02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

مزیت‌های مهاجرت به آلمان را می‌دانید؟

آنچه در این مقاله میخوانیم
مهاجرت به آلمان و مزیت های آن

مهاجرت به یکی از کاربردی‌ترین انتخاب‌های جوانان تبدیل شده. سالانه تعداد زیادی از مردم کشور ما سکونت در یک کشور دیگر و مهاجرت را برای ادامه زندگی برمی‌گزینند. نکته‌ای که هنگام تصمیم به مهاجرت باید مدنظر قرار دهیم این است که این یک تصمیم حیاتی، حساس و سرنوشت‌ساز است و هرگز نباید برای اتخاذ آن بدون فکر و تحقیق کاری انجام داد.

برای تصمیم به مهاجرت باید این موضوع را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهیم تا بعد از انجام آن به مشکل نخوریم. یکی از بزرگترین اشتباهات رایج در اتخاذ تصمیم به مهاجرت این است که برخی گمان می‌کنند در یک کشور دیگر همه شرایط مثبت برایشان محیا بوده و فقط برای قرار گرفتن در این شرایط نیاز به سفر به آن کشور را دارند. باید توجه داشته باشیم که حضور در یک کشور دیگه آنهم به عنوان مهاجرت با یک سفر تفریحی و کاری تفاوت‌های زیادی دارد. ما وقتی برای یک سفر کاری یا تفریحی به کشوری دیگر می‌رویم این صرفا یک موضوع گذرا و موقتی بوده که ادامه دار نیست. اما زمانی که تصمیم به مهاجرت می‌گیریم باید توجه کنیم که برای تمام ادامه حیات خود یک کشور دیگر با فرهنگ متفاوت، شرایط اقلیمی متفاوت، شرایط شغلی متفاوت، شرایط قانونی متفاوت، زبان متفاوت، ساختار متفاوت و دوری از خانواده و دوستان را انتخاب کرده‌ایم. البته این موارد جزو نکات منفی مبحث مهاجرت نیست حتی خیلی از آنها نیز یک مزیت محسوب می‌شود زیرا تجربه‌ای جدید بوده که می‌تواند ما را از جهات مختلف به بلوغ فکری برساند. البته باید در نظر داشت اشتراکات زیادی نیز بین سایر ملل در جهان وجود دارد اما قطعا میزان تفاوت‌ها بالاتر است.

 

کشور آلمان یکی از کشورهای پیشرفته در جهان بوده که در قاره اروپا است. آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان بوده و در زمینه تولیدات ابزار آلات صنعتی، انواع وسایل الکترونیکی، وسایل نقلیه و لوازم خانگی بوده و تقریبا از هر وسیله‌ای که بخواهیم یا بهترین برند یا یکی از بهترین برندها مختص کشور آلمان است. این پتانسیل بالا در زمینه تولید باعث شده این کشور همیشه در زمینه نیروی کار با مشکل مواجه باشد. البته تمام دلیل وجود مشکل در زمینه نیروی کار مربوط به گستردگی دایره تولیدات نیست بلکه بخشی از آن مربوط به بالا بودن هزینه نیروی کار بومی از بین مردم خود کشور آلمان است. وجود این دو مشکل باعث آن شده تا کشور آلمان یکی از کشورهایی باشد که در زمینه پذیرش مهاجر پیشرو بوده و سالهاست پذیرای مهاجران سایر کشورها می‌باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم به مواردی که باعث شده تا کشور آلمان به گزینه‌ای مثبت برای مهاجران تبدیل شود اشاره و آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

 

شرایط اقلیمی مناسب

کشور آلمان در یکی از بهترین موقعیت‌های جغرافیایی واقع شده و چه از نظر آب و هوایی و چه از نظر فرهنگی در شرایط بسیار مناسبی قرار دهد. آب و هوای کشور آلمان بی شباهت به کشور ما نیست و همین موضوع می‌تواند برای مردم کشور ما یک مزیت به حساب آید. البته بین کشور ما و کشور آلمان ریشه‌های فرهنگی مشترکی نیز وجود دارد که خود این موضوع می‌تواند برای سکونت در آن کشور برای مردم ما یک مزیت به حساب بیاید. از هر زاویه‌ای که نگاه کنیم سکونت و مهاجرت به کشوری که این میزان اشتراکات را با کشور ما دارد از هر لحاظ می‌تواند برای ما مفیدتر باشد.

 

آمادگی پذیرش مهاجر

مزیت‌های مهاجرت به آلمان را می‌دانید؟

بالا بودن زمینه تولیدات صنعتی و گران بودن نیروی کار بومی دو مسئله‌ای است که باعث می‌شود کشور آلمان یکی از کشورهای پیشرفته باشد که در زمینه جذب نیروی کار و مهاجر از سایر کشورها پیشرو بوده و سابقه زیادی در این زمینه دارد. امروزه مهاجران و نیروهای کار زیادی از سایر کشورها در آنجا مشغول فعالیت اقتصادی باشند. البته یکی دیگر از مواردی که در زمینه پذیرش مشتری نکته مثبتی محسوب می‌شود آمادگی کشور آلمان برای جذب نیروهای نخبه و خلاق در زمینه‌های مختلف است. سالانه تعداد زیادی از افراد خلاق در زمینه‌های مختلف کاری طرح‌های خود را در کشور آلمان ارائه کرده و در آنجا مشغول به کار می‌شوند.

 

وجود تعداد بالای مهاجر

اینکه تعداد زیادی مهاجر در کشور آلمان مشغول به کار و زندگی هستند باعث می‌شود تا اگر شخصی برای کار به کشور آلمان مهاجرت کند در آن دیار احساس غربت نکنند و در آنجا اقامت راحتی داشته باشد. اینکه افراد دیگری مثل ما در آن کشور سکونت دارند می‌تواند برای ما راه گشا بوده باعث شود تا در صورت بروز مشکل ما را یاری نمایند، هرچند بروز مشکلات امروزه باعث شده تا مردم به طور کلی از یکدیگر فاصله بگیرند اما در نهایت وجود افرادی شبیه ما می‌تواند برای ما دلگرمی بزرگی باشد.

 

وجود زمینه شغلی مناسب

بزرگترین معضل در راه مهاجرت وجود یا عدم وجود زمینه شغلي مناسب در آن کشور است. اگر در یک کشور برای ما زمینه شغلی وجود داشته باشد باقی موارد قابل حل شدن است. امنیت اقتصادی می‌تواند تمامی مشکلات را قابل حل نماید و برای ما یک مزیت بزرگ محسوب می شود. هرکسی ممکن است در مملکت خو. حامیانی داشته باشد تا در شرایط سخت اورا یاری کند اما اگر نتوانیم در کشوری دیگر صاحب شغل شویم زندگی در آن کشورها امکان پذیر نیست بنابرین وجود زمینه شغلی مناسب‌ می‌تواند آسایش ما را در آن کشور تضمین نماید.

 

البته نکته‌ای که هنگام تصمیم گیری در مورد مهاجرت به کشور آلمان باید مدنظر قرار بگیرد این است که کشور آلمان علاوه بر تمام نکات مثبتی که از آن یاد شد کشوری به شدت قانونمند بوده و روابط بین انسانها در آن به شدت سرد بوده و بر خلاف مردم کشور ما زندگی در آن کشور بیشتر جنبه فردی دارد. قانونمند بودن کشور آلمان نیز باعث شده تا زندگی در آن کشور با سختی‌های زیادی همراه باشد. نکته بعدی که باید آنرا مورد توجه قرار دهیم این است که هزینه زندگی در کشور آلمان بالا بوده و نمیتوان با درآمد پایین در آن کشور زندگی مرفهی داشته باشد. این بزرگترین تفاوت قابل عرض درمورد شرایط زندگی مهاجران در کشور آلمان است. البته این موارد نتوانسته روی منتخب بودن کشور آلمان برای کسانی که قصد مهاجرت دارند تاثیر منفی بگذارد. سالانه تعداد قابل توجه از مردم کشور ما به آلمان مهاجرت کرده و آنجا را برای ادامه زندگی انتخاب می‌کنند.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *