02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

ویزای تحصیلی کانادا

آنچه در این مقاله میخوانیم
شرایط ویزای تحصیلی کانادا

با هراگشت در این مقاله همراه باشید تا اطلاعات و مطالب مفیدی راجع به ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای دانشجویی کانادا و شرایط ویزای تحصیلی کانادا  در اختیار شما مخاطبین هرا گشت بگذاریم.

به سادگی میتوان گفت که هر یک از ما یک نفر را میشناسیم که به کانادا از طریق بورسیه تحصیلی کانادا یا ثبت شرکت در کانادا یا حتی از  طریق جاب آفر کانادا مهاجرت کرده است و مشغل به کار و زندگی در کانادا میباشد، با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیق درباره ویزای تحصیلی کانادا در اختیارتان بگذاریم.

مجوز تحصیل(Study Permit) برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، شما باید یک مجوز تحصیل استادی پرمیت داشته باشید این مجوز تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان غیر کانادایی صادر میشود تا بتوانند در کانادا تحصیل کنند به یاد داشته باشید با مجوز تحصیل شما نمیتوانید وارد کانادا بشوید این مجوز یکی از ارکان دریافت ویزای تحصیلی کانادا میباشد.

برای ورود به خاک کانادا شما نیاز به یک ویزای ویزیتور دارید که برای دریافت این ویزا نیاز نیست که جداگانه اقدام کنید، همراه با مجوز تحصیل در کانادا این ویزا برای شما صادر میشود.

ویزای تحصیلی کانادا چقدر زمان دارد؟

مدت زمان ویزای تحصیلی کانادا  به اندازه طول دوره تحصیل به همراه 90 روز مهلت برای تمدید ویزا یا خارج شدن از خاک کشور کانادا می باشد، در ادامه به نکات قابل توجهی درباره ویزای تحصیلی کانادا اشاره میکنیم.

اگر دانشگاه یا مدرسه‎ی شما به شما پذیرش مشروط داده و شما باید قبل از ورود به دوره‎ی اصلی، دوره‎ی دیگری را بگذرانید، ویزای تحصیلی کانادا شما به اندازه‎ی طول مدت آن دوره ها بعلاوه‎ی یک سال است. زمانی که دوره‎ی اصلی شما شروع شد، می‎توانید برای تمدید اقامت خود اقدام نمایید.

اگر هنگام تحصیلتان مدت اعتبار ویزای دانشجویی کانادا شما به اتمام رسید، شما باید باید برای تمدید ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید یا تحصیلتان را متوقف کنید و از خاک کشور کانادا خارج شوید.

اگر تحصیلتان را زودتر از مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا به اتمام برسانید دیگر 90 روز مدت اضافه برای تمدید به شما تعلق نمیگیرد، در این مورد باید مدرکی ارائه کنید از تاریخ اخذ مدرکتان و یا نامه‎ای که در آن دانشگاه تاریخ فارغ‌التحصیلی‌‎تان را به شما اطلاع داده باشد.

در زمان تحصیل در کانادا شما میتوانید به ایران یا سایر کشورها سفر کنید اما در زمان بازگشت به کانادا باید مدارکی مبنی بر این که شما در مدرسه یا دانشگاهی ثبت نام کرده اید برای ارائه داشته باشد و همچنین ویزای ویزیت شما نیز باید معتبر باشد.

برای تمدید اقامت خود در کشور کانادا باید 30 روز قبل از پایان مهلت اقامت اقدام شود، واضح است که پاسپورت نباید در این مدت منقضی شود و نمی‎توان اقامت را بیشتر از تاریخ اعتبار پاسپورت تمدید کرد.

 

ویزای تحصیلی کانادا

شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا

نکته قابل توجه در این بخش این است که بررسی شرایط و مدارک هر فرد برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا مجزا بررسی میشود، یعنی دو شخص با شرایط مشابه ممکن است نتایج متفاوتی در دریافت ویزای تحصیلی خود دریافت کنند. در واقع نظر شخصی فردی که پرونده ی ویزای دانشجویی شما را بررسی می‎کند می‎تواند تاثیر بسیار زیادی بر نتیجه ی ویزای شما داشته باشد. قدم اول در اقدام برای ویزای دانشجویی کانادا داشتن پذیرش از یک موسسه‌‎ی آموزشی معتبر است. از مهم ترین شرایط دیگر، تمکن مالی است که در ادامه به تفصیل به آن می پردازیم. در زیر به شرایط کلی برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا برای هرمقطع می پردازیم:

شرایط ویزای تحصیلی کانادا مقطع کارشناسی

مهم ترین نکته ای که برای اخذ ویزای تحصیلی باید در نظر داشته باشید شرایط سنی مناسب است، شاید برای دانشگاه شرایط سنی شما تفاوتی نداشته باشد اما برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا بسیار مهم است، نمیتوان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا شرایط سنی دقیقی را بیان کرد اما به صورت تقریبی از 18 تا 24 سالگی را میتوان در نظر گرفت، و حتما باید مدرک دیپلم خود را برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا در ایران گرفته باشید.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد علاه بر مطالبی که در بالا به آنها اشاره شد فرد متقاضی باید دارای سابقه کاری در رشته ای که قصد تحصیل در آن دارد داشته باشد.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا در مقطع دکترا

شرایط ویزای تحصیلی برای ورود به مقطع دکترا با دیگر مقاطع اندکی متفاوت است. برای مثال داشتن مقاله ی تحقیقاتی بسیار تعیین کننده است.

 
 

مدارک ویزای تحصیلی کانادا

در این بخش مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا را باهم بررسی میکنیم.

 • نامه‎ی پذیرش از دانشگاه یا مدرسه‎ی معتبر در کانادا برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک معتبری که نشان دهد توانایی مالی تامین هزینه‎های خود در مدت زمان تحصیل در کانادا را دارید
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان

البته این موارد، مدارک ضروری هستند برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا و بسته به شرایط هر فرد، مدارک بسیار دیگری جهت تکمیل پرونده و بالاتر بردن شانس دریافت مجوز تحصیل مورد نیاز است، از جمله ترجمه مدارک تحصیلی یا در صورت لزوم مدارک کاری . در واقع با مدارکی که به سفارت ارائه می‎شود، آفیسری که پرونده‎ی شما را چک می‎کند باید قانع شود که هدف واقعی شما از سفر، تحصیل در کانادا است. فراموش نکنید که پس از سابمیت شدن پرونده، باید برای انجام بایومتریک به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید.

 

انگیزه نامه برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

داشتن یک انگیزه نامه خوب و حرفه ای یکی از مهم ترین مدارک ویزای تحصیلی کانادا میباشد، حتی اگر شما تمامی مدارکتان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا کامل باشد ولی انگیزه نامه خوبی نداشته باشید احتمال این که ویزای دانشجویی شما رد شود بسیار بالا میباشد.

شما باید با انگیزه نامه ای که برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا مینویسید بتوانید که آفیسر ها را قانع کنید، چون تمام افیسر های سفارت به دید پناهنده شدن به شما نگاه میکنند شما باید بتوانید آنها را مجاب کنید .

مدرک زبان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

مدرک زبان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا در زمان درخواست به دانشگاه و اخذ پذیرش دانشجویی برای کشور کانادا بسیار مهم است، این مدرک می‎تواند نتیجه‎ی یکی از آزمون‎های معتبر زبان مانند ایلتس، تافل، دولینگو و … که باشد که برای دانشگاه و سفارت قابل قبول است. برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا شما باید حداقل نمره‎ی مورد نیاز دانشگاه را در یکی از این آزمون ها کسب کرده باشید. البته برای بسیاری افراد بسیار راحت‎تر است که بدون آزمون زبان مهاجرت کنند. اما متاسفانه در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا این امکان برای شما وجود ندارد. مگر اینکه برای مقاطعی پایین‎ تر از سال 11 اقدام کنید. در این صورت توسط مدرسه‎ی مورد نظر از شما آزمون تعیین سطح گرفته می‎شود تا بر اساس سطح شما دوره‎های مناسب آموزش زبان انگلیسی برای شما در نظر گرفته شود.

ویزای دانشجویی کانادا

مراحل ویزای تحصیلی کانادا

 • تایید شرایط متقاضی برای داشتن شانس ویزای تحصیلی کانادا توسط مشاور یا وکیل موسسه هراگشت و امضای قرارداد.
 •  تهیه و تحویل مدارک خواسته شده. (مدارک نسبت به شرایط هر فرد متفاوت است و نیازمند آنالیز دقیق شرایط)
 •  انتخاب رشته و مرکز آموزشی با توجه به مشخصات متقاضی و تشخیص وکیل رسمی مهاجرت. ( انتخاب رشته و مرکز آموزشی در شانس دریافت ویزا با توجه به مشخصات هر متقاضی بسیار تاثیر گذار است)
 •  ثبت نام، ارسال مدارک و درخواست پذیرش از مراکز آموزشی معتبر کانادا.
 •  ارائه مدارک و نامه پذیرش به سفارت کانادا و درخواست ویزای دانشجویی کانادا
 •  انجام انگشت نگاری
 • دریافت ایمیل تاییدیه انگشت نگاری از سوی سفارت کانادا. 
 • انتظار برای پاسخ سفارت به درخواست ویزای تحصیلی کانادا. 

     در مواردی ممکن است سفارت درخواست هایی همچون ارسال مدارک پزشکی، ارسال مجدد مدارک ملکی یا مالی و…  را داشته باشد که از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد کرد.

خیر مدرک زبان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا الزامی نیست فقط میتواند نظر آفیسر کانادا را به خود جلب کند.

موضوعاتی که میتواند شانس شما را برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا بالا ببرد داشتن استادی پلن یا انگیزه نامه قوی و مدارک کامل وداشتن تمکن مالی میباشد.

درخواست مشاوره رایگان

0 پاسخ