02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

روش های مهاجرت کاری | راهنمای مهاجرت از طریق کار

آنچه در این مقاله میخوانیم
مهاجرت کاری

مهاجرت کاری یا شغلی یکی از انواع روش های مهاجرت از طریق کار است.تکته بسیار حیاتی این است که اگر قصد مهاجرت از طریق کار را دارید تحقیقات لازم را در مورد کشوری که می خواهید به آن مهاجرت کنید انجام دهید تا بعدا پیشمان نشوید و از هدر رفتن سرمایه های خود جلوگیری کنید. این نوع از مهاجرت به عنوان خواسته اولیه تعداد زیادی از متقاضیان برای مهاجرت می باشد و به عنوان یکی از برترین روش های ممکن در نظر گرفته می شود.

از این رو در این مقاله به تشریح  انواع روش های مهاجرت کاری پرداخته ایم تا متقاضیان با آگاهی از شرایط موجود، انتخاب های بهتری در رابطه با اخذ ویزای کاری مناسب خود داشته باشند.

روش های مهاجرت کاری

همانطور که گفته شد راه های زیادی برای مهاجرت شغلی وجود دارد که به طور کلی در ادامه آن هارا بررسی خواهیم کرد:

مهاجرت کاری از طریق دریافت جاب آفر

تقریبا می توان گفت بهترین راه مهاجرت کاری دریافت جاب آفر از کشورهای خارجی است.جاب آفر که در مطالبی جدا به آن پرداخته ایم،از لحاظ لغوی به معنای پیشنهاد کاری است.به طور خلاصه می توان گفت که در این روش اقدام از متقاضی شروع می شود و رزومه و مدارک خود را برای شرکت یا کارفرمای مورد نظر ارسال می کند.پس از بررسی های مربوطه از سمت کارفرما در صورتی که مورد تایید قرار بگیرید،نامه جاب آفر به دست شما خواهد رسید و با داشتن این نامه می توانید برای ویزای کاری آن کشور اقدام کنید.پس از گذشت یک مدت زمان معین و اشتغال متقاضی در کشور مقصد،می تواند به صورت قانونی برای ویزا و اقامت دائم خود اقدام کند.

روش های مهاجرت شغلی
مهاجرت کاری با تاسیس شرکت

مهاجرت کاری با ثبت شرکت در کشور مورد نظر

یکی دیگر از روش های مهاجرت کاری،تاسیس یک شرکت یا شعبه در کشور مقصد است.با داشتن تمکن مالی و یک بیزینس پلن قوی برای متقاعد کردن اتاق بازرگانی کشور مورد نظر برای سودآوری داشتن مجموعه شما و در برخی کشورها با داشتن سوابق مدیریتی،می توانید ویزای کاری و اقامت موقت دریافت کنید که پس از گذشت چند سال (سه الی 6 سال هر کشور تفاوت دارد) و پرداخت منظم مالیات،برای تبدیل ویزای کاری خود به اقامت دائم اقدام کنید.

لازم به ذکر است که شرکت های قابل تاسیس انواع مختلفی دارند و بسته به توانایی ها و میزان سرمایه هر شخص،هر نوع شرکت ممکن است برای شما مناسب ندشاته باشد.به عنوان مثال شرکت ها می توانند با سرمایه کمتر با عنوان مسئولیت محدود تاسیس شوند یا متقاضی اقدام به تاسیس یک شعبه در کشور مورد نظر خود کند.

مهاجرت کاری با تاسیس شرکت

مهاجرت از طریق دوره های کارآموزی

برخی کشورها به دلیل کمبود نیروی کار جوان و یا هر دلیل دیگری،اقدام به جذب کارآموز می کنند.به عنوان مثال در دوره های کارآموزی کشور آلمان با نام آوسبیلدونگ،متقاضیان می توانند رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده و پس از ارائه مدرک زبان آلمانی و پذیرش کارفرما وارد دوره ها شوند.

دوره ها ممکن است صرفا کارآموزی باشند و یا ممکن است آموزش و تحصیلات ضروری مربوطه به صورت آکادمیک همراه با کار عملی ارائه شود بنابراین قبل از اقدام باید تحقیقات لازم صورت بگیرد.

لیست رشته های آوسبیلدونگ آلمان را می توانید از مطالب تهیه شده توسط هراگشت مطالعه بفرمایید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اخذ ویزای کاری
مهاجرت کاری با اکسپرس اینتری

مهاجرت کاری با برنامه های ورود سریع 

یکی دیگر از روش های مهاجرت کاری،سیستم اکسپرس اینتری برخی کشورهاست.هدف از ایجاد این سیستم نیز جذب انواع نیروی کار ساده و متخصص است.به عنوان مثال معروف ترین نمونه،اکسپرس اینتری کانادا را می توان نام برد.

در این روش نیز متقاضی رزومه و مدارک خود را آماده کرده و طی فرآیندی که قبل تر توضیح داده ایم درخواست خود را صادر میکند.پس از بررسی رزومه فرد و تایید صلاحیت اولیه،وارد مرحله امتیاز دهی شده و بر اساس قدرت رزومه و ویژگی های دیگر فرد مانند سن،امتیاز دهی می شود و سپس به همراه دیگر متقاضیان وارد یک استخر (Pool) می شوند.هرچقدر این امتیاز بالاتر باشد شانس انتخاب شدن او از طرف کارفرما بالاتر خواهد بود.پس از دریافت نامه پذیرش با مراجعه به سفارت می توان برای ویزای کاری اقدام کرد.

از زیرمجموعه های این روش وزای اسکیل ورکر کاناداست که با استفاده از آن،کسانی که به طور تخصصی بر روی مشاغلی تسلط دارند و نیروی کار ماهر محصوب می شوند،به راحتی می توانند به کانادا مهاجرت کاری داشته باشند.

مهاجرت کاری با اکسپرس اینتری

مهاجرت شغلی با ویزای جاب سیکر

یکی از ویزاهایی که وجود دارد،جاب سیکر نام دارد.با این ویزا متقاضی نامه پذیرش و پیشنهاد شغلی ندارد اما می تواند وارد خاک کشور مورد نظر شده و به جستجوی کار بپردازد.

اصولا از طرف دولت یک دوره زمانی قانونی اما محدود به فرد داده می شود تا بتواند شغل مناسب خود را پیدا کند.

لازم به ذکر است که همه ی کشورها این ویزا را صادر نمی کنند و سخت گیری های بیشتری روی این ویزا وجود دارد اما باز هم می توان نمونه های خوبی مانند ویزای جاب سیکر آلمان برای مهاجرت کاری پیدا کرد.

ویزای جاب سیکر برای مهاجرت شغلی
مهاجرت شغلی با ویزای استارتاپ

مهاجرت با ویزای کاری استارتاپ

این روش یک نو سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار با ایده نو محسوب می شود.در این برنامه نیز متقاضی باید بیزینس پلن ارائه دهد و پس از بررسی ها،ممکن است سرکایه گذاران کشور مقصد از ایده و بیزینس شما حمایت کنند در غیر این صورت باید یک حامی مالی برای ایده خود معرفی کنید.

مقاله مرتبط: ویزای استارتاپ کانادا

پس از راه اندازی کسب و کار و فعالیت به مدت چند سال می توانید برای اقامت دائم و تکمیل مهاجرت شغلی خود اقدام کنید.

پیشنهاد می کنیم اگر این روش را برای مهاجرت کاری خود انتخاب می کنید به دلیل حساسیت بالای آن با مشاوران ما گفتگو کنید.

مهاجرت شغلی با ویزای استارتاپ

مهاجرت کاری با هراگشت

همانطور که در مطالب بالا گفته شد،برای مهاجرت از طریق کار روش های زیادی وجود دارد و ممکن است برای هر شخص،یک روش خاص مناسب باشد.از این رو همواره می توانید در مسیر اخذ ویزای کاری خود از مشاورین مجرب هراگشت کمک گرفته تا با دانش و تجربه خود در زمینه مهاجرت،شما را در این مسیر همراهی کنند.در صورت تمایل می توانید با شماره های موجود تماس گرفته و یا فرم انتهای صفحه را جهت دریافت مشاوره ی رایگان مهاجرت کاری پر کرده و ارسال نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

سوالات متداول مهاجرت کاری

مهاجرت شغلی روش های زیادی دارد که همه ی آنها نیازمند سابقه کار نیستند.به عنوان مثال می توان بدون داشتن سابقه کار از طریق کارآموزی مهاجرت کرد.

کشورهای زیادی با شرایط مناسب یافت می شوند اما می توان از آلمان،کانادا و استرالیا به عنوان بهترین کشورها برای اخذ ویزای کار اشاره نمود.

لزوما همه ی روش های مهاجرت کاری نیاز به مدرک زبان ندارند.به عنوان مثال برای مهاجرت روش ثبت شرکت نیازی به مدرک زبان ندارد.

درخواست مشاوره رایگان

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *