02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

مهاجرت تحصیلی به نروژ

آنچه در این مقاله میخوانیم
مهاجرت تحصیلی به نروژ

مهاجران تحصیلی متقاضی برای کشور نروژ به‌خوبی می‌دانند که این کشور یکی از بهترین کشور‌های موجود در کل جهان از نظر سطح رفاهی و رضایت زندگی شهروندانش می‌باشد. نروژ با پایتخت اسلو و جمعیت 5.2 میلیون‌نفری یکی از پرمتقاضی‌ترین کشور‌های مربوط به مهاجرت می‌باشد و سالانه ده‌ها هزار نفر برای مهاجرت به این کشور اپلای می‌کنند. البته قبولی پرونده اپلای شما در کشور نروژ می‌تواند به دلیل بالا بودن سطح رفاهی‌ای که دارد کمی دشوار‌تر از کشور‌های دیگر باشد اما عملی غیرممکن هم نیست. پس با برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی مناسب مسیر خود را برای مهاجرت تحصیلی به کشور نروژ هموار سازید.

مقاطع تحصیلی کشور نروژ

کودکان در کشور نروژ در مقطع تحصیلی ابتدایی ۵ سال را به تحصیل می‌پردازند و سپس ۳ سال در مقطع راهنمایی، و ۳ سال دیگر در مقطع دبیرستان تحصیل می‌کنند. اپلای برای تحصیل در مقاطع الزام به گذراندن در مدرسه عملی ممکن و شدنی است اما مشخصاً اپلای برای تحصیل در دانشگاه‌های نروژ پوئن‌های مثبت بیشتری را نسبت به تحصیل در مقاطع مدارسی داراست. اگر در کشور نروژ به تحصیل در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد بپردازید، آنگاه رزومه کاری خیلی معتبری برای آینده شغلی خود فراهم کرده‌اید و کارفرمایان بین‌المللی در اکثر جهان مدارک تحصیلی اخذ‌شده از دانشگاه‌های نروژ را به‌عنوان مدرکی معتبر و قابل‌اعتماد می‌پذیرند.

دانشگاه‌های نروژ

بیش از 30 دانشگاه برای رشته‌های متنوع در این کشور وجود دارد که بیش از ۱۰ عدد از این دانشگاه‌ها در رتبه‌بندی ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند‌. تحصیل در کشور نروژ محدودیت سنی ندارد و فرد متقاضی هر سنی که داشته باشد می‌تواند برای تحصیل در دانشگاه‌های نروژ و مقاطع تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اقدام کنند.

اهمیت فراگیری زبان در کشور نروژ

قبل از اقدام به مهاجرت سعی کنید به زبان نروژی که زبان رسمی این کشور است تسلط پیدا کنید زیرا ارائه مدرک زبان به این کشور می‌تواند امتیاز بیشتری برای پرونده تحصیلی شما را به ارمغان بیاورد. البته ناگفته نماند که در تمام مقاطع تحصیلی دانشگاهی در نروژ به زبان نروژی تدریس می‌شود مگر اینکه در دانشگاهی خصوصی و با شهریه و مخارج بیشتر ثبت‌نام کنید و البته آپشن دیگری هم برای تحصیل در سوئد بدون ارائه مدرک زبان وجود دارد.

شرایط تحصیل در کشور نروژ

تحصیل در کشور نروژ محدودیت سنی ندارد و کشوری است که همواره با به‌روز نگه‌داشتن متدهای تدریس خود متقاضیان و دیگر کشور‌های اروپایی را به وجد آورده است. برای تحصیل در این کشور بهتر از هم تسلط خوبی بر روی زبان نروژی داشته باشید و هم بتوانید از پس هزینه‌ها و مخارج اقامت در این کشور بربیایید. می‌توان گفت که زندگی در نروژ با اختلاف کمی گران‌تر از دیگر کشور‌های همسایه خود می‌باشد و این صرفاً به دلیل پیشرفته بودن و مدرن بودن آن است و البته ناگفته نماند که اکثر مهاجران این کشور، ادعا می‌کنند که از پرداخت هیچ نوع هزینه‌ای ناراضی یا پشیمان نیستند و سطح رضایت بالای مردم از رفاه در این کشور موجب شد تا این کشور در سال 2019 در رتبه اولِ پررفاه‌ترین کشور دنیا ثبت شود. بدون شک تحصیل در دانشگاه‌های پررفاه‌ترین کشور جهان هدفی است که تمام مهاجران آن را به دوش می‌کشند و حتی و ترجیح می‌دهند هزینه‌های زیادی را نیز صرف چنین هدفی کنند.

فرهنگ غنی نروژ

نروژ همواره یکی از کشور‌هایی بوده است که فرهنگ غنی‌اش زبانزد خاص و عام بوده و باتوجه‌به آداب‌ورسوم و فرهنگ و تمدن بسیار متنوعش، تبدیل به کشوری جالب و هیجان‌انگیز برای مهاجران توریستی نیز شده است. به دلیل اینکه مهاجران زیادی سالانه به این کشور سفر می‌کنند می‌توان گفت که سالانه فرهنگ این کشور توسط افرادی که به آن پا می‌گذارند کامل‌تر و متنوع‌تر می‌شود.
دانشجو‌های بین‌المللی هیچگاه از سفر به چنین کشوری پشیمان نمی‌شوند و آن‌قدر تنوع فرهنگی در نروژ بالاست که فرد مهاجر می‌تواند هر روز جدیدی را که در آنجا مقیم است، تجربیات جدیدی را کسب کند و همچنین تفریح جدیدی را مناسب با بودجه خود انجام دهد تا هم‌زمان با یادگیری و کسب تجربه، از اقامت در کشور نروژ نیز لذت ببرد.

نحوه اپلای کردن به نروژ

برای قبولی درخواست اپلای به کشوری پیشرفته مانند نروژ که سالانه خواهان زیادی دارد باید حتماً رزومه تحصیلی بسیار قدرتمندی داشته باشید تا بتوانید مورد قبولی چنین کشورِ پرخوارانی قرار گیرید‌؛برای مثال باید از معدل‌های بالایی برخوردار باشید یا اینکه از نظر علمی آن‌قدری آکادمیک باشید که موفق به دریافت فاند (بورسیه تحصیلی) شوید. پس اگر نمرات پایینی را در مقطع دبیرستان کسب کنید مهاجرت به چنین کشوری برای شما بسیار دشوار و حتی غیرممکن می‌شود.

نتیجه‌گیری

اگر در تحصیلات خود فرق موفقی هستید و تاکنون توانسته‌اید نمرات بالایی را در مقاطع تحصیلی خود کسب کنید و همچنین اگر قصد اخذ یکی از معتبر‌ترین مدارک دانشگاهی از پررفاه‌ترین و پیشرفته‌ترین کشور جهان را دارید بهتر است که کشور نروژ را به‌عنوان یکی از آپشن‌های خود انتخاب کنید

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *