02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

میانگین هزینه تحصیل و اقامت در کانادا

آنچه در این مقاله میخوانیم
هزینه تحصیل در کانادا

مقدار هزینه و مخارج مهاجرت و توانایی از پس آن برآمدن به هر کشوری می‌تواند همواره یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های متقاضیان مهاجرت باشد که با توجه به هزینه‌های گزاف مهاجرت و مراحل آن،متاسفانه بسیاری از متقاضیانی که شرایط مناسب برای مهاجرت دارند نمی‌توانند از پس هزینه و مخارج مهاجرت و اقامت در کشور موردنظر بربیایند و در نتیجه از تصمیم خود صرف نظر می‌کنند.
می‌توان گفت که مهاجرت به هر روشی و به هر کشوری می‌تواند کمی پر هزینه‌ باشد و نمی‌توان انتظار داشت که فردی هزاران کیلومتر سفر کند و قصد عزیمت و سکنه‌گزیدن به کشوری دیگر را داشته باشد و هیچ هزینه‌ای را برای این عمل بزرگ متقبل نشود. البته می‌توان با انتخاب کشورِ مناسب و همچنین مدیریتِ صحیحِ امور مالی خود می‌توان مسیر مهاجرت تحصیلی را برای خود هموار‌تر ساخت.

انتخاب کشور برای مهاجرت

انتخاب کشوری که می‌خواهید به آن مهاجرت کنید در ارزان‌تر بودن و به‌صرفه بودن مهاجرت شما تاثیر زیادی خواهد‌گذاشت برای اینکه تحصیل در برخی کشور‌ها بصورت رایگان می‌باشد و هنگام تحصیل در این کشور‌ها تنها ملزم به پرداخت هزینه‌های اقامت در آن کشور هستید. برای مثال درصورتی که زبان فرانسوی یا آلمانی را بلد باشید می‌توانید در کشور آلمان و فرانسه به تحصیل رایگان بپردازید.
پیش از انتخاب کشور موردنظر خود،باید هدف خود را مشخص کنید تا بتوانید با درنظر گرفتن آن هدف،خصوصیات کشور‌های مختلف را باهم مقایسه کنید و سپس از میان آنها،بهترین گزینه را انتخاب کنید.برای مثال تحصیل در برخی کشور‌ها می‌تواند رایگان باشد و در برخی کشور‌ها ممکن است هزینه زیادی را از شما بابت تحصیلی در مقاطع تحصیلی آنجا دریافت کنند.پس با توجه به هدفی که قبل‌تر برای خود انتخاب کرده‌اید میتوانید بهترین گزینه که با شرایط و تصمیمات شما سازگار است را برگزینید.
بصورت کلی هزینه زندگی در برخی کشور‌ها کمی پرهزینه‌تر از سایر کشور‌هاست و این موضوع هم می‌تواند دلایل متفاوتی اعم از وجود تورم در آن کشور،تفاوت واحد پولی آن کشور نسبت به وطن فرد متقاضی،سطح رفاهی بالاتر و… را داشته‌باشد.البته ناگفته نماند که بسیاری از افراد با پرداخت هزینه بالاتر برای تحصیل مشکلی ندارند زیرا از نظر آن‌ها،پرداخت هزینه‌های گزاف با مقدار سطح کیفیتی و رفاهی که از آن دانشگاه‌ها دریافت می‌کنند ارتباط مستقیم دارد و این دسته افراد هیچگاه از پرداخت هزینه‌های بالاتر برای تحصیل سرخورده یا پشیمان نگشته‌اند.از نظر آنها هرچقدر سطح کیفیتی و رفاهی مراکز آموزشی و همچنین رفاه اقامت در کشور بیشتر و بالاتر باشد،مشخصا نیاز به پرداخت هزینه بیشتری دارند و سکنه‌گزیدن در آن کشور‌ها برایشان مفید‌تر و پررفاه‌تر خواهد بود‌.هرچند که در برخی موارد،حق با اینگونه افراد است و نسبت به هزینه‌ای که برای تحصیل پرداخت می‌کنند،در دانشگاه‌های پیشرفته‌تر و معتبر‌تری به تحصیل می‌پردازند

مخارج زندگی در کانادا

طرز زندگی‌کردن و اقامت هر فرد در کشوری با فرد دیگر متفاوت است،برای مثال افرادی هستند که مقدار مبلغ زیادی را برای زندگی ماهیانه خود خرج میکنند و افرادی وجود دارند که ممکن است غذاهای گران‌تری را خریداری کنند و زندگی پرهزینه‌تری داشته‌باشند و بطور دقیق نمی‌توان حد و مرزی برای هزینه و مخارج زندگی تمام افراد یک کشور معین کرد و بستگی دارد که هرکس خودش چقدر صرفه‌جو یا پرهزینه است.
بطور کلی با توجه به تورم موجود در هر نقطه کره زمین می‌توان اقرار کرد که مخارج و سختی برای ایجاد یک زندگی پررفاه کمی سخت‌تر شده‌‌است و سالانه آمار و جمعیت زیادی فقیر می‌شوند و درآمدی که دارند به زیرِ خط فقر می‌رسد،اما همچنان می‌توان با وجود تمام دشواری‌ها و موانعی که ممکن است در مسیر هر فرد قرار داشته باشد باز هم به موفقیت دست یافت زیرا همانطور که آمار افراد فقیر و تنگ‌دست بالاتر می‌رود،افراد زیادی نیز وجود دارند که سالانه به موفقیت‌ها و سرمایه‌هایی بزرگی دست پیدا می‌کنند.

میانگین هزینه‌ها در کشور کانادا

هزینه تحصیل در کشور کانادا وابسته به عوامل زیادی از جمله دانشگاه،محل زندگی،مقطع تحصیلی و موارد دیگر می‌باشد. شهریه هر دانشگاه با دانشگاهی دیگر متفاوت است و هرچقدر دانشگاه شناخته‌شده تری را از نظر رتبه‌ای و سطح کیفی و رفاهی انتخاب کنید،قطعا مجبور به پرداخت هزاین بیشتر برای شهریه نیز هستید.
میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا بین 10 الی 50000 دلارِ کانادایی می‌باشد که این هزینه نسب به دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل می‌شوید و همچنین محلی که در آن سکونت دارید متغیر می‌باشد. البته این میانگین برای تحصیل در مقطع کارشناسی می‌باشد و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید هزینه بیشتری را متقبل شوید. می‌توانید با انتخاب محلی ارزان‌تر برای سکونت و دانشگاهی متوسط،در هزینه و مخارج اقامت خود در کشور کانادا صرفه‌جویی کنید.

نتیجه‌گیری

هرفردی که برای مهاجرت تحصیلی اقدام می‌کند بهتر است از توانایی خود برای پرداخت مخارج این امر نیز اطمینان کافی را کسب کند.بسیاری از افراد که واجد شرایط تحصیل در خارج از کشور هستند به دلیل بالا‌بودن مخارج زندگی باز ‌هم از مهاجرت تحصیلی صرف نظر می‌کنند و ترجیح می‌دهند در کشوری تحصیل کنند که از مقاطع تحصیلی رایگان برخوردار است.فقط در صورت برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری صحیح می‌توان چنین تصمیم بزرگی را عملی نمود.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *