02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

مهاجرت , اپلای به مقاطع تحصیلی مختلف کشور اسپانیا

آنچه در این مقاله میخوانیم
مهاجرت , اپلای به مقاطع تحصیلی مختلف کشور اسپانیا

مهاجرت یکی از جذاب‌ترین عواملی است که می‌تواند در زندگی هر فرد اتفاق بیوفتد که می‌تواند نقش مهمی را در زندگی هر شخص ایفا کند. مهاجرت انواع و طریقه‌های مختلفی دارد که هرکدام با توجه به هدف و اولویت‌هایی که هرفرد دارد می‌توانند گزینه‌ مناسبی باشند.
از انواع روش‌های مهاجرت می‌توان به مهاجرت تحصیلی،کسب و کاری،سرمایه‌گذاری،ازدواج،پناهندگی و… اشاره کرد‌. نمی‌توان مشخص کرد که کدام از این روش‌ها از انواع دیگر مناسب‌تر هستند زیرا با توجه به متفاوت‌بودن شرایط هر فرد و اهداف او،ممکن است مزایا و معایب هر روش،تفاوت داشته‌باشد. یکی از بهترین انواع مهاجرت به هر کشوری،مهاجرت تحصیلی است.مهاجرت تحصیلی پوئن‌های مثبت زیادی دارد و فرد متقاضی به این روش مهاجرت،می‌تواند از پوئن‌های مثبت زیادی از جمله کسب تجربه‌های جدید و بیشترین سطح کیفی تدریس بهره ببرد. دانشجوی مقیم در کشور موردنظر می‌تواند با پرداخت شهریه‌ای پایین و مخارج به‌صرفه زندگی به تحصیل در بهترین دانشگاه‌های بین‌المللی بپردازد.

پیش از مهاجرت

باید به یاد داشته باشید که مهاجرت پروسه‌ای زمان‌بر است و قبل از اینکه هر اقدامی که مربوط به مهاجرت است را عملی کنید،در ابتدا ملزم به تعیین هدف هستید. برای تعیین اهداف مهاجرتی خود باید تمام شرایط و جوانب زندگی خود را در نظر بگیرید و همچنین برای شرایط خود اولویت‌بندی داشته باشید. برای مثال،اگر فردی هستید که به کسب درآمد احتیاج دارید و دوره یادگیری خود را گذرانده‌اید بهتر است،برای مهاجرت کسب‌ و کاری به کشور موردنظر مهاجرت کنید اما اگر فردی آینده نگر و مصمم برای یادگیری و کسب تجربه هستید،باید برای مهاجرت ‌تحصیلی به کشور موردنظر اقدام کنید.

کشور اسپانیا

اسپانیا یکی از پیشرفته‌ترین و مدرنیته‌ترین کشورهاییست که می‌توان برای مهاجرت تحصیلی به آن اقدام کرد.مدرکی که از تحصیل در مقاطع این کشور اخذ می‌کنید،در تمام نقاط جهان از اعتبار بالایی برخوردار است و می‌توان گفت کشوری وجود ندارد که مدرک معتبر این کشور را مورد پذیرش قرار ندهند. تحصیل در کشور اسپانیا نسبت به سایر کشور‌های اروپایی مانند انگلیس و… مقرون‌به صرفه‌تر است و همچنان از کیفیت بالایی برخوردار است. دانشگاه‌های بیشماری در کشور اسپانیا در لیست ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان وجود دارند که این موضوع اسپانیا را تبدیل به یکی از پرطرفدار‌ترین و پرخواهان‌ترین کشور‌های جهان به هدف مهاجرت تحصیلی کرده است که افراد زیادی نیز موفق به دریافت اپلای مهاجرتی به این کشور می‌شوند.

مقاطع تحصیلی:

شهروندان مقیم کشور اسپانیا بطور استاندار بین ۱۲ الی ۱۳ سال را به تحصیل در مدارس اسپانیا میگذارنند و سپس وارد مقاطع دانشگاهی این کشور که اعم از کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا است می‌شوند. تمامی مدارس و مراکز آموزشی موجود در این کشور از به‌روز ترین متد‌ها و روش‌های تدریس استفاده می‌کنند و تمام محصلانی که در این کشور تحصیل می‌کنند از سطح علمی و آکادمیک بالایی برخوردار هستند و مدرکی که تحصیل در مقاطع تحصیلی این کشور دریافت می‌کنند از اعتبار زیادی برخوردار است. مشخصا امکان اپلای در تمام مقاطع تحصیلی ممکن است اما با توجه به اعتبار مدرکی و رفاهی که دانشگاه‌های این کشور در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند،اپلای برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی این کشور امری منطقی‌تر است. از طرفی دیگر،هنگامی که فرد به سن قانونی می‌رسد از قدرت استقلال و بلوغ فکری برخوردار است که این خصوصیات می‌توانند مهاجرت و اقامت در کشوری دیگر را برایشان راحت‌تر کند تا کودک محصلی که برای مهاجرت مجبور به همراهی‌کردن خانواده‌اش به کشور موردنظر است.

از دیگر پوئن‌های مثبت تحصیلات دانشگاهی این کشور می‌توان به فراهم‌شدن فرصتهای شغلی بعد از اتمام مقاطع تحصیلی در آن کشور اشاره نمود. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند بعد از اتمام دوره تحصیلی خود در اسپانیا،به مدت ۶ ماه برای جوییدن کار در کشور اقامت داشته باشند و اگر موفق به پیدا‌کردن شغلی مناسب و مرتبط با رشته خود شدند،آنگاه می‌توانند در اسپانیا اقامت دائمی داشته‌باشند و جزو شهروندان اصلی آن کشور محسوب شوند.

نحوه اپلای

برای اپلای مهاجرتی به کشور اسپانیا ملزم به ارسال مدارک هویتی و تحصیلی خود و همچنین مدرک زبان خود به یکی از سفارت‌های این کشور هستید. در چندسالِ اخیر،جواب‌دهی سفارت به متقاضیان کمی مدت بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد زیرا باوجود درخواست‌های بالا و پرطرفدار‌بودن این کشور،ممکن است رسیدن به پرونده فرد متقاضی میان هزاران پرونده دیگر کمی زمان‌بر باشد.اگر مدرک زبان هم به سفارت این کشور ارسال کنید،آنگاه شانس بیشتری برای قبولی اپلای خود خواهید داشت.

نتیجه‌گیری

با توجه به پوئن‌های مثبتی که مهاجرت تحصیلی به کشور اسپانیا دارد،نمی‌توان گفت که اپلای به این کشور،موجب پشیمانی یا سرخوردگی فرد متقاضی شود. تحصیل در کشوری جز وطن خود می‌تواند تجربه‌ای مفید و آموزنده باشد که برای هر فرد موجب تاثیرگذاری زیادی در زندگی شخصی او شود و متقاضیان می‌توانند با تحصیل آکادمیک در کشوری اروپایی،آینده درخشانی را اعم از نظر تحصیلی و کسب و کاری برای خود رقم بزنند. اگر قصد مهاجرت به یکی ازپیشرفته‌ترین و معتبر‌ترین کشور‌های جهان را دارید بهتر است کشور اسپانیا را نیز در لیست کشور‌های ممکن به مهاجرت تحصیلی قرار دهید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *