02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

ویزای تحصیلی آلمان

آنچه در این مقاله میخوانیم
ویزای تحصیلی آلمان

آلمان به دلیل دارا بودن شرایط رفاهی مناسب از محبوب ترین کشورها برای علاقه مندان به مهاجرت است از این رو می خواهیم به معرفی ویزای تحصیلی آلمان و مهاجرت از طریق اخذ آن و همچنین بررسی شرایط ویزای تحصیلی آلمان بپردازیم.

اگر به زندگی در یک کشور با شرایط و امنیت اقتصادی بالا و همچنین زندگی مرفه با آرامش در اروپا علاقه مند هستید،یکی از بهترین گزینه ها آلمان خواهد بود.مهاجرین روش های متفاوتی برای مهاجرت به آلمان انتخاب می کنند:برخی ترجیح می دهند از ابتدای جوانی و برای تحصیل و ویزای دانشجویی آلمان اقدام کنند و برخی دیگر با جمع کردن سوابق کار در ایران برای جاب آفر آلمان اقدام می کنند.

چرا باید به فکر اخذ ویزای تحصیلی آلمان باشیم؟

 1. گرفتن ویزای تحصیلی آلمان می تواند مقدمه ای برای اقامت دائم در این کشور باشد.
 2. هزینه ها نسبت به باقی کشورها به شدت پایین است به طوری که تقریبا رایگان محسوب می شود.
 3. احتمال ریجکت شدن ویزای دانشجویی آلمان پایین است.
 4. آلمان غول اقتصادی دنیا است و در آینده موقعیت های شغلی زیادی برای شما وجود خواهد داشت.
 5. امکان اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان وجود دارد و می تواند کمک هزینه ای برای دانشجو باشد.

ویزای تحصیلی آلمان را برای مقاطع متفاوت دانشجویی صادر می شود و میتوان به ویزاهای کالجی (کارشناسی و پزشکی)،ویزای تحصیلی آلمان در مقطع ارشد و دکتری نام برد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان

شرایط خاصی برای دانشجویان متقاضی در نظر گرفته نشده است و اکثر افراد می توانند اقدام کنند.برای اطلاعات بیشتر و ارزیابی دقیق شرایط می توانید با مشاورین هراگشت در ارتباط باشید.

توجه داشته باشید که برای تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان،داشتن مدرک زبان آلمانی الزامی است و برای هر رشته و مقطع سطح آن متفاوت می باشد.اما اگر با پرداخت شهریه مشکلی نداشته باشید،دانشگاه ها و کالج هایی وجود دارند که دوره های انگلیسی ارائه می کنند و می توانید برای آن اقدام کنید و پس از پذیرش و مراجعه به سفارت، ویزای دانشجویی آلمان را خواهید داشت.

پس دریافت ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست و باید در یکی از زبان های آلمانی و یا انگلیسی مدرک معتبر بین المللی ارائه دهید.البته چنانچه در میان پروسه دریافت مدرک زبان خود قرار دارید می توانید با ما در تماس باشید تا با مشاوره های تخصصی بدون مدرک زبان شما را وارد پروسه اپلای و دریافت ویزای تحصیلی آلمان بکنیم.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آلمان

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان
مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان

پس از ورود به خاک کشور آلمان نیز باید برای دریافت مجوز اقامت تحصیلی در آلمان،مدارکی ارائه شود از جمله:

 • گواهی ثبت نام دانشگاه های آلمان
 • پاسپورت و ویزا
 • گواهی بیمه درمانی
 • عکس

ویزای دانشجویی آلمان و هزینه ها

برای ویزای دانشجویی آلمان،فقط هزینه مربوط به کارهای اداری و تهیه مدارک لازم وجود خواهد داشت اما اگر منظور هزینه تحصیل در آلمان است،باید بدانید که تحصیل در دانشگاه های آلمان به شرط داشتن مدرک زبان آلمانی تقریبا ناچیز و رایگان خواهد بود.این شهریه ناچیز حدود 100 الی 300 یورو به ازای هر ترم خواهد بود.

اما تحصیل در برخی کالج ها و یا دانشگاه های انگلیسی زبان شهریه بیشتری خواهند داشت و برای اطلاعات دقیق و بروز یا باید با سایت دانشگاه مورد نظر در ارتباط باشید و یا می توانید با مشاورین هراشگت تماس بگیرید.

برای اخذ موفق ویزای تحصیلی آلمان چه تمکن مالی ای باید ارائه دهیم؟

برای صدور موفقیت ویزای دانشجویی آلمان،متقاضی باید اثبات کند که می تواند از پس هزینه های زندگی خود در آلمان بر بیاید از این رو مبلغی حدود 10 هزارو دویست یورو (10200) باید در حساب شما قرار داشته باشد.ممکن است در برخی شهرها و یا بانک های آلمان دسترسی به این پول محدودیت های ماهانه ای را به همراه داشته باشد.

شرایط سنی دریافت ویزای تحصیلی آلمان

به طور کلی شرایط سنی خاصی برای اپلای دانشگاه ها و اقدام برای ویزای تحصیلی آلمان وجود ندارد اما باید در نظر داشته باشید که هر چه سن کمتر باشد،شانس موفقیت صدور ویزای دانشجویی آلمان بالاتر می رود.علاوه بر آن با بالا رفتن سن امکان به وجود آمدن گپ تحصیلی بین دو مقطع وجود دارد که از دادن ویزا به شما توسط سفارت جلوگیری شود.

اما نمونه های زیادی بوده است که متقاضیان با سن های بالاتر از میانگین موفق به اخذ ویزای تحصیلی آلمان شده اند و نیازی به نگرانی نیست اما سن بهینه به شرح زیر است:

 

مقطع تحصیلیسن مناسب
کارشناسیحداکثر 25
کارشناسی ارشدحداکثر 35 سال
دکتریبدون محدودیت

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی آلمان چیست؟

 1. دریافت پذیرش از دانشگاه نامعتبر
 2. نقص در مدارک ارائه شده در سفارت
 3. ندادن پاسخ درست به آفیسر
 4. معدل خیلی پایین (شرایطی)
 5. منقضی شدن مدرک زبان آلمانی
دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی برای مقاطع مختلف دانشگاه های آلمان

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در آلمان شرایط متفاوتی دارد که آن هارا بررسی می کنیم.

تحصیل در مقطع لیسانس

مانند ایران،دوره های لیسانس دانشگاه های آلمان حدود 6 الی 8 ترم است و به زبان آلمانی تدریس می شود.دانشجویان خارجی می توانند قبل از ورود به دانشگاه،دوره های مربوط به زبان آلمانی را بیاموزند که حدود 6 الی 10 ماه طول خواهید کشید.دانشجویان مقطع لیسانس می توانند با استفاده از ویزای تحصیلی آلمان یک یا دو ترم به صورت مهمان در دانشگاه های معتبر دنیا از جمله دانشگاه های آمریکا تحصیل کنند.

ویزای دانشجویی آلمان در مقطع لیسانس

پیش نیاز های لازم برای ویزای تحصیلی آلمان در مقطع لیسانس:

 • مدارک مربوط به پیش دانشگاهی و دیپلم یا معادل آن
 • سطح B2 یا B1 آلمانی بسته به شرایط دانشگاه مقصد

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

تنوع رشته در این مقطع بسیار بیشتر از لیسانس خواهد بود و علاوه بر آن امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.برای دوره های انگلیسی باید مدارک انگلیسی تافل یا آیلتس ارائه دهید و برای دوره های آلمانی باید در ایران خود را حداقل به سطح B1 برسانید و سپس در آلمان پس از گذراندن دوره های اختصاصی خود را به سطح DSH برسانید تا مجاز به انتخاب واحد شوید.

پیش نیاز های لازم برای ویزای تحصیلی آلمان در مقطع فوق لیسانس:

 • مدرک دیپلم یا معادل آن
 • مدرک لیسانس
 • مدارک زبان انگلیسی در صورت تدریس به این زبان
 • مدرک b1 آلمانی 
 • گاها برخی دانشگاه ها شرط معدل دارند که معمولا حداقل آن بین 14 الی 15 است.
 • در صورت داشتن مقالات علمی و یا سابقه کار مرتبط صدور ویزای دانشجویی آلمان با شانس بیشتری موفقیت آمیز خواهد بود.
ویزای تحصیلی فوق لیسانس در آلمان

تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری حدود 3 الی 5 سال طول خواهد کشید و معمولا دانشجویان این دوره حقوق ماهیانه دریافت خواهند کرد.برای پذیرش در این مقطع باید استاد راهنمایی که به پروژه شما علاقه مند باشد پیدا کنید و او را مجاب کنید که می توانید در پیش بردن پروژه های علمی وی عنصری تاثیر گذار واقع شوید.

برای این دوره علاوه بر شرایط دوره های قبلی باید تاییدیه استاد راهنما و یک پروپوزال ارائه دهید.برای اطلاعات دقیق تر می توانید با مشاورین هراگشت در ارتباط باشید.

در این مقاله به یکی از ویزاهای مهم آلمان یعنی ویزای تحصیلی آلمان پرداختیم.اگر علاقه مند به تحصیل هستید حتما این روش را برای مهاجرت به آلمان انتخاب کنید چرا که امکان تبدیل ویزای دانشجویی آلمان به اقامت دائم وجود خواهد داشت.هراگشت می تواند شما را در این مسیر تا پایان راه همراهی کند پس کافی است با ما تماس بگیرید.

درخواست مشاوره رایگان