02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

نحوه اخذ ویزای همراه کشور کانادا

آنچه در این مقاله میخوانیم
نحوه اخذ ویزای همراه کشور کانادا

اگر قصد دارید که هنگام تحصیل در کشوری جز وطن خود، همسر و فرزند خود نیز کنار شما اقامت داشته باشند می‌توانید برای عملی کردنِ این امر برای دریافت ویزای همراه اقدام کنید. افرادی وجود دارند که به دلیل وابستگی زیاد به همسر و خانواده خود، نمی‌توانند برای مدت زیادی بدون همسر و فرزندان خود در کشور ماندگار و مشغول به تحصیل شوند و برای افرادی که چنین شخصیت و این حد از وابستگی را دارند بهتر است برای اخذ ویزای همراه اپلای کنند.

قوانین اپلای به کشور کانادا

اخذ ویزای همراه شامل قوانینی می‌شود که در این بخش به بررسی آنها می‌پردازیم.
در ابتدا به یاد داشته باشید که ویزای همراه فقط برای همسر و فرزندان قابل اخذ می‌باشد و برای مثال نمی‌توانید برای آوردن دوست خود یا دعوت فردی جز همسر و فرزندان به آن کشور، برای ویزای همراه اقدام کنید.
هنگامی می‌توانید برای ویزای همراه درخواست کنید که قبل از آن برای اخذ ویزای تحصیلی خود اقدام کرده‌اید و در انتظار پاسخ‌گویی سفارت موردنظر هستید. البته ناگفته نماند که درخواست برای اخذ ویزای همراه، شانس شما را برای احتمال قبولی در اخذ ویزای تحصیلی خود پایین می‌آورد زیرا پذیرش چند مهاجر قطعاً وظایف و مسئولیت‌های بیشتری را بر گردن کشوری که قرار است به آن مهاجرت کنید می‌اندازد و باتوجه‌به پر درخواست بودن کشور‌های پیشرفته اروپایی، ممکن است گزینه مناسب‌تری نسبت به شرایط شما برای تحصیل در آن کشور وجود داشته باشد.
متأسفانه جوامع غربی شرایطی که بیشتر به نفع خودشان است را در نظر می‌گیرند و به وابسته بودن یا نبودن فردی اهمیتی قائل نمی‌شوند و چنین مسئله یکی از دلایلی است که اکثر محصلان و دانشجویان متأهل، برای ادامه تحصیل خود اقدام به مهاجرت تحصیلی در کشوری دیگر نمی‌کنند. البته پرونده‌های زیادی هم موجود بوده که افراد متأهل زیادی موفق به دریافت ویزای تحصیلی خود همراه با ویزای تحصیلی شده‌اند اما به‌هرحال درخواست برای ویزای همراه، کمی شانس شما را برای دریافت ویزای تحصیلی پایین می‌آورد

مزایا و معایب مهاجرت به کشور کانادا

دریافت ویزای همراه و اقامت تحصیلی همراه با فرزندان خود دارای پوئن‌های مثبت زیادی است. فردی که در کشوری غریب و تهی از آشنا سکنه گزیده است، فشار‌های روحی – روانی زیادی را از جمله دوری از خانواده، دوستان و نزدیکان، دوری از وطن، تنهایی بیش از حد، ناتوانی برای برقراری ارتباط و چالش‌های دشوار دیگری سلامت روانی او را تحت آسیب قرار می‌دهند اما با حضور همسر و فرزندانِ فرد در کنار او، از بروز این آسیب‌ها جلوگیری خواهد شد و فرد می‌تواند بدون وجود استرس و دغدغه و دست‌وپنجه نرم کردن با چالش‌هایی که گفته شد، به تحصیل بپردازد. اخیراً تحقیقاتی در دانشگاه آکسفورد برای حد پیشرفت محصلان بین‌المللی متأهل نسبت محصلان مجرد صورت‌گرفته که آمار به‌دست‌آمده از آن تحقیق نشان می‌دهد افرادی که در کشوری جز وطن خود همراه با همسر و فرزندان خود به تحصیل می‌پردازند، به طور قابل‌توجهی درصد پیشرفت تحصیلی بیشتری نسبت به محصلانی که بدون خانواده خود به تحصیل در کشوری می‌پردازند را کسب می‌کنند زیرا هنگام حضور خانواده فرد متأهل در آن کشور، باعث می‌شود که فرد محصل استرس و دغدغه کمتری را هنگام اقامت خود حس کند و اعتمادبه‌نفس بیشتری برای ادامه تحصیل و پیشرفت داشته باشد درصورتی‌که ممکن است محصلانِ مجرد یا محصلانی که متأهل هستند اما اقدام به ویزای همراه نکرده‌اند، با استرس و درگیری ذهنی بیشتری دست‌وپنجه نرم کنند.
هرچند که دریافت ویزای همراه می‌تواند پوئن‌های مثبت زیادی در برداشته باشد اما باید به نکات منفی آن نیز توجه نمود.
اقامت و تحصیل در کشوری اروپایی کمی پرهزینه است و اکنون تصور کنید فردی که همراه همسر و فرزندان خود به کشوری به‌قصد تحصیلی مهاجرت می‌کند، نه‌تنها باید هزینه تحصیل در آن کسور را مقبل کند بلکه باید بتواند هزینه اقامت همسر و فرزند خود را هم بپردازد. چنین امری با وجود محدودیت کاری برای دانشجویان بین‌المللی، قطعاً دشوار خواهد بود و اگر فرد از توانایی خود برای پرداخت تمام این مخارج اطمینان نداشته باشد، بهتر است برای ویزای همراه اقدام نکند زیرا چنین امری می‌تواند فشار زیادی را بر ذهن و جسم او بگذارد و بر پیشرفت تحصیلی او نیز تأثیر منفی بگذارد‌. پس بهتر است قبل از اقدام به اخذ ویزای همراه، فرد از تمکن مالی خود اطمینان کافی حاصل کند.

نتیجه‌گیری

اخذ ویزای تحصیلی همراه با ویزای پارتنر (همراه) خصوصیات مثبت و منفی خود را دارد و فرد باید با درنظرگرفتن شرایط اقتصادی و همچنین شرایط روحی خود، تصمیم به اخذ چنین ویزایی بگیرد. به‌طورکلی مهاجرت و تحصیل در کشوری جز وطن خود پروسه‌ای چالش‌برانگیز و زمان‌بر است که می‌تواند دشواری‌های زیادی را در برداشته باشد اما باتوجه‌به مدرک معتبری که از تحصیل در دانشگاهی بین‌المللی مقرر در اروپا دریافت می‌کنید و تأثیر درخشانی که آن مدرک بر رزومه آکادمیک و شغلی شما می‌گذارد، تحمل این دشواری‌ها امری منطقی و قابل‌تحمل می‌باشد

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *