02191079805

مشاوره مهاجرتی

آنچه در این مقاله میخوانیم
ویزای استارتاپ کاناداا

بسیاری از افراد که به دنبال مهاجرت از ایران هستند در مورد راه های مهاجرت تحقیقات بسیاری انجام می دهند و با انواع ویزاها آشنایی دارند.اما گاها آنها با ویزای استارتاپ کانادا  به طور کل آشنا نیستند و یا اطلاعات ناقصی دارند.

در این مقاله سعی می کنیم تمام ابهامات و تصورات نادرست درمورد ویزای استارتاپ کانادا را اصلاح کنیم اما اگر در این زمینه نیاز به کمک داشتید ارتباط با مشاوران هراگشت همواره می تواند یاری دهنده شما عزیزان باشد.

طبق نتایج سازمان CEOWORLD Magazine کانادا در سال اخیر رتبه سوم بین کشور های جهان در رابطه با بهترین کشور برای راه اندازی کسب و کار را به خود اختصاص داده است.

این امتیاز دهی بر اساس 5 فاکتور تعیین شده است

 • تحقیق و توسعه
 • سرمایه گذاری نیرو های انسانی
 • زیر ساخت های کارآفرینی
 • نیروی کار متخصص
 • حمایت های سیاسی

باتوجه به شرایط ایده آل کشور کانادا، این کشور مقصد بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت و ویزای استارتاپ میباشد.

یکی از روش های مورد پسند ایرانیان برای مهاجرت،  مهاجرت با ویزای استارتاپ است.

در این مقاله قصد داریم، شرایط راه‌اندازی یک استارتاپ در کانادا، هزینه‌ها و مراحل آن را باهم  بررسی کنیم و اطلاعات مفید دیگری را در زمینه اخذ ویزای استارتاپ کانادا برای شما بگوییم .

 

ویزای استارتاپ کانادا

استارتاپ ها نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشور ها جهان دارند بسیاری از کسب و کار های بزرگ و میلیون دلاری از یک ایده و یک استارتاپ خیلی کوچک شروع به کار کرده اند.

همین امر باعث شده است که کشور کانادا برنامه های زیادی برای جذب مهاجران خلاق داشته باشددر قالب ویزای استارتاپ کانادا.

در واقع در این برنامه ها افرادی که داری ایده های خلاقانه باشند و کمک به چرخه اقتصادی کانادا  کنند  همراه خوانواده شان ویزای استارتاپ کانادا میشوند و امکان مهاجرت به کانادا را دارند.

ویزای استارتاپ کانادا (Startup Visa) یک ویزای جدید و نوظهور است که چندسالی است به راه های مهاجرتی اضافه شده است، امروزه کشورهای توسعه یافته با هدف جذب افراد توانمند و کارآفرین و از همه مهم تر با استعداد این ویزا برای تولید سرمایه و بهبود اقتصاد کشور و همچنین عملی کردن ایده های نوین کاربردی تعریف کرده اند.

به بیانی دیگر کشور مورد نظر امکانات و زیرساخت های مورد نیاز را ارائه می دهد و در عوض فرد با توانایی های خود در مدیریت کسب و کار و توسعه پروژه های نوین به رشد کشور کمک می کند و اینگونه است که هر دوطرف سود می کنند.

از این رو برای قشری خاص از جامعه ی ما ویزای استارتاپ کانادا بسیار محبوب است.از دیگر ویژگی های ویزای startup می توان به رفع محدودیت های ایجاد کسب و کار های جدید در بدو ورود نام برد.با ما همراه باشید تا به بررسی کامل این ویزا و شرایط آن بپردازیم.

شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

1- ارائه طرحی بی نقص از کسب و کار: همانطور که گفته شد کشورهای مختلف تنها با هدف رشد و پیاده سازی ایده هایی در کلاس جهانی این ویزا را ارائه می کنند پس ایده شما نه تنها باید کاملا نو و کارآمد باشد بلکه باید به صورت حرفه ای و بی نقص به دولت و یا سازمان های مربوطه ارائه شود.

این کسب و کار با ایده ینو باید شرایط کشور مورد نظر را داشته باشد و برای هر کشور متفاوت است اما می توان گفت که اکثر کشورهای توسعه یافته وجه شباهت های زیر را دارند.ایده مورد نظر:

– کاملا نو و خلاقانه باشد.
-بتواند در سطح بین المللی با دیگر طرح ها و ایده های تجاری رقابت کند.

– باعث ایجاد اشتغال برای شهروندان کانادایی شود.

همچنین منظور از بی نقص بودن طرح این است که کاملا حرفه ای و شفاف اطلاعات و تمام پلن و برنامه های موجود به همراه تمامی اسناد مدارک از زمان شروع پیاده سازی پروژه را ارائه نماید.پیشنهاد می شود که برای نوشتن طرح کلی پروژه از شرکت های مجرب در این زمینه در کشور مقصد کمک بگیرید.

2-استعداد و توانایی فردی: نکته قابل توجه و مهم این است که تصورات نادرستی مانند این که با یک ایده خوب و کارآمد می توان مهاجرت کرد وجود دارند که متاسفانه صحیح نمی بشند.

برای گرفتن ویزای استارتاپ و اقامت دائم شما باید علاوه بر ایده توانایی های فردی و تخصص خود را نشان دهید.توانایی میتوانند هم از نوع مدیریتی و هم از نوع فنی،نرم افزاری و تخصصی باشند.

3-اخذ تاییدیه از سازمان های اقتصادی مربوطه از کشورمورد نظر: اصلی ترین و سخت ترین مرحله ویزای استارتاپ همین بخش است.در این جا شما طرح خود را به سازمان های مربوطه کشور مورد نظر ارائه می دهید و متخصصین این کشور به صورت دقیق به آنالیز طرح شما می پردازند تا هم کارایی و نو بودن آن را ارزیابی کنندو هم امکان پیاده سازی آن را با توجه به زیرساخت های موجود ارزیابی کنند.

پس از اینکه یک سازمان مرتبط طرح شما را مفید و قابل اجرا تشخیص دهد نامه ای با عنوان Letter of support برای شما ارسال می شود و از طریق این نامه با توجه به بزرگی پروژه می توانید از حمایت های مالی نیز برای پیش بردن کسب و کار خود بهره مند شوید.

از آنجایی که پروسه درخواست ویزای استارتاپ بسیار حساس است و ممکن است گاها پیچیدگی آن باعث شکست در ویزاگرفتن شما عزیزان شود همواره می توانید امور مهاجرتی خود را به ما بسپارید و یا درخواست مشاوره کنید تا در اسرع وقت به یاری شما بشتابیم.

4-تمکن مالی برای هزینه های اولیه: معمولا در اکثر کشورها تمکن مالی برای تک نفره اقدام کردن پایین است و می توان بدون مشکل آن را تهیه کرد اما اگر به دنبال بردن همراه هستید هزینه ها بالاتر خواهد رفت.

5-سطح انگلیسی متوسط: برای برخی کشورهای انگلیسی زبان متقاضی ویزای استارتاپ باید مدرکی مانند آیلتس 5 یا معادل آن را که به راحتی می توان آن را بدست آورد ارائه دهند.

 
 
شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

دو اصل خیلی مهم برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا وجود دارد که در ادامه به آن اشاره میکنیم.

داشتن سرمایه گذار کانادایی

برای این که فرد متقاضی بتواند شانس اخذ ویزای استارتاپ کانادا را بیشتر کند باید باید از یکی از سازمان های سرمایه گذاری انکیباتور، سرمایه گذاران ریسک پذیر و سرمایه گذاران فرشته نامه حمایت دریافت کند.

این نکته قابل توجه است که برای راه اندازی یک استارتاپ با یک ایده نوپا هر سازمانی قواعد و مقررات خاص خودش را دارد ممکن است یک سازمان جزئیات کسب و کار شما را بخواهد و یا این که شرح کاملی از کسب و کارتان.

داشتن برنامه تجارت تایید شده

برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا باید شرایط مورد نظر کشور کانادا را داشته باشید همچنین باید حمایت یک سرمایه گذار کانادایی را داشته باشد.

زمانی که متقاضی دریافت ویزای استارتاپ کانادا اقدام به اقامت دائم کانادا را میکند باید شرکت خود را در کانادا ثبت کند و فعالیت های مهم کسب و کاری خود را در خاک کانادا انجام دهد.

 

هزینه ویزای استارتاپ کانادا

حمایت های مالی از استارتاپ های کانادا را 3 نهاده زیر برعهده دارد.
 • ونچرها Venture Capitals (سرمایه گذاران خطر پذیر)
 • اینوسترها Investors (سرمایه گذاران)
 • انکوباتورها Incubator (مراکز رشد)
زمینه حمایتی هریک از این 3 نهاد مشخص و غیر قابل تغغیر میباشد، معمولا ونچر ها و اینوستر ها به روی ایده های کسب و کار بزرگ و ایده هایی که سود سرمایه گذاری زیادی دارند معطوف میباشند.
 
و اما انکوباتور ها به روی ایده های کوچک و زود بازده تمرکز دارند.
لازم به ذکر است که فرایند حمایتی نهاد های کانادایی زیر نظر انکوباتور ها هستند، در نتیجه هزینه ای که دولت کانادا به نهاد های حمایتی پرداخت میکند متفاوت هستند.
 
متقاضی درصورت اخذحمایت از سرمایه گذاران فرشته Angel Investors و ونچرها الزامی به پرداخت مبلغی به این شرکت ها ندارد.
اما در غیر این صورت باید مبلغی ما بین 50 تا 100 دلار به شرکت ها پرداخت کند که این مبلغ صرف دوره های آموزشی میشود.

تمکن مالی برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا

شما برای دریافت ویزای استارتاپ باید هزینه یک سال زندگی در کانادا را داشته باشید، به این مبلغ که برای زندگی در کانادا صرف مدت 1 سال است تمکن مالی گفته میشود.

این هزینه ربطی به مبلغ سرمایه گذاری شما و استارتاپتان ندارد صرفا برای نشان دادن به آفیسر کانادا میباشد.
این مبلغ بر اساس جدول خاص مربوط به هزینه خانوارها LICO در ایالت های مختلف محاسبه می شود.

مزایای ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا مختص افرادی است که ایده پول ساز برای کشور کانادا دارند، پس از دریافت ویزای استارتاپ کاندا متقاضیان میتوانند به راحتی اقامت کشور کانادا را بدست بیاورند و در برنامه های استانی کانادا شانس بیشتر دارند.

از طرفی افراد پس از این که ویزای استارتاپ کانادا را دریافت کردند میتوانند با سرمایه گذاران بزرگ در ارتباط باشند و از آن ها حمایت مالی دریافت کنند و از طرفی از پیشنهاد های آنها در راستای گسترش کسب و کارهایشان  استفاده کنند.
 

نکته جالبی که در اخذ ویزای استارتاپ کانادا می توان گفت، این است که در این برنامه خبری از شرایط سخت روش های دیگر مانند کارآفرینی استانی نیست و پذیرش فرد بستگی به نوع برنامه و ایده او دارد. لذا می تواند مزیت مهمی برای متقاضی باشد.

 

 •  معمولا یکی از سریع ترین راه های رسیدن به اقامت دائم در کشورهای مختلف است.
 • ویزای استارتاپ معمولا محدودیت های مربوط به اجازه کار و راه اندازی کسب و کار را نخواهد داشت.
 •  با این ویزا می توان در صورت ارائه مدارک تمکن مالی اعضای خانواده خود را به کشور مقصد ببرید.
 • در صورت نیاز به مدرک زبان نمره مدنظر دولت ها بسیار کم و قابل دستیابی است.

 در کشورهای توسعه یافته برای استارت آپ ها با ایده های نوین بودجه هایی در نظر گرفته شده است و این به معنی حمایت دولت ها از کسب و کار شما خواهد بود.

مزایای ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا و اجازه کار

مجوز کار ویزای استارتاپ کانادا زمانی صادر میشود که درخواست اقامت دائم شما در کانادا مورد ارزیابی واقع شود.

   زمان این مجوز، یک ساله است اگر تایم ارزیابی  کسب و کار بیشتر از یک سال به طول انجامید شما میتوانید مجوز کار خود را مجددا تمدید کنید معمولا ارزیابی کسب و کار در همین بازه یک ساله انجام میشود.

این اقامت شامل کسانی می شود که از سازمان های حمایتی که در بالا توضیح داده شد نامه همکاری و حمایت دریافت کرده باشند.

اگر واجد شرایط این مجوز باشید، باید قبل از درخواست اقامت دائم، برای دریافت آن اقدام کنید.

 

شرایط اخذ مجوز کار ویزای استارتاپ کانادا

برای دریافت مجوز کار باید پیش نیاز های واجد شرایط شدن دریافت این مجوز را داشته باشید. مهم ترین موارد به شرح زیر است:

 • قصد زندگی در استان یا قلمرویی از کانادا، به جز استان کبک را داشته باشید
 • هزینه توافق کارفرما را پرداخت کنید (۲۳۰ دلار)
 • تعهدنامه و نامه حمایت را از سازمان‌های معرفی شده دریافت کرده باشید
 • سرمایه کافی برای تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌تان را به مدت 1 سال داشته باشید

شرایط کار و تحصیل همراهان فرد متقاضی ویزای استارتاپ کانادا

اگر فرد متقاضی دریافت ویزای استارتاپ کانادا درخواست مجوز کار کند، راه برای گرفتن اجازه کار همسر و فرزندان فرد متقاضی راحت تر میشود.

اگر همسر نیروی کار ماهر کانادا قصد کار کردن داشته باشد میتوان با اقدام کردن برای دریافت مجوز Open Work Permit به طور دلخواه و با هریک از کارفرمایان کانادایی با ساعت کاری توافقی بدون محدودیت کار کند.

و اما اگر فرزندان فرد متقاضی برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا قصد کار یا تحصیل داشته باشند میتوانند مجوز استادی پرمیت درخواست کنند.

شرط اصلی ویزای استارتاپ کانادا داشتن حمایت یک سرمایه گذار است.

هزینه های ویزای استارتاپ کانادا کاملا با توجه به دامنه کاری شما متفاوت است و هیچ مبلغ مشخصی را نمیتوان در نظر گرفت.

برای اخذ این ویزای استارتاپ کانادا٬ شما باید حداقل معادل CLB ۵ در هر ۴ مهارت Speaking/ Listening / Writing/ Reading کسب نمایید.

خیر، ایده شما باید مورد بررسی قرار بگیرد و درآمد زایی از این ایده برای دولت کانادا ثابت شود.

درخواست مشاوره رایگان

0 پاسخ