02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند به چه صورت است؟

آنچه در این مقاله میخوانیم
مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند به چه صورت است؟

پیش از اینکه بخواهم برای مهاجرت اقدام کنیم، باید تمام شرایط و جوانب زندگی خود را در نظر بگیرید و بعد از درنظرگرفتن شرایط خود، راجع‌به کشور‌هایی که مهاجرپذیر هستند تحقیق کنید و یا می‌توانید به دفاتر مشاوره برای مهاجرت مراجعه کنید. خوشبختانه اکثر کشور‌های اروپایی مهاجرت‌پذیر هستند و به همین دلیل سالانه متقاضیان زیادی باتوجه‌به هدف مهاجرتی خود به این کشور‌ها سفر می‌کنند و دانشگاه‌های اروپایی، آپشن‌ها، تنوع و رشته‌های تحصیلی زیادی را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند. بعد از اینکه شرایط و جوانب خود را در نظر گرفتیم و درمورد کشور‌های مختلف نیز تحقیق کردیم، سپس باید هدف خود را از مهاجرت مشخص کنیم و بدانیم که کدام روش از مهاجرت برایمان مناسب‌تر و مفید‌تر است.
کشور فنلاند با پایتخت هلسینکی و جمعیت بالغ ۵.۵ میلیون نفر می‌تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت تحصیلی باشد.

تعیین هدف برای مهاجرت

تعیین هدف از مهاجرت جزو ابتدایی‌ترین گام‌ها برای پا گذاشتن به پروسه مهاجرت می‌باشد. اگر نتوانید هدف خود را به‌خوبی بشناسید و مشخص کنید، قطعاً آن‌طور که باید در پروسه مهاجرت موفق عمل نخواهید کرد اما اگر از قبل هدف خود را از مهاجرت بشناسید، آنگاه با اطمینان خاطر می‌توانید به مراحل بعدی پروسه مهاجرت قدم بگذارید. فردی را تصور کنید که برای جوییدن کار تصمیم به مهاجرت تحصیلی می‌گیرد. مشخصاً نتیجه مفیدی از مهاجرت خود دریافت نمی‌کند پس بهتر است قبل از تلاش برای هر اقدامی که مربوط به مهاجرت است، هدف و اولویت‌های خود را از مهاجرت مشخص نمایید

شناختن کشور‌ها برای امر مهاجرت

مهاجرت به هر کشوری مزیت‌های به‌خصوص خود را دارد و بنا بر هدف و شرایطی که برای خود قرار می‌دهید می‌تواند گزینه مناسب‌تری برای شما باشد. برای مثال کشور آلمان شاید کشور بهتری برای فردی که قصد مهاجرت کسب‌وکاری را دارد تا فردی که قصد مهاجرت تحصیلی را دارد باشد.

مهاجرت به کشور فنلاند

فنلاند یک کشور اروپاییِ کم‌جمعیت است و باتوجه‌به دانشگاه‌های پیشرفته و مدرنی که دارد گزینه مناسبی برای مهاجرت تحصیلی می‌باشد، با جمعیت کمی که این کشور دارد می‌توان مطمئن بود که از نظر سطح رفاهی و کیفیت زندگی، کمتری کشوری توان مقابله با فنلاند را دارد و طبیعت زیبایش همیشه در هر دوره زمانی زبانزد خاص و عام بوده و به همین دلیل سالانه هزاران توریست را به طبیعت و استایل بکر خود جذب می‌کند و خواستگاه زیبایی‌های زیادی می‌باشد.

دانشگاه‌های فنلاند

فنلاند دارای 13 دانشگاه مرتبط با تمامی رشته‌ها و 22 دانشگاه مرتبط با رشته‌های علوم پزشکی و علوم اجتماعی است. درحالی‌که اکثر کشور‌های اروپایی برای تحصیل آکادمیک متقاضیان هزینه دریافت می‌کنند کشور فنلاند موفق شده است که با مدیرت صحیح تحصیل در دانشگاه‌هایش را رایگان در نظر گرفته است. تعداد زیادی از این دانشگاه‌ها در پایتخت کشور فنلاند که هلسینکی می‌باشد قرار دارند و از نظر سطح آموزشی و سطح رفاهی دانشجو برای اقامت در آنجا یکی از مناسب‌ترین کشورهای اروپایی است. استفاده از متد‌های به‌روز تدریس و همچنین ارائه به‌روز‌ترین امکانات به دانشجویان باعث شده که مهاجرت تحصیلی به این کشور خواهان زیادی داشته باشد.
با اخذ مدرک از هرکدام دانشگاه‌های موجود در فنلاند رزومه کاری شما در اکثر کشور‌های اروپایی مورد قبول قرار می‌گیرد و شانس بالایی برای همکاری با کارآفرینان و شرکت‌های موفق مرتبط به رشته خود را دارید.

پوئن‌های مثبت کشور فنلاند

یکی از بهترین پوئن‌های تحصیل در فنلاند نبود نیاز به مدرک زبان است و بدون اینکه مدرک زبان داشته باشید می‌توانید در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های فنلاند تحصیل کنید. یک خصوصیت مثبت دیگری که در تحصیل در این کشور وجود دارد نبود محدودیت سنی برای تحصیل است؛ یعنی بدون درنظرگرفتن سنی که دارید می‌توانید برای تحصیل در این کشور اپلای کنید.
البته به یاد داشته باشید که ارائه مدرک زبان همراه با رزومه تحصیلی خود به سفارت فنلاند می‌تواند امتیاز خوبی را برای شما به همراه داشته باشد.

طریقه اپلای کردن برای کشور فنلاند

بهتر است برای بالا‌بردن امتیاز پرونده خود مدرک زبان هم همراه با مدارک هویتی و تحصیلی خود به سفارت ارائه دهید.

مدارک تحصیلی موردنیاز برای رزومه شما عبارت است از: ریز نمرات کارنامه‌های تمام مقاطع تحصیلی، انگیزه نامه تقاضای برای تحصیل در آن کشور، مجوز ادامه به تحصیل توسط آموزش و پرورش و پاسپورت تحصیلی دانشجو می‌باشد که باید تمامی این مدارک را به یکی از شعبه‌های سفارت‌های فنلاند ارسال کنید

جمع‌بندی

با اینکه تحصیل در کشور فنلاند رایگان نیست اما نسبت به دانشگاه‌های مدرن و مجهزی که دارد و سطح بالایی رفاهی زندگی شهروندانش، بازهم گزینه مناسبی برای مهاجرت تحصیلی است. مدرکی که دانشگاه‌های این کشور به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد در تمام نقاط دنیا معتبر می‌باشد و مورد قبول اکثر کارفرمایان سراسر جهان قرار می‌گیرد. از طرفی دیگر با طبیعت بکری که در این کشور وجود دارد فرد مهاجر هیچگاه از فضای مدرنیته و شهری این کشور خسته یا دل‌زده نمی‌شود و با تنوع فرهنگی و آداب و رسومی‌ای که در این کشور وجود دارد فرد مهاجر همواره در حال کسب تجربه‌های جدید است.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *