02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

نکات مهم مهاجرت تحصیلی به سوئیس

آنچه در این مقاله میخوانیم
نکات مهاجرت تحصیلی به سویس

کشور سوئیس یک کشور فدرالی در اروپاست و یکی از پر درخواست‌ترین کشور‌های موجود در جهان است که به دلیل سطح رفاهی که برای شهروندانش به ارمغان میاورد همیشه گزینه‌ای بوده‌است که خواهان زیادی داشته و با توجه به با کیفیت‌بودن کیفیت و سطح آموزشی نیز گزینه مناسبی برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند باشد.

پایتخت کشور سوئیس شهر بِرن است و دو شهرِ زوریخ و ژنو در سوئیس از شهر‌هایی هستند که قطب اقتصادی این کشور را در دست دارند.واحد رسمی پول کشور سوئیس فرانک است.

کشور سوئیس از نظر اقتصادی کشوری مفید و قدرتمند محسوب می‌شود و شهر بِرن که پایتخت این کشور است پرجمعیت‌ترین شهر این کشور نیز می‌باشد

کشور سوئیس استاندارد‌های بالایی برای کیفیت زندگی شهروندانش قرار می‌دهد و رفاه شهروندانش همیشه اولویت اول دولت این کشور بوده‌است و شهروندان این کشور به زبان‌های مختلفی از جمله آلمانی،فرانسوی،ایتالیایی و… صحبت می‌کنند که این یک پوئن مثبت برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی را به این کشور دارد محسوب می‌شود زیرا این فرصت مناسبی برای مهاجران با زبان‌های مختلف می‌باشد که بتوانند راحت تر با شهرواندان سوئیسی ارتباط برقرار کنند و دیگر ناز نداشته باشند وقت خود را برای فراگیری زبانی جدید صرف کنند و درعوض می‌توانند این زمانی که قرار بود برای فراگیری زبان این کشور صرف کنند را برای فراگیری بیشتر دروس مربوط به رشته تحصیلی‌شان و کسب تجربه از مارکت شغل آینده‌شان صرف کنند.کشور سوئیس نسبت به سایر کشور‌ها جمعیت کمتری دارد و این جمعیت بالغ بر ۸.۵ میلیون نفر است.سوئیس دارای ۱۰ دانشگاه و ۲ مرکز آموزش تکنولوژی است که توسط فدرال مدیریت و اداره می‌شوند و ۴ عدد از این ۱۰ دانشگاه،جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند.

صحیح است که تعداد دانشگاه‌های موجود در سوئیس از سایر کشور‌ها کمتر است اما متقابلا جمعیت این کشور هم بسیار کمتر از کشور‌های دیگر می‌باشد پس شانس اپلای گرفتن در کشور سوئیس پایین‌تر از دیگر کشور‌های اروپایی نیست.

در این مقاله،به اصول و روش‌های مهاجرت،مهاجرت تحصیلی به کشور سوئیس،نحوه اخذ پذیرش و مقاطع تحصیلی موجود در کشور سوئیس می‌پردازیم.

 

اصول مهاجرت

قبل از اینکه بخواهیم کشور موردنظرمان را برای مهاجرت انتخاب کنیم و به مهاجرت اقدام کنیم در ابتدا باید شرایط و هدف خود را از مهاجرت بسنجیم.

برای مثال اگر قصد داریم که فرد تحصیل‌کرده ای باشیم و در از نظر آکادمیک فرد موفقی شویم بهترین گزینه برایمان مهاجرت تحصیلی است

اما اگر بخواهیم در کشوری برای زندگی‌کردن اقامت کنیم آنگاه بهتر است مهاجرت کسب و کاری و یا مهاجرت از طریق ازدواج و سرمایه گذاری را بعنوان گزینه‌های مناسب درنظر بگیریم

پس در وهله اول بهتر است هدف خود را از مهاجرت بشناسیم تا بعد از اقدام به مهاجرت بتوانیم بهترین نتیجه را از تصمیمی که گرفته‌ایم تجربه کنیم.

سنجیدن شرایط موجود

در مرحله بعدی باید شرایط موجود خود را در نظر بگیریم که کدام نوع مهاجرت برای ما گزینه مفیدتر و مناسب‌تری‌ست.

اینکه کدام روش از مهاجرت را انتخاب کنیم کاملا به خودمان بستگی دارد.برای مثال فردی که چالش‌های مالی و اقتصادی زیادی ندارد و می‌تواند از پس هزینه‌های زندگی خود بربیاید بهتر است برای مهاجرت از طریق تحصیلی، سرمایه گذاری و یا ازدواج اقدام کند،اما فردی که نیاز به کسب و کار و کسب درآمد دارد مهاجرت کسب و کاری برای وی بهترین گزینه است.

مهاجرت تحصیلی:

نکته ای که باید در مهاجرت تحصیلی به یاد داشت این است که فرد مهاجر فقط می‌تواند تا اتمام دوره تحصیلی خود در آن کشور اقامت داشته‌باشید و پس از به اتمام رساندن دوره تحصیلی خود،باید به کشور خود بازگردد.اما در روش‌های دیگر(مهاجرت کسب و کاری،سرمایه گذاری،از طریق ازدواج)اینطور نیست و فرد مهاجر بعد از گذر چندسال جزو شهروند کشوری که به آن مهاجرت کرده‌است محسوب می‌شود.

مهاجرت تحصیلی قطعا یکی از بهترین تجربه‌هاییست که یک محصل یا دانشجو می‌تواند کسب کند.سابقه تحصیل در یکی از بهترین‌دانشگاه‌های بین المللی در کشور سوئیس همیشه به تقویت رزومه‌کاری یک دانشجویی که قصد دارد در آینده از رشته مرتبط خود کسب درآمد کند کمک می‌کند.

برای تحصیل در دانشگاه‌های سوئیس باید شهریه ترم را پرداخت مگر اینکه بورسیه تحصیلی داشته باشید و برای اینکه شانس گرفتن ویزای خود را پایین نیاورید بهتر است مدرک زبان داشته باشید و آنرا هم به سفارت همراه رزومه تحصیلی خود ارائه دهید.

 

مقاطع تحصیلی:

تحصیلات کودکان در سوئیس به دو دسته تقسیم می‌شود که یا باید با انتخاب والدین در مدارس دولتی شروع به تحصیل کنند و یا خصوصی و گذران دوران دبستان که برای همه افراد هم اجباری است بین ۵ الی ۶ سال زمان می‌برد

دوره راهنمایی در سوئیس نیز دو مرحله دارد که مرحله اول ۴ سال زمان می‌برد و مرحله دوم ۲ سال و در مرحله دوم دانش‌آموز باید برای رشته آینده خود و هدف خود در آینده تصمیم‌بگیرد و بعد از گذر آن ۲ سال وارد دوره دبیرستان می‌شود.

گذراندن دوره دبیرستان ۳ سال زمان می‌برد و دانش آموز در رشته مرتبط به علایق خود و انتخابش در دوره راهنمایی به تحصیل می‌پردازد و سپس برای اخذ دیپلم اقدام میکند.

گذراندن دوران مدرسه در کشور سوئیس بطور معمول ۱۲ سال زمان می‌برد و سیستم تحصیلی و آموزش-پرورشی‌اش مانند اکثر کشور‌های دیگر است.

کشور سوئیس به کیفیت تحصیلی کودکان خود اهمیت بسیار زیادی می‌دهد و تحصیل مناسب و آکادمیک همیشه اولویت آموزش و پرورش این کشور بوده‌است و تمام مطالب مورد نیاز برای تدریس را با استفاده از مدرسان و استادان متبحر،با به‌روز‌ترین متد‌های آموزشی موجود در جهان به محصلانشان می‌آموزند.

فردی که از ابتدا در این کشور تحصیل کند،قطعا از استعداد،مهارت و تجربیات زیادی برخوردار است که این مهارت‌ها و تجربیات می‌توانند تمام وجهات زندگی آینده آن فرد را تحت‌تاثیر خود قرار دهد.

 

اخذ پذیرش(اپلای) :

هر فردی که دارای مدرک دیپلم و پایان تحصیلات ۱۲ ساله در مدرسه باشد می‌تواند برای مهاجرت تحصیلی به سوئیس در مقطع کارشناس اقدام کند و می‌تواند به تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی این کشور بپردازد و فقط باید به یکی از زبان‌های مورد استفاده شده در سوئیس تبحر داشته باشد و مدارک تحصیلی خود را بصورت ترجمه‌شده همراه با مدرک زبانش را به سفارت این کشور بفرستد.

نتیجه‌گیری:

سوئیس کشوری‌ست که فرهنگ ها و آداب و رسوم گوناگونی را از کشور‌های هم‌مرز و همسایه در خود جای داده است و همین موضوع سبب شده که افراد زیادی سالانه برای مهاجرت به سوئیس اقدام کنند که سالانه خواهان این کشور به‌عنوان مکانی مناسب برای تحصیل،کسب و کار یا اقامت بیشتر و بیشتر می‌شود.

از دیگر نکات مثبت موجود در مهاجرت به این کشور می‌توان به طبیعت بکر و آب و هوای بسیار خوب این کشورِ زیبا اشاره کرد.کشور سوئیس از بین تمامی کشور‌های اروپایی یکی از پاکیزه‌ترین آب و هوا هارا به خود اختصاص داده است و بدلیل جمعیت قلیلش،هیچکدام از شهر‌هایش هم کثیف یا آلوده نیستند و بخشی از رشته کوه‌های آلپ که در این کشور نهادینه شده‌اند زیبایی منحصر به‌فردی را از خود در سوئیس بجای گذاشته اند.

همچنین هزینه اقامت و مخارج تحصیل در این کشور پایین است و با توجه به رفاه و امکاناتی که در اختیار شهروندان و مهاجرانش می‌گذارد،مخارجش کاملا منطقی و قابل پرداخت است.

نتیجه میگیریم که درنظر گرفتن چنین کشوری به عنوان مکانی مناسب برای تحصیل و کسب تجربه یا حتی اقامت و تطابق دادن آن با شرایطمان تصمیمی مناسب و مقرون‌به‌صرفه است.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *