02191079805

مشاوره مهاجرتی

هراگشت

اخذ ویزای توریستی استرالیا و شرایط آن

آنچه در این مقاله میخوانیم
ویزای ویزیتوری استرالیا

تقریبا می توان به طور قطع گفت که ویزای توریستی استرالیا محبوب ترین ویزای درخواستی این کشور است.استرالیا علاوه بر اینکه یک کشور بسیار پیشرفته محسوب می شود،دارای زیبایی هایی منحصر به فرد است که ممکن است هر کسی را متقاعد کند تا برای دیدن آنها و یا گذراندن تعطیلات به این کشور سفر کند.ویزای توریستی استرالیا ویزایی است که به منظور اهداف گردشگری و اقامت کوتاه مدت برای افراد واجد شرایط صادر می شود.

البته افرادی که به دنیال این ویزا هستند ممکن است فقط به دنبال گردشگری نباشند،بلکه ممکن است یک قرار کاری داشته باشند و یا به یک همایش علمی دعوت شده اند.بسیاری از افراد نیز به قصد تحصیل در دوره های آموزشی کوتاه مدت این ویزا را دریافت می کنند چراکه نیاز به اقامت موقت در استرالیا دارند.

در ادامه انواع ویزای گردشگری استرالیا را معرفی می کنیم و شرایط اخذ این ویزا را برای ایرانیان شرح می دهیم.

انواع ویزای توریستی استرالیا

ویزای 600 استرالیا

ویزای 600 استرالیا که با نام ویزیتور سابکلاس 600 نیز شناخته می شود بسیار محبوب است و حداکثر اعتباری که می تواند داشته باشد یک سال است.طبق قوانین افراد دارای این ویزا می توانند برای اهداف گردشگری یا بازدید از خانواده وارد استرالیا شوند.البته لازم به ذکر است که با داشتن ویزای 600 می توانید به عنوان یک توریست تجاری نیز مدتی را در این کشور بگذرانید.

نکته مهم دیگری که خیلی ها به آن کم توجهی می کنند و یا اطلاعی از آن ندارند،ای است که با ویزای توریستی 600 استرالیا می توان در دوره های آموزشی و تحصیلی حداکثر 3 ماهه شرکت کرد و تفاوت آن با ویزای تحصیلی نیز همین مدت زمان دوره تحصیلی مجاز آن خواهد بود.

ویزای 600 استرالیا در دو نوع سینگل و مولتی صادر می شود.ویزای مولتی به فرد این امکان را می دهد که هر چند باری که علاقه مند بود در بازه زمانی مجاز،به استرالیا سفر کند و در هر سفر اجازه دارد 3 ماه اقامت موقت داشته باشد.اگر مایل بودید که بیشتر از سه ماه در استرالیا بمانید باید برای تمدید آن اقدام بفرمایید.

ویزای ویزیتوری استرالیا

برای درخواست این ویزا باید به صورت آنلاین عمل کنید و مراحل آن ساخت اکانت،تکمیل دقیق فرم درخواست،ارائه مدارک مورد نیاز و پرداخت هزینه است.

اگر سرپرست خانواده ویزای ویزیتوری 600 استرالیا را داشته باشد می تواند کل خانواده را به این کشور ببرد؟

پاسخ خیر است چراکه ویزای توریستی استرالیا از نوع 600،قابلیت بردن همراه ندارد و اگر قصد سفر تفریحی به همراه خانواده را دارید،راه حل این است که هر کدام از اعضا به صورت جداگانه درخواست دهند.

ویزای توریستی 601 استرالیا (سفر الکترونیکی)

ویزای 601 نیز یکی دیگر از انواع ویزای توریستی استرالیا است که با نام های دیگری همچون ویزای سفر الکترونیکی استرالیا (به انگلیسی Electronic Travel Authority,Subclass 601) و اختصارا ETA شناخته می شود و مهم ترین ویژگی آن،عدم نیاز به دعوتنامه است.

ویزای ETA از نوع مولتیپل است و نهایتا 12 ماه اعتبار خواهد داشت.در هر بار ورود سه ماه اعتبار خواهید داشت و اگر قصد دارید بیش از این مدت در استرالیا بمانید،باید برای ویزای دیگری اقدام کنید.ویزای سفر الکترونیکی نیز معمولا با اهداف کوتاه مدت کاری صادر می شود و نمی توان با آن همراه به این کشور برد.

هر چقدر مدارک شما دقیق و کامل ارسال شده باشد،زودتر ایمیل مربوط به نتیجه درخواست ویزای توریستی استرالیا را دریافت خواهید کرد.

ویزای توریستی سابکلاس 462 استرالیا (کار و تعطیلات)

نام دیگر ویزای 462 ویزای Work and Holiday یا ویزای کار و تعطیلات است که به افراد بین 18 الی 30 سال به منظور گذراندن تعطیلات طولانی مدت به همراه اجازه کار است.

اعتبار این ویزا 12 ماهه است و قابلیت تمدید نیز دارد.معمولا مبلغ 490 دلار هزینه درخواست ویزای توریستی 462 است و 3 الی 5 ماه طول می کشد تا صادر شود.نکته بسیار مهم برای تمدید ویزای توریستی استرالیا این است که باید با توجه به طول کشیدن تمدید آن،زمان بندی مناسب داشته باشید و 2 ماه قبل از پایان یافتن اعتبار ویزایتان پروسه تمدید را آغاز کنید.

ویزای توریستی سابکلاس 417 استرالیا (تعطیلات کاری)

این ویزا که از نوع ویزای مولتی است مانند 462 است و نکته مهم آن این است که می توانید دوره تحصیلی 4 ماهه در استرالیا بگذرانید و یا تا شش ماه مشغول به کار باشید.هر گونه اطلاعات بیشتر در مورد این ویزا را می توانید از مشاورین هراگشت درخواست بفرمایید.

ویزای توریستی سابکلاس 651 استرالیا(بازدید کننده الکترونیکی)

ویزای evisitor یک ویزای توریستی مولتیپل استرالیا است که با هر بار ورود 3 ماه اجازه اقامت خواهید داشت و ممکن است تا 4 ماه بررسی اداری ویزای شما طول بکشد.

ویزای ترانزیت استرالیا (سابکلاس 771)

ویزای ترانزیت یکی از انواع ویزای توریستی استرالیا است که مدت زمان بسیار کوتاهی اعتبار دارد.این اعتبار معمولا دو روزه الی پنج روزه است و بیشتر مخصوص خدمه هواپیما،کشتی و یا مسافران است.

به هیچ عنوان نمی توانید با ویزای ترانزیت پس از اتمام اعتبار ویزایتان در این کشور بمانید و لازم است که اگر قصد ماندن در این کشور را دارید،برای ویزای دیگری با زمان بندی درست اقدام کرده باشید.

هزینه درخواست ویزای ترانزیت رایگان است و نهایتا تا یک ماه نتیجه نهایی درخواست آن به شما اعلام خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی استرالیا

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا با دعوتنامه

داشتن دعوتنامه برای ویزای گردشگری استرالیا اجباری نیست اما به شدت ریسک ریجکت شدن آن را کاهش می دهد.دعوتنامه می تواند از طرف خانواده،آشنا و یا یک شرکت باشد.

شرایط دعوتنامه ارسالی برای متقاضی باید شامل موارد زیر باشد:

  • مشخصات کامل دعوت کننده
  • تاریخ تولد،آدرس و شماره تلفن دعوت کننده
  • منبع در آمد دعوت کننده
  • جزئیات سفر و وضعیت مسکن دعوت شونده
  • وضعیت اقامت دعوت کننده
  • هدف از سفر
  • رایطه دعوت کننده با دعوت شونده

اخذ ویزای گردشگری استرالیا با هراگشت

شما عزیزان می توانید برای اخذ ویزایتان از طریق وبسایت هایی رسمی مربوط به امور مهاجرتی استرالیا اقدام کنید و یا امور اداری را به هراگشت بسپارید تا در کمترین زمان به ویزای توریستی استرالیا برسید.

متخصصین هراگشت با بررسی شرایط شما و با بهره گیری از تیم متخصص در امور مهاجرتی بهترین زیر شاخه ویزای استرالیا را به شما پیشنهاد می دهند پس با ما در تماس باشید و یا فرم انتهای صفحه را جهت اخذ مشاوره رایگان تکمیل بفرمایید. 

ویزای ویزیتوری استرالیا
پرسش و پاسخ متداول

خیر ،سیستم کشور استرالیا مانند کشورهای اروپایی و یا کانادا نیست و قوانین سخت گیرانه مهاجرتی بر این کشور حاکم است.

بله دعوتنامه برای ویزای گردشگری اجباری نیست ولی می تواند شانس صدور موفقیت آمیز ویزا را به شدت افزایش دهد.

وکیل علاوه بر تکمیل دقیق فرم ها و آماده کردن بدون نقص مدارک می تواند نامه ای به آفیسر نوشته و وی را برای صدور ویزای توریستی متقاعد کند.

هزینه به ازای هر فرد 150 الی 350 دلار استرالیا خواهد بود.در صورت ریجکتی این مبالغ به هیچ عنوان بازنخواهد گشت.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *