانشگاه اتریشی ثبت نام میکند ویزای تحصیلی اتریش برای این فرد صادر میگردد، گرفتن پذیرش تحصیلی اتریش بستگی به فعالیتی دارد که فرد در دانشگاه های کشور خود میتواند انجام دهد.

با داشتن اجازه کار در کشور اتریش میتوانید در هنگام تحصیل به کار پاره وقت مشغول شوید و با داشتن ویزای تحصیلی اتریش میتوانید همراه خود همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را ببرید.

تحصیل یکی از راه های دریافت اقامت کشور اتریش است اما تحصیل به تنهایی سبب اخذ اقامت دائم یا پاسپورت و تابعیت کشور اتریش نخواهد شد. شخص متقاضی پس از اتمام تحصیل خود در این کشور تا 1 سال می تواند در این کشور بماند و کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را بیابد و اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نماید.
لازم به ذکر است تحصیل در مقطع دکترا معمولا در کشور اتریش به صورت شغل به شمار می رود و شخص دانشجو حقوق دریافت خواهد کرد و این موضوع جزو اقامت شخص نیز به شمار می رود.
تحصیل در کشور اتریش به صورت رایگان خواهد بود و دانشگاه های کشور اتریش همانند دانشگاه ملی وین جزو بهترین دانشگاه های دنیا می باشند. دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می گردد و شرایط بسیار ایده آلی خواهد داشت.

ویزای تحصیلی اتریش

مزایای دریافت پذیرش تحصیلی اتریش

شرایط پذیرش تحصیلی اتریش

یکی از شرایط ثبت نام یک شهروند خارجی به عنوان یک دانشجوی عادی در برنامه های تحصیل در اتریش، باید یک دیپلم A یا دیپلم دبیرستانی داشته باشد که می تواند معادل آزمون Matura گواهی تحصیلی اتریشی باشد.

هرگونه شرایط مرتبط با تحصیل (مثلا آزمون ورودی) باید در کشوری که دیپلم A یا دیپلم دبیرستانی در آن صادر شده است، تکمیل گردد، در صورتی که دوره مورد نظر در اتریش در کشور اصلی ارائه نشده باشد، پس این مدرک باید مرتبط با رشته تحصیلی مشابهی اثبات شود علاوه بر این، فرد متقاضی باید دانش کافی برای زبان آلمانی داشته باشد که در صورت لزوم، یک آزمون گرفته می شود.

یکی از شرایط پذیرش تحصیلی اتریش در هر مقطعی، داشتن مدرک دانشگاهی ایران در همان مقطع می باشد. از آن جا که دروس در دانشگاه های اتریش به 2 زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می شوند، برای پذیرش در دانشگاه های این کشور تسلط به زبان آلمانی و یا انگلیسی بر اساس زبان تحصیل در دانشگاه انتخابی ضروری می باشد.
حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای تحصیل در دانشگاه های اتریش 6/5 است و حداقل مدرک زبان آلمانی معتبر برای تحصیل به زبان آلمانی در این کشور سطح B2/2 می باشد.

مزایای پذیرش تحصیلی اتریش

مدارک لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی اتریش

  1. دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی.
  2. دارا بودن قبولی کنکور سراسری (دانشگاه‌های دولتی) ایران و گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو در یکی از دانشگاه‌ های سراسری ایران جهت تحصیل در مقاطع مختلف در اتریش.
  3. دارا بودن مدرک لیسانس برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و مدرک فوق لیسانس برای پذیرش در مقطع دکترا در اتریش
  4. کپی صفحه اول پاسپورت جهت تحصیل در اتریش
  5. ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک دیپلم و ریز نمرات آن برای اخذ ویزای تحصیلی در اتریش
  6. ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن برای اخذ ویزای تحصیلی در اتریش
  7. ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک فوق دیپلم و ریز نمرات آن جهت تحصیل کارشناسی در اتریش
  8. ترجمه رسمی گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو برایپذیرش تحصیل در اتریش
  9. دو قطعه عکس رنگی پاسپورتی برای تحصیل در اتریش

سوالات متداول درباره پذیرش تحصیلی اتریش

درخواست مشاوره رایگان