02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

مهاجرت به آلمان و انواع روش های آن

آنچه در این مقاله میخوانیم
مهاجرت به آلمان و روش های آن

مهاجرت به آلمان به جرئت یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی بین ایرانیان و مردم سراسر دنیاست.در این مقاله قصد داریم به روش های مختلف مهاجرتی آلمان و معرفی انواع ویزای آلمان بپردازیم تا علاقه مندان بتوانند اطلاعات لازم را بدست بیاورند.

مشاوره رایگان مهاجرت به آلمان

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید،می توانید جهت اخذ مشاوره رایگان مهاجرتی فرم انتهای صفحه را پر کرده و یا با شماره های موجود تماس بگیرید تا مشاورین مجرب هراگشت رزومه و شرایط شما را بررسی کرده و بهترین روش مهاجرتی به آلمان را به شما پیشنهاد دهند.

بهترین روش مهاجرت به آلمان

چرا مهاجرت به آلمان یک گزینه مناسب است؟

مهاجرت به آلمان به دلیل داشتن شرایط رفاهی مناسب شهروندان این کشور و همچنین شرایط بی نظیر اقتصادی،همواره یکی از اهداف مهاجرین بوده است.این کشور که یک قطب اقتصادی و صنعتی جهان نیز محسوب می شود،خوشبختانه یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای اروپایی است و بسیاری از ایرانیان به دلیل صدور راحت تر ویزای آلمان،برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنند.

پس از اینکه این کشور را برای مقصد مهاجرتی خود انتخاب کردیم،وقت آن رسیده است که از خود بپرسیم بهترین روش مهاجرت به آلمان چیست؟مسلما پاسخ به این سوال با توجه به شرایط هر فرد متفاوت خواهد بود و برای جواب آن ابتدا باید با انواع روش های مهاجرت به آلمان آشنا شویم.

روش های مهاجرت به آلمان و بررسی ویژگی های آنها

مهاجرت تحصیلی به آلمان

یکی از بهترین راه های مهاجرتی آلمان،اخذ پذیرش تحصیلی آلمان است.آلمان از بالاترین استانداردهای آموزشی برخوردار بوده و در عین حال هزینه های تحصیل در آلمان بسیار مقرون به صرفه است.به طوری که تقریبا آن را رایگان در نظر می گیرند.

گاها رشته هایی یافت می شوند که به زبان انگلیسی تدریس شوند اما معمولا برای پذیرش در دانشگاه های آلمان نیاز به مدرک زبان آلمانی در سطح b1 یا b2 خواهید داشت.همچنین داشتن این مدرک شانس صدور ویزای تحصیلی آلمان شما را افزایش خواهد داد.علاوه بر آن با داشتن تسلط به زبان آلمانی،زندگی راحتتری در این کشور تجربه خواهید کرد.

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به آلمان داشتن رزومه قابل قبول و مدرک زبان آلمانی است.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

دانشجویان مشغول به تحصیل در آلمان می توانند برای گذراندن زندگی به مدت 20 ساعت در هفته کار کنند.همچنین دانشگاه های آلمان پیوند نزدیکی با کارخانه ها و صنایع و بازار کار دارند،از این رو اگر توانایی های لازم را داشته باشید،می توانید پس از فارغ التحصیلی وارد بازارکار شده و اقامت موقت خود را تمدید کنید.پس از گذشت چند سال و کار در این کشور،می توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید و اینگونه مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل تکمیل می شود.

مهاجرت کاری به آلمان

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان،مهاجرت از طریق کار و دریافت ویزای کار آلمان است.در مطالب موجود دیگر تهیه شده توسط هراگشت که برای شما عزیزان آماده شده است،به طور مفصل درمورد روش های مهاجرت به آلمان از طریق کار پرداخته ایم اما باز هم به طور خلاصه به آن اشاره می کنیم.

برای مهاجرت کاری به آلمان چند روش عمده وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خودشان را دارند.این روش ها عبارتند از:

مهاجرت به آلمان از طریق دریافت جاب آفر

در این روش فرد با داشتن سابقه کاری و مدرک زبان آلمانی می تواند برای شرکت های آلمانی درخواست دهد و آنها بعدبررسی رزومه وی،در صورتی که شرایط متقاضی مورد تاییدشان باشد،دعوتنامه ای تحت عنوان جاب آفر برای او ارسال می کنند و فرد مورد نظر می تواند این نامه را به سفارت برده و برای ویزای کاری خود درخواست دهد.

معمولا اگر افراد واجد شرایط جاب آفر آلمان باشند،همین روش را برای مهاجرت به آلمان توصیه می کنیم.

مهاجرت به آلمان با دریافت جاب آفر
مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی

مهاجرت به آلمان با شرکت در دوره های آوسبیلدونگ

این روش مناسب کسانی است که بدون داشتن سابقه کار قصد دارند به آلمان مهاجرت کنند.دوره های آوسبیلدونگ آلمان دوره هایی فنی حرفه ای زیر نظر دولت آلمان هستند که شامل آموزش های عملی به صورت کارآموزی و مقداری هم تحصیلات آکادمیک مورد نیاز هستند.برای شرکت در این دوره ها نیاز به هیچ گونه سابقه کاری نیست و تنها شرط آن داشتن مدرک زبان آلمانی است.پس از اتمام دوره و کار به مدت مشخص در آلمان،فرد می تواند برای اقامت دائم و تکمیل مهاجرت خود به آلمان اقدام کند.

نکته مهم این دوره ها پیدا کردن کارفرماهایی است که شما ار بپذیرند و تمکن مالی شما را فراهم کنند.موسسه هراگشت می تواند بهترین کارفرماها را مناسب شرایطتان پیدا کرده و شما را به آنها معرفی کند.

مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

امکان مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی نیز وجود دارد.اگر متقاضی شرایط ثبت شرکت در آلمان را داشته باشد،می تواند شرکت خود را تاسیس کرده و پس از چند سال فعالیت در این کشور اقامت دائم خود را در آلمان دریافت کند.

شرکت ها انواع مختلفی دارند و می توانند شرکت های بزرگ سهامی و یا شرکت های با مسئولیت محدودتر باشند که مناسب افراد با سرمایه کمتر است.

مهاجرت به آلمان با کارآفرینی
مهاجرت با ویزای جاب سیکر آلمان

مهاجرت به آلمان با ویزای جستجوی کار

دولت آلمان برای افرادی که دارای ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر هستند،مدت زمانی قانونی تعیین می کند و این افراد می توانند در این مدت،به دنبال شغل مناسب خود بگردند.پس از پیدا کردن شغل مناسب،می توانند اقامت موقت خود را تمدید کرده و پس از چند سال اشتغال در آلمان برای اقامت دائم خود اقدام کنند.

مهاجرت با ویزای جاب سیکر آلمان

مهاجرت با ویزای کاری استارتاپ آلمان

در این روش نیز فرد می تواند با داشتن یک ایده نو در کسب و کار و داشتن برنامه ای مشخص،ویزای آلمان را دریافت کند.البته شرط مهم این روش ارائه پشتیبانی مالی برای عملی کردن ایده هاست.از این رو فرد یا باید خودش تمکن مالی لازم را داشته باشد و یا ایده خود را به سازمان های مربوطه در آلمان ارائه کرده و به دنبال حامی مالی بگردد.از این رو داشتن برنامه ای شفاف و کارآمد بسیار اهمیت دارد.

پیشنهاد می شود اگر به این روش مهاجرتی آلمان علاقه مندید،به دلیل حساسیت بالای آن با مشاورین ما گفتگو کنید.

مهاجرت به آلمان با استارتاپ

پرسش و پاسخ در خصوص مهاجرت به آلمان

متقاضیان می توانند پس از گذشت 5 سال برای تکمیل فرآیند مهاجرت به آلمان اقدام کرده و اقامت دائم خود را دریافت کنند.

دو روش مهاجرت تحصیلی و مهاجرت از طریق آوسبیلدونگ می تواند مناسب افراد بدون سابقه کار باشد.

اکثر روش های مهاجرت به آلمان نیازمند مدرک آلمانی هستند اما روش هایی مانند ثبت شرکت نیز وجود دارند که نیازی به مدرک زبان آلمانی نخواهند داشت.

پس از اخذ اقامت دائم همه ی متقاضیان می توانند همسر و فرزندان خود را همراه خود به آلمان ببرند.حتی قبل از اقامت دائم نیز در روش هایی مانند ثبت شرکت و مهاجرت کاری به آلمان می توانید همراه با خود به این کشور ببرید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *