02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

مهاجرپذیر بودن کانادا

آنچه در این مقاله میخوانیم
مهاجر پذیر بودن کانادا

شاید برای متقاضیان مهاجرت سوال شود که در جوامع امروزی که کشور‌های اروپایی بطور خارق‌العاده‌ای پیشرفت کرده‌اند و از بهترین امکانات برای هر عملی بهره می‌برند،آیا همواره مهاجرپذیر هستند و به مهاجران و افراد دیگری نیازمند هستند؟ جواب این سوال “بله” هست و با این وجود که کشور‌های اروپایی روز‌ به روز از همه‌نظر پیشرفته‌تر و مدرن‌تر می‌شوند،رفته رفته به نیروی کار و محصلان بیشتری برای تحقق اهداف بعدی نیاز پیدا می‌کنند و به همین دلیل تمام کشور‌های اروپایی اعم از بزرگ و کوچک بودنشان،به دانشجویان بین‌المللی و نیروی کار نیاز پیدا می‌کنند. البته ناگفته نماند همانطور که نیاز این کشور‌ها به مهاجران بیشتر می‌شود،تعداد متقاضیان مهاجرت به این کشور‌ها نیز افزایش می‌یابد و هرچه تقاضا بیشتر شود،عرضه هم افزایش می‌یابد.

چالش‌های مهاجرت به کانادا

در جوامع پیشرفته و امروزی افراد زیادی قصد پیشرفت از نظر تحصیلی و کسب‌ و کاری را دارند و برای محقق ساختن چنین امری،اقدام به مهاجرت به کشوری که از نظر آکادمیک و شغلی سطح پیشرفته و مدنیته‌تری نسبت به وطن خود را دارد می‌کنند. مطمئنا اخذ مدرک از کشوری معتبر‌تر از کشور خود می‌تواند آینده درخشانی را از نظر شغلی و همچنین آکادمیکی برای مهاجران رقم بزند.
متاسفانه در چندسال اخیر به‌دلیل تقاضای بیش از حد برای مهاجرت و همچنین ارسال پرونده‌های نامعتبر و ناقص برای اپلای،موجب شده که سفارت‌های هر کشور بسیار شلوغ و پرازدهام شوند و زمان زیادی ببرد تا سفارات به چک کردن پرونده‌هایی که برایشان فرستاده ‌شده‌است بپردازند.جداسازی پرونده‌های ناقص و نامعتبر تبدیل به امری طاقت‌فرسا و زمان‌بر شده که باعث می‌شود پروسه مهاجرت روز به روز تبدیل به پروسه‌ای دشوار‌تر و وقت‌گیر تر شود.برای مثال،برای اپلای تحصیلی به کشور کانادا متقاضی باید حداقل معدل ۱۸ را در آخرین مقطعی که در آن به تحصیل پرداخته کسب کرده‌باشد و در غیر این صورت،اگر به سفارت کانادا پرونده اپلای ارسال کنید،پرونده او ناقص و نامعتبر تلقی خواهد شد.متقاضیان متعددی بدون توجه به اصول مهاجرت هر کشور،دست به چمین امری میزنند و مثلا کسی که در کشور خود معدل ۱۴ را کسب کرده،باز‌هم برای اپلای تحصیلی به کانادا اقدام کرده و انتظار دارد که یکی از پیشرفته‌ترین کسور‌ها از نظر آکادمیکی،اپلای او هم مورد قبول قرار دهد.با مرتکب‌شدن چنین اشتباهاتی،مشخصا وقت بیشتری از سفارت برای تصحیح و جداسازی پرونده‌های محتمل به قبولی گرفته می‌شود.

کشور کانادا را می شناسید؟

کانادا از همه نظر از جمله تحصیلی،کسب و کاری،سرمایه گذاری،اقامت دائمی و… کشوری مناسب و پرخواهان است که بطور سالانه،مورد توجه متقاضیان زیادی قرار میگیرد. کشور کانادا با جمعیت کمی که دارد هر سال به افزایش مهاجرپذیری خود اقدام می‌کند.
کانادا بصورت میانگین سالانه بین 40 الی 60 هزار نفر را به‌عنوان مهاجر می‌پذیرد اما دولت فدرال این کشور در بیانیه ای که در سال 2020 منتشر کرده خواهان جمعیتی بالغ بر ۱.۲ میلیون نفر در طی ۳ سال آتی می‌باشد و این رقم بطور حیرت‌انگیزی بالاست.این کشور بیشتر به دنبال نیروی کار جوان برای تخصص و آموزش علوم فنی و تجربی از جمله پرستاری،تعمیرات و فروش لوازم پزشکی،تعمیرات لوازم الکتریکی،نقاش و بنا،طراح ساختمان و اینگونه رشته‌های فنی و پزشکی‌ست که اگر افراد در این رشته‌ها از تخصص کافی برخوردا باشند می‌توانند برای اپلای به این کشور در طی ۲ الی ۳ سال آتی اپلای کنند.

 

اهمیت زبان در کانادا

با این وجود که کانادا کشوری بسیار مهاجرپذیر است و نیاز زیادی به مهاجران بین‌المللی دارد اما درمورد تسلط متقاضیان مهاجرتی‌اش کشوری با اصول و سختگیر می‌باشد.
زبان رسمی این کشور انگلیسی است و اکثر افراد به زمان انگلیسی و سایر افراد به زبان فرانسوی تکلم می‌کنند و مشخصا مهاجرت به کشور کانادا بدون ارائه مدرک زبان و همچنین تسلط به زبان امری غیرممکن است.
برای ارائه مدرک زبان به سفارت باید بتوانید حداقل نمره 7 را هنگام اخذ مدرک آیلتس دریافت کنید و سپس آنرا به سفارت کانادا ارسال کنید. آزمون آیلتس یک آزمون بین‌المللی برای تعیین سطح زبان انگلیسی هر فرد است که توسط نمره‌ای که کسب می‌کند،می‌توان مشخص نمود که او تا چه حدی برروی زبان انگلیسی و مهارت‌های موجود برای استفاده از این زبان تخصص دارد. اخذ نمره قبولی 7 برای مدرک آیلتس کمی دشوار است و حداقل زمان موردنیاز آن ۲ الی ۴ سال می‌باشد پس بهتر است قبل از اقدام به هرگونه عملی که مرتبط به مهاجرت و اپلای به کشور کانادا می‌شود،به فراگیری زبان انگلیسی و اخذ مدرک آیلتس اقدام کنید.

جمع‌بندی

کانادا کشوری پرطرفدار و مهاجرپذیر است و با توجه به بیانیه‌ای که انتشار کرده،اپلای برای مهاجرت به کشور کانادا امری مناسب و شدنی‌است. برای اپلای به این کشور به علاوه تخصص در رشته مودد نیاز این کشور،باید به زبان انگلیسی که زبان رسمی آنجاست نیز تسلط کافی داشته باشید تا بتوانید حداقل نمره 7 را در آزمون آیلتس کسب کنید و مدرک زبان خود را هنگام اپلای به سفارت مربوطه این کشور ارسال کنید.مهاجرت به کانادا امری مفید برای کسب و کار،تحصیل و یا اقامت و هر هدفی که برای آینده خود دارید می‌باشد.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *